Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 51 от 80 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1192

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-08-13 в 00:44.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    13
    #752

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, някой може ли да ми помогне с Plex Media Server? Единствено той ми върви без проблем, но не мога да пусна субтитрите. Напривил съм всички настройки както трябва, но пак не тръгват. Ако може някой да помогне ще се радвам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #753

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Хайде и аз да се включа със Serviio. Няколко дневна борба и съм на път да се откажа от този медиа сървър. Чудесно видео (2D, 3D), но нула субтитри: нито на english, нито на кирилица. Какво ли не правих и все нищо. Ползвам версия 1.2.1, а от днес се предлага версия 1.3. Не съм я ползвал още, но предполагам, че по отношение на субтитрите нищо не е променено. Пат, от твоя препоръка поех по пътя на този сървър и дано нещо сега подскажеш. Имам подозрение, че всичко идва от т.н. профил на телевизора, макар, че в сървъра има 3 възможности за избор на модела на тв-то (Панасоника) в моя случай. Промених енкодинга във файла на субтитрите от ANSI в UTF-8, но не би. Още няколко трика приложих под въздействие на упътвания от форума на Seriio и нищо. С две думи всякакви идеи или решения са добре дошли. Другото е отново връщане към HMS (Home Media Server).

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #754

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    При мен профила на телевизора е на Viera Panasonic 2011/2012. Настройките за субтитри са ми по подразбиране, просто съм ги дал да се показват. Слагам ги в една директория с филма и са с еднакви имена (без разширението естествено). Там където се указва какви субтитри да се зареждат съм написал bg - на един от редовете..... сега не мога да видя точно.
    За 3D - субтитри не съм изкарвал. Такива филми си ги пускам по HDMI-я

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #755

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Благодаря Пат за включването. Всичко, на което наблягаш е изпробвано. Сега инстолнах вер. 1.3 и както предполагах при субовете нищо ново. Профилите при Панасоника са същите. Снощи изпробвах и PS3 сървъра: много лошо видео поне при мен. Субовете се появяват и могат да се регулират по височина. Това, което се получи при тях е, че стана някакво сдвояване: нормални субтитри и под тях същите с по-голям размер. Тоя ефект не си го обясних и не можах да го преодолея. Защо е толкова лоша картината също не разбрах. Поради тия причини направо деинсталирах сървъра. Това е.

  7. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #756

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Минах през всякакви сървъри и на края си останах на HMS (Home Media Server),настройките са ми както е описано в форума и си бачка безупречно.Само на моменти ме дразни че прави доста сървъри с същото име и при различните пускания ползва различен(в списъка с сървъри на тв-то),а и това че като работи заема доста голямо място на харда после уж си трие фаиловете но все пак мисля че големината на харда ми намалява от него.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #757

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    За последно току що приключих с авантюрата медиа сървър и се завърнах отново на HMS. Останалите сървъри не са изпипани преди всичко по отношение на субтитрите, докато по отношение на картината горе долу бива естествено с някои изключения. Това е "Минке положението" както се казва в лафа и добре е, че има HMS. Напълно подкрепям колегата от предишния пост.

  10. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #758

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Колеги някой успял ли да пусне 3D субтитри през DLNA без да транскодира филма? При мен излизат, но са двойни, как да ги направя да се гледа нормално?
    Този пост е редактиран от chorlav; 19-08-13 в 21:28.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #759

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Аз лично не успях тръгват с транскодиране, като на лаптопа му се взима душицата. За мен лично са дразнещи и предпочитам да ги махна като си пусна филма без транскодиране.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #761

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Това за телевизори дали е приложимо? Защото май при тях липсва самба-протокола.

  14.  
     
  15. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #762

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Това за телевизори дали е приложимо? Защото май при тях липсва самба-протокола.
    Каква е цялата тази история ? За 3Д субтитрите ли става въпрос, защото и аз много искам да си ги пусна през DLNA-то. Питам понеже с руския съм скаран

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #763

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Каква е цялата тази история ? За 3Д субтитрите ли става въпрос, защото и аз много искам да си ги пусна през DLNA-то. Питам понеже с руския съм скаран
    Не, не става за това въпрос. Пробвал съм с PMS и изкарвам 3Д субтитри за SBS и OU (виж в първите постове за настройките-PS3 Media Server. PMS конвертира в реално време и аудиото до долби диджитал 2/0 или 3/2, в зависимост от броя на аудио каналите.Субтитри: Настройки на прекодиране - Инструменти за видео файлове - MEncoder - в полето "кодова таблица за не-Unicode субтитри" стойността трябва да е cp1251), но "видеото" се транскодира и според колеги от форума опитни очи усещат влошеното качество. Аз лично се отказах да гледам SBS и OU (особено пък през DLNA), а при възможност Blu-ray ISO-та с външен плеър - понякога се намират и такива с истински динамични субтитри, което си е супер.
    Този пост е редактиран от podredko; 03-09-13 в 19:42.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #764

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-09-13 в 13:43.

  18. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #765

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Това на Samsung нещо не се получава с него. Пробвал съм го. Отвратителна програма

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 80 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 14:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 21:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 16:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 15:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе