Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 80 от 80 ПърваПърва ... 3070787980
Резултати от 1,186 до 1,192 от общо 1192

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1186

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1187

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Мисля че можете да добавите в таблицата и Emby.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #1188

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    DLNA Twonky не показва съдържанието на папките !?



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    42
    #1189

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Липсва Jellyfin в таблицата, която е безплатна и OpenSource алтернатива на Emby и Plex

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1190

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, някой може ли да ми каже дали Sony KDL-49WE755 може да чете подаваните субтитри от DLNA сървъра. Имам го от три години и го държа закачен към компютъра и си пускам директно медиите по HDMI. Реших да пусна един филм през DLNA и не чете субтитрите. При равни настройки на сървъра в другата стая LG-то ги чете - същия файл. Файлове от типа .mkv със вградени 8 езика субтитри ги чете всичките. Също и от флашка чете не-вградени субтитри.srt. Не иска само по DLNA когато са външни srt. Името на файла е както трябва.

    За сървър ползвам LG Smart Share. Много съм доволен - лесен е! Преди години ползвах домашния. Сега да тествам, да не е от сървъра, пробвах още няколко от известните без домашния. Нали не искам субтитрите да са burn-in. Хареса ми и Twonky Server!

    Та това Sony KDL-49WE755 дали трябва да чете подаваните субтитри по DLNA във формат .srt ? Подсветката на тоз ТВ блика в дясно докато загрее.

    Здраве хора!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #1191

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Гледам е мъртвило в темата, понеже все по-рядко се ползва dlna. Искам да споделя опит от скоро. ДЛНА сървърът на Коди е станал по-добър. Имам един бокс (Amlogic S912, 2 GB RAM, 1000 Mb lan),с coreelec, който ползвам за NAS. Има на него nfs server, samba server, transmission с веб интерфейс да тегля на него (стaва и с андроид ап да се ползва) имам plex сървър на него. Закачен е 6 ТБ хард диск на usb 2 порт, но самият диск е много бавен и e голяма мъка, не е от усб 2, защото и на usb 3 съм го ползвал и е мъка. Като сервирам големи филми 70-80-100 гигабайта и по нфс и по самба насичат, когато битрейта е висок. Обаче ако се сервират по DLNA вървят без да насичат и започнах да го ползвам. Явно самия самия протокол е оптимизиран за стрийм.
    Пробвах длна сървъра на PLex, пробвах minidlna пробвах и DLNA сървъра на Коди (включва се като се сложи една отметка в менюто) и трите съврвъра работят без да конвертират аудио и видео, подават го както си е. Филмите гледам на LG C2, той си има длна клиент и вижда сървърите. На Plex и minidlna, телевизора вижда САМО вградените субтитри, когато пусна филм от коди, вижда и вградените и допълнително изтеглените, има отметка в менюто на телевизора за вградени и външни субтитри и си пускаш които искаш. На кратко Инсталирате си коди на нещо (box, winows, linux ... etc), добавяте си филми и сериали в библиотеката и си вклчвате upnp dlna сървъра, може вече да браузвате библиотекат или директно файловете, на ЛГ телевизор със субтитри.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #1192

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Гледам е мъртвило в темата, понеже все по-рядко се ползва dlna. Искам да споделя опит от скоро. ДЛНА сървърът на Коди е станал по-добър. Имам един бокс (Amlogic S912, 2 GB RAM, 1000 Mb lan),с coreelec, който ползвам за NAS. Има на него nfs server, samba server, transmission с веб интерфейс да тегля на него (стaва и с андроид ап да се ползва) имам plex сървър на него. Закачен е 6 ТБ хард диск на usb 2 порт, но самият диск е много бавен и e голяма мъка, не е от усб 2, защото и на usb 3 съм го ползвал и е мъка. Като сервирам големи филми 70-80-100 гигабайта и по нфс и по самба насичат, когато битрейта е висок. Обаче ако се сервират по DLNA вървят без да насичат и започнах да го ползвам. Явно самия самия протокол е оптимизиран за стрийм.
    Пробвах длна сървъра на PLex, пробвах minidlna пробвах и DLNA сървъра на Коди (включва се като се сложи една отметка в менюто) и трите съврвъра работят без да конвертират аудио и видео, подават го както си е. Филмите гледам на LG C2, той си има длна клиент и вижда сървърите. На Plex и minidlna, телевизора вижда САМО вградените субтитри, когато пусна филм от коди, вижда и вградените и допълнително изтеглените, има отметка в менюто на телевизора за вградени и външни субтитри и си пускаш които искаш. На кратко Инсталирате си коди на нещо (box, winows, linux ... etc), добавяте си филми и сериали в библиотеката и си вклчвате upnp dlna сървъра, може вече да браузвате библиотекат или директно файловете, на ЛГ телевизор със субтитри.
    Има една особеност при DLNA - не може да работи с имиджи и блурей/ДВД от папка (най-вероятно лицензи), така че забравяш за дискове с меню. Иначе видео контейнерите mkv и подобни се четат безпроблемно.

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 80 от 80 ПърваПърва ... 3070787980

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 14:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 21:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 16:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 15:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе