Страница 489 от 707 ПърваПърва ... 439479487488489490491499539 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,321 до 7,335 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #7321

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз продължавам напред, защото вярвам, че това е временно, че нормалността, както е модерно да се казва, ще се завърне.
    Ти ако не можеш да понесеш реалността, описана по оруелски от теб, мисли какво ще правиш.
    Вярата ми, че това, което си описал/копирал от опорки, няма да се случи е, че за разлика от нас, на запад хората няма да го допуснат. Може да стане в Китай и *****, но не и тук, в западното общество.
    lazarus18, Kx, bobivg и 4 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #7322

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Аз продължавам напред, защото вярвам, че това е временно, че нормалността, както е модерно да се казва, ще се завърне.
    Ти ако не можеш да понесеш реалността, описана по оруелски от теб, мисли какво ще правиш.
    Вярата ми, че това, което си описал/копирал от опорки, няма да се случи е, че за разлика от нас, на запад хората няма да го допуснат. Може да стане в Китай и *****, но не и тук, в западното общество.
    Вярваш, че е временно, защото така ти казват. Реалността ти се свежда до онова, което ти кажат. Вярата ти се гради върху лъжи, в които са те накарали да повярваш. Ако наистина си склонен да се самозалъгваш до такава степен, че да вярваш във временността на събитията, значи при теб нещата вече са приключили. Ти реално си се предал. И даже не осъзнаваш, че това се е случило.
    И за какви "опорки" ми говориш?
    И на Изток, и на Запад, много мислещи хора, надигнаха глави и започнаха протести срещу мерките. И познай какво се случва с тях? иИзправени са срещу силите на полиция, милиции, жандармерия, специални части, сили за борба с безредието, военни части, водни оръдия... Арестуват ги, бият ги, и за какво? Че защитават правата си - да се придвижват свободно, да упражняват професията си, с която изкарват прехраната си. Това са конституционни права. Властите погазват свободата и правата на гражданите. Тези, които са длъжни да си плащат данъците си и така да издържат управляващата ги клика, биват арестувани, бити и глобявани за това, че са изразили волята си да им бъдат зачетени правата и свободата, защитени им по конституция. Разбираш ли, че става въпрос за терор? Масов терор, упражняван чрез силовите структори на държавата. И този терор се върши все в името на "за здравето и живота на гражданите". Да те пребият, явно е грижа за здравето ти. Да те лишат от доходи - това също е грижа за благосъстоянието ти, както психическото, така и физическото. Не виждаш ли, че управниците са превърнати в марионетки? Назначават някой, който да нарежда и отменя мерките под политическата диктовка на властта. Който не му харесва да лъже и манипулира фактите, тутакси бива уволнен. Алчността за пари, власт и известност, кара мнозина да забравят за моралната страна на нещата. Затова всичко се сговнясва и затова сме в това дередже - година по-късно още има вярващи, които и за миг дори не са способни да погледнат под друг ъгъл и да видят очевадното - управляващите лъжат по две причини: първо - за да задържат властта, и второ - чрез страх да наложат контрол над населението. Ако страхът от ковид изчерпи действието си, се преминава към активни мероприятия с помощта на силовите структори. Разбирай - терор.
    Това е реалността днес. Тази реалност ли наричаш конспирация?

  4. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #7323

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Вярата ми, че това, което си описал/копирал от опорки, няма да се случи е, че за разлика от нас, на запад хората няма да го допуснат. Може да стане в Китай и *****, но не и тук, в западното общество.
    Когато лятото в Австралия се появи първата авиокомпания, която заяви че няма да допуска пътници без отрицателен PCR тест на борда, тук по същият начин ме убеждавахте, че това нямало как да стане масова практика в развитото общество.
    Е, "зелените паспорти" за ваксинирани вече са факт...

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7324

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Цанков, изкарват ли се пациенти предварително от болниците, заради липсата на легла? Един познат го изписаха след 5-6 дни за домашно долекуване с кислород и антибиотици. Малко ми е странно, ако имаш нужда от кислород не трябва ли все още да си за болнично лечение?
    Ами да, но не в острата фаза. По-точно при настъпила трайна фиброза след преболедуване,за която няма какво да направим повече в болницата,но ще се нуждаят от добавен кислород поне няколко месеца.И винаги се изчаква докато се уредят с бутилки в къщи.Но са малко такива.Т.е. наистина нямат нужда от болнично лечение.

    Днес говорих и с кръстника в Университетската във Варна, каза 70% от цялата болница е Ковид, и при нас е така, Та ми е странно това “отваряне” на 01.04.

    А за ваксинирането...- приятел в Лондон ми разправя преди малко, че медиите там тръбят - от 2 дена нямало починал от Ковид, 30 млн. ваксинирани.
    Израел си отвориха почти всичко и случаите им въпреки това намаляват, но 71% ваксинирани. Отделно имат запазени ваксини(от Файзър) за 1.8 милиарда лева, не пише бройката обаче.Та въпреки че почти всички са ваксинирани, дали ме мислят напред, след като имунитета от сегашната ваксинация намалее/свърши... ?
    lazarus18, Kx, bobivg и 1 други харесват това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7325

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Какво ти е странно - има избори за печелене...
    bobivg и ccankov73 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #7326

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ако знаеш преди време каква аритмия си бях докарал от кафета... бях прекалил тогава 10-15 на денонощие..
    Наркоман...намаше ли нещо по силно в болничната аптека?
    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Щом си го преболедувал, значи вече имаш клетъчна памет, която при нужда ще ти създаде антитела. Защитата на ваксините далеч не е така комплексна за всеки от вариантите на вируса. Пък и винаги е възможно да си докараш някоя нежелана реакция.
    Задавал ли си си въпроса: каква е продължителността на този придобит имунитет и клетъчната памет ? 10, 11, 12 месеца ?

    Ваксината на AstraZeneca бе преименувана на Vaxzevria

    https://www.expert.bg/macroview/heal...v-1576655.html


    https://www.sciencemag.org/news/2021...vid-19-vaccine
    https://twitter.com/kakape/status/1376859903030071301

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7327

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Какво ти е странно - има избори за печелене...
    То ясно, но е ... , не знам как да го нарека... ПОДЛО...към хората.
    Не толкова към нас(медиците).
    Всеки има по някой познат по болниците и е питал как е.И като ти кажат - зле, пък после по новините - на оправия сме, ще отваряме кръчмите пак..???
    Не дай си Б. да опреш до системата сега, и ти става ясно колко е “добре”.

    Наркоман...намаше ли нещо по силно в болничната аптека?
    Има кокаин на капки, ама не ми дадоха....(все още е най-силния местен анестетик).

    Немците спират Астрата за под 60 годишни :
    https://www.dw.com/en/germany-restri...ses/a-57049301
    Този пост е редактиран от ccankov73; 30-03-21 в 23:36.
    Kx, Jack Krauser, gurcayy и 1 други харесват това.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7328

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ко се карате, бат ви бойко го каза тази вечер: "май-юни... пандемията свършва"
    justify и stutgart харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7329

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    Днес говорих и с кръстника в Университетската във Варна, каза 70% от цялата болница е Ковид, и при нас е така, Та ми е странно това “отваряне” на 01.04.
    Трябва да слушаш и да си по " еластичен "

    „Поетапно и на базата на резултатите от ваксинирането срещу COVID-19 и оздравелите пациенти започваме разхлабване на мерките“, заяви министър-председателят Бойко Борисов

    Притеснява се да не стане като в Холандия , където поповете биели журналисти Това някой му го е превел неправилно, но важното е да се повтаря една мантра, че видите ли мерките не помагат.
    Разбира се, същото се повтаряше преди година, но наопаки. В крайна сметка се убеждавам, че Наполен е бил прав - глупакът винаги е доволен от себе си .

    И също, че " където глупостта е образец, там разумът е безумие " (Гьоте) .

    Успех на лекарите и жалко, че всичките професори, които се возят в джипката нямат смелостта и доблестта да кажат това, което мислят...

    Важното е от 1 ви април да се отворят цирковите представления Хляб и зрелища ...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ко се карате, бат ви бойко го каза тази вечер: "май-юни... пандемията свършва"
    Продължавам да завиждам (благородно) на дълбоката мисъл на този индивид. На нас ни казаха 1 юли, В САЩ казаха 4 юли, но няма как да се сравнява - Той знае всичко
    Kx и tony34al харесват това.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7330

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    предвид факта, че в няколко държави астра-та няма да се слага на хора под 55-60 години, освен след писмено съгласие, нещата съвсем започнаха да заприличват на:

    "ааа, всеки си решава сам, аз съм само кварталният дилър!"
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7331

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #7332

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    предвид факта, че в няколко държави астра-та няма да се слага на хора под 55-60 години, освен след писмено съгласие, нещата съвсем започнаха да заприличват на:

    "ааа, всеки си решава сам, аз съм само кварталният дилър!"
    Е къде отидЕха "форумните опорки" , че човек не трябва да има право на избор с какво да се ваксинира , а под строй при кварталния дилър и после да му благодари ?


    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7333

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Е къде отидЕха "форумните опорки" , че човек не трябва да има право на избор с какво да се ваксинира , а под строй при кварталния дилър и после да му благодари ?


    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Още ли търсиш връзки за пфайзер? Един познат от Пловдив отиде на записания час за ваксинация и го ваксинираха с модерна ,без изрично да е искал.

  17. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #7334

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Вярваш, че е временно, защото така ти казват. Реалността ти се свежда до онова, което ти кажат. Вярата ти се гради върху лъжи, в които са те накарали да повярваш. Ако наистина си склонен да се самозалъгваш до такава степен, че да вярваш във временността на събитията, значи при теб нещата вече са приключили. Ти реално си се предал. И даже не осъзнаваш, че това се е случило.
    И за какви "опорки" ми говориш?
    И на Изток, и на Запад, много мислещи хора, надигнаха глави и започнаха протести срещу мерките. И познай какво се случва с тях? иИзправени са срещу силите на полиция, милиции, жандармерия, специални части, сили за борба с безредието, военни части, водни оръдия... Арестуват ги, бият ги, и за какво? Че защитават правата си - да се придвижват свободно, да упражняват професията си, с която изкарват прехраната си. Това са конституционни права. Властите погазват свободата и правата на гражданите. Тези, които са длъжни да си плащат данъците си и така да издържат управляващата ги клика, биват арестувани, бити и глобявани за това, че са изразили волята си да им бъдат зачетени правата и свободата, защитени им по конституция. Разбираш ли, че става въпрос за терор? Масов терор, упражняван чрез силовите структори на държавата. И този терор се върши все в името на "за здравето и живота на гражданите". Да те пребият, явно е грижа за здравето ти. Да те лишат от доходи - това също е грижа за благосъстоянието ти, както психическото, така и физическото. Не виждаш ли, че управниците са превърнати в марионетки? Назначават някой, който да нарежда и отменя мерките под политическата диктовка на властта. Който не му харесва да лъже и манипулира фактите, тутакси бива уволнен. Алчността за пари, власт и известност, кара мнозина да забравят за моралната страна на нещата. Затова всичко се сговнясва и затова сме в това дередже - година по-късно още има вярващи, които и за миг дори не са способни да погледнат под друг ъгъл и да видят очевадното - управляващите лъжат по две причини: първо - за да задържат властта, и второ - чрез страх да наложат контрол над населението. Ако страхът от ковид изчерпи действието си, се преминава към активни мероприятия с помощта на силовите структори. Разбирай - терор.
    Това е реалността днес. Тази реалност ли наричаш конспирация?
    Много хора са се филмирали, и под филмирали имам предвид, че за тях пандемията трябва да е като по филмите. Падащи хора по улиците, камари с трупове зомбита и т.н. . За тях няма ли ги тези работи, няма пандемия. Или ако не се заразят и едвам не ритнат камбаната, те такова животно нема. За реда и законите, същата работа. Не е ли на тяхното - диктатура било. Добре де, не виждате ли, че няма как да се угоди на всеки. Винаги ще има недоволни. Все още не е изучен този вирус. Не съм сигурен дали изобщо ще се изучи. Досега не са изучени вирусите, та в скоро време не виждам как ще стане. В този ред на мисли, може и да доживеем да видим ходещите зомбита по улиците. Има достатъчно примери за неща описани много преди да се случат реално.
    lazarus18, hristoslav2, stutgart и 2 други харесват това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7335

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз виждам едно колосално нелогично противоречие и призовавам всеки, независимото от политическата му ориентация, ковид-позиция и IQ, да се замисли:

    западното демократичко антитоталитарно общество се основава на принципа "правата на индивида са ненарушими" (а често и "спазване на правата на малцинството, дори това да е в ущърб на тези на мнозинството")
    полага се ненарушимостта на законите като принцип, защитаващ обществения ред, но не и общественото благо! (моля да се прави това важно разграничение)

    в същото това време се агитира за индивидуални действия, които да защитават общественото благо (което не е законоустановена норма, затова и са призиви, а не насила наложени действия)
    постулира се, че общественото благо е в полза на индивида, но само дотам, докъдето не се налага репресивно налагане, като В СЪЩОТО ВРЕМЕ се затварят насила цели икономически сектори
    не се отчита, че общественото благо се състои от сбора на всички индивидуални ползи за индивида, включително и това хората да се запознават, за да се копулират, размножават и възпроизвеждат социума

    надявам се поне донякъде да е станало ясно противоречието в политиката на управляващите
    (прочее, колкото и да не им се вярва на хората, прехласнали се по Запада, но не ходили по-западно от София, в Западните държави ситуацияте е поне толкова хаотична, колкото тук!)

    в резултат на всичко гореизказано, в комплект с пълнотон незнание на учените какво се случва в човешкото тяло по време на:
    1. заболяването, причинено от коронавируса
    2. кратко- и дългосрочните ефекти от 1
    3. прилагането на ваксини, някои от които експериментално нови
    4. кратко- и дългосрочните ефекти от 3

    се стига до ситуацията, в която едни незнаещи хора се карат с други незнаещи хора, включително и тук

    и когато единият лагер каже: ама видяхте ли какви неверни глупости ръсеше Мутафчийски, а другият каже: ама видяхте ли какви неверни глупости ръсеше Мангъров, оправданията на двата лагера са едни и същи:

    ама излезе нова информация!

    така че посмалете малко децибелите и плюнките от устата, защото ако утре евреите започнат да измират погловно, или след 5 години половината им девойки да са стерилни, надали някой от про-ваксинаторите или анти-ваксинаторите ще каже: УРА, БЯХ ПРАВ!

    уважавайте чуждата гледна точка, независимо каква е тя, защото най-вероятно и двамата грешите!
    Tommorow, svetlio1, chavi и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: Вчера, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе