Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree11Одобрявам

Аз мразя Лафка. А ти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #16

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Такъв тип обекти са изцяло незаконни, защото продават хранителни стоки а нямат санитарен възел и течаща вода. Може да се пробва със сигнал до агенция по храните. Второ - има нарушения и на правата на хората работещи там, напр. липса на wc, липса на място за почивка и т.н. Такъв тип обекти трябва да се разрешават само за няколко дни и да са в рамките на по-голям комплекс. Може да се изпрати и сигнал до депутати от района да внесат подобна промяна в закона. А защо и как някой въобще им дава под наем дългосрочно места на тротоара е друг въпрос.
    hristoslav2 и kokovox харесват това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Не мисля че твоето или на когото и да било недоволство дава правно основание за нарушаване на нечии чужди интереси, щом този друг някой е спазил законите и правилата.
    А ако има явно нарушение на закона, въпросната администрация няма нужда да чака "масово недоволство" нейно ЗАДЪЛЖЕНИЕ е да вземе съответните мерки.
    Няма особено значение какво мислиш Случващото се в СМГ доказва, че тълпата и възможността от проблеми и негативен отзвук е над закона и наредбите.
    Като втори довод може да се приложи, че в училището учат немалко деца на хора с достатъчно власт.
    Като трети довод може да се приложи, че освен санитарен възел, в будката няма и вода към момента - ходят да се молят на познат със съседно магазинче на 100 метра да се изпикаят и да си измият ръцете при него...
    tanatos одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ... Не мисля че твоето или на когото и да било недоволство дава правно основание за нарушаване на нечии чужди интереси, щом този друг някой е спазил законите и правилата.
    Закона е универсалния критерий за справедливост, а не персоналното усещане за добро и зло на отделния индивид.
    За мен това в цитата е единственото ценно изречение в тая тема.

    ПП
    И също така (пак според мен), който счита, че може сам или с група по интереси да заобикаля закона, то значи живее на правилното място - (сегашната) България.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 07-09-17 в 18:05.
    troll4o одобрява това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #19

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Днес в Парламента, Нинова е заявила:
    "Не може заради целесъобразност да погазваме законосъобразност", заяви Нинова..
    Не съм го чул лично, но това в цитата се тиражира в медиите в момента.

    Пиша го по две причини:
    1. Съществото на тази тема - "мразенето на лафка" не е сериозен аргумент, ако не е подкрепено законово. Аз също изпитвам чувства към собственика на Лафка, които попадат в категорията мразене, но не съм готов да нарушавам правата му заради тези чувства. За втори път ми се случва да си го помисля - първия път беше миналата година, когато Борисов анулира няколко обществени поръчки и в публичното пространство се завъртяха коментари с аргумент "добре че ги анулира, щото фирмите на Пеевски са ги спечелили поръчките"... добре че тогава все пак се намери и някакво реално правно основание в действията на Борисов.

    2. "целесъобразност срещу законосъобразност" - точно този "спор" вече сме го водили тук в Сетком и по-специално в раздела Оксиморон, а сега за пръв път виждам такава дилема да се споменава "навън" в реалната политика и то точно със същите думи. Това е поне петото такова съвпадение което забелязвам откакто съм член на Сетком - водим тук някакви дискусии, хвърляме идеи в постовете и след това нашите идеи или аргументи биват цитирани от политици ... отбелязвам само, че може би Сетком е по-популярен отколкото предполагаме и по-ценен (ударението е на второто "е").

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #20

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    А кой е собственика на Лафка?

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #21

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Мени се. Беше на булгартабак, чиито собственик е оффшорка, после някакво физическо лице от малцинствата, Абе изобщо жива мафиотска организация. Може да провериш търговския регистър в момента КОЙ се води собственик
    http://m.capital.bg/biznes/kompanii/...en_sobstvenik/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Отговор: Аз мразя Лафка. А ти?

    Мразите в грешна посока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Защо мразя моловете?
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-12, 10:15
  2. мразя Linux и free приложенията му !!!
    От masterross във форум Linux
    Отговори: 13
    Последно: 09-04-04, 09:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе