Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 94

DVD DivX Player с HDMI и USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #1

    DVD DivX Player с HDMI и USB

    Днес съм решил да купя някакъв такъв. Попрочетох и за Philips DVP5960 и за ELITE DV - 1000.
    Има и едно NEO DVD-R45USB HD - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024612 , някой има ли впечатления от него?
    Изобщо каквато и информация да дадете, все е от полза, ама да е днес, че иначе ще ми мине мерака и пак ще отложа купуването.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #2

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Съжелявам, не мога да ти кажа нищо за конкретните модели, това е проучване което тепърва ще ми предстои и аз да правя. Ако си взел такъв HDMI DVD/DivX player дай мнение за него тук, ако имаш желание разбира се. Успех с покупката!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #3

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    От вчера в Техномаркет (Люлин) се е появил нов модел - YAMAHA DVD-S661. Нов е и за световния пазар - април 2007, просто учудващо какво прави тук. http://www.yamaha-audiovideo-france....=4&idprod=1384
    На външен вид е много стилен - в характерния за фирмата черен дизайн.
    Субтитрите не са от най-големите, но не са и съвсем дребни, само шрифтът е от типа times, което ги прави малко по-трудни за възприемане, поне за мен.
    За качеството не мога да кажа нищо, защото ми го пуснаха на един избледнял проектор, но момчето го хвалеше, че четял всичко.
    Засега е трудно да се открият отзиви или ревюта. Ще видя, може и да се жертвам (струва 319лв.)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    11
    #4

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Дистанционното му е 1 към 1 с това на Philips DVP5960, но това е черно, а другото е сиво.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Според User Manual Yamaha е по-тежка и с доста по-добри аудио параметри. Освен това чете DivX от USB и поддържа до 80GB HDD през USB!!! Поне така е написано в Ръководството. Заводски има BG субтитри за DivX.
    Ако цената е такава обаче, без вградени многоканални декодери цената е доста солена!!! Sony DVP-NS75H в този случай е по-добрият вариант за закупуване, ако не ви трябва USB, разбира се! За под 300лв. има и Pioneer DVP-696AV, но и той е без USB.
    Аз бях в София, но в моловете и ЦУМ нямаше този модел. Утре ще видя и при нас какво е положението.

    Ако miro_vampiro е тествал Yamaha DVD-S661, нека си каже мнението!

    За мен LG 190H за 159лв. е идеалният избор за плеер с USB и HDMI като цена/качество към момента. Очаква се и Sony да пуснат модел с USB, но за сега друго не мога да кажа за него.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #6

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Taкa e, и на мен ми се видя солена за този, наистина по-барнат вариант на популярния Philips5960.
    Та взех едно нещо дето нито съм го чувал, нито виждал - TeleTech DVD-2500HD. Мисля че е румънска фирма (доживяхме и това...)
    Освен изискванията HDMI и USB има и аналогов изход 5+1, декодер на DTS, цифров и оптичен вход, както и вход за мемори карта.
    На HDMI дава удивително стабилна картина, както на 720p, така и на 1080i. Чете всичко и от всякъде, при това много бързо.
    Субтитрите са му доста дребни, но след като видях на няколко DVD-та какво е качество, мисля да не се вълнувам повече за DivX.
    Това доведе обаче до нови разходи - след прослушване на Dark Side ..., DTS версията с подръчните PC колонки, хукнах за едни Eltax 3-pack и допълнителен усилвател и сега съм оборудван до зъби.
    А, забравих че към комплекта на DVD-то има и free HDMI кабел. И всичко това за 115лв.
    Догодина пак, че и по-хубаво.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Ех, тоя Dark Side....
    Аз пък заради тоя албум се бях запалил по SACD. Оборудвах се изцяло за SACD, но след като за половин година събрах "впечатляващата" колекция от 4 SACD диска набързо разпродадох всичко.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    23
    #8

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    здравейте и аз се запалих за двд с хдми и юсб и след известно четене по темата и със бюджет все пак от 200лв. таван не само по финансови причини а и заради бързото навлизане на нови и нови модели и стандарти като блу-рей и т.н. по добре да се сменят примерно двд плеарите от колкото да се купи такъв за 500лв. например и след 6месеца да е стар мое мнение
    избрах филипс Philips - DVP5960 и ако някой има какво да сподели за модела да пише

  11. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #9

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Аз пък съм избрал това- Philips - DVP5980/12 , само да имаше кой да ми каже къде го има в София!
    http://www.consumer.philips.com/cons...ESHQFHKFSEKI5P

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Gentu,
    Philips DVP5980 не е лош, поне на книга. Пак е с тъпия MTK чипсет, но какво да се прави!
    Интересното е, че има вече официален FW update, поддържа вече MPEG4 през USB, USB е версия 2.0 (най-после) и една голяма новост, поне за мен - HDMI до 1080p!!! До сега всички поддържаха HDMI upscaling до 1080i.
    Трябва да отбележа обаче, че от почти две години Philips никъде не отбелязват поддръжката на DTS звук, което означава, че дори през цифровите изходи не излиза такъв сигнал.

    Има още нещо ново, но този път от LG: нови плеер DVX-298H и рекордер RHT-298H с 250GB HDD. По-точно при нас го има само плеера, а другото го открих случайно, когато търсех User Manual.
    Сравних плеера с предишния модел DVX-190H и се оказа, че чипсета (по-точно платката) е съвсем различна като разположение и изходи. Новия няма DVD-Audio и вероятно всичко е на една платка, даже и захранването.
    Понеже не успях да открия нещо повече в нета, искам да помоля за пожече информация относно декодерния чип - производител и модел!
    DVX-190H беше със Zoran Vaddis 88x, сега има малка вероятност да са сложили Vaddis 9xx. Цената е малко по-висока - 169лв.

    Нови Пионерчета са пуснали в Япония, а в Европа май само най-слабия модел е излязал. От тях само DVP-600 заслужава внимание според мен, защото параметрите на останалите са като на всички DVD от среден клас. Флагманът има USB, но коя версия и какво чете през порта си нямам идея. Menu и дистанционно на DVP-300 са като на старите модели. За DVP-600 няма още User Manual, но дистанционното е същото, като сигурно в менюто са добавени само няколко реда. Също не знам нищо за чипа, но май пак е MTK.

  13. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #11

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    А къде може да се намери DVX-298H.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #12

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Цитат Първоначално публикувано от Gentu
    Аз пък съм избрал това- Philips - DVP5980/12 , само да имаше кой да ми каже къде го има в София!
    http://www.consumer.philips.com/cons...ESHQFHKFSEKI5P
    A защо 5980 а не 5960 - разликата е само в 1080p и USB 2.0, и в двата случая не виждам какво печелиш.
    И липсата на DTS декодиране и 5,1 аудио изход... Според мен момента е да се купи нещо евтинко с upscaling и да се изчакат 1-2 години за истинския HD player.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    3
    #13

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    DVX-298H си купих от Технополис преди две седмици за 169 лв.

  17. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #14

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Цитат Първоначално публикувано от neutrino
    DVX-298H си купих от Технополис преди две седмици за 169 лв.
    Мерси за отговора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    23
    #15

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    LG DVX-298H странно в сайта на технополис въобще го няма този модел както и в гугъл в български сайтове
    както и да е никой не ми отговаря за филипса 5960 или LG DVX-190H и още чип Зоран Валдис 888 или МТК който подлежи на ъпдейт със МТК Уиндоус и други програми, и дали наистина LG е с 14 битов видео чип и вади по хубава картина на ДВД и ХДМИ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам DVD/DIVX +HDMI Upscaled плеър Toshiba SD-360E
    От panco във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-12, 02:43
  2. DVD/DivX Player Philips DVP5960 HDMI USB
    От Hell във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 183
    Последно: 29-10-10, 11:12
  3. DVD/DivX Player Philips DVP5980 HDMI USB
    От shreker във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 17
    Последно: 08-03-09, 22:57
  4. TOSHIBA SD-360 DIVX HDMI
    От dimlubnik във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 23-07-07, 15:31
  5. divx player
    От haa във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 01-05-03, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе