Резултати от 1 до 9 от общо 9

DVI to HD ready малко помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #1

    DVI to HD ready малко помощ

    Проблемът ми е следния. Картата ми е Sapphire HD 2600Pro, но за съжаление e от вида с един VGA (аналогов) и един DVI (цифров) изход. Телевизорът е HD reаdy - CRT Philips 29РТ9521. Искаше ми се да пусна сигнал по HDTV. Преглътнах факта, че LCD монитора ще го пусна по аналоговия. Не е болка за умиране толкова. С кабел DVI to HDMI вързах телевизора. Излезе си сигнал, но става някаква беля и монитора на компютъра се разпознава като втори. Няма никакъв начин да го направя първи. Монитора се включва чак, когато се зареди системата, което не е особено подходящо и удобно за работа.

    Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли решението му. Почвам да си мисля, че картата задължително прави цифровия изход първи и след това всичко останало. Да не говориме, че самият монитор (Samsung 226BW) вижда страхотен зор докато разпознае какъв сигнал му се подава. Веднъж закача, веднъж почва да мига на парцали и да ми обяснява да си проверя кабела...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #2

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    Каталист контрол център - Дисплей мениджър - десен бутон в/у картинката с аналоговия монитор - суап дисплейс ....

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    8
    #3

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    Колко пъти го правих само. Не става така. Иначе ако пусна нормално ТВ-то на S-video сигнал, а монитора на DVI няма никакви проблеми с разцепване, клониране, смяна на мониторите и т.н. Магията става като пусна телевизора на цифров, а монитора на аналогов сигнал. Никаква смяна не позволява.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #4

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    Другата седмица ще тествам една такава карта с монитор с VGA и HD Ready LCD . Ако не ти е късно, ще ти отговоря тогава.
    Иначе мога да те посъветвам да пробваш с последния каталист.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #5

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    Може да вържеш телевизора през component входа - пак ще може да му пуснеш HD сигнал. Аз съм със същия, само че с Nvidia и няма проблеми с подкарването. При мен проблем е с едно гадно намагнетизиране, ама почвам да си мисля че май ми е от електрическата инсталация. Ако имаш някакви такива наблюдения бих се радвал да ги споделиш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    Всъщност не беше ли нормално цифровия сигнал да се подава към монитора, а аналоговия - към TV-то? Какво да му се чуди човек на драйверите, тогава?....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #7

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    Какво ще рече беше? Преди това да беше нормално беше нормално аналоговия да се предава към монитора а към телевизора да не може да се предава. По преди пък беше нормално сигнала към монитора да е цифров, а още по-преди се ползваха телевизори за монитори.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #8

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    Цитат Първоначално публикувано от vladyyan
    Проблемът ми е следния. Картата ми е Sapphire HD 2600Pro, но за съжаление e от вида с един VGA (аналогов) и един DVI (цифров) изход. Телевизорът е HD reаdy - CRT Philips 29РТ9521. Искаше ми се да пусна сигнал по HDTV. Преглътнах факта, че LCD монитора ще го пусна по аналоговия. Не е болка за умиране толкова. С кабел DVI to HDMI вързах телевизора. Излезе си сигнал, но става някаква беля и монитора на компютъра се разпознава като втори. Няма никакъв начин да го направя първи. Монитора се включва чак, когато се зареди системата, което не е особено подходящо и удобно за работа.
    аналоговия монитор направил ли си го Primary? При мен също аналоговия монитор ми го разпознава като втори, но ми е Primary и нямам такива проблеми. Проблемите ми са с пускането по HDMI входа на ТВ-то : http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35136.0.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #9

    Re: DVI to HD ready малко помощ

    vladyyan - имам същия проблем, a именно монитора се включва чак, когато се зареди системата, но за разлика от теб не ми се появява образ на Тв-то.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко помощ
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-09, 20:36
  2. Малко помощ....
    От boregar във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-09, 16:10
  3. Малко помощ ...
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-05, 13:11
  4. малко помощ....
    От robinlud във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-05-03, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе