Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Новите ELITE DivX плеъри 374

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1

    Новите ELITE DivX плеъри 374

    Така, от вчера следобед във МЕТРО вече има от този нов модел. Първи впечатления: Красиво направено, малко по-тясно от старите модели, но с по-готин и изчистен дизайн. Кутиите са със старият дизайн. Води се поне при нас на продажба като наследник на 372/373 моделите, т.е. със Зоран чип(може би???). Дистанционното е същото като на 372/3.* Пуснах го с едно адски надраскано ДВД с филми и субтитри. след сълго мислене подкара филма, но уви без субтитри. Мислих, струвах. правих, но нищо. Звъннах на пичовете от ЕЛИТ и да ги питам барем те нещо знаят. Обясниха ми, че плеърът работи на 6. Хмм викам да не би да е от диска. изнамерих едно старо ДВД с "ШОГУН" сериите и при тва ненадраскано. И о чудо тръгна и ДВДто (както знаем, че проблема на 373 беше точно такъв нямаше субтитри на ДВД с повече от един DivX филм на него) и субтитрите. Този път не се разочаровах субтитрите бяха хубави големи, BOLD с черен кант. видях 2 реда, без да ги реже, за трети не мога да кажа, не съм видял.* В настройките за език имате вече 5 полета, като DivX subtitles е по подразбиране на КИРИЛИЦА!!! Тва за сега, утре ще го мъча още.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Че добре ве. Oсвен да си взема и един DivX player че мойто DVD няма divx. Я кажи как е качеството на ДВД филмите когато е включено двд-то през RGB изхода.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    6
    #3

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Здравейте братлета,
    и аз го видях ЕЛИТ-чето. Много хваща окото
    Едно приятелче си го взе и понаправих малко тестове. Понеже имах PV-373X и имам база за сравнение.
    Чипсета си е пак ZORAN VADDIS 776 но за сметка на това има доста нови неща и доста е подобрено по него. Зарежда значително по-бързо отпреди, понякога хваща субтитрите преди да е заредило филма и изписва "DIVX SUBTITLE SELECTED". Това не означава, че ако не го изпише не се зареждат субтитри. просто не успях да разбера на кои субтитри го изкарва това. Инане никакви проблеми - сравнително голям шрифт - малко по-голям отпреди, има и outline.
    Абе който е решил да си купува DivX плейър да не се чуди - този определено си заслужава.
    Също така видях и новата модификация на PV-390X - много як - ИЗЦЯЛО ЧЕРЕН МАТОВ ЦВЯТ. Абе тва е!
    Цената му е 109.00 лв. но и той си заслужава много.


    Айде със здраве!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    kircho, нещо се бъркаш, 374 няма outline, а е с черен кант на буквите. Значи вчера го пробвах със едно CD PRINCO, на него бях сложил KUNG FU HUSTLE със субтирти със същото име, но в 2 варианта sub и srt. ДВД-то изписва, че не може да разпознае фонта и затова дава да се изберът директно един от двата файла със субтитри по ваше желание. Значи пробвах диска и на други 2 ДВД системи на САМСУНГ - резултатите са плачевни . Значи на DS-420 въобще не го захапа(възможно да е от зацапана леща), на P 10 показа филма, но без субтитри и като дадеш бутона за субтитри ти показва забранена операция. Значи и друг мой колега донеси дискове с DivX филми, те също не захапаха и на двата САМСУНГА. Сега ще пробвам на LG, DAEWOO и PHILIPS. Като цяло няма да бързам да го хваля много и препоръчвам, защото си ги знам ЕЛИТ, току виж след 1-2 седмици изскочи някой незнае БЪГ и тогава някой хора може да поискат да ме :knuppel2: . Понеже знам и колко продадени ЕЛИТ имам и колко върнати от старите серии. Така, че малко да поотлежи да видим дали няма да изскочи някой заек от дупката!!!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #5

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    dvrender - просто е трябвало да си купиш 388Х или някой от вече отвърдените модифукации. Толкова път се измина с хиляди коментари и работа от много хора тук във форума, че всяко ново нещо предразполага към ново преминаване на тези препятсвия. Ако можеш намери си някой от коментираните и доуправени като възможности модели.
    Поздрав

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Вчера, или по-точно няколко пъти виждам един поне според не проблем, но дразнещо явление. По заводски настройки на 374 му е дадено да разпъне филма по екрана, но се получава следният момент, че кагато има 2 ред той е на половина отрязан от ръба. Обаче ако се даде оригинален размер на картината, тогава не* само картината се смалява, но и субтитрите стават по-малки. Днеска ще пробва с The Island с 2 вида субтитри, едните със същото име, другите не. Правен е с XviD, резолюцията e 640x272, 1212 бита/с.

    UPDATE: вчера не можах да го подкарам въобще да чете моето РИКО DVD+RW . Днеска ще мъча друго.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Нечетенето на DVD+RW е било от мострата, провах още 2-3 броя и нямаше проблем. Забелязвам следната зависимост, че има значение с какъв фонт са субтитрите и това как ще ги покаже на екрана. На 29" телевизор на един филм ми ги показва на 2 реда без проблем, на друг филм ми режи половината от вторият ред, а на трети само 1-2 милиметра от дъното на 2-ят ред. Много интересно!??
    Пробвах същият диск на LG 9700 плеъра, филма тръгна без проблем, но субтитрите бяха ужасни, малки и единият ред почва от началото на екрана и свършва посредата, другият ред почва от средата и свършва на другият край. КАКВО ДА КАЖА, ЛУДНИЦА. А преди 3 дена пуснах едно ДВД на един клиет, същата мостра искара субтитри огромни и с черен кант. Иди та разбери какво искат и как да ги правиш. НА Самсунг-ите филма само се плейна не показа субтитри, но това са ДВД системи, днеска ако има време ще видя само на плеъра P-355 на Самсунг!!!

  10. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #8

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Продължавай.
    С интерес следя резултатите от тестовете ти. :Super:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #9

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Здравей LUDIA, след всичко изчетено от мен тук, какво би препоръчал като DVD и DivX плеър, в ценовия диапазон до 150 - 160 лева.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #10

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Аз също имам проблем,двд-то ми е с дивХ-но филмите който са ми на дивх не ми ги чете с субтитри.SVSD и vsd* ги чете , а тези не.Куче марка е и от пред сега погледнах пише дивх-200.Дайте ми съвет -какво да направа, ако такова..да си купа ..Ама каkво да пише на него или да търса .
    Мерси предварително

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #11

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Shimbadze, ще продължавам, но като няма клиенти хехехехе* !!! Значи на филма Островът бях сложил 2 вида субтитри, едни с името на филма и едни както ги дръпнах от нета. DVD плеърите даже не поискаха да им покажа кой субтитри да четът, т.е. само едни са бяха харесали и тях си показваха, а като дадеш бутона за субтитри ти дава забранена операция. Не съм пробвал с модела на САМСУНГ Р-355, защото имах адски много работа тези 2-3 дена. Утре събалям ако няма никой може да се побъзикам.
    * IKKbg, с голямо удоволствие, но имам един проблем през мен са минали досега само Самсунг, ЛГ и Филипс. Филипса е стар модел от миналата година и при мен е без субтитри на Бг, но това се оправя като се иди в сервиза и се сложи update-а. ЛГ-то както писах проблема му са фонтовете на субтитрите или малки или големи както то си реши - ШАШ и МАТ??? Самсунга понеже*е най-нов модел(за магазина) се справя най-добре. Слагаш му да кажем ДВД с име на Български и папките са с български имена, без проблем ги изсписва на екрана, а субтитрите са големи и плътни с черен кант, но от както съм го получил повече не съм го тествал, а трябва* .
    * pate, пробай следният начин: Взимаш едно презаписваемо CD, слагаш му филм, но гледаш името да е чисто, т.е. да няма точки и такива между думите; Намираш от нета субтитри в .sub и .str вариянт на филма, също махаш всякакви точки и прочее; Преглеждаш отново имената да са огледални и на филма и на субтитрите; Пишеш ги без да ги слагаш в папка. Ако не стане търси update или ако и така не стане си копувай ново. Та не разбрах каква марка и какъв модел е твоето DVD плеърче.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #12

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    * IKKbg, с голямо удоволствие, но имам един проблем през мен са минали досега само Самсунг, ЛГ и Филипс. Филипса е стар модел от миналата година и при мен е без субтитри на Бг, но това се оправя като се иди в сервиза и се сложи update-а. ЛГ-то както писах проблема му са фонтовете на субтитрите или малки или големи както то си реши - ШАШ и МАТ??? Самсунга понеже*е най-нов модел(за магазина) се справя най-добре. Слагаш му да кажем ДВД с име на Български и папките са с български имена, без проблем ги изсписва на екрана, а субтитрите са големи и плътни с черен кант, но от както съм го получил повече не съм го тествал, а трябва* .
    Благдаря ЛУДИА, За кой точно модел на Самсунг става въпрос? Може и да прескоча да погледна как се държи Предполагам в бургаското метро ще е същата стоката

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #13

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    * pate, пробай следният начин: Взимаш едно презаписваемо CD, слагаш му филм, но гледаш името да е чисто, т.е. да няма точки и такива между думите; Намираш от нета субтитри в .sub и .str вариянт на филма, също махаш всякакви точки и прочее; Преглеждаш отново имената да са огледални и на филма и на субтитрите; Пишеш ги без да ги слагаш в папка. Ако не стане търси update или ако и така не стане си копувай ново. Та не разбрах каква марка и какъв модел е твоето DVD плеърче.
    [/quote]

    Мерси, ше пробам да вида.
    а иначе е марка Powtek-r.Предполагам че е куче марка.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Така, в неделя проведох "малко" тестче с наличните ми ДВД плеъри с DivX(не много пълен, но ставащ). Така на сцената са: САМСУНГ-Р355, ЛГ DVX9700, ЕЛИТ 374 и РОУДСТАР 2505. Има и ДЕУ и ФИЛИПС, но единият не преставлява интерес, а другият няма субтитри на Бг, трябва да му се сложи update! Използвах филма KUNG FU HUSTLE XviD, на едно CD-RW Вербатим бях сложил 5 субтитърни файла, като 2 бяха .sub и .srt, които намерих в нета, и които бях направил с Огледални имена на филма! Другите 3 бяха KUNG FU HUSTLE(1) 2 и 3, но с различни фонтове. TIMES NEW ROMAN, ARIAL BLACK NARROW и* ARAIL BLACK- bold, заедно стова увеличих и самият шрифт на някой до 22 размер, пък знае ли някой от къде ще искочи заека.
    * *Та просто обобщавам това което се получи. И 4 ДВД плеъра разпознаха филма и го плейнаха без проблеми и артефакти. Никой от тях не рвзпозна субтитрите които бяха с различно име от това на филма, а само САМСУНГА и ЕЛИТ ми дадоха да си пускам 2 файла на .sub и . srt. РОУДСТАРА не поиска да захапе и грам от моите субтитри, но за това после. Самсунг и ЛГ субтитрите бяха с черен кант, на САМСУНГА средно големи и хубави и лесно четящи се от 2-3 метра, ЛГ-то обратно както писах и преди поставя редовете както си иска и почва вторият ред от средата на екрана и такива дивотии + много дребни субтитри за които трябва да се зори човек да ги гледа. Елит-а много странно има някакъв скрипт който му казва как ще бъдат субтитрите, т.е. като разпънах филма по вертикала за да видя как се виждат субтитрите на самият фон на филма с УЧУДВАНЕ забелязах полупрозрачна лента и малко по малки субтитри от наблюдаваните нормално и ме хвърли в публиката!!! Псунах и вторият субтитърен файл същата работа, шаш и мат. Сложих едно ДВД на което имам 9 епизода на Шогун и там другата изненада БУКВИТЕ големи както бях писал с черен кант и BOLD-нати. Направо утрепаха рибата. РОУДСТАРА пък пусна субтитрите само на ДВД-то с ШОГУН, пробвах и други филми, но ЯДЕЦ(понеже не съм правил аз диска с ШОГУН, днеска ще питам човека, който ми го даде, как го е направил). Затова повече няма да го споменавам тоя РОУДСТАР, или поне първо ще разбера каква е хавата с него!???
    * *Като цяла най-отпреде са САМСУНГ с цена 146 лева и ЕЛИТ с цена 96 лева. Следва ги ЛГ-то което малко странно се държи при показване на субтитри ту големи, ту малки??? Роудстара ги изхвърлям поради намърливост на хората които са го правили. Може да пробвам ДЕУ-то, но зависи.*
    Надявъм се да съм ви дал ценна информация, ще има още ХЕХЕХЕХЕ.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #15

    Re: Новите ELITE DivX плеъри 374

    Благодарско
    Много полезна информация. Може и да си взема един самсунг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри
    От nestorbg55 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 100
    Последно: 06-10-12, 21:17
  2. Elite DVD/DivX плеър PV-370X
    От yavor3344 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-09, 22:25
  3. ELITE DIVX/DVD плейъри
    От vladi@setcom във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 82
    Последно: 02-06-07, 00:01
  4. Качествен сервиз за DivX Elite PV366 ??
    От adgj във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-07, 16:35
  5. NEO DVD-PX77 DIVX vs. Elite PV- 370X
    От crow във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 19-10-04, 09:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе