Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46
Like Tree15Одобрявам

Спиди - експресни куриерски услуги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #16

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Добре това вече е нещо.
    https://www.speedy.bg/bg/track-shipm...er=50146232510

    Имаш право - доставена е до офиса в Пловдив и после е трябвало да се предаде на куриер.
    И какво им е обяснението?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Звъннаха ми по средата на деня в събота, за да ми кажат, че пратката няма да дойде. Без обяснение. Това ми костваше един провален уикенд. След това си пуснах отпуск за понеделник и поръчах от друго място. С фиксиран час, за понеделник. Организирах и хамали, за качването по етажите. Пуснах жалба до търговеца. Дойде уречения час в понеделник. Нищо не дойде. Върнах хамалите. Опитах връзка със Спиди. Неуспешно. Пуснах жалба. Поисках съдействие от втория търговец. Получих от него. Звъннаха ми от Спиди и ми казаха, че имали генерален проблем с доставките в Пловдив и не знаели кога ще дойде пратката. Вече бях събрал информация, че от около месец и повече, нещата са същите и в Пазарджишка област (пералната от Емаг на тъста ми закъсня с 3 дена). Ясно беше, че ме лъжат. Генералните проблеми са винаги кратки, в противен случай разрушават фирмата . А Спиди си бачка. Пуснах жалба и до КЗП с документите. След 2 часа и половина получих обаждане от куриер, че доставката ще дойде до час. Дойде. Пак извиках хамали и им платих 50% отгоре, за разкарването.
    Цена на "услугата" на Спиди:
    - провален уикенд
    - един ден отпуск
    - надценка за хамалски услуги
    - загуба на време за кореспонденция
    Ако някой таи все още някакви съмнения за "нещо гнило" в постовете ми тук, мога да започна да прикачвам малко по малко част от кореспонденцията. Тъй като информацията съдържа лични данни, не бих желал да го правя, а и не сме на съд. Изводът от цялата ситуация е, че компанията не работи коректно с частни лица и те не са им в приоритетите.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 01-06-16 в 13:30.
    Mega и ivan74 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    В Пловдив имат грижи с куриерите си - това разбрах от мой доверен източник.
    Иначе с частни лица има го този момент - последно им разнасят пратките....
    Додо взимам си думите назад за коментара ми. За мен стана ясно, че имаш пълното право!
    Но и при другите куриери не е по различно...
    dodo_pv одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Аз съм най-доволен от ЕКОНТ-а.

    От СПИЙДИ и една голяма част от другите не съм доволен.Ама от ЕКОНТ съм доволен, защото имат офис по средата на пътя между моят офис и жилището ми и винаги мога да посоча да ми ги оставят в еди кой си офис(на ЕКОНТ) и да мина да си го взема когато се прибирам след работа.

    Иначе имаше една варненска куриерска фирма от която съм много доволен- от нея получавам пратките поръчани в Амазон.Винаги ме намират и не правят проблем където и да се намирам стига да съм в това населено място в което съм посочил адреса за получаване на пратката.Дори съм ги разкарвал от единия адрес на другия и няма проблем, само ме питат къде и казват кога ще им е възможно, но поп принцип идват веднага, тъй като двата адреса са на 300 метра един от друг.
    dodo_pv и Mega харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Джъсти, тези варналии са "Интерлогистика". И в Пловдив се справят добре със задачите и частните лица. Нямам наблюдения за това, дали и как работят с тежки или обемисти пратки.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #21

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Джъсти, тези варналии са "Интерлогистика". И в Пловдив се справят добре със задачите и частните лица. Нямам наблюдения за това, дали и как работят с тежки или обемисти пратки.
    В моя случай от вчера, при обемиста пратка, загубиха касовия бон и гаранцията ми ,най-вероятно ще пострада!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Няма да е валидна юридически, ако не поискаш копие на касовия бон от търговеца. Не е нещо страшно.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #23

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Чакам до петък да ми пратят

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #24

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Аз като търговец работя от 10 години с куриери и основно със Спиди. Не съм имал проблеми, като има нещо вдигам телефона или пиша имейл. Имам си търговец, който отговаря за мен, ползвам добри отстъпки, защото изпращам десетина пратки дневно. Имало е разни обърквания, но са изключителна рядкост.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #25

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Търговците нямат проблеми със Спиди. Клиентите на дребно имат. Постовете ми са насочени основно към тях и най-вече към тези, купуващи едрогабаритна техника. Да търсят да си купуват от такива търговци, които НЕ РАБОТЯТ със Спиди. За да не чакат до Второ пришествие.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #26

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Като търговец получавам доста пратки със Спиди, включително от Румъния и няма проблем. Като е пералня, най-безопасно пътува върху европалет за около 60 лв със застраховката, като чупи, купи. Ако е само със стреч е нормално да я надраскат. Та мисълта ми беше по-скоро да се опакова добре, новите перални и хладилници не случайно са с такива дебели опаковки.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Като търговец, най-вероятно си имате офис, с целодневно присъствие на човек в него. Опаковката е приоритет на производителя или се указва от него. Аз оплаквания от повредена при транспорт стока нямам. Тя, просто не идва!

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #28

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Аз имам към 3000 изпратени пратки от тази версия на електронния магазин и нямам случай на непристигнала такава, изключение когато има грешни данни, но гледам да им звъня преди да изпратя. Всичко въртя сам и се оправям. Обикновено 20 минути след поръчката вече са пуснати документи и е опаковано.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #29

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Какво точно изпращаш? Хладилници, перални, печки? И за какви версии на електронни магазини става въпрос? Темата е съвсем друга. Рекламираш ли нещо?

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #30

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Това че съм доволен означава ли че рекламирам нещо? Не съм казал какво изпращам, но и големи неща като пералня, пък и доста по-скъпи от пералня. Версията на електронния магазин едва ли има значение, но сайта на е базиран на ASP.NET and MVC 3, данните са в SQL Server.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Агенция Митници - електронни услуги
    От kod във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-15, 16:19
  2. Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )
    От Pat във форум Поддръжка
    Отговори: 24
    Последно: 19-07-13, 13:10
  3. НОВИ Е-УСЛУГИ НА САЙТА НА НОИ
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-12, 21:19
  4. Куриерски фирми - коя е най-добрата ?
    От eror във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-07, 22:18
  5. Отговори: 25
    Последно: 12-11-03, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе