Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree3Одобрявам

Дайте съвет за избор на GPS навигатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Я ми кажи каво не им харесваш на китайските. ТомТом има не лоша карта за БГ. За 500лв може да се вземе Гармин. За човек който не е много на ти с комопютрите и няма да може да си качва карти изтеглиени от интернет Гармин е много добро решени, като ще си плаща за новите карти, които са си доста скъпи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #17

    Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    За Европата само Том Том .За БГ Igo . И какво против братския китайски народ имаш ??
    Амчи то всичко се прави в Китай. имам си китайче и все още работи /вече 9 месеца/.
    Вземай най-евтиното китайче и си слагаш Igo.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #18

    Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Ами по принцип ми е такова мнението за по-евтините китайски "алтернативи". И мен повечето ми неща са китайски - лаптопа, фотоапарата, телефона.. и може да се каже че съм доволен, но това е единствено защото поне са от добри производители.
    Конкретно за навигационните GPS нямам наблюдения, но за високоточните GPS (които мерят с милметрова точност). Китайските са в някой случай 2 пъти по-евтини от известните марки. Навсякъде казват, че са еднакви и са с еднакъв софтуер и т.н.. Но които си е купил такъва китайски GPS не съм го чул да казва, че се чувства щастлив от това. Губят обхват по-често, на места където на теория трябва да работят без проблем правят разни дразнещи проблемчета и такива неща. На практика пак си вършиш същата работа, но не са толкова добре избарани.
    А за България съм почти сигурен, че Garmin са най-добри защото знам че те постоянно си обикалят и обновяват картите. За IGO.. ползвал съм го само от телефона с някакви стари карти.. горе-долу добре се справя (като за без пари дори е идеално ). Но има някой селски пътчета които не са отбелязани.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #19

    Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Имам китайски GPS от януари 2009г.(167лв.) никакви проблеми(FM трансмитера му е лош, но той струва 8-9лв. ако се купи отделно).
    Новите имат добър трансмитер 10 канален еквалайзер и т. н.
    Струват:
    3,5" - 90 - 95 лв.
    4,3" - 100 - 110лв.
    5" - 130 - 140 лв.
    7" - 220 - 230 лв.
    Работят с IGO, WIN CE, достатъчно точни са за кола. Лесно се зарежда софтуера(на SD карта). А и да го счупиш все пак е 100лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #20

    Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Цитат Първоначално публикувано от diamobg
    Имам китайски GPS от януари 2009г.(167лв.) никакви проблеми(FM трансмитера му е лош, но той струва 8-9лв. ако се купи отделно).
    Новите имат добър трансмитер 10 канален еквалайзер и т. н.
    Струват:
    3,5" - 90 - 95 лв.
    4,3" - 100 - 110лв.
    5" - 130 - 140 лв.
    7" - 220 - 230 лв.
    Работят с IGO, WIN CE, достатъчно точни са за кола. Лесно се зарежда софтуера(на SD карта). А и да го счупиш все пак е 100лв.
    можеш ли да дадеш някакъв линк,да ги погледна ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #21

    Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Погледни в www.ebay.com
    Цените са в USD, AUD GBP и т.н. От менюто Optimized view ще си настроиш да виждаш доставката до България.
    Проблеми няма от тях. Проблемите са в нашите пощи !
    Между другото си търся климатик, ти от твоя доволен ли си? Може и на лични за адреса на фирмата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    16
    #22

    Отговор: Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Здравейте колеги, аз използвам GPS навигация LEOS М5 вече година и половина и съм адски доволен, шофьор съм и не слизам от колата, препоръчвам този модел.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #23

    Отговор: Re:Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Аз се колебая между тази и тази.

    Мнения, препоръки?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Отговор: Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    За 500 лева си купуваш един читав 7 инчов таблет, инсталираш му всичките възможни навигации докато си харесаш една и си в джаза .......На мен ми е много комфортна навигацията с Nexus 7.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #25

    Отговор: Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Ихаа, къде ме хвърли! Аз питам за "китайчета" за по $50, ти таблет за 500 лв .
    Ако си наема шофьор, съвсем ще отпадне проблема с навигацията.
    Shmi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #26

    Отговор: Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    От параметрите които са дадени и на двата и подлежат на сравнение май по-евтиния ( от DX ) се оказва по-добър:
    1. GPS приемник - 20 канален с/у 12 канала на скъпия
    2. Резолюзия на екрана - 800х480 с/у 480х272
    3. От прочетеното в нета смятам че процесора е малко по-бърз
    4. Поддържа SD карти "само" до 16ГБ но при вградени 4ГБ флаш за програма и карти може да не придиряш много за това
    5. Също така няма блутут ( трябва ли ти? )

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #27

    Отговор: Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Благодаря за отговора.
    Нямам нужда от блутут. Нямам инфо за процесора, притеснявах се да не идва слаб за 800х480.
    Търсих сравнения между процесорите, използвани в навигациите, но не попаднах на нещо читаво.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #28

    Отговор: Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Аз видях, че човека от първият пост си търси нещо смислено та за това предложих. Иначе за теб, вместо да даваш 50 долара за китайче я си вземи една книжна карта ....така ще си на "далавера" от всякъде. В интерес на истината скоро имаше в някой от техно(полис,маркет) промоция на гармин ....продаваха модел за 120 лева. Според моя вкус си е много по-добър от колкото някое заблудено китайче с недоклатен андроид (понеже за разлика от Win CE e по-модно и става и за игри) на който ще трябва да се учиш да сменяш фирмуери и т.н. и т.н.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #29

    Отговор: Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    Извинявай, не съм разбрал, че поста ти не се отнася за мен, а за човека от първия пост от 10.06.2008 г.
    Този пост е редактиран от mitko414; 18-05-13 в 18:52.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #30

    Отговор: Дайте съвет за избор на GPS навигатор

    За съжаление се случват такива неща. За разлика от потребител интересуващ се от 1,2 теми,на няколко човека ни се налага да обикаляме повечко теми при всяко влизане и понякога пропускаме подробности.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте съвет за избор на помпа за сонда
    От corsa16v във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 04-08-14, 22:49
  2. Моля, дайте съвет за избор на 32"
    От hobit във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-04-11, 19:57
  3. Дайте съвет за избор на телефон
    От zorbata във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 06-08-10, 14:24
  4. Дайте съвет за избор на Линукс
    От brankod във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-10, 19:13
  5. Моля,дайте съвет за избор на фотоапарат
    От gochev във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-10, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе