Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46
Like Tree15Одобрявам

Спиди - експресни куриерски услуги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #31

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    И какво общо има това с проблема, че не се доставят едрогабаритни стоки на частни адреси? Тук не коментираме изпращане на нещо или получаване на обемисти пратки от офис или от фирми. Нито ни интересуват версиите на някакви електронни магазини или сайтове. Когато си поръчвам пералня или хладилник, не очаквам да ги получа по факса или електронната поща. Нито в офис. А до вратата на жилището! Защото е платено за това. Иначе, компютърът ми е "базиран" на уиндоус, а данните са в харддиска и по разни флашки!
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 18-06-16 в 20:53.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #32

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Защо да не доставят? Доставят дори до адреси, които според системата им не съществуват. Просто трябва да си платиш. С акаунта на търговеца даже до адрес може да ти излезе по-евтино от доставка до офис на Еконт. Например от 100 до 600 кг и височина до 180 см мога да ти ги пратя през акаунта ми за 50 - 70 лв в повечето случаи. И на мен ми стана странен въпроса каква версия е електронния магазин.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #33

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Какво има да се пише или оспорва по темата? Автора е описал случките си, аз ги проверих и всичко е точно така!
    Случая с неполучената пералня - има си товарителница и всеки може дори без вътрешна информация от Спиди да се увери през онлайн услугата им, че пратката не е доставена. Спиди имат проблеми с куриерите си в Пловдив - от което следва, че може да се случи и в други центрове...
    dodo_pv одобрява това.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    То едва ли има някой застрахован куриер на който не може да се случи..... Важното е дали се вземат мерки.

    Аз лично не мога да се оплача от тях, дори напротив - от почти 10г ползвам услугите им за транспорт на земеделска рента от малко селце в хасковска област до Варна. Обикновено е един или два евро палета с тегло над 100кг. Никога не съм има проблем с доставката, а и цената е напълно нормална. Само за справка - повечето други известни на мен куриери въобще не обслужват това село.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #35

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Куриерите са необходимото зло за бизнеса. Представете си да си чакате пратката в кварталната поща и да я доставят след няколко дена. Повечето хора като си поръчат искат да го имат бързо. Много хора нямат време за губене, например ако искам нещо, но е на другия край на София и струва 5 - 10 лв доставката, предпочитам да ми дойде в офиса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #36

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Спиди не стават за изпращане на пратки до Германия, внимавайте!
    Върнах продукт, поръчан от Амазон Германия чрез Спиди / DPD като адресът за връщане, който посочих в товарителницата е DE-36251 Bad Hersfeld, а те го доставили на адрес DE-36119 Neuhof-Dorfborn.
    В петък 8. Юни 2018 говорих със служител международни пратки, който обеща да провери случая и да ми се обади с разяснение.
    Днес вторник 12. Юни 2018 все още нямам обаждане. Телефонът за контакт със спиди *7001 ( кратък номер за абонати на мобилните оператори според абонаментния план ) не отговаря.
    kod и Гошо харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    2
    #37

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Моите съболезнования на всички, които имат работа със Спиди! Ама то простотия, простотия, че чак се задушаваш. Ето Ви примери:
    1. Вчера звънях 4 пъти и получих 4 обещания да се обадят. Никой не се обади.
    2. Днесзвънях 6 пъти!!! Същото.
    Пълна скръб са тия нещастници. Казах на Ива Бакалска /или Бакалова/, че са обикновени хамали, разносвачи на предмети.
    3. Четвърти ден се опитвам да пренасоча и получа пратка! Елате да видите как миекаше!
    Простотия Ви казвам - ГОЛЯМА!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #38
    Цитат Първоначално публикувано от Гошо Виж публикацията
    Моите съболезнования на всички, които имат работа със Спиди! Ама то простотия, простотия, че чак се задушаваш. Ето Ви примери:
    1. Вчера звънях 4 пъти и получих 4 обещания да се обадят. Никой не се обади.
    2. Днесзвънях 6 пъти!!! Същото.
    Пълна скръб са тия нещастници. Казах на Ива Бакалска /или Бакалова/, че са обикновени хамали, разносвачи на предмети.
    3. Четвърти ден се опитвам да пренасоча и получа пратка! Елате да видите как миекаше!
    Простотия Ви казвам - ГОЛЯМА!!!
    Гошо, Speedy имат франчайз, за да може всяка дупка на вселената да се докосне до услугите им. Вие къде сте позициониран?

    За диалекта на служителката не се притеснявайте. Важното е че общувате на български и се разбирате. Диалектът не е пречка човек да си формулира мисълта и да формира ясни изречения. Проблемът е другаде.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    2
    #39

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Цитат Първоначално публикувано от Гошо Виж публикацията
    Моите съболезнования на всички, които имат работа със Спиди! Ама то простотия, простотия, че чак се задушаваш. Ето Ви примери:
    1. Вчера звънях 4 пъти и получих 4 обещания да се обадят. Никой не се обади.
    2. Днесзвънях 6 пъти!!! Същото.
    Пълна скръб са тия нещастници. Казах на Ива Бакалска /или Бакалова/, че са обикновени хамали, разносвачи на предмети.
    3. Четвърти ден се опитвам да пренасоча и получа пратка! Елате да видите как миекаше!
    Простотия Ви казвам - ГОЛЯМА!!!

    Senior Member, моля Ви, наистина Ви моля, не ми отваряйте устата, защото няма да ни стигне хартията от цяла гора, за да се разберем за Спиди /а и не само за тях/! Защото те са пример за фирма. Един много добър...лош пример! Няма да си пилея времето със сбирщина от хора без ясна цел, наричащи себе си "куриерска фирма". Какъвто и пример да вземеш от Спиди, започваш да изпитваш носталгия по приматите! На тях нищо, ама нищо не им е наред! Вземете работното им време, например. В моя квартал работят от 09.30 до 18.00 h. Куриери! Без образование! Кога да си свършат работата хората, ако имат нещо общо с тях? Не си вдигат телефоните /вж по-горе/. Ами на Министерския съвет работното време е по-дълго!
    Както и 99% от всички фирми в България - и частни, и държавни, между впрочем. Тук всъщност говорим за концентрирана простотия! За нищо друго. Защото едно е да водиш фирма, а съвсем друго е да водиш магаретата на водопой! Дали ще го разберат някой ден, горките? Мисля, че не. Защото при всеки от тях социализацията е завършена. Промяна не е възможна.
    Как да Ви кажа? Наистина се изисква нечовешка упоритост, когато днес ти навират информация отвсякъде, да си останеш тъпънар! Ама на, някои успяват! Независимо дали е фирма или човек! И да живеят в перманентно пълнолуние...
    Не Ви ли прави впечатление, че почти всеки в България се прави на такъв, какъвто не е, с малки изключения? От министри и депутати до куриерите на Спиди, които, ако не знаете, работят до 13-14 h. Ама много е парижко, да Ви река...
    Ще повярвате ли, че когато разговарях с една шефка от Спиди, тя даже не разбра за какво става дума? Беше проста като гъдулка! Или все още живее на Мелмак! И мисли така... И от думите й ясно се разбира, че толкова се обича, че чак се ревнува, горката! Изкуствена до припадък... Държи се обаче като във френския кралски двор.../Ей, идиотите в България нямат свършване!/
    Имаше време, когато по нашите земи можеше да се види циганин с мотика! Сега вече са куриери! Ами по-престижно е! Има една мисъл на Питър Хил /"Принципът на Питър"/, цитирам по памет: "В службата си всеки се стреми да отиде нагоре в йерархията, докато стигне ниво на некомпетентност". Та така и с куриерите... А пък Й.Радичков казваше, че "циганите и идиотите са най-равномерно разпределени в България".
    Мисля, че настъпи времето да се създаде някакво подобие на интелектуална полиция, която да ни предпазва от крайните изблици на простотия?
    Та за Спиди толкова! Като виждам колко текст излезе съжалявам, че си загубих времето.
    Едно е сигурно: не написах това, за да въвлека Senior Member /заради философския му поглед върху първото ми съобщение, което написах/ или някого друг в спор или дискусия.
    Не си струва за Спиди. Има толкова важни други проблеми, че направо се срамувам, че се занимавах с тях! И понеже попита - позициониран съм в София от раждането си.
    Този пост е редактиран от Гошо; 13-07-18 в 08:07.
    Aleksandars и shame харесват това.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Е, ще става и по - зле в КМБ(Клета Майка България).За толкова пари, толкова "персонал" ...

    Така или иначе мисля тези са в преговори за изкупуване от друга фирма.

    Аз съм ги ползвал само по задължение, когато някой друг изпраща и държи да е чрез тях ...


    Само не разбирам какво "ревете", че били "прости", че то това вече се изтъква в автобиографията при кандидатстване за работно място, след като негова светлост да му се свети името министър председателят Бойко Банкянски Методиев Борисов заяви пред целият народ за себе си че е "ПРОСТ" ...

    Да не говорим за мисловните му изпразвания : "Искали IT специалисти, да стават овчари, толкова ОвчО се търси..."

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Аз пък от години ползвам всякакви куриери и никога не съм имал проблеми с когото и да било..Та, монетата винаги е с две страни.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #42

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Леле мале Гошо много на сериозно си се взел... Намери време да излееш толкова жлъч и да им звъниш на Спиди 10-тки пъти а не се сети, че в София има и други куриери... Ами това не ми изглежда да е много интелигентно ама щом си се взел за мерило такова да охарактеризираш хората сигурно ще да съм в грешка!

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #43

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Аз пък от години ползвам всякакви куриери и никога не съм имал проблеми с когото и да било..Та, монетата винаги е с две страни.
    И аз нямам проблеми със Спиди.
    Сигурно зависи от човеците - в Сливен се поздравяваме с куриерите на улицата.
    Предпочитам да пращам и получавам от офис /Спиди, Еконт/ - на път ми са.
    Но това си е за Сливен - 5 минути бавен ход...

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #44

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е, ще става и по - зле в КМБ(Клета Майка България).
    Така или иначе мисля тези са в преговори за изкупуване от друга фирма.
    DPD ги сайдиса, съдейки по новото им лого....

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #45

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    ... барабар с Рапидо, което 'ич не е за хвалба Между другото, в немско да си служител на DPD било нечовешко натоварване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Агенция Митници - електронни услуги
    От kod във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-15, 16:19
  2. Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )
    От Pat във форум Поддръжка
    Отговори: 24
    Последно: 19-07-13, 13:10
  3. НОВИ Е-УСЛУГИ НА САЙТА НА НОИ
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-12, 21:19
  4. Куриерски фирми - коя е най-добрата ?
    От eror във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-07, 22:18
  5. Отговори: 25
    Последно: 12-11-03, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе