Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 94

DVD DivX Player с HDMI и USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #31

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Добре изглежда по описание.
    Тези дни ще обикалям за плеър от порядъка 200-300 лв и ще пусна впечатления.
    Приоритети са ми:
    HDMI
    добър ъпскелинг поне до 720р
    добър деинтерлейсинг
    оптичен и коаксиален изход

    Divx и USB бе са ми важни.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #32

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Добре изглежда по описание.
    Тези дни ще обикалям за плеър от порядъка 200-300 лв и ще пусна впечатления.
    Приоритети са ми:
    HDMI
    добър ъпскелинг поне до 720р
    добър деинтерлейсинг
    оптичен и коаксиален изход

    Divx и USB бе са ми важни.
    Успешен избор и сподели!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #33

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Днес прегледах тези два модела:
    Sony NS78 и Pioneer DV400.
    Резултатите са трагични.
    Тествал съм видео възможностите им. Теста беше с диска на HQV NTSC:
    1. Vertical detail
    2. Jaggies
    3. Detail enhancement
    4. Noise reduction
    5. Motion adaptive noise reduction

    И двата плеъра преминаха само първия тест и този за детайла и то с доста забележки. Всички други тестове бяха провал.
    Сонито показа някакви наченки при теста за jagies, но нищо сериозно. За мен беше странно как плеъри, които струват 240 лв, може да работят точно като тези за 50 лв. Честно казано и скалирането им до 720р беше по-зле от това на телевизора, към който бяхме вързали плеърите - Philips 5522. А той си е посредствен модел в това отношение.
    За мен резултата от тези тестове беше важен защото плазмата, към която ще се ползва този плеър е на средно ниво в тази област и определено има нужда от хубав прогресивен, ъпскелинг плеър. В момента тя работи с Denon 1940 и разликата е до небето. Просто този плеър отива в друга стая към проектора и ми трябваше някакъв по-евтин, но като гледам или ще правя компромис или ще давам повече пари.
    Ще разгледам и Poineer DV-600, но и там не очаквам чудеса.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #34

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    lazarus18,
    Не си давай парите за глупости от рода на Pio DV-600! Особено пък, ако го тестваш както трябва!
    Братушките така реват от него, че просто няма смисъл да се занимаваш. Деинтерлейсера му е на МТК - няма нужда да се коментира!
    Между другото това Sony, както и всички останали са с неотключваем NTSC/PAL transcoder, ако това има някакво значение.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #35

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Ами то не остана нищо, което да купи човек. Има и един Панасоник за тези пари ама ще го видя и него.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #36

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Не само, че не остана, ами фирмите спират да произвеждат вече DVD players & DVD Home Cinema Systems!
    Вчера за пореден път търсих нещо ново при Philips и Panasonic. За моя неприятна изненада се оказа, че от HT Philips предлагат само два модела с Ambi Surround и DVP5990/12. Имат и разни записвачки, но според спецификациите и отново според братушките, серията 35ХХ не струва!
    При Panasonic е същата работа - само два модела плеери от миналата година, две домашни кина, от които само едно е с HDMI и само 4??? рекордера. Гледах във www.panasonic.co.uk, защото на нашия сайт няма нищо ново! На www.panasonic.de е същата работа - само 4 нови рекордера, които не знам дали ще дойдат у нас въобще!
    http://translate.google.com/translat...%2dRecorder%40
    На твоя Denon съответства това:
    http://translate.google.com/translat...r%3d%26prop%3d
    Обаче подозирам, че цената му ще е почти същата. S53 е по-зле от предшественика си S52.
    Има разни Yamaha - 1700, 2700, но цените им са солени и имат проблеми с четенето на някои дискови формати, според братушките. направо ето ти линка, ако ти се чете:
    http://forum.ixbt.com/?id=62

    Просто съм сигурен, че каквото и да вземеш, ще бъдеш разочарован от качеството, след като гледаш Denon в момента!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Предполагам, че соро ще започнат да пускат системите за домашно кино направо в Blue-ray плеъри. Вече Самсунг и Сони имат такива модели.
    Ясно ми е, че няма как нещо за 200-300 лв да работи като това за 800, но очаквах малко повече. Най-вероятно ще бъде Sony NS78 ако Panasonic S52 не покаже нещо повече.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #38

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Ясно ми е, че няма как нещо за 200-300 лв да работи като това за 800, но очаквах малко повече.
    Имах предвид, че когато си гледал нещо толкова качествено, трудно вече ще се примириш с другите плеери!
    Относно Sony и Panasonic - и двата плеера нямат USB. Миналата година излезе едно LG със Zoran 888, но му забравих модела. Май нещо от сорта на DVP298. Последно го видях в Технополис за около 139 лв. Все пак Zoran е много по-добре от MTK, поне според мен!
    Погледни и новия Philips DVP5990/12, ако излезе въобще у нас, но той също е с MTK и не вярвам да е кой-знае какво.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #39

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    lazarus18,
    Колко ти е бюджета?
    Имах Panasonic S52 и не бях особено въодушевен.Видеото - добре,но аудиото беше много зле.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #40

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    lazarus18,
    Колко ти е бюджета?
    Имах Panasonic S52 и не бях особено въодушевен.Видеото - добре,но аудиото беше много зле.
    До 200-300 лв., но ако няма особена разлика в качеството може и някой под 200 да взема /5980/.
    Честно казано, аудио способностите също не са приоритет защото звука ще се възпроизвежда на някакъв съраунд комплект от сорта:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036001

    USB -то също не е толкова важно защото имам друго устройство, което има USB вход към системата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #41

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    На мен едно не ми в ясно - защо изобщо ви трябват плейъри. За някое 50 лв Нео - разбирам, можеш да си гледаш DIVX на талевизота на възможно най-ниската цена. Оттам нататък обаче поне за мен начинанието е безмислено. Дори и да нямаш компютър, взимаш някоя барака за 400 лв и си гледаш колкото искаш, като всякакви въпроси за големина, позиция и цвят на субтитри отпадат, също и съвместимост с кодеци и пр. На пазара могат да се намерят достатъчно читави кутии, които да се впишат в една уредба (е, вярно, че и цената се променя), но все пак човек се сдобива с далеч по-функционално устройство - може да се пусне на сървър, да дърпа торенти, игри и какво ли не. При достатъчно добра графична карта, аз съвсем убедено твърдя, че качеството на tvout вече е напълно задоволително и обезмисля специализираните устройства. Вероятно това е причината големите компании да задържат, дори съвсем да спрат разработката на DIVX плейъри. И така, за мен вече пазарът промени характера си - има място за суперевтини устройства от типа "сложи диска и гледай", а оттам нататък са компютрите.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #42

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Писал съм го и друг път, но компютъра за мен не е плеър и никога няма да бъде.
    Имам 2 лаптопа у нас и изобщо не ми се нрави да зкачам кабели всеки път, да го чакам да зареди Windows, да стартирам плеър, да му нагласям филтри, деинтерлейсъри и пр. Сравнено със зареждането на диска и натискането на Play е прекалена хамалогия за мен.
    Да не говорим, че имам и отделен HD медия плеър, който чете всичко, което и компютъра може.
    За естетиката изобщо не искам да отварям дума.

    Цитат Първоначално публикувано от Jonson
    И така, за мен вече пазарът промени характера си - има място за суперевтини устройства от типа "сложи диска и гледай", а оттам нататък са компютрите.
    От там където свършват компютрите започват хубавите двд плеъри и те струват повече от компютъра ти. Замисли се защо.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #43

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Така е защото го използваш (компютъра) и за други цели, не само за плейър. Ако му направиш една плейлиста с филми, сложиш едно дистанционно и го вържеш/настроиш само за целта, може и да се получи.
    Но на практика не се прави.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #44

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    lazarus18,
    Напълно съм съгласен с теб!
    Пробвах да си направя примерна конфигурация на HTPC и цената мина 800лв. При това без TV Tuner и специална кутия с IR receiver.
    Освен това иска софтуер или OS WinXp Media Center Edition / Vista Home Premium, съвместим с тях тунер и / или RC с безжична клавиатура и мишка.
    И пак не е същото, защото примерно аз исках да мога да го ползвам и като recorder, а никой не можа да ми гарантира, че ако оставя PC-то в "заспало" състояние, записът ще се осъществи нормално!
    За настройките на филтрите въобще не ми се говори!

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #45

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Доста интересно решение намерих. Оказва се, че в резултат на загубената битка с Блу-рей, в момента един HD-DVD плеър струва по-малко от един двд плеър!!!
    Реших да си купя ето този:
    http://www.mp3-player.de/index.php?p...D=7048&aid=124
    или този:
    http://www.mp3-player.de/index.php?p...D=7049&aid=124
    който е по-евтин от горните решения, а е в пъти над тях като качество - има Anchor Bay деинтерлейсър, който е добър поне колкото този на Faroudja да не кажа, че е и по-добър. HD-DVD възможностите му изобщо не ме вълнуват.
    Единствено му липсва Divx поддръжка, но за мен това не е важно, че последната година дали има и 5 файла да съм гледал.
    Остава ми да проверя дали има български субтитри при двд филми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам DVD/DIVX +HDMI Upscaled плеър Toshiba SD-360E
    От panco във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-12, 02:43
  2. DVD/DivX Player Philips DVP5960 HDMI USB
    От Hell във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 183
    Последно: 29-10-10, 11:12
  3. DVD/DivX Player Philips DVP5980 HDMI USB
    От shreker във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 17
    Последно: 08-03-09, 22:57
  4. TOSHIBA SD-360 DIVX HDMI
    От dimlubnik във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 23-07-07, 15:31
  5. divx player
    От haa във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 01-05-03, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе