Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #1

    Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло

    Здравейте,

    Поръчал съм да ми монтират 2 бр. Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20 ZG-S и 2 бр. SRK/SRC 25 ZG-S. 25-ците са за хола и спалнята, а 20-ките за детската стая и кухнята.
    За сега съм се спрял на следните места за монтаж, отбелязани в схемата:



    От фирмата, която ще ги монтират ми обясниха, че монтаж над прозорците в панелни апартаменти не става, т.к. нямало достатъчно място (необходимата височина била около 80 см). За това за сега вътрешните тела са на други стени, въпреки че смятам, че над прозорците би било най-добре, т.к. ще духат по дългата страна на стаята.

    За външните тела ми обясниха, че е най-добре да са директно срещу вътрешното, но от гледна точка за по-малко шум за сега смятам да е по-отдалечено по възможност. Напр. на спалнята съм се спрял на външната стена на балкона. За хола пък мисля да го изнесе на външната стена на балкона на съседа и да го убедя, че ако не е там ще е в моя балкон, т.е. на външната стена на неговата стая и за него също е по-добре да е така. На мен не ми се иска да е в моя балкан, както заради евентуалния шум, така и заради водата, която ще тече в балкона ми, а не директно навън.

    Моля за съвет дали местата, на които съм се спрял са най-подходящите.
    Наистина ли мястото над прозореца в панелка не е достатъчно за монтаж?
    Чувствителен ли е ефекта когато двете тела са едно срещу друго или е по-добре да отдалеча външното заради евентуалния шум?

    Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Спокойно си слагай външните тема на вътрепната стена. На външната стена на балкона можеш да възникне проблем с вибрациите, ако балкона изпадне в резонанс. Слагаш си едни от най добрите клиамтици, които няма да усещаш кога работят. При мен на стената са два даикина един над друг. Въобще няма вибразии. Стената ми е тухлена. А самите климатици имат вибразии от порядъка 0.3 mm/s RMS. При Митсубиши хеви едва ли е по-различно. Това не са Мидеи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #3

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    При мен се получи доса странна ситуация. Монела е mitsubishi zg-25. Монтиран е на разделящата стена между две тераси (тухлена еденична тухла). Имаше доста дразнещ шум от вибрацията на декоративната решетка. Не е зле да има достап до ваншните тела. Проблема лесно се оправя. Успех

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #4

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от joton
    При мен се получи доса странна ситуация. Монела е mitsubishi zg-25. Монтиран е на разделящата стена между две тераси (тухлена еденична тухла). Имаше доста дразнещ шум от вибрацията на декоративната решетка. Не е зле да има достап до ваншните тела. Проблема лесно се оправя. Успех
    Надявам се, че при мен няма да се получи подобен проблем, т.к. страничните стени на балконите са си дебел панел (20 см.) и мисля, че са част от стената.

    А иначе как лесно се оправя проблема, защото и аз имам решетни на балконите?
    При мен няма да има лесен достъп до външните тела .

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Достъпа до външните тела трябва да е лесен, защо все пак се нуждаят от поддръжка, а и монтажа се затруднява много. Ако достъпа наистина е труден, фирмата ще откаже да ги монтира на тези места. Те ще решат къде да ги монтират, а ти не се притесняваш от шум и вибрации. Все пак не купуваш Мидеа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #6

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Ами проблема се оправи, като пъхнахме едно гумено парче между решетката и тялото
    Може да се направи още при самия монтаж. Дано не се налага.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #7

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Достъпа до външните тела трябва да е лесен, защо все пак се нуждаят от поддръжка, а и монтажа се затруднява много. Ако достъпа наистина е труден, фирмата ще откаже да ги монтира на тези места. Те ще решат къде да ги монтират, а ти не се притесняваш от шум и вибрации. Все пак не купуваш Мидеа.
    Т.к. апартаментът е външен, не виждам особен смисъл да монтирам външните тела в балконите, като имам място навън, а пък така или иначе това може да стане само в хола и спалнята, докато в детската и в кухнята трябва да са някъде отвън.
    Относно достъпа и монтажа, говорих с фирмата и понеже съм на втори етаж, все пак може да се монтират с някакво скеле или може би със стълби. Не са казали, че ще е проблем, не все пак още не са видели мястото.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #8

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Достъпа до външните тела трябва да е лесен, защо все пак се нуждаят от поддръжка, а и монтажа се затруднява много. Ако достъпа наистина е труден, фирмата ще откаже да ги монтира на тези места. Те ще решат къде да ги монтират, а ти не се притесняваш от шум и вибрации. Все пак не купуваш Мидеа.
    Колега мисля че не си запознат с мидеята много защото аз съм слагал и много японски клими и мога да кажа че мидеите не са по шумни от аналогичните конвенционали маркови клими. Виж за шумен климатик може да посочваш например Санг и Нео те наистина доста вибрират.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Аз нямамах предвид, че мидеата е много шумна. Мисълта ми беше, че марковия инвертор има много ниски вибрации. Иначе на мидеата мога да ги измеря вибрациите и да ги сравня с друки клими.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #10

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Мога и аз да измеря имам на тел. програма но със сигурност ще хване и други шумове спесциално модела MSF6-12AR мога да кажа че е изклчително тихо външното тяло никакви вибраций нямат.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Вибрациите се мерят със специален виброанализатора, а шума въобще неможе да се измери правилно дари да имаш най-точно шумомер. Ти сам си написал, че ще хване и други шумове. Въобще меренето на шум не е толкова просто. Между дургото може да се направи някакво измерване със шумомер който изкарва спектър(не просто с октавни филтри). Такива шумомери са страшно скъпи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #12

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    щом на mitsubishi zg-25 слагате разни гумички,какво да говорим за другите.Ако дам 1000к и нагоре трябва да не го чувам.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    @Relute,
    Пич, ако не си инвестирал в изолация, с този външен панел по-добре го направи - дори за сметка на единия или два от климатиците. Ако зимата е студена (в смисъл - класическа, не като последната) - ще береш ядове с тази 25ца, пък ако ще и маркова да е.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #14

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @Relute,
    Пич, ако не си инвестирал в изолация, с този външен панел по-добре го направи - дори за сметка на единия или два от климатиците. Ако зимата е студена (в смисъл - класическа, не като последната) - ще береш ядове с тази 25ца, пък ако ще и маркова да е.
    Благодаря за съвета. За щастие съм инвестирал вече и в изолация и в дограма. 6 см. ЕПС по програмата за енергийна ефективност и ПВЦ с К-стъкло пък имаме и парно и тръбите все пак топлят.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re: Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло на климатици

    Възможен ли е монтаж на трегер (непосредствено над прозореца) и какво разстояние минимум трябва да има между климатика и тавана? Защото все пак трегерите не са много големи. Но това ми се вижда и на мен най-удачното място, имайки предвид, че стаята е правоъгълна, а не квадратна и едната стена е почти 2 пъти по-дълга от другата. Иска ми се климатикът да духа по дължината на стаята.
    ПС: стената с прозореца е тясната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 14:42
  2. Място за монтаж на вътрешно тяло
    От UW във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 24-03-11, 13:09
  3. Място на външно тяло
    От ops5 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-10, 19:19
  4. Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?
    От ostrieto във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 48
    Последно: 19-09-10, 01:26
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе