Страница 104 от 707 ПърваПърва ... 5494102103104105106114154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #1546

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Не е за вярване, обаче световните вирусолози говорят за едно и също нещо. Света е изпаднал в много неловка ситуация и заблуда която наистина води към детската приказка за царя е гол. Не знам какво ще става след излизането истината по тази трагична човешка истерия. Всички които са специалисти в тази област говорят противоположно за случващото се. Какво става всъщност с нашата цивилизация днес?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1547

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    ....
    А знаем ли кои са преболедували - те могат свободно да се заемат с работа и каквото друго им се чини. Заразените - карантина и лечение според симптоматиката. Здравите изолирани - до кога - според данните в движение ще се решава явно!
    ОК. Това би имало смисъл ако бяхме на нивото 18 век на организацията на производство - семейна манифактура. Сега се работи на поточни линии и в екипи. 1-2 да са ти болни от екипа и той целия вече е нефункционален. При това работниците, техниците инженерите са с тясна специализация. Всеки един от тях е усвоявал тънкостите на работата месеци и години. Как мислиш, мога ли да пратя монтажника да работи на CNC машината? Я питай Tommorow дали би те пуснал да работиш на лазера?
    TRENDS и Kaar харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1548

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    А едно време можеше.....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #1549

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    ОК. Това би имало смисъл ако бяхме на нивото 18 век на организацията на производство - семейна манифактура. Сега се работи на поточни линии и в екипи. 1-2 да са ти болни от екипа и той целия вече е нефункционален. При това работниците, техниците инженерите са с тясна специализация. Всеки един от тях е усвоявал тънкостите на работата месеци и години. Как мислиш, мога ли да пратя монтажника да работи на CNC машината? Я питай Tommorow дали би те пуснал да работиш на лазера?
    А всъщност, икономическата реалност би била далеч по-близка до италианския сценарий с Лидъла в Сицилия. Международните пазари са блокирали и колко от нашия бизнес ще може да произвежда/изнася и внася, дори бидейки подсигурен с работници?!

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1550

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    ОК. Това би имало смисъл ако бяхме на нивото 18 век на организацията на производство - семейна манифактура. Сега се работи на поточни линии и в екипи. 1-2 да са ти болни от екипа и той целия вече е нефункционален. При това работниците, техниците инженерите са с тясна специализация. Всеки един от тях е усвоявал тънкостите на работата месеци и години. Как мислиш, мога ли да пратя монтажника да работи на CNC машината? Я питай Tommorow дали би те пуснал да работиш на лазера?
    Лупи няма незаменими. Ще се преоринтират някак си - щом се знае кои са здрави преболедували, заразени и още не заразени - така може да се правят планове!
    Сега сме в неизвестност и това е най-тежкото - не е ясно дори утре какво би станало а камо ли да се правят планове!
    Нима е по добре да се юрнем всички обратно на работа и да последваме Италия, че и да я задминем?
    Не че стеганцията няма да ни застигне дори и всички да сме на работа...

    Днес починалите станаха 10 - мъж на 40 години след като му е спряло сърцето... Поне тава се съобщава по медиите.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1551

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    А едно време можеше.....
    Едно време ковача ковеше и клинците и подковите. А сега има инженер по гайки и инженер по завиване на гайки. Често и двамата не са пипали гайка, а са я виждали само на картинка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1552

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    КBC: Спадът на българската икономика може да достигне 10%[/B]

    Според песимистичен сценарий намалението на БВП може да бъде 12%, става ясно от доклад на белгийската група

    Коронакризата дава множество човешки жертви, но тя вече започна сериозно да се отразява и на икономиката. И България няма да направи изключение. За тази година реалистичният сценарий предполага спад на брутния вътрешен продукт (БВП) у нас с 10%. Това е записано в доклад на белгийската банкова и застрахователна група КВС. Актуализацията е поискана от клиенти на компанията, а данните са публикувани в сайта на групата за икономически публикации.[/B]
    От доклада се вижда, че според оптимистичния вариант икономиката на България ще отчете спад от 4%, а песимистичната прогноза е за намаление на БВП с 12%.[/B]
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-04-20 в 07:29.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1553

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    А всъщност, икономическата реалност би била далеч по-близка до италианския сценарий с Лидъла в Сицилия. Международните пазари са блокирали и колко от нашия бизнес ще може да произвежда/изнася и внася, дори бидейки подсигурен с работници?!
    Въпрос на конюктура и гъвкавост. Ако съм си запазил екипа от специалисти и до днес съм правил едно, утре мога да правя друго. Но ако ми изчезнат основни кадри, няма да мога да правя нищо!
    TRENDS и Kasap харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #1554

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Я питай Tommorow дали би те пуснал да работиш на лазера?
    Аз ще го пусна, ама тя машината няма да го пусне...И проблема не е в това дали работниците работят, а дали има за кого да го работят това...работенето. Както и това, дали изработеното ще бъде заплатено. Ако нещата продължат така 2-3 месеца, на хората ще им трябва поне година за да се оттърсят психически, да компенсират загубите и да повярват в предвидимостта на доходите си. А много няма да успеят да се измъкнат от въртележката....Всички сме омотани в паяжината на взаимосвързаността, контрагенти, доставчици, изпълнители, производители....Капарирани неща са замразени вече. поръчки спряни в изчакване без никаква гаранция, че ще бъдат финализирани финансово....ха работи....с който и да се чух тия дни....всеки праща работниците към борсата...това е картинката.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 01-04-20 в 23:18.
    Kasap, svetlio1 и Mega харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1555

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Въпрос на конюктура и гъвкавост. Ако съм си запазил екипа от специалисти и до днес съм правил едно, утре мога да правя друго. Но ако ми изчезнат основни кадри, няма да мога да правя нищо!
    Така е но в ситуацията в която сме е извънредна и умират хора и ще умрат още доста!

    От известно време ми се върти в главата една мисъл, че Китай или са скрили данни за смъртността на вируса или това което е в Европа и САЩ е някакъв друг щам - очевидно доста по смъртоносен ако данните от Китай са верни разбира се!
    Явно обаче не само на мен ми прави впечатление:
    https://news.bg/world/pompeo-obvini-...onavirusa.html

    Добра новина на фона на останалите:
    https://news.bg/world/germanski-uche...-covid-19.html

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1556

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    стеганция!?

    --------------

    ама разбира се, че китайците лъжат!
    измрели са не по-малко от 100 милиона от тях, ама не си личи на фона от милиард и 300

    ----------

    вярно е, че незаменими хора няма...
    утре отивам отсреща в бакалията да ми видят зъбите, че един от тях ме понаболява от няколко дни...

    прочее, търся свестен безработен авиоинженер да ми помогне за изкопаването на септична яма на вилата

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1557

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    стеганция!?

    --------------

    ама разбира се, че китайците лъжат!
    измрели са не по-малко от 100 милиона от тях, ама не си личи на фона от милиард и 300

    ----------

    вярно е, че незаменими хора няма...
    утре отивам отсреща в бакалията да ми видят зъбите, че един от тях ме понаболява от няколко дни...

    прочее, търся свестен безработен авиоинженер да ми помогне за изкопаването на септична яма на вилата
    Как си с фрезоването? Да ти пратя ли един детайл за изработка? Простичък е! Трябва ми спешно, е всъщност е кондуктор за пробиване на доста други детайли.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1558

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    свикнал съм с рождената бройка на пръстите си, благодаря

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1559

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    свикнал съм с рождената бройка на пръстите си, благодаря
    Така е... Тя козата си сака пръч!

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1560

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Така е но в ситуацията в която сме е извънредна и умират хора и ще умрат още доста!
    l
    А с тези мерки ще умрат десетки пъти повече.Очевидно карантината убива много повече и по-резултатно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 984
    Последно: Днес, 12:07
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе