Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree10Одобрявам

Български пощи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #16

    Отговор: Български пощи

    Сега проверих - точната сума е 30 лева и 50 стотинки. Над тази сума пратката ще бъде задържана за обмитяване. Това за 1000та евро не е истина и няма как да е истина. Не искам да рекламирам дхл, но според мен нямат конкуренция в куриерският сервиз в световен мащаб. Пощенската им схема е през Дойче Пост, която дава доста по-големи възможности за проследяване на пратките. Иначе относно обмитяването, вече през сайта на агенция митници може да се подават електронно митнически декларации по внос и разкарването ще отпадне скоро. Трябва ви само електронен подпис.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #17

    Отговор: Български пощи

    Получавал съм пратки през БГ пощи на стойност много над 25 евра, и от Китай, и от Щатите, Канада и др. Но никога не съм плащал нищо, нито мита, нито ддс... Отивам в клона и си вземам пратката. Не знам как става... късмет ли, или нещо друго, но е факт !

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от AMOK Виж публикацията
    Получавал съм пратки през БГ пощи на стойност много над 25 евра, и от Китай, и от Щатите, Канада и др. Но никога не съм плащал нищо, нито мита, нито ддс... Отивам в клона и си вземам пратката. Не знам как става... късмет ли, или нещо друго, но е факт !
    Един път като те набарат... При мен така веднъж ми отиде на митницата от пощата и с учудване им споделих, че как така странно за нещо не толкова скъпо е при тях а съм получавал далеч по скъпи пратки - от тогава вече 2 години минаха и често им ставам посетител ;(

    Иначе от гиърбест често пращат с DHL и от там редовно на митницата... Най добре е с Български пощи, че най-рядко отива на митницата - въпреки, че нормално е да искаме от китаеца да пише до 15 евро - пак понякога на случаен уж принцип задържат това онова и не на чак толкова случаен зависи колко тежи и какво е обявено си преценяват митничарите... Всички митничари знаят, че китаеца много лъже в инвойсите и искат разпечатка къде от сайта къде от пейпал (не винаги е през пейпал плащането) - а те се манипулират много лесно с едно леко пипане на html таговете... Но осъмнят ли се че си пипал тези разпечатки тежко ти и горко - ще искат продукта да го отвориш и ще гледат цените - ако не отговарят сещай се какво става...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #19

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от AMOK Виж публикацията
    Получавал съм пратки през БГ пощи на стойност много над 25 евра, и от Китай, и от Щатите, Канада и др. Но никога не съм плащал нищо, нито мита, нито ддс... Отивам в клона и си вземам пратката. Не знам как става... късмет ли, или нещо друго, но е факт !
    В случая това е в полза на крайният клиент, но реално е просто митническо престъпление и е в следствие на цялата им некомпетентност.

  6. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Трябва ви само електронен подпис.
    Само


    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    В случая това е в полза на крайният клиент, но реално е просто митническо престъпление и е в следствие на цялата им некомпетентност.
    Нещо не ти схващам участието... всички тук сме крайни клиенти. И не в случая - просто е от полза. Което прави услугата несравнимо по-добра от която и да е алтернатива.
    Това е, няма място за спор мисля.
    А за некомпетентност и кое е престъпление и кое не - струва ми се, че ще трябва да си намериш друга трибуна, тук всички сме на клиентската страна, а тя е на мнение - DHL = шит, БГ Пощи са върха.

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    Това за 1000та евро не е истина и няма как да е истина.
    Това за 1000-та евро и опростената процедура, важаща само и единствено за Български Пощи е истина - затова написах в предния пост да си намериш необходимата за споразумението информация.
    Лично служителка на DHL ми обясни за последната пратка, която им завещах, че само и единствено пощите могат да предложат улеснената процедура. Пък ти си продължавай с твоята песен и опита за реклама на нерационални за БГ куриерски услуги....

    http://www.bgpost.bg/bg/messages/1077

    http://www.customs.bg/bg/page/299

    Както ти е написано черно на бяло:
    Обръщаме внимание, че когато митническото представителство се извършва от „Български пощи” ЕАД, не се изисква издаването на EORI регистрация.

    Издаването на ЕОРИ е изключително затруднение за физическите лица и да са живи и здрави Български Пощи и улесненията, които предлагат!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #21

    Отговор: Български пощи

    От алибързия доста стока пристигна през БП, за суми около 40-60лв, но често. Ми никакви проблеми, като най-голямата сума беше около 150лв. И не знам от търговеца ли зависи, но по-скъпите поръчки идваха по-бързо (може би случайност).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #22

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Само




    Нещо не ти схващам участието... всички тук сме крайни клиенти. И не в случая - просто е от полза. Което прави услугата несравнимо по-добра от която и да е алтернатива.
    Това е, няма място за спор мисля.
    А за некомпетентност и кое е престъпление и кое не - струва ми се, че ще трябва да си намериш друга трибуна, тук всички сме на клиентската страна, а тя е на мнение - DHL = шит, БГ Пощи са върха.



    Това за 1000-та евро и опростената процедура, важаща само и единствено за Български Пощи е истина - затова написах в предния пост да си намериш необходимата за споразумението информация.
    Лично служителка на DHL ми обясни за последната пратка, която им завещах, че само и единствено пощите могат да предложат улеснената процедура. Пък ти си продължавай с твоята песен и опита за реклама на нерационални за БГ куриерски услуги....

    Български пощи

    Митници :: Пощенски пратки

    Както ти е написано черно на бяло:
    Обръщаме внимание, че когато митническото представителство се извършва от „Български пощи” ЕАД, не се изисква издаването на EORI регистрация.

    Издаването на ЕОРИ е изключително затруднение за физическите лица и да са живи и здрави Български Пощи и улесненията, които предлагат!
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Това не е вярно. Български Пощи имат специална спогодба с агенция Митници за стоки до 1000 евро.
    колега, малко бъркате понятията. Първо твърдите, че стоки до 1000 евро не се обмитяват, а сега че се обмитяват, но по опростената. Дали е усложнена или опростена процедурата - това няма отношение по задържането на пратката на митница за плащане на ДДС и мито. Мисля, че трябва малко по-сериозно да навлезете в материята /мога да преподам някой друг урок ако желаете/. Цитирам вашият линк :

    "Пратки, съдържащи стоки над 30 лева, чиято стойност е до левовата равностойност на 150 евро, се освобождават от митницата след заплащане на ДДС в размер на 20% .При пратки, съдържащи стоки на стойност над левовата равностойност на 150 евро, но не по-голяма от левовата равностойност на 1000 евро, които са придружени от етикет СN22 и/или от декларация СN23, или СР71/СР 72, дължимите от клиента суми са за мито, ДДС и акциз, както и пощенските цени за услугата „Митническо представителство“. Те се заплащат в съответната пощенска станция при получаването на пратката."

    кажете сега последно - обмитяват ли се пратки в пощите до хиляда евро, или не се обмитяват?

    Относо ЕОРИ номера и електронният подпис - задължителни са за всеки сериозен е-търговец.
    Този пост е редактиран от jedi; 21-01-17 в 14:23.

  10. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #23

    Отговор: Български пощи

    jedi - колеги определено не сме.
    Няма първо и второ. Че стоки до 1000Е не се обмитяват никога не съм твърдял - откъде си го науми това, не знам...

    Всичко, което твърдя е, че за стоки до 1000 евро, доставките на Български Пощи са по-удобни, бързи като процедура, евтини и подходящи от тези на DHL или която и да е друга куриерска фирма в страната!
    Уроци определено не желая да получавам, но ти препоръчвам сериозно да обърнеш внимание на вникване в прочетеното

    Моля, престани да пълниш темата със спам - за кого е задължителен ЕОРИ номера, камо ли електронен подпис не е предмет на темата. Той е - как да бъде избегнато издаването му и всякакви главоболия, свързани с поръчки от чужбина.
    Наистина ли не разбра досега, че темата не е за сериозни или несериозни е-търговци. А за обикновени потребители - физически лица!

    Така че - да конспектираме:
    1. Доставката с Български Пощи спестява разходите, главоболията и загубеното време за издаване на ЕОРИ номер.
    2. Доставката с Български Пощи не изисква нотариално заверено пълномощно, което въпреки твърденията ти се изисква от други куриери (справка - лично проверено към началото на декември 2016 г.)
    3. Доставката с Български Пощи е единствената, при която е възможно стока, чиято стойност надвишава 30лв да не бъде спряна на митница.
    4. Доставката с Български Пощи е по-евтина от всички други алтернативи
    VanDan, espace, ivodivo и 1 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #24

    Отговор: Български пощи

    отново казвам, че коментирам пощенската услуга на ДХЛ, а не куриерската.

    Иначе :

    Точка 1 - да, но не получаваш митническа декларация за стоката. т.е. не можеш да я осчетоводиш, ако решиш да я препродаваш
    Точка 2 - закона си е закон и трябва да се спазва, който не го спазва си е за негова сметка
    Точка 3 - виж точка 2
    Точка 4 - тук няма спор - най-евтината и най-некачествената

    извод: Български пощи са идеален вариант за инцидентни практи, но напълно неподходящи за сериозни е-магазини. За съжаление не успях да разбера това никъде в темата.
    Този пост е редактиран от jedi; 26-01-17 в 14:28.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #25

    Отговор: Български пощи

    Колега, тук сме като потребители, а не юридически лица и магазини. Крис 10 пъти ти го подчерта. Физически лица. Не ни вълнуват митнически декларации, осчетоводяване и други фирмени изисквания, или напълно 100% законови неща. Форумът е потребителски, а не фирмен. Знаеш си твоето и си въртиш плочата.
    ivodivo одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #26

    Отговор: Български пощи

    Признавам грешката си и си посипвам главата с пепел. Искрено ви пожелавам никога да не се занимавате с митнически декларации.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Български пощи - ще има ли оправия някога ???
    От kalcheff1 във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 08-10-13, 00:18
  2. url на български
    От ilian66 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 08-06-06, 23:16
  3. Т9 на български за SonyEricsson
    От Бай Миле във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-10-05, 00:12
  4. ICQ на Български език
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-05, 17:08
  5. Какво мислите за "Български пощи ЕАД"
    От Whiskey във форум Анкети
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-04, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе