Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Черен списък на фирми монтиращи климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #1

    Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Предлагам тук да направим списък на некоректните фирми и търговци монтиращи климатици.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #2

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Ти ли си избра мястото на вътрешното тяло?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    За отовора идея си няма каква е ситуацията при теб и с каква техника са били въоръжени монтажниците. За да стане добър отвор трябва хубава техника и правилно подбрано всредло. Разбира се ако има дебела арматука въникват проблеми и спряввянето с проблема зависи от опита на пробивача.
    За заварнакат въобще нямаш никакво основание да обвиняваш монтажниците. Да си си задигнал килима. Съвсем логично е при ремонтни дейсноти да се задихне килима или да се покрие с нещо.
    Вакуумирането ти е най-малкия проблем. От снимката се вижда, че можеш да има претенции само за отвора в стената.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Аз пък ги оправдавам за това, че са запазили носещи елементи от конструкцията на сградата (според мен това е греда/трегер, не колона). Ако сградата е тухла обаче е можело с по-тънко свредло да установят, че има бетонна греда, а не направо с рогите. Ако е панел - няма как да гадаят къде е арматурата. По другите обвинения не вземам отношение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #5

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Благодаря за отзивите. Блокът е четириетажен: бетон и тухла. Мястото на вътрешното тяло го избрах аз. Те опазига носещите елементи просто. защото излязоха по-стабилни от техния инат. Половин час мъчиха да проправят дупка през носещата колона, но тя не се поддаде.

    За мен по-грубия момент беше отношението им към клиент, които ги попита най-любезно дали са правили вакуум на системата. Кофти практика да карат клиента да се чувства виновен, че е попитал. Ако ми бяха отговорили на любезността с любезност щяха може би дори да създадат илюзия в мен, че всичко е наред. Предпочитах да си платя ако трябва и повече но всичко да е изпипано и стандартно За мен въпросните монтажници действат колкото да отбият номер. Ще видим сега на 20-ти дали ще ги пращам да си ходят без пари или не. В мой роднина същите вече са направили годишната профилактика за 3 минути. Възможно ли е за толкова кратко време да се замери налягането, външната и вътрешната температура и да се погледнат филтрите, защото на мен ми е сънително.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Цитат Първоначално публикувано от krassyo
    Благодаря за отзивите. Блокът е четириетажен: бетон и тухла. Мястото на вътрешното тяло го избрах аз. Те опазига носещите елементи просто. защото излязоха по-стабилни от техния инат. Половин час мъчиха да проправят дупка през носещата колона, но тя не се поддаде.

    За мен по-грубия момент беше отношението им към клиент, които ги попита най-любезно дали са правили вакуум на системата. Кофти практика да карат клиента да се чувства виновен, че е попитал. Ако ми бяха отговорили на любезността с любезност щяха може би дори да създадат илюзия в мен, че всичко е наред. Предпочитах да си платя ако трябва и повече но всичко да е изпипано и стандартно За мен въпросните монтажници действат колкото да отбият номер. Ще видим сега на 20-ти дали ще ги пращам да си ходят без пари или не. В мой роднина същите вече са направили годишната профилактика за 3 минути. Възможно ли е за толкова кратко време да се замери налягането, външната и вътрешната температура и да се погледнат филтрите, защото на мен ми е сънително.
    Профилактиката си е врътня и отнема до час.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #7

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    А така, аз ще стоя като падар и ще дебна дали си вършат работата щом нямат съвест а идват да си отбият номера и да си вземат тридесетте лева. Може да не са убийствено много пари, но като се оставяш да те бъзикат после не трябва да се чудиш защо си станал гей (както се вика във вица).

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Виж сега, килима си е твой и би трябвало да го вдигнеш като идват да къртят или да застелиш нещо върху него. Колкото до къртенето ще ти кажа че не става всеки път това което си очаквал. При всички положения едва ли ще оставиш пяната и ще трябва да купиш кило гипс. За монтажа не съм компетентен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Сложи си и един кабелен канал 60 мм или нагоре. Ще закрие доста от отвора.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #10

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Добре де, толкова шум вдигна за една голяма дупка, а паяжинката до тръбите не те дразни, така ли?
    Не, не подкрепям отношението на фирмата към теб, даже напротив.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #11

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Тя паяжината и тя е от монтажниците

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #12

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    /* offtopic: хубаво било на морето, но се върнах и продължавам да чета и пиша в любимия форум */
    Паяжината е напълно отстранена. Дупката е cool ама като се насложат няколко лоши впечатления и се заформя лоша цялостна картина. Това е причината за отзивите ми. Не искам да се парят и други потребители от форума с лошото отношение на тези търговци. Благодаря за разбирането (всъщност не съм очаквал и 1% от това разбиране, което срещнах)!

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1
    #13

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Любен Петков отговаря:
    След като прочетох как са ме насадили в нета се обадих лично на Красьо и изяснихме нещата, които не изглеждат точно така. Очаквах и той да го спомене тука!

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #14

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Тая снимка май е правена тая година,може ли 1 година да не си замажеш дупката?Монтажа ти е направен преди година.Паяжината сигурно седи с месеци като гледам колко е почерняла няма да е от едно море време,освен ако не си седял няколко месеца Мислиш си че пробиването на дупка на избрано от теб място може да се окаже лесна работа,защо не си я пробил ти?Вярвай ми аз съм пробивал трегер и носеща стена, и трябва да ти кажа че не е лесно като да седиш по цял ден и нощ на компа и да се чудиш с кой да се захванеш да ти мине малко времето.
    Всеки да се занимава с това което може да прави добре,и не давайте акъли за неща които не са ви ясни.

    пс Аз съм уведомил фирмата извършила монтажа защото ги познавам и мисля че е редно да се защитят.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #15

    Re: Черен списък на фирми монтиращи климатици

    Интересно ми е мнението на няколко човека в темата как клиентът е трябвало да си махне килима или да го покрие с нещо.

    В най-общия случай е нормално да се приеме, че клиентът не знае как се монтира климатик. Аз мога да си мисля, че тръбите преминават по магически начин през стените без да се дупчи. Още по-малко съм длъжен да знам какви дупки правят парчетата разтопен метал, които падат при заварка, дори не съм длъжен да знам, че ще се правят заварки.

    Според мен опазването на покъщината при монтаж е изцяло задължение на монтажниците, а не на клиента. Друг е въпросът, ако монтажниците са предупредили да се разчисти работна площадка, а клиентът си е питал ушите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фирми за климатици от Варна
    От chefobg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 09-02-23, 19:55
  2. Черен списък на хостинг доставчици
    От DAK във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 11-09-12, 09:13
  3. Черен списък на хранителни продукти
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 28-01-09, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе