Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 176
Like Tree18Одобрявам

Конвектор или лъчисто отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    12
    #1

    Конвектор или лъчисто отопление?

    Може и да повтарям някого, но след толкова четене по темите във форума не можах да намеря отзиви от препатили или щастливи ползватели на лъчисто отопление. Доста обикалях по хипермаркетите за техника, но никой от т.нар. продавач-консултанти не успя да ми изтъкне аргументи "за" или "против" един от двата отоплителя. Накратко- преди да застудее, си търсим по-ефективен начин за сгряване на стая в ЕПК с квадратура около 14m2. Разглеждахме предложения от Аерлек, Аплимо, Кампа, Ноаро и т.н.
    Ще се радвам, ако стане тема за дискусия- все пак- зима е!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Между тези двете конвектора е по добро. Лъчисто отопление се ползва за промишлени сгради. Примерно в Бриколажа отолението е лъчисто.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    12
    #3

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Засега съм се насочил към Applimo. Но съм объркан- харесахме модел QUARTO 2000 (SAS). В сайта на РИТОНИ (мисля, че е бургаска фирма с магазини и във Варна и София) пише, че моделът е с ИНФРАЧЕРВЕН нагревател. Звъннах и в ДЕНСИ, които предлагат същия модел, но ми обясниха, че те НЕ продават лъчисто отопление. Да се чуди човек на кого да вярва. В сайта на Аплимо си ги дават като инфрачервени?!?!?!
    Моля, ако някой има идея къде е истината, или пък може да препоръча алтернатива, да се впише във форума

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    АМи то лъчиста печка от конвектор неможе да се обърка. Нали я виждаш пред теб. Имай предвид, че усещането при лъчистото отопление не е особено приятно. Пак ти казвам лъчистото отопление не е за вкъщи. Иначе един ковектор работещ денонощно на ниска мощност топли ефективно, но неможе да се сравнява с климаитк.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #5

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Имай предвид, че усещането при лъчистото отопление не е особено приятно. Пак ти казвам лъчистото отопление не е за вкъщи.
    Хе хе , приятел, а по-полека с дезинформацията!

    *thelivefan, не знам дали си попаднал на моя пост от преди 1 година - аз също се двоумях какво да избера - климатик, конвектор (обикновен) или инфрачервен лъчист конвектор.
    Ами, вече втора зима съм с Aplimo инфрачервен конвектор и нямам абсолютно никакви грижи. Ха, колко се смях като прочетох темата за климатиците, които наводняват балконите през зимата...еййй луди хора, кой им е казал че климатика е за отопление...

    Слушай, ифрачервената топлина е много по приятна от другата, нагрявана от въздух, и т.н. (мисля че те объркват с онези дето светят червено, но не топлят, кварцови май се казваха). Инфрачервената е сходна с човешката, загрява предметите, околната среда, а не въздуха и затова е по-трайна. Моят конвектор е 2 кВ и топли един нормален хол, температура около 18 показва термометъра, но практически усещаш по-топло, и аз не мога да си го обясня как става това. Сигурно си ги видял как изглеждат - за тях е необходимо да има мин. 1м разстояние отпред защото излъчват напред топлината, като в същото време и поемат студения въздух отдолу като конвектор и заминава нагоре затоплен.
    За 15 минути вече се усеща топлина в стаята, аз не го ползвам целодневно, но дори и цял ден да работи, той е с чувствителен електронен датчик и се изключва често, приблизително 1:1 работи - не работи. Не свети и не се вижда нищо, вътре просто има две дълги плоскости с някакво специално покритие и те излъчват топлината в по-нисък спектър, което е всъщност ифрачервеното.
    В най-студените дни миналата зима, най-високата ми сметка за ток беше 90 лв. Ако искаш вярвай, нямам причина да крия нещо. Аз съм изключител;но доволен, същото го казах и на момчето в магазина на Ритони (на мен също ми изглеждаше подозрително това, което той ми наговори, за преимуществата и т.н.), но накрая се оказа прав.
    Така, че не си хвърляй парите за маслени радиатори, или друг вид конвектори - това е нова технология и засега май успешно се справя със студа
    Успех!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Казваш съм дезинформирал. Ами ти сам си казал че в стаята е температурата на въздуха е по ниска, а не усещане е по топло. Аз точно затова говоря. Отгоре ти грее. И между другото с климатик е по евтино отоплението колкото и да не ти се вярва. Просто масово се купуват климатици които под 0 градуса има много нисък COP и съответно не са ефективни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #7

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Слушай, ифрачервената топлина е много по приятна от другата, нагрявана от въздух, и т.н. (мисля че те объркват с онези дето светят червено, но не топлят, кварцови май се казваха). Инфрачервената е сходна с човешката, загрява предметите, околната среда, а не въздуха и затова е по-трайна. Моят конвектор е 2 кВ и топли един нормален хол, температура около 18 показва термометъра, но практически усещаш по-топло, и аз не мога да си го обясня как става това. Сигурно си ги видял как изглеждат - за тях е необходимо да има мин. 1м разстояние отпред защото излъчват напред топлината, като в същото време и поемат студения въздух отдолу като конвектор и заминава нагоре затоплен.
    Само да питам, тези 2КВ инфрачервена светлина, не се ли отразяват по някакъв начин на човешкия организъм?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #8

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Доколкото съм запознат, всяко отоплително тяло излъчва в инфрачервения спектър, но в различна степен. И е безвредно. Поне на мен досега нищо ми няма, важното е да ми е топло с минимални усилия, пък няма значение как и колко ще ми струва.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #9

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Доколкото съм запознат, всяко отоплително тяло излъчва в инфрачервения спектър, но в различна степен. И е безвредно. Поне на мен досега нищо ми няма, важното е да ми е топло с минимални усилия, пък няма значение как и колко ще ми струва.
    Хм, щом казваш ... НО прочети това http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%...B0%D0%BD%D0%B5 и обърни внимание на "Инфрачервените лъчи в голямо количество предизвикват сериози увреждания."

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Я стига глуппсти. Къде ги виждаш инфра червени лъчи в госле количества. Всяко тяло с температура над 0К излъчва инфрачервени лъчи. Четеш през редовете. Какво е това инфрачевени лъчи се учи още в училище.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    152
    #11

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Аз от два месеца съм с 2квт. "KAMPA",топля стая 18кв.м.,постоянно е включен на 21гр..Чесно казано много рядко го виждам да се включва,и то на не повече от 30% от мощността си(освен ако не проветрявам).Имам и климатик и с него топля стая 18кв.м.,но ми се струва че топлината от "KAMPA"-та е по приятна.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #12

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Ехеее, *dika, ти си подкарал с тежката артилерия - "KAMPA"
    И аз си ги харесах, не само че са по-добри като КПД, но и като дизайн са направо убийствени! За съжаление цената им също реже глави, и затова реших да не се изхвърлям с нещо толкова непознато на нашия пазар с прекалено висока цена...и "Applimo" върши работа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #13

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Я стига глуппсти. Къде ги виждаш инфра червени лъчи в госле количества. Всяко тяло с температура над 0К излъчва инфрачервени лъчи. Четеш през редовете. Какво е това инфрачевени лъчи се учи още в училище.
    Ще се въздържа от коментар просто...

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Ами хората под големи количетва има предвид много по големи от колкото излъчва една печка за домашно ползване. Ако бяхя вредни да са ги забранили.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #15

    Re:Конвектор или лъчисто отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами хората под големи количетва има предвид много по големи от колкото излъчва една печка за домашно ползване. Ако бяхя вредни да са ги забранили.
    Ех, де да беше така, докато не започнат да мрат хора, нищо не се забранява Примери бол ...
    Но в конкретният случай дано да си прав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замерване на конвектор
    От vaniosl във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 03-12-14, 22:51
  2. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03
  3. Избор на конвектор
    От user2 във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-13, 18:48
  4. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе