Страница 379 от 707 ПърваПърва ... 329369377378379380381389429 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,671 до 5,685 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5671

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Tommorow
    Достатъчно е само няколко десетки хиляди клетки да произведат този белтък и имунната система да изгради антитела срещу него.
    Ако накараш ВСИЧКИ клетки на тялото, да започнат да произвеждат този белтък, то те ще спрат да изпълняват основните си функции и нещастника ще гушне чемшира.
    Как си представяш, да натовариш сърдечните мускули или лангерхансовите острови да изпълняват и тази дейност.

    Аденовирусните ваксини използват вируса само като еднократен транспорт. Той е направен на базата на дефектен вирус , който не знае как да се размножава (в противен случай той ще се размножава в човешкото тяло и човек ще се разболее).

    В една ваксина имаш дозирано количество такива вируси, които могат да достигнат само до същият брой клетки.
    И какво се случва, когато клетка започне да произвежда(на научен език се казва експресира) чужди гени/белтъци в тялото? Май се разпознава от имунната система като чужд нашественик, и се унищожава?

    Примерно биеш си генната ваксина на файзера, информационните рибонуклеотиди се разпространяват по кръвен път в цялото ти тяло и попадат в гломерулите на бъбреците. Или пък в олигодендроцитите в мозъка(това са клетки, които крепят миелина на невроните). Или пък в гръбначния стълб.
    Попадайки в гореизброените клетки информационната рибонуклеинова киселина вкарва новите инструкции, модифицира клетките, и ги заставя да произвеждат чужди вирусни белтъци. Имунната система разпознава генно-модифицираните клетки като чужди нашественици и ги атакува. След време човек развива бъбречна недостатъчност, множествена склероза, слабост в крайниците или нещо още по-ужасно...

    Просто си разсъждавам на глас, и си правя преразказ-съчинение по картинка. Не обръщайте внимание на глупостите ми.
    След всичко прочетено за новите ваксини аз нема да се ваксинирам.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 11-12-20 в 20:04.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5672

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...ines/mrna.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Kx одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,444
    #5673

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    stainway
    Това и обяснявах, ама не слушат

    https://www.gardeniapharmacy.com/fre...tian-citizens/
    https://www.168chasa.bg/article/9302725

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,256
    #5674

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Москва се оплака от чуждестранна кампания срещу ваксината „Спутник V“ - От деня - БНР Новини (bnr.bg)

    И после нека някой ми разказва за свободен пазар, конкуренция, технологии, "по-добрият ще победи" приказки за зомбирани!
    Санкции, ограничения, забрани, протекционизъм и пълни чекмеджета, и offshore accounts.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5675

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    stainway
    Това и обяснявах, ама не слушат
    Ами не слушат, щото това, какво обясняват за механизма на действие на ваксината ми го обясняват те, другите четат същите обяснения и повтарят като папагали....като вас....Дето се вика, европейския регулатор още не се е произнесъл, а ти се тръшкаш като амбразурчик на хонорар....Каквото и да напишеш и цитираш обаче не можеш промени факта,, че досега Moderna за 10г съществуване не е получавала нито едно FDA одобрение за лекарство или ваксина. Същото се отнася и за Biontech за техните също 10г съществуване. Нито едно одобрено от които и да са EU или US медицински власти лекарство или ваксина.....зад двете стоял един и същ рисков капитал още от създаването им...да не говорим, че тия регулиращи мед власти в момента са подложени на мощен политически натиск...всичко е пари и власт и както се казва в една реклама на едно предаване " политиката, глупако"....не мислиш ли, че още една година като изминалата ще запали много от европейските държави.....вероятно без нас, ние сме търпелива стока....

    Не съм дебил, възможно е в момента да се пише история в медицината...ще се види,.....но някакси не ми е толкова спокойно като отварянето на бутилка Jack Danniel's Single Barrel.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 12-12-20 в 00:41.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #5676

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Те включват в официалната статистика за Ковид починали с придружаващо заболяване "тежка черепно-мозъчна травма" и "последен стадий на рак", а ти ми казваш, че ако наистина си отидеш от Ковид ще те пропуснат? Това са глупости и ти го знаеш. Още повече, че Кунчев си го каза: "и да няма положителен тест, ако има симптоми, пишете Ковид и влиза в статистиките".
    Стига сте я размхавали тази мозъчна травма. Обясниха го сто пъти, че не е както си го мислите.
    Болните от рак също имат останал живот в тях. Някои години напред. Докато не срещнат някой подобен вирус.
    Това, което си цитирал от Кунчев беше гнусна лъжа. Има си ясно разписана методология, която сочи точно обратното.
    Неслучайно връщат стопроцентово Ковид19 пациенти заради липса на положителен PCR тест.
    Добре, че повечето лекари все пак ги лекуват като такива и без тест. Просто за приема в болница и статистиката това е задължително.

    Значителното повишение на смъртността се дължи на няколко елемента.
    Едните са тези доказани официално с Ковид19.
    Следват такива, починали от/с Ковид19, но без тест и диагностицирани. Има доста такива. Аз например не се тествах. Ако се бях гътнал щях да съм един от тях.
    После са тези, чиято смърт се дължи косвено на епидемията - отлагане, ненавременно или неадекватно на лечение.
    Последно, обикновено пика в смъртността е декември-януари когато грипа и други ОВИ взимат най-много жертви. Октомври и ноември обикновено е по-ниска.

    За съжаление както сме тръгнали и януари ще сме много над средната за предходни години. Не виждам как ще има осезаем спад до пролетта.
    Kx, ivodivo, nassko1 и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5677

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз като "папагал" си направих труда да гледам снощи обсъждането на независимите експерти към FDA. Даваха го пряко ... Имаше и против и въздържал се, имаше всякакви критични въпроси и мнения.
    Явно както папагалите- не съм способен да мисля... Всяка компания ще има "първи" път и всяка ваксина или лекарство ще има някакъв проблем 1 на 100 000 или на по-малко...
    Могат да се намерят достатъчно примери за "утвърдени" ваксини, които се слагат на новородени или малки деца. И те имат понякога проблеми в изключителни случаи или 1 на Х хиляди.

    И поне от моята гледна точка - не се опитвам да навивам никого или дори да го убеждавам. Просто се води дискусия и всеки има правото да изложи аргументи , мнения , някой прочел нещо повече и т.н.

    Дано поне питието да не е фалшиво, че то човек не знае какви иРНК са му слагали
    lazarus18 и Kx харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5678

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    През изминалата година много неща се обявиха за панацеи, за дълго търсени лекарства, лечебни протоколи и т.н. които ще променят играта, бяха обяснявани от всевъзможни лекарски светила и колективи също с изследвания, резултати и доказателства....и само месеци по-късно....знаеш....та мненията и аргументите и четивата са ок, ама клиниката е тая която казва последната дума....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5679

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И точно тук бъркаш (или поне аз така си мисля, или пък повтарям като папагал) Малко са правени проучвания в трета фаза на примерно 40 000 души на определена ваксина или лекарство.

    Дали ще има дългосрочен негативен ефект - ами да възможно е. Ваксината против хепатит В може да води до склероза, въпреки че е тестване много години и се слага на малки деца...

    Ако повече помага, отколкото вреди- се приема, че е окей. Това е най-опростено казано принципа при лекарствата. Все пак в момента има мощни компютри за симулация, безброй университети и лаборатории, които могат да "прочетат" какво има във ваксините.... все ще се намери някой, който ще съобщи ако има сериозен проблем...

    Никой не кара на сила никого да се ваксинира. То няма и да има достатъчно количества поне до лятото на 2021 година. До преди 2 седмици спорехме за фризери и как не можело...
    Не го мислете и си носете маските Те пък може да помагат

    П.П. Не ваксината е големия проблем - намаляването на въглеродните емисии в ЕС с 55% до 2030, вместо с 40% е решението, което бе взето днес и трябва да ви тревожи, но някък не се говори за това. Ще го умуваме през 2029 - може и да съм жив и ваксиниран тогава

    П.П.2 Ето още един "папагал" той все пак е професорски
    https://bnt.bg/news/vaprosi-za-vaksi...88254news.html
    Този пост е редактиран от stainway; 12-12-20 в 02:06.
    Kx и ivodivo харесват това.

  12. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #5680

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Това, което си цитирал от Кунчев беше гнусна лъжа. Има си ясно разписана методология, която сочи точно обратното.
    Кое е лъжа? Аз лично го чух да го казва в централните новини на телевизиите. Значи Кунчев е гнусен лъжец? Ама само за това ли лъже, или можем да приемем, че лъже и за други работи?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5681

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Абе, хортувате си, ама гигантите продадоха залежалите по складовете си илачи за милиарди.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5682

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    „Има много въпроси, на които не сме получили отговор. Не сме видели досиетата на тези ваксини и нямаме информация какви са страничните им ефекти. Изключително много ме притеснява желанието и заявката на производителя да бъде освободен от отговорност от Европейската комисия“, допълни Първанова.

    https://dnes.dir.bg/obshtestvo/d-r-p...a-mnogo-opasni

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,444
    #5683

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Споко, до Май месец, когато евентуално ще бъдат достъпни за нас, от Англия, Канада и САЩ ще са излезли новини за страничните въздействия...Тогава ще си решите

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #5684

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Кое е лъжа? Аз лично го чух да го казва в централните новини на телевизиите. Значи Кунчев е гнусен лъжец? Ама само за това ли лъже, или можем да приемем, че лъже и за други работи?
    Да, така е. Явно е излъгал защото няма как да не знае нещо такова.
    Ако искаш ще търся оцифиална заповед протокол към болниците.
    Като цяло, това което се приказва по тези брифинги няма връзка с реалността.
    ivodivo одобрява това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5685

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз чакам да видя ще лийке ли хакнатата документация на файзер или не...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 985
    Последно: 27-04-24, 20:57
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе