Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем с DLNA свързаност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #1

    Проблем с DLNA свързаност

    Здравейте,

    Позлвам AllShare с ТВ Samsung UE47ES6710 и лаптоп. Всичко вървеше без никакъв проблем, докато не си взех нов лаптоп... Сега като искам да избера Allshare сървъра от ТВ и често се бави доста време и излиза съобщението „Request cannot be completed. MEDIA PLAY will return to the main screen“. В повечето случаи успявам да стигна до папката с филма и в момента на пускането се случва това, но понякога изобщо не мога да стигна до началната папка и излиза въпросното съобщение. Сървъра изчезва или стой с въпросителен знак в менюто за избор на вход на телевизора. Има и случай, в които успявам да излгедам няколко филма подред, без никакъв проблем. Т.е нищо не блокира вързката(firewall, antivirus) явно.

    ТВ-то е свързано с ЛАН кабел за рутера, а само лаптопа е през WiFi. Всичко е в едно помещение и сигнала е на 100%. Рутера е Cisco WRT160N и лаптопа е с N поддръжка, както беше и стария. Нищо не съм променял от конфигурацията на мержата. Настройките на рутера и ТВ-то и версията на Allshare са си както при стария лаптоп. Преинсталирах Allshare, ресетнах рутера и какво ли още не направих и все същото.. Надявам се някой да може да ми помогне в случая, че вече не ми идват идеи...

    Благодаря предварително.


    ПП: Не знам дали темата е за тук или за Телевизори и проектори.
    Този пост е редактиран от ozone; 22-11-13 в 11:18.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #2

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Пробвай да свържеш лаптопа с кабел към рутера. Това че сигнала е силен не значи че няма смущения. Може някакъв друг източник да работи на същата честота например.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Цитат Първоначално публикувано от naskop Виж публикацията
    Пробвай да свържеш лаптопа с кабел към рутера. Това че сигнала е силен не значи че няма смущения. Може някакъв друг източник да работи на същата честота например.
    Ще пробвам, но на мен целта ми е да се свързвам през WiFi, иначе се губи идеята... А и въпросът ми е какъв може да е проблема, при положение , че със стария лаптоп, при абсолютно същите други условия, нямаше никакъв проблем , дори при fullHD филми...?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #4

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Проблема може да е примерно, някой съсед да има безжичен рутер на същия канал като теб и да си пречат. Като пробваш с кабел ще разбереш дали проблема е в някаква настройка или радио интерференция.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #5

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Сега забелязах, че като пускам нещо от ТВ и скоростта на WiFi започва много да се "колебае" - постоянно се променя между 60Mb и 18Mb. Това се случва само, когато от ТВ-то се избере Allshare, иначе не мърда. Странното е, че не съм променял нищо по нстройте на рутера, откакто съм с нов лаптоп. Може ли да ми препоръчата някаква програмка за мониторинг на мрежата? Пробвах Inssider, но орязаната и версия не показва никакви натоварвания на WiFi.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #6

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Има ли други безжични мрежи около теб? С InSSIder можеш да видиш кои канали са "чисти" и да си настроиш рутера съответно, ако има разбира се такива.
    Програмата, която ти трябва е Channalyzer (от същата фирма) и съответния хардуер, който върви с нея. Общо взето такъв тип софтуер е доста скъп, не си заслужава да инвестираш такива средства само да си настроиш връзката в къщи.
    Този пост е редактиран от naskop; 25-11-13 в 21:15.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #7

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Цитат Първоначално публикувано от naskop Виж публикацията
    Има ли други безжични мрежи около теб? С InSSIder можеш да видиш кои канали са "чисти" и да си настроиш рутера съответно, ако има разбира се такива.
    Програмата, която ти трябва е Channalyzer (от същата фирма) и съответния хардуер, който върви с нея. Общо взето такъв тип софтуер е доста скъп, не си заслужава да инвестираш такива средства само да си настроиш връзката в къщи.
    Има доста мрежи. Но този рутер не позволява да се избират канали, при опция mixed mode(включени b/g/n) само auto, а имаm g и n устройства... Смених криптирането от WPA2 TKIP на WPA2 AES и сега безжичната връзка е 130Mb. Сякаш това оправи проблема, поне засега всички ХД филми вървят и успях да изгледам 2 цели филма без прекъсване. Но се появи друг проблем - интернетът ми стана много бавен ~ 5-6Mb от 50Mb, което е много странно при 130Mb свързанот.. Ако някой е по-наясно с настройките по рутерите, да сподели къде бъркам Ще съм много благодарен.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #8

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    В Wireless > Basic Wireless Settings, Network Mode го сложи на N-only, освен ако нямаш нещо което работи на старите стандарти (B/G)
    На този рутер явно не може да се избере работната честота (канал), когато честотната лента е 40MHz. Сложи channel width на 20MHz и тогава ще може да избереш канал.
    На първо време бих махнал криптирането на връзката, докато го настроиш да работи нормално.

    - - - - - - - - - -

    Ако имаш Андроид устройство можеш да си качиш мобилната версия на InSSIDer. На този екран ти показва кои са най-чистите канали (в зелено).
    inssider.png

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #9

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Имам и друг лаптоп на G стандарт, затова трябва да използвам mixed mode на рутера. След няколко рестарта и ръчкане връзката с ТВ успя да се закрепи и засега е доста стабилна.
    Настройките сега са криптиране WPA2 AES, Mixed mode(b/g/n), channel width Auto(20 Или 40MHz). Лаптопа се свързва с рутера на 130Mb/s, другия лаптоп(G) също се свързва без проблем. Въпросът ми е, ако мина на channel width 20MHz, ще мога да избирам канал, но това няма ли да повлияе на скоростта или качеството на връзката между лаптопа(N) към ТВ-то?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #10

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    На теория, ако смениш честотната лента (channel width) na 20MHz, скоростта ти ще падне на половина. При условие обаче че има много съседни безжични мрежи около теб, може да се окаже преимуществено да го ограничиш на 20Mhz.
    Направи един обзор на мрежите около теб с InSSIDer и направи една снимка да я сложиш във форума. Изключи твоя рутер преди да го направиш за да видиш кои мрежи се "виждат" с твоя лаптоп.
    Смущения могат да внесат не само съседните мрежи, а и безжични телефони, дори и микровълнови печки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #11

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Първата снимка е с пуснат рутер, а на втората е спрян. Сега настройките са , както съм ги описал по-горе и всичко върви доста добре. Интересното е, че рутера сам си сменя каналите, когато е на channel width auto(20 или 40MHz). Не му намирам логиката съвсем, защото някой път се набутва на по-натоварени канали, друг път не... Но щом всичко се закрепи и даже постигнах по-добра връзка (130Mb/s), значи е добре J. Като се порових из нета и разбрах, че TKIP криптирането ограничава мрежата до 54Mb/s, ако рутера е draft n стандарт, какъв то е в случая. Явно и преди , със стария лаптоп(N стандарт също), се е свързал на 54Mb/s, но не съм обърнал внимание. Но пък всички HD филми си вървяха с изключително редки „зацепвания“. Най-вероятно WiFi адаптерът му е бил по-добър от на новия. Всичко вече е дори по-доре
    Благодарности на naskop за помощта и съветите
    J
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ozone; 29-11-13 в 17:29.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #12

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Голяма какафония е около теб На твое място бих помислил за някакъв медиен сървър, който да е свързан с кабел към рутера.
    С InSSIDer, не може видиш каква е натовареноста на даден канал. Преди малко попаднах на това безплатно програмче, което показва доста полезна информация, можеш да му хвърлиш едно око, ако ти се играе още:
    http://nutsaboutnets.com/netsurveyor-wifi-scanner/
    netsurveyor.jpg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #13

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Хаха, какафонията е пълна да Ще пробвам тази програмка. Мислех си да взема dual band рутер и да ползвам 5GHz, но май безжичния адаптор на лаптопа не поддържа и се губи смисъла. Чудя се, дали има смисъл от нещо такова - 7dBi Antenna Mod Kit Linksys WRT120N WRT310N E1000 WRT54GS2 WRT54G2 WRT160N N600 | eBay

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #14

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Dual band рутер е добро като идея. Стария ти лаптоп ще работи на 2.4 Ghz, а новия на 5GHz. Това от ebay няма да помогне много освен ако не ти трябва по голям обхват. Даже може да влоши ситуацията, защото ще хващаш още повече сигнали.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #15

    Отговор: Проблем с DLNA свързаност

    Значи антените отпадат, по-голям обвхат не ми е нужен. А дали лаптопа ми поддържа 5GHz ? Малко лаишко питане, но.. Тъй като Inssider не открива никакви 5GHz мрежи, възможно ли е просто адаптора на лаптопа да не поддържа тази честота ? Чудя се и дали да не модна firmware на рутера с този от dd-wrt или да спра с експериментите, при положение, че връзката е стабилна и достатъчна за HD

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на бюджетна аудио система с dlna свързаност
    От stefooo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-02-15, 13:07
  2. Проблем с DLNA на ТВ SONY W828
    От mygyl във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 11
    Последно: 10-12-14, 14:46
  3. LG 47LM640s и проблем със субтитри през DLNA
    От yancho_lud във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 18:16
  4. DLNA странен проблем!!!
    От mga1981 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 10:14
  5. Международна свързаност...
    От dark във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-06, 15:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе