Страница 101 от 707 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1501

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    важното е да се спазват правилата (=ограниченията?), но аз много обичам да задавам неудобни въпроси от рода на :

    след като най-компетентните в медицинско отношение лица са лекарите, които независимо колко добре са оборудвани за ебола, винаги са си слагали маските при работа с нормално инфекциозно болни и преди, и сега, и с което си предисловие целя да подчертая, че изобщо не се съмнявам, че съвестно, информирано и професионално са били около короновирусни с маски, как така се оказва, че имаме 20 (!!!) накуп болни медицински лица, които, подчертавам, са били С маски?
    Далеч не е до маските само. Мисля, че в Бургас бяха затворили частна болница, понеже лекари били на почивка и се върнали заразени, та колко от колегите си за заразили още...не се разбра.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Имаш ли идея в колко болници не достигат маски, екипи, лицеви щитове и каква цензура е?

    https://mobile.frognews.bg/article/193806/

    ... Оборудвани за Ебола не знам да има, само клиниката на ВМА може би? Тя е по стандарт на НАТО.
    Прочети няколко мнения по-назад дали няма/има оборудване за ебола - Вчера, 18:26 #1443
    "Имаме такива поне отпреди 6 години - тук."
    А за най-ревящите, ако и костюмите за ебола им се виждат ненадеждни - имаме и 2 скафандъра за космонавти, единият на Георги Иванов - в музея в София, другият в музея в Омуртаг....
    А, къде не достигат (в коя болница, казваш), маски ръкавици дезифектанти и т.н.? Не в колко болници, а в кои?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1502

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-04-20 в 17:18.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1503

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Kaar, спирам да казвам, "чукча писатель чукча не читатель". Не ми се пишат обяснения пред едни с каскети, особено в това време. Къде е темата, къде намеси Ебола, пък армията, пък противогази, пък химически войски. Изобщо не мога да разбера какво точно искаш да кажеш? В Благоевград точно са виждали Ебола, дано и никога не видят. Ние за един вирус не сме готови, за Ебола не ми се мисли. Изобщо какво прави в темата?


    https://www.cdc.gov/vhf/ebola/hcp/pp...ing/index.html

    Според даденото по-горе от американците най-ниското ниво за Ебола е както за Коронавируса, с респиратор N95/ FFP2, който както казвате не спира нищо, и не помага с нищо!
    Този пост е редактиран от Mega; 01-04-20 в 16:55.
    ivodivo одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1504

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Според мен никой не поставя на съмнение дали трябва да има изолация и т.н.
    Заразените може и да са 50 000-без масово тестване точната бройка си остава едно предположение.
    Тук се предполага, че бройката е х10.... В Германия се правят много тестове и се опитват да стигнат до 500 000 на седмица. Само така може да се оцени реално ситуацията и да мисли за излизане от мерките поетапно.
    Представете си, че много малко хора се срещнат с този вирус. При липсата на ваксина и пандемия, ще бъде въпрос на седмици да се появи ново огнище, ако мерките бъдат свалени.
    В същото време ако някой го е прекарал и доказано има имунитет-то би могъл да работи и помага на другите без да бъде опасен за себе си и околните.
    Тук се приема същия подход и се започва от медицинския и обгрижващ персонал, после хората, който имат контактна професия и т.н.
    За мен това е единствения изход от ситуацията -тестване, тестване и пак тестване и точно там трябва да се насочат всички сили и ресурси, за да не се счупят икономиката и социалните дейности.

    Разбира се всеки може да се надява, че ще мине от само себе си, но засега май няма такава тенденция....
    Не съм разбрал да е доказано създаването на имунитет у преболедувалите. В Китай бяха съобщили за повторно разболяване на излекувани пациенти...
    Каква е целта да следиш колко са заразените в даден момент, имайки предвид динамиката на заразяване и невъзможността от лекуване? Бързите тестове не са подходящи, бавния и сигурен CPR тест пък още повече ще изкривява реалната динамика. Но, тъй или иначе ще струва скъпо тестването. С него или без него - развитието на заразата ще се разгръща (бавно или рязко), докато не обхване поне 80% от населението, което в настоящите условия не е ограничено да работи (с някои изключения като туризъм, развлекателна индустрия, заведения). Правителството правилно се опитва да не допусне рязко развитие като в Италия и Испания, не за да има по-малко болни/умрели, а за да мине всичко по-плавно по болниците.
    Lupus одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1505

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Според мен никой не поставя на съмнение дали трябва да има изолация и т.н.

    В същото време ако някой го е прекарал и доказано има имунитет-то би могъл да работи и помага на другите без да бъде опасен за себе си и околните.
    Не знам на колко човека задавам въпроса дали са чували ,че някой има имунитет и никой не отговаря,а продължават предположенията.Или някой иска да пробва и докаже....
    Извинявам се ако не съм видял нещо с факти по въпроса.

    pap1918 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1506

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Kaar, спирам да казвам, "чукча писатель чукча не читатель". Не ми се пишат обяснения пред едни с каскети, особено в това време. Къде е темата, къде намеси Ебола, пък армията, пък противогази, пък химически войски. Изобщо не мога да разбера какво точно искаш да кажеш? В Благоевград точно са виждали Ебола, дано и никога не видят. Ние за един вирус не сме готови, за Ебола не ми се мисли. Изобщо какво прави в темата?
    Ще ти помогна да разбереш какво си писал преди няколко часа по-горе:
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Имаш ли идея в колко болници не достигат маски, екипи, лицеви щитове и каква цензура е?
    https://mobile.frognews.bg/article/193806/
    ... Оборудвани за Ебола не знам да има, само клиниката на ВМА може би? Тя е по стандарт на НАТО.
    ...и за него е отговора... вярно са минали повече от три минути м/у двата ти поста, ама все пак....
    Какво прави в темата би разбрал, ако я четеше тази тема. Интересно е питането ти тогава?!
    Ама наистина - "чукча писатель чукча не читатель". И най-вече почитател на "една жена каза" - дори и с въпросния линк горе от фрогнюз.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1507

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Кой ти е казал, че в инфекциозните отделения лекарите се предпазват с едни лицеви маски?!?! Или си мислиш, че туй ще трябва да е, щом такива носят. Защитното облекло/средства на медицински лица в зависимост от опасността на заразата, е различно, според класа опасност. Ти видял ли си лекар със защитни средства срещу наистина опасна зараза?! Ще ти подскажа, че не носи ама въобще лицева маска!!! Иначе, ако наистина вярваш в ефективността на лицевите маски срещу вируси - ще ти купя една от вълшебните FFP3 и те пращам в Ебола-зоната да се поразходиш.

    Само че, не така - а с маската на нашите доктори или която и да си избереш от практикерите...
    А за да не продължаваш да се заблуждаваш - такива костюми за наистина тежки зарази, имаме дори и тук - при нужда се ползват. При нужда! Имаме такива поне отпреди 6 години.
    Я дай пак, или просто се шегуваш? Пак да попитам, къде намеси Ебола, защото цитираш мой пост в отговор на твой? Изобщо имаш ли идея какво искаш да кажеш и каква теза защитаваш? Няколко страници писане и нищо? Само за маските разбрахме, че не ставали за нищо?

    https://www.cdc.gov/vhf/ebola/hcp/pp...onning_01.html

    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title


    Линка и видеото са разбираеми за повечето хора. Обясняват и за "твой цитат от по-горе - вълшебните FFP3/FFP2"
    Този пост е редактиран от Mega; 01-04-20 в 17:48.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #1508

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Не знам на колко човека задавам въпроса дали са чували ,че някой има имунитет и никой не отговаря,а продължават предположенията.Или някой иска да пробва и докаже....
    Извинявам се ако не съм видял нещо с факти по въпроса.
    Отговорът е да. Не е сигурно за колко време-3 месеца, година, доживот…
    Но без масово тестване, което за прекаран корона вирус е сравнително лесно -няма как да се разбере.
    Тук от няколко седмици се тества кръвта на донорите и всички, който " официално" са го изкарали...
    https://www.theguardian.com/world/20...after-covid-19

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1509

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Иво, защитата трябва да е адекватна на опасността, а не преекспонирана каквато искаш ти под натиска на жена ти.
    Преекспонирана ама друг път!
    Едва в края на миналата седмица им дадоха маски ffp2 , които били за 72 часа употреба. Което е добре - най-накрая нещо за да се почувстават защитени - до колкото може да е така! Никак не е преекспонирана ситулцията понеже там имаш близък контакт с пациентите. Та всеки може да е заразен... Няма как да се стои на 2 метра от пациените...


    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Далеч не е до маските само. Мисля, че в Бургас бяха затворили частна болница, понеже лекари били на почивка и се върнали заразени, та колко от колегите си за заразили още...не се разбра.


    Прочети няколко мнения по-назад дали няма/има оборудване за ебола - Вчера, 18:26 #1443
    "Имаме такива поне отпреди 6 години - тук."
    А за най-ревящите, ако и костюмите за ебола им се виждат ненадеждни - имаме и 2 скафандъра за космонавти, единият на Георги Иванов - в музея в София, другият в музея в Омуртаг....
    А, къде не достигат (в коя болница, казваш), маски ръкавици дезифектанти и т.н.? Не в колко болници, а в кои?
    Ти още ли си тук? Появи се само да дразниш ли? За какво си тук впрочем? До сега не съм прочел нещо с което да си полезен в темата! Само хейтиш къде какво имало/нямало и то от тук там прочел с менторски тон... Да не се изживяваш на генерала
    Ама чети си ги ти тези вестничета и си им вярвай но не ни натяквай твоите източници. Наблюденията ми са от първо или второ лице за болниците в моя край...
    Mega одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1510

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Отговорът е да. Не е сигурно за колко време-3 месеца, година, доживот…
    Но без масово тестване, което за прекаран корона вирус е сравнително лесно -няма как да се разбере.
    Тук от няколко седмици се тества кръвта на донорите и всички, който " официално" са го изкарали...
    https://www.theguardian.com/world/20...after-covid-19

    stainway, за масово тестване се чакат сравнително точни, бързи и евтини тестове. Те ще излезнат скоро. Освен това трябва да имаме още доста заболели, за да може да покаже нещо. При всички случаи има много повече, болни и оздравели от изнесените. Но трябва още време, според мен месец, или два. Тогава бихме имали някаква картина. Тепърва ще излизат нови по-точни и по-евтини тестове. Едва ли ще минем без това.
    Lupus и ivodivo харесват това.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1511

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Отговорът е да. Не е сигурно за колко време-3 месеца, година, доживот…
    Но без масово тестване, което за прекаран корона вирус е сравнително лесно -няма как да се разбере.
    Тук от няколко седмици се тества кръвта на донорите и всички, който " официално" са го изкарали...
    https://www.theguardian.com/world/20...after-covid-19
    Приятелю...ти си напред с езиците,но моя преводач преведе всичко това в бъдеще време т.е.,
    засега няма никакъв отговор!
    Цитати:
    „Имунитетите биха могли да получат вид пропуск за ваксинация, който например би им позволил да бъдат освободени от ограничения за тяхната дейност“, казва Джерард Краузе, ръководител на епидемиологията в Хелмхолцския център за изследване на инфекциите в Брауншвайг. Германското правителство все още не е коментирало официално предложението за такъв сертификат, направено от учени....
    Уитфорд, който е и председател на партийната парламентарна група за ваксини, заяви, че продължителността на времето, когато някой може да има имунитет, след като е имал Covid-19, все още е неизвестна.
    Проф. Питър Опеншоу, член на новата и нововъзникваща правителствена консултативна група за заплахи от респираторни вируси, заяви, че хората, които са се възстановили и тестват положително за коронавирусните антитела, вече не трябва да са заразни и се очаква да имат поне някакъв имунитет към вируса.
    „Възможно е този коронавирус да предизвика доста здрав имунен отговор, който е дълготраен и защитен за много по-дълго, може би година или дори пет години, но ние не знаем, защото това е нов вирус“, каза той.''

    Всичко е ''може би''...случайно аз те срещнах,може би,може би.
    Ако можеш да преведеш това по друг начин направи го и го дай тука.

    https://www.theguardian.com/world/20...after-covid-19
    Този пост е редактиран от cable; 01-04-20 в 17:49.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1512

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    https://clubz.bg/96533-otkoga_covid_...nGIx_csus4N-Zg
    Според епидемиологичен анализ, направен в Ломбардия, новият коронавирус вероятно е попаднал в Северна Италия още на 1 януари 2020 г. Той се е разхождал незабелязан от никого до 31 януари, когато в Рим бяха регистрирани първите заболели. В Китай нулевият пациент е регистриран на 17 ноември 2019, а СЗО беше алармирана на 26-27 декември за епидемия с непознат причинител.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1513

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ...Второ, заразени медици има във Варна...(пише).
    1. това къде го прочете?
    2. при контактите с кои заразни/болни го е прихванал лирическият герой от т.1?

    -------------

    cable, заради машинен превод скоро ще има смъртни случаи - или заради самия превод, или от страна на някой по-кибритлия преводач

    не е "имунитетите", а "хората с имунитет"
    и т.н....
    Kaar одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1514

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Я дай пак, или просто се шегуваш? Пак да попитам, къде намеси Ебола, защото цитираш мой пост в отговор на твой? Изобщо имаш ли идея какво искаш да кажеш и каква теза защитаваш? Няколко страници писане и нищо? Само за маските разбрахме, че не ставали за нищо?

    https://www.cdc.gov/vhf/ebola/hcp/pp...onning_01.html

    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title


    Линка и видеото са разбираеми за повечето хора. Обясняват и за "твой цитат от по-горе - вълшебните FFP3/FFP2"
    Написаното от мен е разбираемо за всички четящи тук, с изключение на теб и още един двама. Всеки според възможностите си. Нормално. Но, следи поне собствените си писаници и ако не ги помниш - ги трий. А, ако и други жени кажат пак нещо някъде - давай, право тук.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1515

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    cable, заради машинен превод скоро ще има смъртни случаи - или заради самия превод, или от страна на някой по-кибритлия преводач
    Ами аз помолих за по-добър и в отговор...Ама айде пак да не ставам краен.
    Ако ще правиш нещо направи го и покажи,а не....Грозна картинка става във форума със заяждане,
    Кой каквото може да помага,а не да се заяжда лично.
    Наистина ми омръзна.Това мога,това правя,и докато не видя по-добро....смятам всичко за ала бала.

    И пак от модератор!Ако не направите по-добър превод((от който да се разбира нещо друго!!!) ще смятам всичко за заяждане и то от модератори.
    Аз като ида в ресторанта ,дали съм прав или не сервитъор не ми обяснява.Или ако иска нещо да обясни не го прави с ехиден тон.Защото иначе вероятно ще съм му последния клиент.Не знам, защо в Сетком е различно.
    Надявам се разбираш защо.
    не е "имунитетите", а "хората с имунитет"
    Как променя това смисъла или искаш да те обиждам в прав текст.Ти прочете ли и разбра ли смисъла на това което съм написал???



    Освен думите,може би и мислите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 01-04-20 в 19:00.
    TRENDS и Jack Krauser харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: 25-04-24, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе