Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #1

    Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Здравейте,
    вече съм щастлив или може би не чак толкова щастлив след монтажа от Термоклима собственик на нов климатик. При монтажа системата не бе вакуумирана с обяснението, че няма нужда! Проверих сервизната документация, там разбира се се казваше, че при инсталация е необходимо използването на вакуум помпа, а и публикациите в този форум не са никак малко по въпроса, та звъннах пак да попитам защо така. Обясниха ми , че дали да се вакуумира се преценява на място от техниците, а то било по-добре дори когато не се вакуумира . Довода беше: работи ли - работи. Обясних им, че не смятам извършената от тях работа за особено професионална - отсреща затвориха телефона - браво! Чудесно отношение към клиента!
    В крайна сметка ако наистина държите на добър монтаж, може би е по-добре да си потърсите друга фирма.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    да ти напишат черно на бяло тази глупост,тогава им върни климатика(почти съм сигурен,че е СВЕТОВНО ИЗВЕСТЕН) и отиди си купи машина от доказала се фирма(и аз съм купувал боклук(ТЛС) от тях,но те не бяха виновни за НЕВЕЖЕСТВОТО МИ) и си гледай кефа.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #3

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    На много хора климатиците им не са вакуумирани,но работят(моят също). Според мен още преди монтажа трябва да се говори с техниците и да се реши-примерно: съгласен съм срещу 150лв само да се продуха, или: не съм съгласен само с продухване- искам вакуумиране срещу 180 примерно. Все пак избора да е наш. Някой знае ли за дефектирал компресор или друго(доказано),
    поради липса на вакуум при монтажа?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Вакуумирането е задължително.Във всички сервизни и монтажни инструкции е записано.Няма климатик, в чиято инструкция да пише, че не се вакуумира.Според мен тук за избор изобщо не може да идва реч.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #5

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Ами явно идва реч, щом доста често само продухват.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Да, на практика така се получава и според мен това е грешния начин за монтаж.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Ами аз насокоро слагах климатик. Клиамтика го правиха на сзаварка с предварително прекарани тръби в гипсокартон. От странат към стената заварката не се вижда ако не ползваш огледало. Оказа се, че там не беше залята изцяло тръбата с припой и се видя, че климатика не държи вакуум. Ако бяха го продухали пак щеше да се види пропуска, но освен да се оправи заварката щеше да трябва и зареждане с фреон. Желателно е да не се пренебрегва вакуумирането. Аз имам три клиамтика, които са на 5 години и не са вакуумирани. Номера минава, но не винаги. 100% гаранция има само ако се вакуумира.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #8

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Ясно е че има климатици които работят по 5 и повече години без да са вакуумирани, но дали има обратния случай- Перфектен монтаж с вакуум и всичко, а се оказва примерно след 1 година дефектирал компресор, вследствие на влага в системата.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    какво е "продухване" на тръбите ?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #10

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    !!!!!

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    всеки ден човек научава нещо ново
    следващият ми климатик ще си го монтирам сам.
    за какво да им дам 150 че и кусур лева ? за 4 дюбела и 1 дупка 50мм???
    а иначе това е по-добре да се изтрие за да не се учат пишман монтажници!!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #12

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Извода, който си направих е следния- Монтаж на климатик може да си направи всеки сам (е, почти всеки) но тогава машината е без гаранция и при евентуална повреда плащаш за ремонт. Ако го монтира фирма, плащаш за монтаж, но има гаранция примерно 3 год. То е нещо като автокаското на автомобила. Даваш една по-малка сума, за да не даваш по-голяма при евентуален инцидент. Така че избора всеки сам трябва да си прави.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    ето темата за вакумиране/продухване, вчера я изчетах от край до край. извода : не можеш да си го монтираш сам ако нямаш вакум помпа. ако имаш може!
    ако монтажниците нямат по добре ги гони.
    най-интересното е на 11 12 страница.Останалото са безсмислени спорове с монтажници които продухват.

    https://forum.setcombg.com/index.php...37125.160.html

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #14

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    И аз реших да се допитам до услугите на тази фирма , направи ми впечатление грубото отношение на служителя в фирмата , мъчеше се по скоро да ме изгони от офиса , никаква заинтересованост от негова страна към клиента.До скоро смятах че тази фирма е най добрата но вече си промених мнението.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Re:Термоклима - Варна - било по-добре да не се вакуумира :)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами аз насокоро слагах климатик. Клиамтика го правиха на сзаварка с предварително прекарани тръби в гипсокартон. От странат към стената заварката не се вижда ако не ползваш огледало. Оказа се, че там не беше залята изцяло тръбата с припой и се видя, че климатика не държи вакуум. Ако бяха го продухали пак щеше да се види пропуска, но освен да се оправи заварката щеше да трябва и зареждане с фреон. Желателно е да не се пренебрегва вакуумирането. Аз имам три клиамтика, които са на 5 години и не са вакуумирани. Номера минава, но не винаги. 100% гаранция има само ако се вакуумира.
    освен заварката, зареждането с фреон щеше да трябва и да си пребоядисаш стената от свинщината, която щеше да остави фреона...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 25-08-10, 22:28
  2. как е по-добре за HDD ?
    От Vogon200 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-09, 12:55
  3. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - как се обезвъздушава и вакуумира?
    От AleksofT във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 68
    Последно: 26-04-09, 23:05
  4. Отговори: 18
    Последно: 11-06-08, 16:47
  5. Защо трябва да се вакуумира?
    От dindo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 19-12-06, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе