Резултати от 1 до 12 от общо 12

Нужда от съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #1

    Нужда от съвет

    здравейте,
    виждам,че имам хора с опит в този форум та да питам аз нормално ли е котел Radiant RK50 kw който топли и 200 литров бойлер да ми гори около 600лв. газ на месец,не знам как работи модулации и такива работи доколкото знам е кондензен.Отоплителната площ е голяма около 300 квадрата.Другия по важев въпрос за мен е как да накарам ковектора в хола ми да работи нормално когато пусна вентилатора му да работи на средната или на високата степен и питата изтива и става студено в стаята какво да направя дайте съвет.Котела съм го настроил на 55 градуса в другите стаи е добре само този конвектор ми измъчва и не ми дава мира.Искам да знам какъв му е проблема и ако мога да го реша.Сега го оставям на ниската степен на вентилатора само да работи и когато вън стане по- студено засилвам температурата на котела на 60-65 градуса стаята е към 120 кубика конвектора е Клима 2000 MV80 мисля,но ако е важно ще го разглобя на него трябва да пише..
    благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #2

    Re:Нужда от съвет

    За котела не мога да дам съвет , но вентил конвектора ти има няколко предполагаеми болки .1 -ако е захранен със тръба фи-16 с алуминиева вложка , тоест дебита през конвектора е слаб .2 -има ли регулатор на конвектора с 2 датчика следящи освен температурата -така и температурата на водата в питата .3-ако тръбите са доста дълги до него над 8-10 метра и + това не са изолирани -има изтиване на водата в тръбите с до 3-5 градуса.4- ако вентилконвектора е захранен като радиатор -Кпд пада. Инсталацията само от вентилконвектори ли е , или е комбинирана със радиатори -двата вида работят със съвсем различни дебити за да бъдат съвместно .

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Нужда от съвет

    За конвектора Филматопло ти е казал къде да търсиш проблемите. За котела намерих много противоречива информация в нета. В някои сайтове, вкючително и българските, пише че котелът е кондензен и модулира от 12 до 50кВт, а коефициент на ефективност е 107%. В други сайтове като ТОЗИ и не само този,, пишат че котелът не е кондензен и модулацията му е от 54 до 54кВт, т.е. - не е модулиращ. За тази отопляема площ предполагам, че е можело да се избере по-малкия модел 34кВт, който би дал възможност за по-големи икономии. Декември беше студен месец, особено на някои места, ако сградата не е изолирана един разход от 2лв/квадрат отоплема площ не е съвсем фрапиращ, особено за по-малки жилища, но за голямо жилищее множко. Сигурен съм, че има какво да се направи по инсталацията, за да се оптимизира и разходът ще падне още

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #4

    Re:Нужда от съвет

    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    За котела не мога да дам съвет , но вентил конвектора ти има няколко предполагаеми болки .1 -ако е захранен със тръба фи-16 с алуминиева вложка , тоест дебита през конвектора е слаб .2 -има ли регулатор на конвектора с 2 датчика следящи освен температурата -така и температурата на водата в питата .3-ако тръбите са доста дълги до него над 8-10 метра и + това не са изолирани -има изтиване на водата в тръбите с до 3-5 градуса.4- ако вентилконвектора е захранен като радиатор -Кпд пада. Инсталацията само от вентилконвектори ли е , или е комбинирана със радиатори -двата вида работят със съвсем различни дебити за да бъдат съвместно .
    не знам колко е дебела тръбата,но на крана преди да влезе и на излазане от конвектора пише 1/2 и е малко по дебела от тръбите за радиаторите.регулатор има на температурата има датчик за стаята и един датчик на питата.тръбите от колектора до конвектораса около 5-6м. и всички в цялата система са изолирани и са заляти в пода.не знам какво значи да е захранен като радиатор не мога да кажа.инсталацията е смесена конвектори+ ал.радиатори.на какво ви изглежда какво значи да е захранен като радиатор
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294590540[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    За конвектора Филматопло ти е казал къде да търсиш проблемите. За котела намерих много противоречива информация в нета. В някои сайтове, вкючително и българските, пише че котелът е кондензен и модулира от 12 до 50кВт, а коефициент на ефективност е 107%. В други сайтове като ТОЗИ и не само този,, пишат че котелът не е кондензен и модулацията му е от 54 до 54кВт, т.е. - не е модулиращ. За тази отопляема площ предполагам, че е можело да се избере по-малкия модел 34кВт, който би дал възможност за по-големи икономии. Декември беше студен месец, особено на някои места, ако сградата не е изолирана един разход от 2лв/квадрат отоплема площ не е съвсем фрапиращ, особено за по-малки жилища, но за голямо жилищее множко. Сигурен съм, че има какво да се направи по инсталацията, за да се оптимизира и разходът ще падне още
    ами не знам фирмата,която го слагаше каза,че е кондензен как мога да разбера дали е такъв?ако е това дали има една тръба дето капе през нея вода като климатик има такава....не знам как да разбера модулиращ ли е или не очаквам вие да кажете какво мога да направя...сградата е изолирана(на север с 10см. изолация от вън в другите посоки 5или6см.и под покрива е изолирано с вата) и е на 3 етажа така като се замисля отопляемата площ може да е малко повече като долния етаж има магазин и други помещения, които постоянно се отварят и затварят и височината им е около 4 метра и другото на горе стълбище и стаи с нормална височина...абе общо някъде ще е към 400 квадрата като се замисля.хм как да разбера този котел какъв е нещо по начина му на работа ли какво да направя?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re:Нужда от съвет

    Цитат Първоначално публикувано от miroleskov
    ...Отоплителната площ е голяма около 300 квадрата...
    Цитат Първоначално публикувано от miroleskov
    ...така като се замисля отопляемата площ може да е малко повече като долния етаж има магазин и други помещения, които постоянно се отварят и затварят и височината им е около 4 метра и другото на горе стълбище и стаи с нормална височина...абе общо някъде ще е към 400 квадрата като се замисля.
    Я да си плащаш редовно сметките и да не ни гъбаркаш! Ние тук ще си счупим пръстите един през друг да се мъчим да помагаме, а той дори не си е направил труда да си сметне квадратурата, която притежава! 600лв за 400 квадрата отопляема площ през декември, че и магазините вътре с често отваряни врати си е направо фантазия - все едно 150лв за 100 квадрата. Айде със здраве!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #6

    Re:Нужда от съвет

    e добре много ми помотнахте въпроса за сметката си беше ей така да видя дали е нормално,нещо лошо не виждам в това както и да е!основния въпрос беше за конвектора и какъв е котела модулира не модулира ли,но щом не ви се занимава....какво да ви кажа питам като човек,благодаря все пак
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Я да си плащаш редовно сметките и да не ни гъбаркаш! Ние тук ще си счупим пръстите един през друг да се мъчим да помагаме, а той дори не си е направил труда да си сметне квадратурата, която притежава! 600лв за 400 квадрата отопляема площ през декември, че и магазините вътре с често отваряни врати си е направо фантазия - все едно 150лв за 100 квадрата. Айде със здраве!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Re:Нужда от съвет

    Всичко ти е наред, котела ти модулира, сметките ти са повече от добри за това което топлиш. За конвектора вече ти писаха - кое още не е ясно?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #8

    Re:Нужда от съвет

    ами по горе съм задал въпросите за конвектора цитирам"не знам колко е дебела тръбата,но на крана преди да влезе и на излазане от конвектора пише 1/2 и е малко по дебела от тръбите за радиаторите.регулатор има на температурата има датчик за стаята и един датчик на питата.тръбите от колектора до конвектора са около 5-6м. и всички в цялата система са изолирани и са заляти в пода.не знам какво значи да е захранен като радиатор не мога да кажа.инсталацията е смесена конвектори+ ал.радиатори.на какво ви изглежда какво значи да е захранен като радиатор
    " как да го накарам да работи нормално?това е въпроса както писах по горе изтива когато го пусна на 2или3 степен на вентилатора
    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Всичко ти е наред, котела ти модулира, сметките ти са повече от добри за това което топлиш. За конвектора вече ти писаха - кое още не е ясно?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #9

    Re:Нужда от съвет

    Аз имам същия конвектор в хола. Проблема при теб вероятно е, че сечението на тръбите с които е свързан не са достатъчни да го захранват с вода при голямото му топлоотдаване и тои изтива. При мен имаше същия проблем и аз го реших като увеличих сечението на тръбите но при мен колектора беше точно под конвектора и беше лесно. Сега вече не изтива. При теб щом всичко е замазано май нямаш много варианти. То варианта да му докараш достатъчно вода е или да увеличиш тръбите или да търсиш начин да увеличш скороста чрез помпата или да намалиш циркулацията през другите радиатори. Може да пробваш и да го обезвъздушиш за всеки случай.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Нужда от съвет

    Пробвай с ограничаване на дебита през останалите радиатори, както каза deian_g. По принцип конвектора има по-голямо съпротивление от радиаторите и водата понеже не е проста - гледа да го заобикаля. Започни от най близкия радиатор - завиваш до край секретния кран на изхода му и го развиваш на половин оборот (сигурен съм че е развит до края), после втория, третия и т.н. На по-отдалечените отпускаш малко повече - един или един и половина обороти. Не се притеснявай, че ще затормозиш помпата - на нея така и е по-добре. Успех, и пиши какво стана.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #11

    Re:Нужда от съвет

    много добра идея ще я пробвам естесвено тези дни като ми остане малко време и ще пиша за резултат,а дали това няма да ми намали отоплението в другите стаи или не защото той метала си има някаква инертност....благодаря ви знаех си,че ще измислите нещо затова и писах ще имам да черпя по една загорка като тръгне това чудо

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #12

    Re:Нужда от съвет

    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    За котела не мога да дам съвет , но вентил конвектора ти има няколко предполагаеми болки .1 -ако е захранен със тръба фи-16 с алуминиева вложка , тоест дебита през конвектора е слаб .2 -има ли регулатор на конвектора с 2 датчика следящи освен температурата -така и температурата на водата в питата .3-ако тръбите са доста дълги до него над 8-10 метра и + това не са изолирани -има изтиване на водата в тръбите с до 3-5 градуса.4- ако вентилконвектора е захранен като радиатор -Кпд пада. Инсталацията само от вентилконвектори ли е , или е комбинирана със радиатори -двата вида работят със съвсем различни дебити за да бъдат съвместно .
    защо говорите глупости да попитам аз
    ти някога отварял ли си книга за топлинно инженерство
    знаеш ли как е направена питата на един конвектор знаеш ли колко изобщо е дебита от ф16 тръба
    и знаеш ли колко мм е се4ението на 1/2 цол
    Аз имам направен конвектор от вътрешно тяло на климатик захранено с 12 мм тръба и топли и преди и след него има радиатори пуснати но е направено без да се 4ете тук във форумите защото освен да объркате 4овека нищи4ко не правите
    а на госодина с проблема да кажа само да седне да по4ни да си мисли да поразсъждава а ако не може да се досети каде му е проблема да си плати и да си дойдат хората които разбират и проблема му е решен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нужда от съвет при избор на HDTV
    От Lazar.D във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 22-04-14, 07:16
  2. Нужда от съвет
    От donakz във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-11, 15:20
  3. покупка на фотоапарат - нужда от съвет
    От devil във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-06, 16:20
  4. Дилър! - Имам нужда от съвет.
    От DEKAH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-04, 14:12
  5. Спешна нужда от съвет?
    От newuser във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 04-09-03, 17:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе