Резултати от 1 до 9 от общо 9

Най-добрата връзка между DVD и TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    2
    #1

    Най-добрата връзка между DVD и TV

    Бих искал да попитам хората, които знаят, коя е най-добрата връзка между DVD и TV, понеже аз съм абсолютно бос в тази област. Телевизорът ми няма HDMI вход. Знам само, че опциите са чинчове, скарт и S-Video.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #2

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    Какво е DVD-то и какво TV-то ?

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    2
    #3

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    Цитат Първоначално публикувано от 4a4i
    Какво е DVD-то и какво TV-то ?
    DVD-то е SAMSUNG едното, а другото CAT, най-обикновени DVD-та. Телевизора е LG с FLAT кинескоп, без HDMI вход. В момента съм с чинчове и ми е любомитно, ако мина на скарт, дали би имало някаква разлика.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #4

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    Чинчовете са вход за AV (композитен сигнал по ниска честота). Това е най-ниското качество. Включи SCART кабел между двете, така сигала че бъде RGB, освен това ще имаш управление на телевизора от DVD-то.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    Цитат Първоначално публикувано от 4a4i
    Чинчовете са вход за AV (композитен сигнал по ниска честота). Това е най-ниското качество. Включи SCART кабел между двете, така сигала че бъде RGB, освен това ще имаш управление на телевизора от DVD-то.
    Това важи ако SCART-а е пълен, защото освен RGB, в него е дублирана връзката и по композитен сигнал. Трябва и двата SCART-а да са пълни. Ако в менютата на телевизора и двд-то има опции да избираш м/у отделни видове изходи - тогава най-вероятно са пълни.
    В противен случай сигнала ще си бъде на същото качество като през чинчовете.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    Плюс това става дума за 21" кинескоп на за LCD или PDP. Точно да ви кажа няма значка при този размер и при тоя тип телевизори.
    4a4i, я ми обясни как ще управляваш от ДВД Самсунг, Тв LG??? И то през SCART кабела.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #7

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    При мен най-добра връзка има през YPbPr входа. Телевизорът ми е CRT и през HDMI входа сигналът е само 60Hz, което дразни при гледане. През SCART сигналът е по-лош отколкото през YPbPr, но и при двете има възможност за 100Hz опресняване на картината. Като качество на картината HDMI->YPbPr->SCART->SVideo

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    solo2003, при теб е така, но ти си с SAMSUNG(гнусмас) 29" или 32" SLIM FIT. А ние тука говорим конкретно за 21" CRT което има само скарт и чинч. Така, че твоят коментар не е много на място. Инак си прав HDMI - component - SCART- S-Video - composit. В тази последователност са връзките от към най-добра към най-лоша. Друг е въпроса, какво прави един HDMI в един аналогов ТВ. Файда НИКАКВА, АМА НИКАКВА. Единственото е ако имаш ТВ с 100Хц и прогресивно сканиране, да си пуснеш 576p през компонентния ;-).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #9

    Re: Най-добрата връзка между DVD и TV

    Philips е телевизора ми. Pivоley не е казал нищо за телевизора си освен марката и че има "чинчове, скарт и S-Video". Тези чинчове може и да са му компонентния вход (YPbPr например), който при мен изкарва видимо по-добра картина от Scart-a

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Връзка между tv и pc
    От Blue_Hulk във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 06-05-14, 11:59
  2. Връзка между XP и 7?
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 12-12-10, 11:08
  3. връзка между PC и TV
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-12-05, 15:59
  4. DSL връзка между PC - та
    От exorcist във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-04, 20:36
  5. Връзка между 2 мрежи
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 22-10-03, 19:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе