Страница 66 от 96 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #976

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ако отново не се получи, може направо да се разберете с някой от колегите, притежаващ доказано работещи диодчета, да ти ги изпрати по куриер за 3 левчета и готово.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #977

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Пичове като гледам 3д на някой филми леко се забелязва чертата която разделя екраните това може ли да се оправи? И още защо като дам 1920-1080 резолюция мога да задам максимум 29 херца
    системата е: 42lw4500,HDMI 1.4,GForce 210.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #978

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от KalojaN
    Сега пробвах с други колони - Луксеон 5+1
    Пускам файла и усилвам до край само центъра и се чува звука на него. Вадя кабелите от центъра и ги допирам до диода - никакъв резултат. Какво бъркам?

    Възможно ли е от 100-те опита, които направих, диода да се е прецакал нещо и как да го проверя дали е инфачервен и дали работи?
    БН
    Не пускай веднага до край ако е през усилвател за тонколони - може да изгориш диодите.
    До край могже да пускаш безопасно само през изход за слушалки, защото е с високо вътрешно съпротивление.

    Инфрачервените светодиоди може и да са тъмни на цвят, това не е проблем.

    Вземи два инфрачервени светодиода, свържи ги паралелно, като късото краче на единия го вързваш за дългото на другия, от другата страна също - както е на показаната схема. Включи ги в изхода за слушалки, по-добре в началото да не е усилено до край. Включи си камерата на телефона, и насочи светодиодите към нея. Започни да усилваш постепенно, като е пуснат файла да се възпроизвежда циклично. Ако видиш на екрана на телефона, че светодиодите започват да светят, ги насочи към приемника на телевизора на разстояние не повече от 10 см и ако няма резултат продължи да усилваш плавно. Би трябвало да стане.
    Ако решиш да включваш светодиодите към усилвател за тонколони, ги включвай кйм левия или десния преден канал, защото един господ знае на другите какви точно обработени сигнали отиват, при положение че файлчето е стерео.
    Също така гледай да няма пуснати еквалайзери и други обработки и ефекти.
    И ако е през усилвател, задължително усилвай плавно, защото светодиодите със сигурност не могат да носят много.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #979

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Най после успях. Взех други диоди - в магазина ми казаха, че са за дистанционно. Запоих късо с дълго и първо пробвах със стерео жак и през изхода за слушалки на лаптопа - не стана. След това вързах диодите на предния канал на луксеон 5+1 и пуснах файла през WMP 11, и като усилих около 1/3 започна да мига през камерата на телефона ми. Насочих го към телевизора на 10-15 см и натам е ясно.
    Специални благодарности на iskren.dimov, jijo, botev4o, tweeg, DigiPro . Дано не съм забравил някой, но без форума със сигурност нямаше да се справя и затова още веднъж: Благодаря!

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #980

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Хубаво е, когато всеки трънлив път завършва щастливо Аз лично не съм помогнал с нищо за случая, но искрено се радвам, че си успял да "научиш" телевизора си да пуска филми; и още по-хубавото е, че това става благодарение на форума и дружните усилия на неговите членове, които и на мен са помагали в минали години.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #981

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Е след толкова опити трябваше да стане .Браво на теб. Както казах само внимавай какво сменяш, да не стане от играчка плачка. А иначе, това за което беше цялата галимация, отключването на USB-то получи ли се ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,487
    #982

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    2012 LED
    Model Availablity Price
    47” 47LM9600 X $2699
    55” 47LM9600 X $3299
    47” 47LM8600 X $2099
    55” 55LM8600 X $2699
    47” 47LM7600 March $1799
    55” 55LM7600 March $2299
    47” 46LM6700 March $1599
    55” 55LM6700 March $2099
    47” 47G2 – Google TV May $1599
    55” 55G2 – Google TV May $2099
    42” 42LM6200 April $1199
    47” 47LM6200 April $1399
    55” 55LM6200 April $1699
    65” 65LM6200 April $3299
    42” 42LS5700 March $899
    47” 47LS5700 March $1099
    55” 55LS5700 March $1699
    60” 60LS5700 March $2399
    55” 55LS4600 March $1599

    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1331642874


    новите модели 2012
    http://www.lg.com/uk/tv-audio-video/...ions/3d-tv.jsp
    http://www.lg.com/uk/cinema3d/cinema3d/overview.jsp
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showp...7&postcount=39

    After seeing the LM6700 I went with LM7600 for one reason...the ability to adjust the refresh rate. This is hands down the most aesthetically pleasing television on the market (Samsung a close second). Here is a rating (Out of 5) of all the features that are important to some and ultimately important to most at some point.
    - Design (5)
    - Picture quality out of the box (4.5)
    - Screen (5) Screen is a slight gloss. Not as reflective as most Samsung models
    - 3D (5) Passive technology. Many settings and options for this feature.
    - 2D-3D Conversion (5) gives more depth to your Blu-rays and shows.
    - Smart TV features (4.5) A little slow but good, expected to get better with updates.
    - Magic Motion Remote (4) Fun to use once you get used to it, could be more accurate.
    - Local Dimming (5) Make great black levels with deep contrast.
    - 240hz True Motion (5) Many setting for this feature.
    - Full Array LED (5) Great light distribution throughout screen.
    - Game mode (5) No sign of lag when playing MW3 online. Takes time to adjust the setting but worth it.
    - 3D Glasses (5) 6 pairs of passive glasses. Light weight, doesn't require batteries, great value
    - Price (5) It pays for itself because it will keep you home and not at the theatre

    For the record, I was never an LG fan. I purchased this set so its worth taking a look people. Now I have one last thing to say, If your a Television maker and your name starts with an "S" its your move...... Thanks for your Time!

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #983

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Страхотни модели извадиха и тази година. Кога ще се появят в БГ и на каква цена е интересно? :rolleyes:

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #984

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някои модели от 2012, а може би всичките ще поддържат DTS.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #985

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, и аз влязох в сервизното меню на lw470s с двата ir диода за да си пусна таймшифта, но след рестарта такава възможност не се включи.

    Направих това:
    Tool Option3 > DVR Ready > Промених 0 на 1 и Exit (от копчето на дистанционното) След това пак пускате файлчето да "свири" и влизам пак с паролата 0413 и отиваме на меню Country Groupe и там се влиза също със стрелка на дясно от дистанционното и в самото меню виждате 04 и EU - слизате надолу и пак се качвате да е активно маркирано 04 и давате ОК за SAVE. Натискате Exit и ще ви предложи да направите нов избор за регион за да сканира на ново каналите.
    Обаче не се получава това:
    В Меню HOME се отивате на "списък записи", което се намира след LG Apps и Премиални .. и като изберете "+" от като го маркирате синьо ви пита за форматиране на диска или флашката която сте поставили в USB-то. след формата имате пълноценна опция Time Shift ...
    Не ми се появява това "списък записи" в менюто "home" (давам надясно, разбира се)
    За региони пише 04, EU, --. Вместо "--" трябва ли да се избере нещо? Телевизора е с новата 5... версия (с новия вид на тубата).

    Беше включено magic wand дистанционното в usb-то при първата проба, но после го махнах и пробвах с една флашка. Рестартирах телевизора, но "списък записи" не ми се появи. В сервизното меню включих и usb hub (1) и usb count (2) с намеренито да ползвам второто дистанционно и флашка на usb порта, а флашката телевизора я вижда.

    Каква може да е причината да не тръгва PVR?

    И още:
    видях последно че има Timeshift цели 2 часа .. не съм пробвал дали може повече и не ми я ясно къде прави тези "времеви" записи защото не са на самият USB диск/флашка ..
    Таймшифта работи ли ако няма включена флашка?

    А за WiFi интернет връзката вместо Wifi донгъла на LG и да се чудя в кое usb да го включа, купих рутер 30лв само за телевизора. Така телевизора е свързан с къс мрежов кабел с рутера, а рутера - безжично с другия рутер.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    25
    #986

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Timeshift-a работи само когато има включен диск/флашка .. Не знам дали не е проблема заради USB хъба който си пуснал?! Опитай от Guide там където имаш EPG изписано някакво предаване че ще дават да го отбележиш да го гледаш за по-късно - тогава би трябвало да те пита Напомняне или Запис ..

    Моят регион е Германия, Език на менютата Български, Премиум пакета - SMART TV - Великобритания,а часовата зона съм я задал ръчно +2 часа ..

    Опитай само едно USB да бъде включено - в случая флашката ти...
    Мрежата и при мен е подкарана посредством Access Point и пуснат кабел до самият телевизор по LAN

    Успех!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331910717[/time]_________________________________________________

    Не се сещам дали Timeshift-a ми беше активиран или допълнително го активирах, но опитай следното нещо..

    Докато гледаш телевизия натисни бутона ОК след това натисни жълтият бутон (от тези които се управлява телетекста ) би трябвало да ти се отвори някакво меню - не е пред мен да го цитирам какво точно е .. та тогава натисни бутона Q.Menu и трябва да ти се отвори прозорец в който да те пита дали да включиш/изключиш Timeshift-a .. след това отиваш в менюто му надолу със стрелките на затваряне и би трябвало да е активен вече Timeshift-a

    Ако не се справиш, пиши довечера като се прибера от работа ще погледна точно менютата как се казваха..


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #987

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от forest

    За региони пише 04, EU, --. Вместо "--" трябва ли да се избере нещо? Телевизора е с новата 5... версия (с новия вид на тубата).
    Аз съм с 47LW570s и тези настройки са си точно така - 04, EU, -- . Просто ги прегледах 2-ят път и дадох ОК. Съответно каналите ми се пресканираха отново (и трябваше пак да ги подреждам).

    Цитат Първоначално публикувано от forest
    В сервизното меню включих и usb hub (1) и usb count (2) с намеренито да ползвам второто дистанционно и флашка на usb порта, а флашката телевизора я вижда.

    Каква може да е причината да не тръгва PVR?
    Предполагам си пробвал без тези промени да подкараш PVR-a? Едва ли има нещо общо, но знае ли човек.


    Цитат Първоначално публикувано от forest
    И още:Таймшифта работи ли ако няма включена флашка?
    Да ти кажа нито Timeshift-a, нито PVR работи с флашка при мен (тествал съм с 8ГБ). Когато вързах външния хард тогава се получиха нещата. Доколкото помня, четох в инструкциите, че Timeshifta работа с въшна памет над 40 (или 80) ГБ, така че флашка не мисля че би ти свършила работа в случая.

    Още едно уточнение трябва да направя, за да не се заблудиш, както Timeshift-a, така и PVR-а работят само със сигнал, които идва от самото ТВ. Т.е. ако си с външен Set Top Box (като тези на всички кабелни и сателитни оператори ), нищо не може да се записва. Трябва да се ползва CAM модула на ТВ-то за да се получат нещата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    25
    #988

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз имам въпрос относно PVR функцията .. кое копче на дистанционното или от кое меню мога да стартирам ВЕДНАГА да почне да ми прави запис на това което гледам?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #989

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от beos
    Аз имам въпрос относно PVR функцията .. кое копче на дистанционното или от кое меню мога да стартирам ВЕДНАГА да почне да ми прави запис на това което гледам?
    Ако си отключил тази опция ръчно от сервизното меню, няма да имаш такъв бутон на дистанционното. Така че оттам няма как да стане. Единствения вариант, който намерих е през телефон. Стига да има Android базиран или iPhone телефон, там през апликацията за дистанционно си има бутон за Запис, от там става на момента

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    4
    #990

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря за отговорите!

    Сега погледнах пак в Tool Option3 и DVR Ready си стоеше на 0. Явно не съм го записал. Направих го на 1 и взичко тръгна, супер яко е!

    Таймшифта при мен работи с цифровата ефирна.
    За размера на флашката и записването разбрах, ще пробвам с 80гб хдд по-нататъка.

    В момента ползвам телевизора с magic wand дистанционното и флашката включени с евтин хъб без захранване в usb-to.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 96 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе