Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 42 от 80 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #616

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията


    Донгъла не е нищо повече от една обикновена USB Wi-Fi карта струваща 10-15лв, с тая разлика, че производителя на телевизори е направил така, че само негови "карти"/донгъли да могат да се използват...естествено за да може да си пробутва неговите боклуци с цел лично облагодетелстване
    Така че, ако ще ги сравняваш по цена - сам си направи извода.
    Благодаря! Ще си взема рутер 740N, който струва 26лв.;-)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #617

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    1.- отзад напред - хубаво че ги взема автоматично, ама ние как да разберем какво взема?
    2.- след като тези които си ги вземат автоматично (компютъра) не си ги споменал, следва ли от това, че този който е на телевизора го слагаш ти и ако е така от къде вземаш тези настройки?
    Хах, ами не се сетих да пусна cmd да видя там какво ми дава и само погледнах в пропъртис, а там не се показват нещата.
    IP: 84.252.60.76
    mask: 255.255.252.0
    gateway: 84.252.60.1
    dns: 77.236.168.101
    Това е от компютъра.

    IP: 77.236.180.84
    Mask: 255.255.254.1
    gateway: 77.236.180.1
    DNS: 77.236.168.101
    От телевизора:

    Иначе и на телевизора нищо не съм задавал. Включих кабела, дадох му да търси мрежа, намери си я, явно си е получило всички адреси и интернета си тръгна. Съжалявам за неточността.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #618

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Не ми е ясно как две устройства включени към един рутер взимащи автоматично адреси от него ще попадат в 2 различни мрежи. При тези настройки няма как да се видят телевизора и компютъра.
    Нямам идея как модема на Близу раздава адреси....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #619

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    И на мен не ми е много ясно... Благодаря все пак. Някаква идея да пипна нещо по настройките на телевизора или да пробвам пак да му дам да си търси мрежа..? В краен случай и на близу мога да се обадя, но не искам много много да си общувам с тях...

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #620

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Ти да му даваш безжично да търси мрежа? Щото е ако е на кабел няма какво да и търси... или си взима адрес или не.....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #621

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Не, не, безжично е ясно, че няма какво да намери. Ресетнах му адресите и му дадох пак да си ги потърси... просто исках да видя дали ще има някаква разлика. Нормално - няма. Някакъв вариант ръчно да пробвам да сменя адресите?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #622

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Пробвай да ги направиш същите като на компютъра като само последната цифра на IP адреса да е различна. Стига да ти позволи рутера....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #623

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Пробвах така, но не успя да направи връзка. След това избрах пак автоматично да си търси мрежа и се получиха нещата. Единствената разлика се получи в маск-а, вместо 1->0. Благодаря за помощта!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    25
    #624

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, имам следния проблем. Инсталирах си домашний медиа сервер, но не мога и не мога да го свържа с Panasonic TX-L42ET60E. На "устройство" ми намира панасоника и му слагам отметка, после на сървър ми намира рутера, свързвам и него, но когато отида в менюто на телевизор на Media Server, ми пише, че не намира такъв. Махнал съм и всякакви блокирания от firewall-а. Къде може да е грешката?

    - - - - - - - - - -

    Хм, с Mezzmo се свърза. Обаче насича на едно 10 GB 3D (нета ми е бърз, 45 Mbps, процесорът е i7, а видеото ATI 7670M). Да не би да иска ръчкане в опциите за транскодиране?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #625

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, някой може ли да каже как да накарам Plex да чете бг субтитри ? Също така, защо при Plex мога да превъртам филма, а при HMS не ? Телевизорът е LG 32LS5600 свързан с LAN кабел към компютъра. Благодаря предварително !

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #626

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте! LM620S поддържа Wi-Fi/Wi-Fi Direct, но защо след като е свързан посредством вързах рутер в порта на телевизора, ми показва че няма безжична мрежа, а кабелна....? Искам да направя това, но не става LG Service Menu Explorer na lw5700 com Android - YouTube за целта пише че се може телевизора да е свързан към AP чрез рутер, както е при мен...? Да не би да трябва да задам на рутера да е DHCP?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #627

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Момчета,мъча се с "Plex" да пусна филм на 40TL933G.ТВто изкарва папките на видеата,пускам,декодиране...и надпис,че не може да зареди и преминава към следващия файл,с който се повтаря същото.Какво да направя?
    Plex го зарязах и сложих пак "Домашний".
    Този пост е редактиран от johny01; 13-04-13 в 21:51.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #628

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, имам следния проблем който най-вероятно има елементарно разрешение но аз се забатачих яко, допитах се и до приятели които уж са на ти с тези работи, но резултата е нулев. Та конкретно: телевизора ми е LG LM620S, инсталирам различни DLNA сървъри (HMS, Serviio, PS3, като най-добре върви със Serviio) при което филмите и субтитрите към тях вървят отлично! Проблема е в това че след известно време телевизора престава да вижда лаптопа тоест не може да се установи постоянна връзка! Какви настройки трябва да задам на телевизора и на лаптопа за да се разреши този проблем? Пробвах различни варианти: зададох автоматични настройки, втори вариант, задавам IP на телевизора 192.168.0.2 и на лаптопа 192.168.0.1. Телевизора е вързан директно с лаптопа, интернета е на Мтел, ако това има значение.
    Този пост е редактиран от winner; 15-04-13 в 19:28.

  17. Junior Member Аватара на MUERTE
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    30
    #629

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте.
    Имам няколко проблема, които сигурно ще ви се сторят смешни, но съм пълен лаик, а от четене и ровене главата ми вече е като фурна, 9/10 от първа страница ми е като на китайски, а от толкова термини и съкращения ми се вие свят. Моля помогнете, но ако може като за овчари - стъпка по стъпка, че иначе току виж съм се оплел като пате в кълчища.

    Така - имам samsung 40es6530. Без проблеми намери домашната ми мрежа и се свърза с интернет. Влизам навсякъде, гледам и т. н. Искам обаче филмите, които имам на компа и на лаптопа да мога да ги плейвам от тв, без кабел, че с кабел имам други проблеми (за тях после). От всичко прочетено досега разбрах, че трябва да имам специална програма, която да инсталирам на компютъра (респ. и на лаптопа). Не разбрах обаче каква е тази програма и най-вече от къде да я изтегля и как да я инсталирам. И после - като намеря изтегля и инсталирам програмата как аджеба да направя така, че папката ми "филми" (която е на компа) да я види телевизора, за да мога да влезна в нея (пак от тв-то) и да си пусна каквото искам.

    Втори проблем. Купих си добър кабел HDMI-HDMI. Свързах лаптопа с тв, от бутона на дистанционното избрах HDMI, телевизора показа целия десктоп, влязох в съответната папка и плейнах филм. Перфектно качество, но..... без звук. Лаптопа е Dell Inspiron n5110 с видеокарта ATI Radeon HD 5470. И пак почне едно четене и ровене - не ви е работа. Разбрах, че причините могат да са поне 5, но никъде не видях как да проверя всеки отделен случай и какво да променя ако не е така както трябва.
    Помагайте - бирата е гарантирана

  18. Junior Member Аватара на MUERTE
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    30
    #630

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Оправих с пичове, не се юркайте.
    Не че сте се избили де, ама все пак.... Вече и акъл мога да раздавам.
    В подкрепа на това... хм, winner проблема ти идва от нета човеко. Няма друг начин. Просто връзката ти се разпада и затова тв-то спира да "вижда" лаптопа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 80 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе