Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 94 от общо 94

DVD DivX Player с HDMI и USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #91

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    HDMI при двд плеърите е 99% маркетинг и води или до едвам забележимо подобрение на качеството или най-често до влошаването му. Особено при по-евтините плеъри. Плюса е, че ползването на кабел улеснява свързването. По един кабел получваш и звук и ако плеъра и телевизора са от една марка може да ги управляваш заедно, но пак зависи от моделите.
    Аз пък си мислех че "цифровото си е цифрово".
    Дефакто избягването на двойното цифрово-аналогово-цифрово преконвертиране е за препоръчване спрямо директен цифров сигнал, какъвто предлага HDMI порта. Друг е въпроса за резолюцията, което се води ъпскел или даунскел...зависи от това каква резолюция искаш да подава плейъра. Аз настройвам сурова PAL резолюция и оставям на процесора на телевизора да ъпскелне картината до неговата си нейтивна. Предполага се че неговият хардуер е значително по-мощен от чипа в плейъра, който освен всичко трябва да получава, скалира и обработва и видео и аудио информация.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #92

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    браво бе вие ме отказахте, означава че с каквото и двд да се снабдя все тая така или инъче няма да мога да гледам с такова качество както на компа, това е чудесно като се има предвид че олекнах с 2.5 бона за телевизор който едва ли ще види hd филм ако не му го пусна от компютъра чиято видеокарта пък няма hdmi

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #93

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB

    Цитат Първоначално публикувано от claudius
    Аз пък си мислех че "цифровото си е цифрово".
    Дефакто избягването на двойното цифрово-аналогово-цифрово преконвертиране е за препоръчване спрямо директен цифров сигнал, какъвто предлага HDMI порта. Друг е въпроса за резолюцията, което се води ъпскел или даунскел...зависи от това каква резолюция искаш да подава плейъра. Аз настройвам сурова PAL резолюция и оставям на процесора на телевизора да ъпскелне картината до неговата си нейтивна. Предполага се че неговият хардуер е значително по-мощен от чипа в плейъра, който освен всичко трябва да получава, скалира и обработва и видео и аудио информация.
    Да, това беше и моята теза. Просто уточнявам, че има плеъри, които по HDMI не могат да предават "сурова PAL резолюция" и задължително обръщат сигнала в прогресивен преди това. Това почти винаги е фатално за крайния резултат. Пак зависи от модела на телевизора и плеъра де.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #94

    Re: DVD DivX Player с HDMI и USB


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Продавам DVD/DIVX +HDMI Upscaled плеър Toshiba SD-360E
    От panco във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-12, 02:43
  2. DVD/DivX Player Philips DVP5960 HDMI USB
    От Hell във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 183
    Последно: 29-10-10, 11:12
  3. DVD/DivX Player Philips DVP5980 HDMI USB
    От shreker във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 17
    Последно: 08-03-09, 22:57
  4. TOSHIBA SD-360 DIVX HDMI
    От dimlubnik във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 23-07-07, 15:31
  5. divx player
    От haa във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 01-05-03, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе