Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Рутер за сриймване на 1080p видео ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Здравейте,
    Умишленио отварям тема за избор на рутер в този раздел, защооое пряко свързан с DLNA, т.е. рутерът ще се изполва за свързване чрез кабел на ТВ-то и лаптопа и съответно за стрийминг на видео съдържание. Няма да се използва безжичния модул. Единствено искам да не ми забива, когато тегля торенти и гледам mkv-та 1080р по над 30 ГБ (доколкото разбирам филми 720p не не е проблем да се възпроизведат). Излишни екстри на рутера не са ми необходими. Бюджет до около 100 лв.
    Ще съм благодарен на всеки, който сподели опита си с рутера, който използва и стриймването на видео с висока резолюция чрез DLNA !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #2

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    60Mbps е максималния битрейт на 3Д Блу Рей. Рутерите са по 100Mbps или 1Gbps.
    Така че, каквото и да вземеш не би трябвало да има проблем.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #3

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    60Mbps е максималния битрейт на 3Д Блу Рей. Рутерите са по 100Mbps или 1Gbps.
    Така че, каквото и да вземеш не би трябвало да има проблем.
    Със 60 Mbps няма да го изтърпиш и 5 минути този Blu-ray 3D. Насича и то яко.
    За пренос на HD аудио и HD видео съдържание - минимална препоръчителна скорост е 100 Mbps.
    Колкото повече - толкова повече! :rolleyes:
    Ако обаче готиния кино звук в HD-MA, наричан някъде и 3D саунд, със всичките му ефекти, които те вкарват във филма, не са важни за теб, си дръпни филма с куция AC3 звук и няма да имаш грижи и с 30 Mbps скорост на стриимване в домашната мрежа.

    п.с. Забравих да уточня, че стриимвам Blu-ray съдържание и аудио файлове в DTS 5.1 - без рутер.
    Директна връзка между лан портовете на компа и плеъра.
    За всичко останало - безплатния и безполезен за нещо повече от интернет връзка,
    рутер TP Link TL-WR740N - щедър подарък от Виваком. :D
    Този пост е редактиран от raziel66; 22-04-13 в 03:33.

  5. Junior Member Аватара на zarko359
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #4

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Ето това ти трябва Linksys EA 4500 + SFTP cat.7 без проблем си гледам 80гб филм и си тегя торенти.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #5

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    raziel66, аз ти говоря за 60Mbps битрейт на видеото, не за пренос при скорост 60Mbps.
    Какъвто и звук да вкараш максималния битрейт за blu ray 3D на видео + звук + субтитри + каквото още се сетиш е 64Mbps, т.е. ако искаш як звук ще трябва да жертваш от видеото.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    tweeg, колегата се интерусува не какъв е битрейта, а какъв рутер ще му е необходим за стриимване видео с висока резолюция. Точно обратното, на това, което си писал, е на практика.
    1080p видео файлове се стриимват без проблем и със старите G рутери 54Mbps, но само ако са с AC3 звук
    Рутерите ползващи следващия стандарт - N от 150 Mbps нагоре.... ползволяват стриимване на 1080p видео и с DTS звук.
    Това важи както при жична, така и при безжична мрежи.
    При Blu-ray съдържанието - все едно 2D или 3D, вече имаме звук в DTS HD-MA, който изисква доста по-висок клас устройства за пренос - при безжично стриимване или ако е жична мрежата - кабели, позволяващи 100+ Mbit/s скорост на стриимване
    С обиковен лан кабел през N рутер - аз поне, повече от 75 Mbit/s не съм постигал, а при безжична връзка - максимум 50 Mbit/s между дуал- и сингъл- банд адаптери и към 130 Mbit/s между два дуал банд адаптера, работещи само в 5Ghz-ия диапазон.

    Ще съм благодарен на всеки, който сподели опита си с рутера, който използва и стриймването на видео с висока резолюция чрез DLNA !
    Моят опит е такъв. DLNA за мен не е удачен вариант. Лично мнение.
    Този пост е редактиран от raziel66; 22-04-13 в 13:56.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Така зададен, въпросът касае средата на пренос на информацията (жична, безжична или оптична) и възможните устройства по пътя рутери, суичове). Възможностите и вида на крайните устройства в случая не ни интересуват.
    Стриймването на видео не е нищо друго освен пренос на данни. В такъв случай всяка една мрежа или устройство способно да осигури дадена скорост ще става и за стриймване на 1080HD видео. А максималната скорост както стана ясно по-горе е 64 Mbit/s, в мегабайти това е 6 МБ за секунда !!!

    Blu-ray Disc - Wikipedia, the free encyclopedia

    By 2005, quad-layer (128 GB) discs had been demonstrated on a drive with modified optics[60] and standard unaltered optics.[61]Hitachi stated that such a disc could be used to store 7 hours of 32 Mbit/s video (HDTV) or 3 hours and 30 minutes of 64 Mbit/s video (Cinema 4K)
    Bit rate

    For users recording digital television programming, the recordable Blu-ray Disc standard's initial data rate of 36 Mbit/s is more than adequate to record high-definition broadcasts from any source (IPTV, cable/satellite, or terrestrial). BD Video movies have a maximum data transfer rate of 54 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 48 Mbit/s (for both audio and video data), and a maximum video bit rate of 40 Mbit/s. This compares to HD DVD movies, which have a maximum data transfer rate of 36 Mbit/s, a maximum AV bitrate of 30.24 Mbit/s, and a maximum video bitrate of 29.4 Mbit/s.[119]


    One goal of the DTS-HD Master Audio format was to allow a bit-to-bit representation of the original movie's studio master soundtrack. To accomplish this, DTS-HD MA supports variable bit rates up to 24.5 Mbit/s on a Blu-ray Disc and up to 18.0 Mbit/s for HD DVD. The format supports a maximum of 192 kHz sampling frequency and 24-bit depth samples from 2 to 5.1 channels, and 96 kHz/24bit resolution up to 7.1 channels.[3]
    Направих си експеримент с мрежата в къщи - два компютъра с гигабитови мрежови платки, рутер TP-LINK TL-WR1043ND (гигабитов) и суич TP-LINK също гигабитов. Единия компютър е свързан директно към рутера с кабел а другия през суича - суича е свързан към рутера. Кабелите са Cat 5e. Максималната дължина на трасето е около 30м. Файла които използвах за тест беше някакъв филм около 2 гигабайта, който заредих в РАМ паметта с цел избягване на ограничението на скоростта на хард диска. На отсрещната страна се записваше на SSD.
    Максималната скорост (всъщност тя бе постоянна) беше 115 Мегабайта в секунда !!! В Mbit/s това е 920 Mbit/s! Десетки пъти над максимално достижимата скорост на какъвто и да е Blu-ray Disc.
    Извода е че всяка що годе прилично направена 100 мегабитова мрежа е достатъчна за стриймване на HD видео.



  10. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #8

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Pat, благодаря за теорията и разясненията.
    Приемам, че моята мрежа не е прилично направена, а твоята е такава.
    Ако имаш време и възможност - пусни един какъвто и да e Blu-ray диск, с избрано от менюто му аудио DTS HD-MA 5.1 да се възпроизвежда по мрежата и сподели как са нещата. Ако не разполгаш с филм на такъв диск, за пробата ще свърши работа и един обикновен рип - примерно 10-15 гиги, /каквито са в тракерите/ в 1080p пак с HD-MA поток.
    Признавам, много ме заинтригува с тези "луди" скорости от 920 Mbit/s!
    Този пост е редактиран от raziel66; 22-04-13 в 20:08.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Хубаво си постигнал такива скорости между два компютъра, но като ги заместиш с телевизор и някакъв лаптоп нещата стоят съвсем различно. Тънкия момент много рядко е самия рутер, а устройствата в двата края.
    При мен с добър рутер от лаптоп /вързан уж на 150мбпс/ е абсурд да подкарам Blu-ray, да не кажа, че и повечето 1080р накъсват.
    От лаптопа към диска на плеъра, който е вързан с кабел към рутера, постигам примерно 4MB/s трансфер, което са 32mbps. В същото време файл с видео битрейт средно 15mbps не може да отцепи.

  12. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #10

    Re: Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Хубава дискусия се развива и би било полезно да се изяснят нещата. За мен "простосмъртния", който много не разбирам от мрежи обаче нещата станаха още по-неясни.
    Има ли значение рутера или не? Останах с впечатление, че и кабелът е важен. Да уточня- мисля да пускам mkv-та 1080HD. Blu ray- много рядко.
    Не съм чак такъв маниак на звука макар, че когато пусна филма през двете тонколони наистина преживяването е в пъти по-готино.

    Цитат Първоначално публикувано от zarko359 Виж публикацията
    Ето това ти трябва Linksys EA 4500 + SFTP cat.7 без проблем си гледам 80гб филм и си тегя торенти.
    "Малко" е над бюджета ми Така, че ако може и някакви други предложения за рутер.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #11

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Пак ти казвам, рутера не играе толкова роля колкото източника и плеъра, който плейва.
    1080р видео можеш да пуснеш и през рутер за 50-60 лв. Ако използваш кабели /обикновени cat5/ няма да имаш никакви проблеми.

  14.  
     
  15. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #12

    Re: Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Четох в интернет и като че ли за моя бюджет най-много отзиви има за тези два модела:

    Безжични устройства | TP-Link TL-WR842ND, 300Mbps Multi-Function Wireless N Router | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин
    Безжични устройства | TP-Link TL-WR1043ND, Wireless N Router, 4 Port Gigabit Switch, Atheros, 3T3R, 3 detachable antennas | JMTechnologies Ltd - онлайн магазин

    Понеже не ми се иска да флашвам рутера, а да го ползвам със заводския фърм, рутерът от втория линк имате ли представа дали ще се държи по-добре при стриймването, тъй като има гигабитови портове или както каза lazarus18, важни са крайните устройства? Не ми е проблем да дам + 30 лв. за втория, но дали изобщо си струва за това, за което ще го ползвам ?

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Хубаво си постигнал такива скорости между два компютъра, но като ги заместиш с телевизор и някакъв лаптоп нещата стоят съвсем различно. Тънкия момент много рядко е самия рутер, а устройствата в двата края.
    При мен с добър рутер от лаптоп /вързан уж на 150мбпс/ е абсурд да подкарам Blu-ray, да не кажа, че и повечето 1080р накъсват.
    От лаптопа към диска на плеъра, който е вързан с кабел към рутера, постигам примерно 4MB/s трансфер, което са 32mbps. В същото време файл с видео битрейт средно 15mbps не може да отцепи.
    Май си пропуснал първото и последното изречение от поста ми. Естествено че крайните устройства имат много по-голямо значение - това казвам (косвено) и аз.

    Утре или в сряда ще пробвам това: The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.1080p.3D.CEE.Blu-ray.AVC.DTS-HD.MA.7.1Mont като ще го пусна от компютър по DNLA, по същата мрежа през рутера и суича на телевизор (те така са си и вързани де...)

    Днес успях да пробвам само това:
    desk.jpg

    3Д филма (файла) е на другия компютър и се възпроизвежда по мрежата, като в същото време на другия компютър е пуснат уторент и тегли с 8-9 МБ/с, а на същия компютър на които върви 3Д филма съм пуснал и FullHD IP телевизия, която естествено минава през същия рутер. Всичко върви без никакво накъсване. Самия филм (стрийм) заема около 3-4% от капацитета на мрежатакато само в моментите когато реша да превъртам напред или назад вдига натоварването на мрежата до около 10-12%.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #14

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Pat, да беше сложил таск мениджъра на Networking таба, че да ти видим мрежовия трафик

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Рутер за сриймване на 1080p видео ???

    Ето и обещаното:

    1. Изтеглих The.Hobbit.An.Unexpected.Journey - ISO файл 33GB - това е едната част на филма (целия е на 2 диска - 60GB)

    През DNLA така и не успях да пусна 3Д вариaнта и "готиния" звук DTS-HD MA 7.1! Вървеше някакъв друг звук (не беше на английски, освен това няма и субтитри ) - не съм и очаквал да има. За DNLA сървър ползвах Serviio последната версия от сайта. мрежовия трафик е този:
    str1.jpg

    Това е компютъра в едната стая. На него е сървъра и ISO файла. Телевизора е в друга стая като пътя минава през рутера (споменат в първия ми пост), суич и от там в телевизора.
    Няма нищо друго пуснато по мрежата.


    Понеже не ми хареса много горната постановка с DNLA сървъра, реших да направя друга: шернах директорията с филма за да се вижда в мрежата. В стаята където е телевизора, към суича е закачен друг компютър. Той е свързан с HDMI кабел към телевизора. На този компютър маунтнах във виртуалния Blue-ray ROM (daemon tools) ISO файла с филма - за да може трансфера да е по мрежата. След това пуснах филма с PowerDVD - последна версия. Филма тръгна първо в 2Д вариант но след като от плеара натиснах бутона за 3Д превключи в 3Д режим, като автоматично смени и настройките на дисплея (в случая телевизора) - преминава от 1080п / 60Hz в 1080п/ 24Hz.
    От менютата на диска (филма) избрах DTS звука и БГ субтитри - всичко си тръгна перфектно. Оставих да върви 30-40 минути - нямаше никакви насичания или спирания. Пробвах превъртане напред - назад - няма проблем. Ето и натоварването намрежата в 3D режим с DTS-HD MA7.1 звук:

    str2-3D.jpg


    За "десерт" реших да усложня задачата. За целта копирах файла с филма и на другия компютър. Така отново по мрежата го маунтнах на първия компютър (пак с daemon tools). Пуснах предния вариант (с 3D картината) на телевизора и в същото време обратно по мрежата пуснах същия филм само че да се възпроизвежда на компютъра който стриймва КЪМ телевизора. За "капак" пуснах и FULL HD IP-Tv на същия компютър (този който стриймва към Тв-то). Нито едно от трите НЕ насича - оставих ги достатъчно дълго време. А натоварването на мрежата е меко казано - смешно

    str3-3D.jpg

    PowerDVD-to не се вижда на снимките, понеже като е на десктопа не ми дава да правя "print screen" (без допълнителен софтуер - а не ми се инсталираше такъв само заради случая).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS2 720p/1080p ?
    От Frost във форум Конзоли за игра
    Отговори: 8
    Последно: 27-08-14, 22:10
  2. Съвет за видеокарта - 1080p HDTV
    От the___saint във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 19
    Последно: 28-09-12, 02:52
  3. компютър->ТВ не добра картина на 1080p?
    От profusion във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 06-02-12, 23:51
  4. Читав плеър за HDTV (1080p)?
    От roumen68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 11-03-09, 19:22
  5. Готови ли сме за 1080p
    От Colonelo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 02-05-08, 21:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе