Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

3D през wi fi dlna

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #16

    Отговор: 3D през wi fi dlna

    Колко мегабитов рутер да търся 150 или 300

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Отговор: 3D през wi fi dlna

    Аз пак да питам за кабелче ....просто ще излезе много по-евтино Иначе рутер не се купува всеки ден, по-добре дай повече пари за нещо което няма да те ядосва постоянно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #18

    Отговор: 3D през wi fi dlna

    Ако ще купуваш рутер за мен е задължително да вземеш 300 мегабитов.
    Така и така ще даваш пари нека да е веднъж.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #19

    Отговор: 3D през wi fi dlna

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Аз пак да питам за кабелче ....просто ще излезе много по-евтино Иначе рутер не се купува всеки ден, по-добре дай повече пари за нещо което няма да те ядосва постоянно.
    Да ще е по - евтино, обаче при мен трябва да се дупчат стени да висят кабели по стените. Омръзна ми от кабели, ако може и токовия да е безжичен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #20

    Отговор: 3D през wi fi dlna

    Колеги,

    Като цяло големината на файла няма никакво значение за възпроизвеждането на дадено видео съдържание. Ако ще и 500 Гб да е големината на файла, то той не се предава едновременно към възпроизвеждащото устройство, а определени части от него. За възпроизвеждането значение има възможността на плеъра/приемащото устройство да обработват информация. А това се определя от Bitrate който има самия файл. С други думи, голям файл не означава голям битрейт и обратно. Колкото по-голям е битрейта, толкова по-качествено е възпроизвеждането, но и толкова по-големи са изискванията към предаващо/приемащо устройство. 3D филмите са с доста висок битрейт заради по-големия обем информация, необходима за създаването на двата отделни образа, които ТВ-то слива в последствие. Затова един 3Д филм с големина 15Гб насича, а един HD филм със същата големина на файла не насича.
    Много важно е да проверите какъв битрейт може да поемем по мрежа Тв-то Ви. Моят Филипс 47PFL6907 примерно приема до 30MBps. И да искам няма как да гледам по мрежа (жична и безжична) без насичане високачествени филми, без да задам някакво ограничение на медия плеъра до изпраща файловете с до определена битова скорост - Битрейт.
    Пример: Това, което открих като инфо конкретно при моя модел е че DLNA има следните ограничения:
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за мултимедиен файл - 30 Mbps
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за видео - 20 Mbps
    - MPEG-4 AVC(H.264) се поддържа до High Profile@L4.1.
    - VC-1 се поддържа до Advanced Profile @L3.


    LAN порта на телевизора е 100 Mbps. WiFi мрежата е n и работи единствено в 2.4 GHz-я обхват. Тв-то е вързано в Гигабитова домашна мрежа.

    Надявам се съм бил полезен,

    Поздрави,

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #21

    Отговор: 3D през wi fi dlna

    Здравейте. Един бърз въпрос. Имам лаптоп и смарт ТВ. И двата са вързани безжично към рутер и имат интернет. Как най-лесно и безпроблемно като за най-неразбиращи може да се направи да се пускат филми/със субтитри!!!/ от лаптопа на ТВ-то по WIFI. Някаква специална стрииминг програма ли се инсталира и ако да коя е най-лесна и удобна?!?

    Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #22

    Отговор: 3D през wi fi dlna

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk Виж публикацията
    Здравейте. Един бърз въпрос. Имам лаптоп и смарт ТВ. И двата са вързани безжично към рутер и имат интернет. Как най-лесно и безпроблемно като за най-неразбиращи може да се направи да се пускат филми/със субтитри!!!/ от лаптопа на ТВ-то по WIFI. Някаква специална стрииминг програма ли се инсталира и ако да коя е най-лесна и удобна?!?

    Благодаря!
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%BD%D0%B5.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Субтитри през Samsung Allshare (DLNA) UE32D5000
    От razziel във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 14
    Последно: 14-10-13, 20:03
  2. 3D през DLNA, как ?
    От IvanKolev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-13, 17:05
  3. Споделяне на филми през DLNA на LG HX806PE?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-12, 00:19
  4. LG 47LM640s и проблем със субтитри през DLNA
    От yancho_lud във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 19:16
  5. декстоп на PC през DLNA?
    От biglubo във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 15-02-12, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе