Резултати от 1 до 7 от общо 7

Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #1

    Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

    Здравейте. Покрай офертите в Техномаркет се сдобих с една Toshiba 42RL833G. Идеята да купя точно този модел е големия екран и най-вече мрежовите му възможности (DLNA). Идеята беше телевизора да си се ползва за ТВ, а не за основен дисплей към компютър, реших да не се вживявам кой знае колко покрай избора на нови технологии в матриците и разните му там други "екстри" и се сдобих с конкретния модел. Пък ако случайно ми се догледа някой филм - ще си го пусна през мрежата. Мина се известно време и реших да се заиграя с DLNA частта от телевизора. Веднага се сетих един колега какво обяснение даваше, като го питаха за всесезонни гуми. "Вие виждали ли сте балтон с къс ръкав?" Та и моята работа същата - за 1000лв. хем телевизор, хем мрежови. Нъцки обаче. Пробвах какво ли не, обаче пущината отказва да зареди каквото и да е съдържание през мрежа. Самия Mediaplayer показва две неща: 1. "Снимки" в сиво, което ще рече, че не са активни; 2. "настройки" -> 2.1 "USB autostart" и 2.2 "Media Server Setup" който също е сив, следователно не активен. Пробвах какво ли не - различни DLNA сървъри, сетъпи разни, чистих настройките на телевизора, сменях държави, префлашнах го даже, но ефект никакъв. Самите DLNA servers разпознават ТВ-то, мога да отворя някаква безсмислена страница от вградения му уеб сървър и до там. Пуснах и мрежови протоколен анализатор, на който също се вижда, че компа и ТВ-то си "говорят", ама явно са сърдити един на друг. Прочетох FAQ-то и там срещнах "Проблеми със DLNA /при някои серии/", но в какво точно се изразяват не разбрах. Моля ако имате някакви идеи да ги споделите.
    Благодаря предварително...

    п.с.ТВ-то без проблем си чете mpeg2, mp3, jpeg от USB-то

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #2

    Re:Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

    Деактивирай си Windows Firewall-a или смарт секюрити на НОД32 - възможно е той да ти блокира връзката към сървъра.

    Сървър
    Сваляте си Wild Media Server,примерно от тук: http://www.torrentz.ru/download-torr....08.2-LZ0.html
    Инсталирате я. Интерфейса е на български и не би трябвало да ви затрудни. В настройки -> Устройство ->Избирате Philips TV 2008 (DLNA, 16:9, 1920x1080) ,в Транскодер ->Субтитри (най-долната лента на прозореца) може да промените шрифта, големината и цвета на субтитрите (Tahoma, Regular, жълт цвят, 4 големина изглежда добре на екрана на телевизора). Има много други настройки,може да експериментирате. Стартирате сървъра.
    На телевизора: Menu -> Медиа плеър ->Настройка на медиа плеър ->Настройка на медиен сървър ->(маркирате името на сървъра) ->готово
    Връщате се в Медиа плеър -> филми ->избирате желаната опция.
    По подразбиране, сървъра търси филмите в My Videos, но може да зададете в настройките къде се намират медиа файловете.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #3

    Re:Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

    Благодаря за насоките колега, но не мисля, че е това. Със същата конфигурация PlayStation3 си чете от сървъра съвсем нормално. По-скоро гравитирам върху идеята за "скапан" фирм на ТВ-то. Още не съм ходил в Техномаркет, ама имам чувството, че и там няма да ми помогнат. Писах на К&К писмо в което обяснявам за проблема, обаче отговор няма никакъв. То в БГ цялата работа е такава, пиши си...не ми пречиш. А да пиша на Тошиба - просто НЕ ЗНАМ КЪДЕ. То стотици сайтове, милион връзки, държави, региони, квартали, предградия...лудница, супер не ясно къде е самия супорт. Онзи сайт toshiba-om имат форма за контакти, ама той е в профилактита, която ще приключи точно никога като гледам. Въобще шибана работа се оказа покупката на Тошиба...

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #4

    Re:Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

    Здравейте колеги. Успях да си разреша проблема. В крайна сметка се оказа проблем в IP адресите, които съм решил да ползвам в домашната ми мрежа. От незапомнени времена си ползвам сегмент 12.12.12.x с маска 255.255.255.0. Както се досещате това на практика не са частни IP адреси, а публични и така съм лишен от способността да браузвам последните хостове в съответния сегмент ( и някои мрежи евентуално ако се рутират през тази мрежа ). Това разбира се никога не ми е създавало проблеми, нито душевен дискомфорт, че ще съм лишен от тези мрежи, но в конкретната ситуация ТВ-то и компа имаха известни проблеми в комуникацията. Смених адреса на ТВ-то на 192.168.1.х, промених и компа, и о чудо...всичко си дойде на мястото. Какъв му беше проблема да ползва адреси от 12.12.12.х мрежата не разбрах. В крайна сметка все пак и едното и другото са си IP адреси, без значение частни или публични. Преди време се сблъсках с подобен проблем при Андроид ОС. Там Андорида (без значение, таблет, телфон, версия и т.н) не иска да получи IP адреси от вида 169.254.х.х чрез DHCP сървър. Постоянно върти едно и също - obtaining ip address... Ако му набия адресите ръчно се закача и работи нормално, но ако трябва да си получи адресите - НЕ! Та така се досетих нямайки какво да правя да пробвам с различни адреси...

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

    При мен проблема си остана все още не решен.
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%D0%B5-43.html

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

    Здравейте,
    моля за помощ някой ако може да ми каже как да свържа смартфона ми с toshiba 48t5435 чрез DNLA . Каде ли не търсих из настройките на тв-то и няма и няма нищо за днла ... телефона и тв са сварзани в еднаква безжична мрежа абе всичко си е както трябва но тела не намира тв-то. Ходих в техномаркет, откъдето го купих, но и те направиха това, което и аз като търсене тоест не намираме никъде длна на тв-то , а в характеристиката пише , че има. Също така с тела намерихме длна на други тв-та в магазина, но не и на тошибата...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #7

    Отговор: Toshiba 42RL833G DLNA и MediaPlayer

    Настройки-Предпочитани. Май там беше, има да се настрпи мрежа,достъп до телевизора и т.н. Отделно ако си пуснал бг меню май е преведено, а не да пише DLNA, примерно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DLNA и Macbook?
    От vv3 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 11
    Последно: 20-02-14, 09:01
  2. 3D през DLNA, как ?
    От IvanKolev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-13, 16:05
  3. DLNA Аудио
    От Nikk във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 28-07-13, 11:01
  4. 4 TV по DLNA от 1 PC
    От fcukml във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-12, 11:20
  5. Mediaplayer - общо питане
    От JPM във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 02-09-10, 11:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе