Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree11Одобрявам

Аз мразя Лафка. А ти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Аз мразя Лафка. А ти?



    Лафка... Емблематична верига с емблематичен собственик.
    В края на изминалата учебна година, пред училището на детето започна да се гради... Лафка.
    Павилион за Хазарт, Цигари и Алкохол

    Пред училището буквално - на 10 метра от входа му!!!

    Проблемът, защото според мен това е проблем беше веднага обсъден във FB групата на родителите на ученици от училището. Там беше публикувано следното мнение, което успокои четящите:
    Питах и ми казаха, че са се уговорили в тази Лафка да няма продажба на цигари и алкохол. Това са успели да си издействат.
    Тоест, училището ни се е опитало да вземе някакви мерки и е получило някакво обещание от тези.
    Които не са го спазили

    Повече инфо в AlekDimitrov.com >>>

    Давайте идеи, какво може да се направи?
    Вече нямало закон, забраняващ продажбата на алкохол, цигари и хазартни игри на входа на училище
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    закона за хазарта забранява на 300 метра от училища,църкви,детски градини да има игрални зали.това в лафка не е хазарт............

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    закона за хазарта забранява на 300 метра от училища,църкви,детски градини да има игрални зали.това в лафка не е хазарт............
    Ми, не е. По-скоро прилича на кът за тихи игри.
    justify и grischa харесват това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Не съм адвокат, но бих проверил, какво пише точно в закона за отстояния на бизнеси до училища. Говорете и с администрацията на училището.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    КОКО,заради този смешен закон загубих 10 годишен договор за наем за 1000 евра...........няма такава държава

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #6

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Будка или там каквото и ще да е, която продава алкохол и цигари - не трябва да се намира на територията на училища, детски градини и т. н.
    Съответно излиза, че закона е спазен и гък не можеш да им кажеш.

    Сега, нещото което можеш да направиш е да играеш мръсно. Слагаш скрита камера някъде по сина си, отделно и ти ако решиш от страни можеш да запишеш случващото се. Момчето отива да си купи цигари и ако продавачката не му поиска Л. К - нарушават закона. Глоба, или затваряне на будката в най добрият случай. Но имайки предвид чия собственост е Уафка... Все пак, не пречи да пробваш, да изпратиш видеоматериала до Господарите и т. н.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    https://nova.bg/news/view/2015/01/02...лищата/ :


    "Оказа се, че близостта на павилионите за цигари и алкохол до училищата вече не е законово нарушение. Поне не от три години. Тогава е била отменено Наредбата за отстоянията."


    http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=53 :

    Чл. 17. (1) На територията на СО се забранява:
    1. търговия с пиротехнически изделия с увеселителна цел извън обектите по Закона за контрол над взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите и Правилника за неговото приложение;
    2. продажба на стоки с неустановен произход и на стоки, неотговарящи на изискванията на чл. 16, ал. 1;
    3. продажба и сервиране на алкохолни напитки, тютюн и тютюневи изделия на лица под 18 години;
    4. (изм. с Решение № 676 по Протокол № 24 от 13.11.2008; изм. с Решение № 501 по Протокол № 45 от 29.07.2009) достъпът на лица до 18 години, без родител или без придружител - надлежно упълномощено пълнолетно дееспособно лице, в питейни заведения, кафенета, дискотеки, обекти за обществено хранене, игрални и компютърни зали след 22.00 ч.
    ;
    5. продажба на алкохолни напитки в учебни, възпитателни и здравни заведения;
    6. продажба на тютюн и тютюневи изделия на територията на детски, учебни и здравни заведения;


    За съжаление явно няма вече отстояния , а важи само за територията(вътре).
    При нас (Разград) на 10 метра от входа на областната болница Лафка си продава цигарки и алкохол(концентрат!).

    В Стара Загора са опитали нещо :
    http://estarazagora.info/public/eN7/ogranichavane-na-prodazhbata-na-tsigari-i-alkohol-v-blizost-do-uchilishta-i-detski-zavedeniya

    "Във връзка със зачестилите случаи на продажба на цигари и алкохол на много места в града, в непосредствена близост до училища и детски заведения (като например павилионите Lafka), молим Община Стара Загора да постави на обсъждане въпроса, да потърси законови начини на действие и при възможност, да предприеме необходимите стъпки за ограничаване на това.
    Предлагаме да бъде издадена заповед или наредба на Община Стара Загора, в която за обекти, продаващи цигари и/или алкохол, да бъде определено подходящо минимално отстояние (например 200 м.) от училища и детски заведения.
    Ако Община Стара Загора счита, че не е възможно такова решение и/или това би било в разрез със законодателството на РБългрария, молим за разяснение на какво основание е така.
    Считаме, че това е сериозен проблем, от решението на който зависи бъдещето на всички деца - граждани на Стара Загора. Надяваме се на съдействие от Община Стара Загора за скорошното му решаване."
    Този пост е редактиран от ccankov73; 31-08-17 в 03:17.
    kod одобрява това.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Основно, надеждата ми е в администрацията на училището. Ще видя тези дни дали ще вземат отношение.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Администрацията не може да направи нищо, щом закона е спазен. Всякакви устни уговорки и обещания в подобен бизнес са меко казано несериозни.
    justify одобрява това.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?


  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Ако има нарушение на закона, тогава може и трябва да се очакват някакви действия.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ако има нарушение на закона, тогава може и трябва да се очакват някакви действия.
    Ако има масово недоволство също се очакват действия.
    Въпросът е, колко масово трябва да бъде.
    kokovox одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Администрацията не може да направи нищо, щом закона е спазен. Всякакви устни уговорки и обещания в подобен бизнес са меко казано несериозни.
    Дъщеря ми завърши частно средно училище и най-отговорно мога да заявя, че администрацията може да направи много неща, както и да реши проблема. Нито един ученик не може да напусне района на училището и затова отговаря охраната. Храната се раздава / сервира / купува на територията на учебното заведение. В него никой не може да влезе без проверка и основателна причина. Такива са наредбите / правилата. Не виждам какво пречи тази практика да се въведе във всичките училища? Защо трябва аз да недоволствам, за да накарам някой, на когото му плащам част от заплатата, да си върши работата? За родители и ученици, на които този ред не се харесва, има гета.
    espace одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Една позната работеше за тях на висока позиция и в момента текат масови съкращения. Нещата били много зле. А дано фалират.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Дъщеря ми завърши частно средно училище и най-отговорно мога да заявя, че администрацията може да направи много неща, както и да реши проблема. Нито един ученик не може да напусне района на училището и затова отговаря охраната. Храната се раздава / сервира / купува на територията на учебното заведение. В него никой не може да влезе без проверка и основателна причина. Такива са наредбите / правилата. Не виждам какво пречи тази практика да се въведе във всичките училища? Защо трябва аз да недоволствам, за да накарам някой, на когото му плащам част от заплатата, да си върши работата? За родители и ученици, на които този ред не се харесва, има гета.
    Както обичам да казвам в подобни случаи, въпросът е дали можеш да си го позволиш ....реда... защото и без него повечето училища трудно събират ученици. Освен това този подход е малко ефективен защото на излизане и влизане в училището децата имат пълен достъп до павилиона. Това не е решение на проблема, а частично заобикаляне.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ако има масово недоволство също се очакват действия.
    Въпросът е, колко масово трябва да бъде.
    Не мисля че твоето или на когото и да било недоволство дава правно основание за нарушаване на нечии чужди интереси, щом този друг някой е спазил законите и правилата.
    А ако има явно нарушение на закона, въпросната администрация няма нужда да чака "масово недоволство" нейно ЗАДЪЛЖЕНИЕ е да вземе съответните мерки.
    Този пост е редактиран от Pat; 02-09-17 в 01:14.
    MitkoS одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защо мразя моловете?
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-12, 10:15
  2. мразя Linux и free приложенията му !!!
    От masterross във форум Linux
    Отговори: 13
    Последно: 09-04-04, 09:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе