Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 52 от 80 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #766

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Значи да питам и тука - може лли да свържа безжично ТВ с ви-фи и лаптоп ?? що си мисля, че може

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #767

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gggggg Виж публикацията
    Значи да питам и тука - може лли да свържа безжично ТВ с ви-фи и лаптоп ?? що си мисля, че може
    Може - настройките на мрежата са както се свързват два компютъра без рутер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #768

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Значи не знам дали бях ясен, искам да свържа ТВ с ви-фи директно с лаптопа безжично , без рутер, без интернет... ако наистина може, моля да ми съдействаш на лично

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #769

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Не може !

    Има една джаджа , която може да е подходяща за случая - цък !
    Този пост е редактиран от logic; 23-09-13 в 19:11.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #770

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Добре де, защо да не може, нали лаптопът има вайърлесс адаптор ? Това абсолютно сигурно ли е ?

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #771

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Не е само до лаптопа . Самия ТВ трябва да поддържа мрежа за връзка с други устройства под wifi . Все пак той не е компютър .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #772

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Не може !

    Има една джаджа , която може да е подходяща за случая - цък !
    То ще му излезе по-евтино и изгодно да си купи един безжичен рутер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #773

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте,

    Моля участниците и модераторите да приемат искрените ми извинения, ако се включвам с въпрос за рутер в неправилния субфорум и грешната тема.
    Позволявам си даго направя, до колкото DLNA все пак предполага и приличен избор на приемлив рутер преди всичко останало?

    И така, ако мога да изложа въпроса си?

    Става дума за избор на рутер от човек, който нищичко не разбира от рутери. Ама абсолютно нищичко.

    С четене тук и там по български и англоезични форуми и споделяне на впечатления от потребители останах с усещането, че:
    - Някога Linksys са били добри, но Сиско са омазали положението. С моя плажен английски останах с усещането, че потребителите в нещо, наречено New Egg както и в Амазон не са очаровани от покупката си на Linksys EA2700;

    - Рутера TP-Link TL-WDR4300 май се справя приемлив, но общо взето е някак си безличен с нюанс на посредственост. Върши си работата, но все пак... Отново впечатления от New Egg и Амазон. Както и две, три професионални или "професионални" ревюта, намерени онлайн с Гугъл;

    - В New Egg, Амазон и един или два български форума като алтернативи на посочените Линксис ЕА2700 и ТП Линк TL WDR4300 се споменава неща от NETGEAR WNDR3700 до NETGEAR WNDR4500 или май WNDR4800, ама цените им са... такива, че не подлежат на размисъл;

    - Общо взето в ценовия диапазон от приблизително 150 лв. в Жар Компютърс (в Жар май намирам най-ниски цени за България) остават: или WD My Net N600 или ASUS RT-N14U или WD My Net N750 И като изключим, че виждам колко пари ми искат за покупка... нищо друго.


    И се чувствам яко в блатото до ушите, а все пак не искам да дам каквито и да било пари за нещо, избрано само защото е естетически красиво


    Иначе положението е следното:
    1. Цена приблизително 150 лв., но не е задължително да са толкова. Може и по-малко. Може и доста по-малко.

    2. По отношение на свързаните устройства:
    2.1 Древно PC, сглобявано в античната 2008 г. Базирано на AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+, 2*2 GB RAM и ATI Radeon HD 3200. Не помня дъното, но едва ли има вграден Wi-Fi;
    2.2. Телевизор LG 42LA641S Предполагам, че като модел от 2013 г. следва да поддържа 802.11n в 2.4 GHz и 5 GHz?
    2.3. Таблет Asus Transformer Pad Поне според спецификации на Асус поддържа 802.11n в 2.4 GHz
    2.4. Ноутбук Asus K55~ модел от 2009 или най-много 2010 г. Мисля, че е Intel i3, NVIDIA® GeForce® нещо си, 2 GB RAM и (май) поддържа 802.11n в 2.4 GHz.

    3. Всички устройста обитават малък апартамент, макс 60 кв.м. и основно в дневна зона ~25 кв.м. Едва ли ще намират на повече от ~3,5 м. едно от друго и от рутера. Рутера ще бъде в същата дневна зона.

    От рутера тук и сега най-общо се очаква:
    1. Да работи стабилно с минимална намеса, ръчкане, настойване, бърникане. Било то за настройки. Било то фърм;
    2. Да осигурява "преточване" на филми с прилично качество от PC или ноутбука и гледането им на ТВ без насичане, спиране, хълцане и т.н.;
    3. Под филми в "прилично качество" предполагам за момента разбирам нещо като .MKV в 720р или 1080 р.;
    4. Да осигурява също стабилна, надеждна, постоянна и т.н. връзка на устройствата по-горе с интернет;

    Ами, мисля, че е това най-общо.

    Ще бъда благодарен, ако споделите своя потребителски опит с избора на рутер. Ще се радвам на аргументация на предложенията, но все пак имайте предвид, че съм абсолютно неграмотен в тази област

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #774

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    "Най-добрият" рутер за теб е този който ще върши поставените задачи на най-ниска цена. В този ред на мисли този ти е напълно достатъчен: TP-LINk 150Mbps Wireless N Router TL-WR741ND
    Ако не искаш "чак толкова прост" рутер тогава: TP-LINK Ultimate Wireless N Gigabit Router TL-WR1043ND - имам ги и двата имам достатъчно лични наблюдения. Накратко - настройваш ги първоначално и забравяш че имаш рутер... С втория съм си изградил гигабитова мрежа в къщи която дори при едновременно двупосочно стриймване на 3D видео (Blue ray ISO) м/у 2 компютъра се товари по-малко от 50%. Безжичната му мрежа "пробива" през 2 железобетонни стени по 15см всяка. ...е , на 2 "чертички" но я има... Големи 3Д филми с висок битрейт пуснати през DNLA по WiFi насичат, но това до голяма степен зависи и от картата на телевизора, а също и DNLA сървъра.
    KaHa одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #775

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравей Pat ,

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    "Най-добрият" рутер за теб е този който ще върши поставените задачи на най-ниска цена...
    Идеята за образно казано плъг-н-плей определено се отчита, но що се отнася до най-ниската цена...

    Не че ме бият парите в джоба... Даже изобщо. Но все си спомям какво казват спестовните англичани: не съм богат, че да купувам (най-)евтино. Самата мисъл за най-ниската възможна цена ме напряга... В случая с рутерите може и да не съм прав, но пък като не разбирам нищо.

    Има го и следващия момент - да, предвид необразоваността ми към момента вероятно "най-ниска цена" е добър критерии. Но пък с апетита идва и яденето. Чудя се дали е по-добре сега рутер за ~40 лв. или пък за ~95 лв., а в някакъв момент след месец(и) или след година пак покупка за малко повече пари? И вместо веднъж за ~150 да стане за общо ~220 в две покупки.

    В този смисъл все си мисля, че идеята за нещо за повече пари е по-разумна? С презумпцията "По-добре сега функции да стоят неизползвани, но да ги има ако потрябват".

    При разглеждането на различни модели на TP-Link вниманието ми се привлича и задържа от факта, че потребителите го избират най-често. Това си е предимство - всеки новобранец като мен все ще намери кой да му подскаже идея при проблем... Въпреки, че откровено и честно си признавам моделите на TP-Link не предизвикват интуитивен възторг и спонтанно интуитивно желание за покупка...

    За насичането на 3Д филми с голям битрейт и зависимостта от хардуера на телевизора.
    Няма идея моят LA641S как ще се държи. До сега съм го пробвал единствено с неголям файл - ~1,3 ГБ в .mkv 720р серия на "Игра на тронове", уловена в торент, но идея си нямам какъв е битрейта. Мисля си, че едва ли е било нещо умопомрачително, тъкмо напротив - нисък битрейт. При това серията я пуснах през флашка. Просто за да видя как изглежда .mkv на телевизора. Ако е до субективно възприятие на картината - ми общо взето много ми хареса Направо мега турбо яко Е, на фона на други филми в по-лошо качество.

    Иначе за насичане, хълцане и направо спиране на стрийм през DLNA в Wi-Fi мрежа повече подозрение ми предизвиква античното PC, което още 2008 беше сглобено като средна ръка без претенции. Което си личи и от избора на процесор и видеокарта, споменати в първоначалния ми постинг-въпрос?

    След всичко споделено като размисли по-горе:

    Мисля си, че по-скоро съм склонен на определени компромиси с качеството на видеото. Примерно не .mkv на 1080р а на 720р. И пък с по-малък битрейт, пред твърде значим компромис с рутера, стига все пак да е в рамките на бюджет от ~150 лв.?

    Надявам се да не сугестирам никого, но този WD My Net N750 ме изкушава все повече и все повече. Само дето потребителски ревюта в Амазон почти не споменават да го ползват за DLNA в Wi-Fi и стрийминг на мултимедия от PC към телевизор... И извън сугестирането, ако горните ми разсъждения относно "най-ниската цена", спестовните англичани и покупка с оглед бъдещ период звучат смислено отворен съм и към други варианти, извън това, дето ми е хванало окото.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #776

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Единствената разлика която виждам м/у WD My Net N750 и TL-WR1043ND е че първия е двубандов (има 5GHz WiFi) и 2 вместо 1 USB port.
    Ти имаш ли нужда от тези "екстри" в повече? За 5GHz WiFi имай предвид че малко устройства го поддържат. Бях взел един подобен двубандов за проба в къщи - оказа се, че нито телевизора, нито телефоните или таблета могат да се вържат с него. Освен това "пробивността" на 5-те гигахерца е много по малка от тази на 2.4GHz - t.e. трудно минава през стени (особено бетонни).

    А като казах "най-евтиното" нямам пред вид най-евтиния рутер на пазара, а този който би ти свършил работа в твоите условия без да ти създава грижи.....
    KaHa одобрява това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #777

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Едно предложение от мен, не толкова популярно, но според отзивите е доста стабилно като работа: RouterBOARD 951-2N

    Иначе и аз търкалям нета с един TP-LINK WR841N и не си спомням да ми е създавал проблеми.
    KaHa одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #778

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Единствената разлика която виждам м/у WD My Net N750 и TL-WR1043ND е че първия е двубандов (има 5GHz WiFi) и 2 вместо 1 USB port.
    ПриветPat,

    За USB port е така - в обозримо бъдеще не предвиждам вкарване на мрежов/и принтер/и, оборудване с дисков/и/и масив за склад или каквото там още може да се накичи на рутер за мрежово ползване. Най-много външен HDD през USB port директно в ТВ. Освен ако няма wi-fi способен външен USB HDD

    5 GHz представляват теоритично изкушение предвид хипотезата, че LG LA641S може би потдържа тази честота. Това, факт, до момента не съм проверил. Хипотезата е: ако рутера е двубандов, потдържа паралелна едновременна работа на две мрежи - по една на всяка от двете n честоти, то телевизора да е свързан с PC на 5 GHz мрежа, а с ноутбука на другата. Вярно, май ще бъде голямо връткане на ТВ между едната и другата мрежа :D

    Да, от уроците по Физика в гимназията помня, че по-голямата честота на вълната е за сметка на "пробивната" сила. Това не ме притеснява. Апартамента е малък, а и PC и телевизор ще си пребивават в дневната зона на макс 3 м. един от друг и от рутера.

    Извън всичко това - да, май няма особена разлика между предложения ТП-Линк и Уестърн Диджитъла.

    И ако ТП-Линк може да поеме стрийм от PC към телевизора на филм като ето този: NAME.................: Star Trek (2009) FiLE SiZE............: 6.50 GB ViDEO CODEC..........: x264 5942kbps AUDiO CODEC..........: DTS 1536K FRAMERATE............: 23.976 RESOLUTiON...........: 1280 x 532 без насичане, хълцане, спиране и т.н. наистина защо не TL-WR1043ND?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Едно предложение от мен, не толкова популярно, но според отзивите е доста стабилно като работа: RouterBOARD 951-2N
    Привет Momchil,

    Това е Mikrotik, нали? И аз засякох коментари на техни модели, но уви - не запомних кои конкретно модели се коментираха. Трябва да е било като четях из Амазон за Линксис ЕА2700 и ТП-Линк ВРТ4300 вероятно. Помня, че спрягаха Микротиците за добри алтернативи на разочарованието от... Линксис (май?).

    Май не обърнах внимание на коментарите и потребителските ревюта на Микротика, защото реших, че ги няма в България... Така де, няма ги в Техномаркет, Технополис, Плесио или Жар Комп :D

    Иначе - да беше въпроса само за интернет... май избора на рутер щеше да е песен... Но пусто, нали мерак филми да се гледат само с едно дистанционно на телевизора, а рутера да точи от PC.

  17. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #779

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Някой пусна ли 3D субтитри през DLNA ?

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #780

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    Привет Momchil,

    Това е Mikrotik, нали? И аз засякох коментари на техни модели, но уви - не запомних кои конкретно модели се коментираха. Трябва да е било като четях из Амазон за Линксис ЕА2700 и ТП-Линк ВРТ4300 вероятно. Помня, че спрягаха Микротиците за добри алтернативи на разочарованието от... Линксис (май?).

    Май не обърнах внимание на коментарите и потребителските ревюта на Микротика, защото реших, че ги няма в България... Така де, няма ги в Техномаркет, Технополис, Плесио или Жар Комп :D

    Иначе - да беше въпроса само за интернет... май избора на рутер щеше да е песен... Но пусто, нали мерак филми да се гледат само с едно дистанционно на телевизора, а рутера да точи от PC.
    Mikrotik е, да.

    Има доста информация за тях, ако се поразровиш.

    В по-скъпия ценови сегмент от моделите им, може да се обърне внимание на RouterBOARD 951G-2HnD вече с гигабитови портове.

    Ето и едно подробно ревю на братята руснаци.
    KaHa одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 80 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе