Страница 1 от 92 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dtg
    dtg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    6
    #1

    LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Всичко за LG телевизори - мнения, избор, проблеми с LG модели - част 2

    Ако сега правите своя избор, посетете тема за избор на телевизори:
    Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
    Мнения и Избор на 3D телевизор
    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Линкове към старите теми
    LG телевизори - мнения и избор - част 1

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    76
    #2

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Съдейки по това клипче, https://www.youtube.com/watch?v=vpIvk-T3L8g# явно за всяка държава съдържанието е различно?Някой собственик на LG с NetCast дали може да сподели как е при нас в България?Дали може да се променя държавата и така да се получава различно съдържание?Ще купувам ново ТВ и 42LD750 засега ми е фаворита, та затова се интересувам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #3

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    след дълго умуване и оглеждане реших да си купя телевизор LG42LE5300.можете ли да ми дадете инфо дали този ЛЕД телевизор е добър като телевизор.и дали екрана му има отражения?видях,че се продава и LG42SL9000.кои от двата си заслужава повече при положение,че са на една цена?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    24
    #4

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте.

    Интересува ме какво мислите за LG 32LD550.

    Знам, че няма някои екстри (DLNA, wireless и др.), но смятам, че не са ми и нужни тъй като имам друг Тв, та
    важното е да е 100Hz, да има DVB-T и DVB-C и май е това.

    И дали може да се отключи вграденият плеар да чете филми през USB и дали става лесно?

    Мерси.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #5

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от neznaiko
    Съдейки по това клипче, https://www.youtube.com/watch?v=vpIvk-T3L8g# явно за всяка държава съдържанието е различно?Някой собственик на LG с NetCast дали може да сподели как е при нас в България?Дали може да се променя държавата и така да се получава различно съдържание?Ще купувам ново ТВ и 42LD750 засега ми е фаворита, та затова се интересувам.
    Според държавата, която си избереш се променя и он-лайн съдържанието. На страна ***** май е най-пълно. Аз съм с 42LD750 и съм доволен. Взимай смело - няма да сбъркаш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    62
    #6

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,

    След много ровичкане, достигнах до извода, че трябва да си взема LG42D450 . Причината е изключително ниският input lag измерен от независими потребители.

    Input lag - 16-32ms
    S-IPS - матрица! Другите са съкс AUO и още някаква.
    Чудесен теливозор за монитор, гледам, че хората говорят, че преминава успешно 4:4:4 тест.
    Възпроизвежда 24p коректно

    Повече тук.

    Anyway, it seems the 42LD450 (S-IPS) passes the 4:4:4 test. And the input lag is just fine. Not a CRT but as close as one can really hope for these days. I won't bother measuring it. No further amount of research is going to conjure up a better PC/gaming/movie TV this year. I've done the works. And I have to say it looks beautiful. I am still beside myself that I've arrived at a mostly satisfying result and I can henceforth enjoy the fruit of my effort. Three days ago I was convinced that I would be using this CRT for another year.

    Само един въпрос ме гложди. Дали тези 50hz ще правят някакво замазване в игрите? В спортните предавания би трябвало, но в игрите мисля, че не... Говоря за рейсинг игри и самолетни симулатори. Какво ще кажете?

    Как мога да позная, че е IPS матрица по корпуса на LG-то?

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #7

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Матрицата в 42 LD450 e S- IPS прочети в началото на темата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    62
    #8

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Матрицата в 42 LD450 e S- IPS прочети в началото на темата.

    Код:
    42LD450  1920 x 1080p  60,000:1   4 ms   8Bit  CCFL   50Hz     USB (JPEG/MP3/Divx)    не      не   DVB-T/C     S-IPS/A-MVA
    Доколкото виждам от 1 страница, а и от други източници. Матриците могат да бъдат няколко, но аз търся S-IPS.

  11. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #9

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Пак там още в началото Христослав е писал как по буквите след номера да се разчетат някои подробности около модела вкл. и матрицата. Другия начин е със силна лупа да се сравняват .
    Модели 2010
    AS-IPS използвани във High-End LG TVs /LD750-950 , LE7500-9500/
    S-IPS използвани във Mid-End LG TVs /LD420-650, LE5300-6500/
    H-IPS използвани във Low-End LG TVs /LD320-420, LE3300-5300/ в малките диагонали до 32"

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bilian
    След дълго умуване и оглеждане реших да си купя телевизор LG42LE5300.можете ли да ми дадете инфо дали този ЛЕД телевизор е добър като телевизор.и дали екрана му има отражения?видях,че се продава и LG42SL9000. кои от двата си заслужава повече при положение,че са на една цена?
    Вярно е че има отражения, но ако не го поставяш директно срещу источника на светлина - няма проблем.
    Модела LG42SL9000 е добър ,но е от миналата година - 100% е мостра с доста наработени часове.
    Цитат Първоначално публикувано от vazil
    Здравейте.

    Интересува ме какво мислите за LG 32LD550.

    Знам, че няма някои екстри (DLNA, wireless и др.), но смятам, че не са ми и нужни тъй като имам друг Тв, та
    важното е да е 100Hz, да има DVB-T и DVB-C и май е това.
    И дали може да се отключи вграденият плеар да чете филми през USB и дали става лесно?

    Мерси.
    LG 32LD550 отговаря точно на твоите изисквания - много собственици на модела са доволни от него. Може да се отключи USB плейъра. Как - описано е във FAQ.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #11

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от fenixsz
    Здравейте,

    След много ровичкане, достигнах до извода, че трябва да си взема LG42D450 . Причината е изключително ниският input lag измерен от независими потребители.

    Input lag - 16-32ms
    S-IPS - матрица! Другите са съкс AUO и още някаква.
    Чудесен теливозор за монитор, гледам, че хората говорят, че преминава успешно 4:4:4 тест.
    Възпроизвежда 24p коректно

    Повече тук.

    Само един въпрос ме гложди. Дали тези 50hz ще правят някакво замазване в игрите? В спортните предавания би трябвало, но в игрите мисля, че не... Говоря за рейсинг игри и самолетни симулатори. Какво ще кажете?
    Как мога да позная, че е IPS матрица по корпуса на LG-то?
    Marca Modell Standard Game mode
    LG 42 LD458 20 ms 17 ms
    IPS матрицата се различава по големият зрителен ъгъл/с минимална промяна в цветовете но с промяна на контаста
    http://www.hdtv.ru/uploads/faq/1213185847_ips.jpg

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    62
    #12

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Пак там още в началото Христослав е писал как по буквите след номера да се разчетат някои подробности около модела вкл. и матрицата. Другия начин е със силна лупа да се сравняват .
    Модели 2010
    AS-IPS използвани във High-End LG TVs /LD750-950 , LE7500-9500/
    S-IPS използвани във Mid-End LG TVs /LD420-650, LE5300-6500/
    H-IPS използвани във Low-End LG TVs /LD320-420, LE3300-5300/ в малките диагонали до 32"
    Дам, търси се буквата W след модела в продуктовия код.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Marca Modell Standard Game mode
    LG 42 LD458 20 ms 17 ms
    IPS матрицата се различава по големият зрителен ъгъл/с минимална промяна в цветовете но с промяна на контаста
    http://www.hdtv.ru/uploads/faq/1213185847_ips.jpg
    Мерси. Забелязах, че lag-a от италянския сайт противоречи с резултатите на доста от потребителите в avs форума. Затова и написах 16-32, защото след няколко теста на хора с CRT сравнение се постигнаха тези резултати.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #13

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Лично аз не съм доволен от IPS матрицата поставена в моя 37" ЛГ -да добри цветове , които си остават такива и под голям ХОРИЗОНТАЛЕН ъгъл, подчертах специално ,че трябва да го гледаш на нивото на погледа ,защото под диагонал всичко добро изчезва и започва направо да свети.Освен това виждам и сенки при бързо движиние ,което означава проблем с опресняването-бавна матрица. Затова ако предпочетеш ЛГ гледай поне да е от по-горните модели /750 / и при разполагането - да е на нивото на погледа /и почти задължително със 100хц/.Когато избираш ги гледай не острани ,а по диагонал. Ще пробвам да направя клип със сенките ,но не знам дали ще се вижда на записа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    62
    #14

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Лично аз не съм доволен от IPS матрицата поставена в моя 37" ЛГ -да добри цветове , които си остават такива и под голям ХОРИЗОНТАЛЕН ъгъл, подчертах специално ,че трябва да го гледаш на нивото на погледа ,защото под диагонал всичко добро изчезва и започва направо да свети.Освен това виждам и сенки при бързо движиние ,което означава проблем с опресняването-бавна матрица. Затова ако предпочетеш ЛГ гледай поне да е от по-горните модели /750 / и при разполагането - да е на нивото на погледа /и почти задължително със 100хц/.Когато избираш ги гледай не острани ,а по диагонал. Ще пробвам да направя клип със сенките ,но не знам дали ще се вижда на записа.
    Според моите проучвания, най-бързата матрица е на 450. Следващите модели са по-бавни. Вероятно е свързано с множеството допълнителни екстри, които процесора изчислява на по-горните класове. В повечето случаи Game Mode всъщност изключва екстрите като 100 или 200hz, като по този начин вдига скоростта и намаля съответно input lag-a.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    76
    #15

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    Според държавата, която си избереш се променя и он-лайн съдържанието. На страна ***** май е най-пълно. Аз съм с 42LD750 и съм доволен. Взимай смело - няма да сбъркаш.
    Благодаря за инфото!Ще изчакам до последния ден от промоцията и ако не изскочи нещо по-добро дотогава, това ще е телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 92 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 20:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 14:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 19:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе