Резултати от 1 до 13 от общо 13

ЗОРА-без кашон???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1

    ЗОРА-без кашон???

    Бойлера ми АРИСТОН ВЕЛИС се проби,беше ми издаден документ за смяна и отидох в ЗОРА да си взема новия.НО какво бе учудването ми(за втори път заменям бойлер там),когато изкараха новия бойлер от кашона и ми заявиха,че само и единствено така става замяна на стока,защото трябвало да сложат пробития в нещо и да го пратят в софия.Поне за мен това е пълен абсурд и в понеделник смятам да звъня на ЗОРА и да ги питам това политика ли им е или някой си ртазвява коня.Относно бойлера,не мисля че нещо което струва 600 лева е нормално да изкара само 3 години.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    В Еконт и Спиди продават опаковъчна лента с въздушни мехурчета. Опаковай го с нея, подлепи го добре и им го занеси. Имат право да го изискват.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #3

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Изискването за транспортиране до сервиз на каквато и да е гаранционна техника (с малки изключения) е: "Оригинална фабрична опаковка".
    Никакви найлончета, балончета и т.н. Прочети си внимателно гаранционните условия, за да няма и други изненади.
    И понеже вероятно не си запазил оригиналната опаковка на твоя бойлер, от "Зора" са ти посочили единственото правилно решение на проблема.
    В някои магазини например, вдигат люти скандали по този въпрос.

    Пожелавам ти този екземпляр да си изкара цялата гаранция безпроблемно!

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Това, за бойлера, са глупости. Кашонът се изрязва преди монтажа. Има шаблон.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Изискването за транспортиране до сервиз на каквато и да е гаранционна техника (с малки изключения) е: "Оригинална фабрична опаковка".
    Никакви найлончета, балончета и т.н.
    Това какви са изискванията между сервизите си е тяхна работа и не засяга купувача. Те помежду си могат да си поставят изискване за задължително опаковане със златно фолио на райета.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Прочети си внимателно гаранционните условия, за да няма и други изненади.
    Гаранционните условия на продавача не могат да противоречат на законите, така че в случая правилния съвет е "прочети законите, а след това и гаранционните условия ... и ако се наложи изненадай продавача и сервиза".

    Това "какво е гаранция" и влиза ли опаковката в нея, е описано в
    Закон за защита на потребителя, Раздел II. Гаранция на потребителската стока

    А що се отнася до конкретния бойлер предоставен без опаковка като гаранционна замяна, то не мисля, че от Зора са направили нещо нередно, освен че се излагат на дребно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #6

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    При замяна на първия бойлер такова изискване НЯМАШЕ и то пак в ЗОРА.Дамата в магазина каза,че това важало за всяка техника която подменят.Поне на мен никога не ми се е случвало такова нещо.Но пак казвам,че за мен това е абсурд и най-малкото е,че не ми дадоха инструкции и по трудния начин разбрах,че е с тъчскрийн

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #7

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Инструкцията на български е задължителна!
    Поискай я непременно от магазина.

    На мен, когато ми сменяха хладилника от Liebherr, сложиха повредения в опаковката на новия.
    Така, че това не е единична практика.

    Колкото до противоречието със законите - няма такова.
    В гаранционните условия е записано какво покрива гаранцията, при какви условия, по какъв начин се процедира с конкретен продукт.
    Както и кой носи отговорност при транспорт от и до сервиз и т.н.
    Ако Клиентът не е съгласен с условията по гаранцията, просто не подписва гаранционната карта и не купува съответния продукт.
    В случай, че подписът му стои под изречението "Съгласен съм с посочените условия" или нещо в този смисъл, няма противоречие с нормативната уредба.
    Ако е нарушена примерно заводска пломба, търговецът е в правото си да откаже гаранционен ремонт.
    В последно време някои сервизи и търговци злоупотребяват с условията, но това е за отделна тема.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #8

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Ами ако договореното е в разрез с гарантираното от закона?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #9

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Нали го заменят какъв е проблема ? Този кашон сантиментална стойност ли има ? Ако ги попиташ със сигурност ще измислят вариянт да го опаковат по някакъв начин за да си го транспортираш . Разбирам че е неприятно усещането за разочарование от закупения ел. уред но да издребняваме чак толкова за някакъв си кашон ....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #10

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Цитат Първоначално публикувано от mgos Виж публикацията
    Ами ако договореното е в разрез с гарантираното от закона?
    Бъди сигурен, че адвокатите на вносителя са се съобраили с него!
    Намират се и гаранционни карти, издадени на амбалажна хартия от Бай Пешо, но в случая говорим за официално внесено изделие.
    То е EU продукт и обикновено гаранционните условия са общи за държавите. Просто са преведени на български.
    Както е и "адаптиран" нашият ЗЗП към Европейските директиви.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    не става въпрос за кашона,а за това че ти дават нов уред без опаковка,което не е нормално.ако искаха старият бойлер да го транспортираш в кашон за поправка иди дойди,но уреда е за смяна(унищожаване).пак казвам,заменяли са ми уреди,но никога не са вадели новия заради кашона.АМИ АКО БЕШЕ ТЕЛЕВИЗОР ЗА 5 БОНА.......ще ми го стречоват ли???????

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #12
    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    не става въпрос за кашона,а за това че ти дават нов уред без опаковка,което не е нормално.ако искаха старият бойлер да го транспортираш в кашон за поправка иди дойди,но уреда е за смяна(унищожаване).пак казвам,заменяли са ми уреди,но никога не са вадели новия заради кашона.АМИ АКО БЕШЕ ТЕЛЕВИЗОР ЗА 5 БОНА.......ще ми го стречоват ли???????
    Този пробития ще бъде рециклиран и продаден на следващ клиент , освен балона има куп неща които ще използват отново . Нали се сещаш че този бойлер ще се търкаля по бусове с дни и накрая дисплеи и всичко ще му е леш . Не се заяждам просто обяснявам защо го правят това с кашона . Важното е че го отварят пред теб , можеше да ги помолиш да го занесеш до вкъщи с кашона а после да им го върнеш аз бих направил така . Без лоши чувства дано новия се окаже имане наздраве !!!

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #13

    Отговор: ЗОРА-без кашон???

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    не става въпрос за кашона,а за това че ти дават нов уред без опаковка,което не е нормално.ако искаха старият бойлер да го транспортираш в кашон за поправка иди дойди,но уреда е за смяна(унищожаване).пак казвам,заменяли са ми уреди,но никога не са вадели новия заради кашона.АМИ АКО БЕШЕ ТЕЛЕВИЗОР ЗА 5 БОНА.......ще ми го стречоват ли???????
    Телевизорът няма нищо общо с бойлера. Ако се налага да бъде транспортиран, изискванията за това са много по-строги и ако не си съхранил оригиналната му опаковка с всички осигурителни принадлежности, ще се наложи да му поръчваш нова. Ангажиментът за подготовка на каквато и да е стока за транспортиране е на собственика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. монтаж на климатик от Зора
    От koceto123 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 14-09-14, 18:31
  2. Отговори: 18
    Последно: 20-08-11, 16:48
  3. Сервиз на магазин "Зора" ,съобщение за клиентите им.
    От sandocan1946 във форум Черен списък
    Отговори: 17
    Последно: 16-11-10, 22:25
  4. Отговори: 0
    Последно: 04-01-10, 17:30
  5. "Зора" са мошеници от класа
    От fire73 във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-08, 01:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе