Страница 65 от 96 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #961

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo
    А как да разбера с кой порт работи програмата?
    Опита ли с приложението което съм постнал по - горе? Ако да, какво става като го пуснеш, не намира изобщо ТВ-то или не могат да се мачнат?
    Иначе най - лесния вариант да провериш дали всичко е наред е да видиш дали имаш нет от ТВ-то и нет през телефона. Ако имаш и от 2-те места (и устройствата са свързани в домашната ти мрежа към рутера), значи всичко трябва да е ок.

    Ако все пак не става трябва да влезеш в настройките на рутера и да видиш там дали няма някакви забрани. Това по принцип става като напишеш 192.168.0.1 (1.1 или 1.2 зависи кой ти е Default Gateway-а) в някои интернет браузър, но друг е въпроса, че ако ти е рутер към БТК сигурно ще е заключен и няма да можеш да влезеш в тези настройки. Опитай.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    76
    #962

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Опитах и това приложение за което си дал линк както и това https://play.google.com/store/apps/d...FydFJlbW90ZSJd
    С нет на телевизора и телефона проблеми нямам.Телевизора е вързан с кабел към рутера.Даже с тази програма за която аз давам линк работи и DLNA.Пускам си клипчета и снимки от телефона на компа без проблем.
    Телефона намира телевизора.Излиза ми веднага прозореца за кода.До колкото разбирам след това трябва на телефона да ми излезе че е открит телевизор да го избера за да се появи кода.Е точно това не се получава.Телефона казва че не е намерен телевизор.Нямам проблем да влизам в рутера.Знам му паролата. Значи от телефона към телевизора нямам проблем.Излиза че проблема е в обратната връзка и няма сигнал от телевизора към телефона. Може би наистина трябва да отворя някой порт.Но трябва да знам кой е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #963

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    И аз имах подобен проблем в началото. Излиза ми поле на ТВ-то с звездички вместо символи, но на телефона нищо не излизаше. При мен това се оправи като излязох от програмата няколко пъти + изключване на ТВ-то от контакта за 5 мин. В крайна сметка би трябвало на телефона ти да се появи поле в което да въведеш кода от телевизора и това е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    76
    #964

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Същия е проблема.Излизат ми звездички вместо код.Само това с изключването на ТВ-то от контакта не съм го пробвал.Ще пробвам пак довечера.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #965

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте! От доста време следя темата с интерес и сега реших да се включа с въпрос (задаван 100 000 пъти сигурно).

    Реших (най-после) да си отключа USB плеъра в LG 32LD420. Спрях се на варианта с "просвирване" на звуков файл за влизане в сервизното меню с помощта на инфрачервен диод и 3.5мм стерео жак. Единствения проблем е, че линка със звуковия файл на първа страница не работи (дава непозволен адрес) и на всички места с линкове към файла все не мога да го открия. Надявам се някой да ми помогне като даде работещ линк към звуковия файл.
    Също така се надявам това да е безопасен начин за активиране на тази толкова полезна функция
    Благодаря предварително на всички отзовали се!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #966

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от KalojaN
    Здравейте! От доста време следя темата с интерес и сега реших да се включа с въпрос (задаван 100 000 пъти сигурно).

    Реших (най-после) да си отключа USB плеъра в LG 32LD420. Спрях се на варианта с "просвирване" на звуков файл за влизане в сервизното меню с помощта на инфрачервен диод и 3.5мм стерео жак. Единствения проблем е, че линка със звуковия файл на първа страница не работи (дава непозволен адрес) и на всички места с линкове към файла все не мога да го открия. Надявам се някой да ми помогне като даде работещ линк към звуковия файл.
    Също така се надявам това да е безопасен начин за активиране на тази толкова полезна функция
    Благодаря предварително на всички отзовали се!
    Здравей,

    линк не мога да намеря и аз, но го имам архива, така че ето един линк от мен - www.idesign.bg/LG/LG-service.zip

    Относно дистанционното самоделка, сглобих си такова, но с 2 диода кръстосани, имаше ефект, но трябва:
    1. да доближиш диода на около 10-20 см от ТВ-то (и по точно мястото където се приема сигнала)
    2. да усилиш звука почти до края

    При мен от 1-ят път не стана, но с малко постоянство ще се получи.
    Колко е безопасен този метод си зависи от теб. Ако бутнеш само това което трябва без нищо друго ок, ако почнеш да се ровиш и из менюта и промениш неща, за които не знаеш нищо ... нищо добро не те чака . Успех.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #967

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от iskren.dimov
    Здравей,

    линк не мога да намеря и аз, но го имам архива, така че ето един линк от мен - www.idesign.bg/LG/LG-service.zip

    Относно дистанционното самоделка, сглобих си такова, но с 2 диода кръстосани, имаше ефект, но трябва:
    1. да доближиш диода на около 10-20 см от ТВ-то (и по точно мястото където се приема сигнала)
    2. да усилиш звука почти до края

    При мен от 1-ят път не стана, но с малко постоянство ще се получи.
    Колко е безопасен този метод си зависи от теб. Ако бутнеш само това което трябва без нищо друго ок, ако почнеш да се ровиш и из менюта и промениш неща, за които не знаеш нищо ... нищо добро не те чака . Успех.
    Много благодаря! Току що изтеглих архива и сега отивам да си взема жак и диоди.
    Ще пробвам първо с един диод. Ако не стане тогава ще ги кръстосвам някак си

    EDIT:
    Пробвах. Първо с един - не става. После запоих още един - и така не стана
    Като включа жака в лаптопа и пусна ез аджуст файла и гледам към диода през камерата на телефона не премигва. Явно бъркам нещо, но не знам къде е проблема. Диодите ми не са прозрачни като на снимките, а черни 3мм. ПОМАГАЙТЕ! Кажете как да ги "кръстосам", че да стане

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #968

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Това с инфрачервените диоди от изход за слушалки трудно ще стане. Нивото на сигнала там е слабо. При мен нещата заработиха като свързах диода паралелно на кабелите на една от колоните към ресивъра и усилих доста звука.
    Ако нямаш усилвател или ресивър, може да разглобиш някой активни (с усилвател) компютърни тонколонки и да свържеш диода паралелно на говорителя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #969

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    Това с инфрачервените диоди от изход за слушалки трудно ще стане. Нивото на сигнала там е слабо. При мен нещата заработиха като свързах диода паралелно на кабелите на една от колоните към ресивъра и усилих доста звука.
    Ако нямаш усилвател или ресивър, може да разглобиш някой активни (с усилвател) компютърни тонколонки и да свържеш диода паралелно на говорителя.
    Току що пробвах на усилвателя - пускам на уинампа да си върти звуковия файл и усилвам колоните до край (доста неприятен звук), след което допирам диода до една от съраунд колоните (дето влизат кабелите де), не знам има ли значение + и - и затова го въртях всякак диода и пак не става нищо. В смисъл през камерата на тела не премигва диода. Възможно ли е да съм прецакал нещо самите диоди?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #970

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    При мен си сработи идеално. Вкарах стерео буксата към лаптопа, winamp-а на макс и 2-та диода на 10-на см от мястото където ТВ-то ти приема сигнала от дистанционното. Дори не съм ги споявал кабелите а само ги увих към крачетата на диодите. А иначе ако са 2 диода трябва да ги кръстосаш, т.е. да са обрънати и + на единят да е към - на другия, тогава няма значение кой към кой кабел ще вържеш. Като разбира се гледай да не вържеш към нулата нищо, тя си остава свободна.

    Това е цялата философия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #971

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Сега пробвах с други колони - Луксеон 5+1
    Пускам файла и усилвам до край само центъра и се чува звука на него. Вадя кабелите от центъра и ги допирам до диода - никакъв резултат. Какво бъркам?

    Възможно ли е от 100-те опита, които направих, диода да се е прецакал нещо и как да го проверя дали е инфачервен и дали работи?
    БН

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #972

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от KalojaN
    Сега пробвах с други колони - Луксеон 5+1
    Пускам файла и усилвам до край само центъра и се чува звука на него. Вадя кабелите от центъра и ги допирам до диода - никакъв резултат. Какво бъркам?

    Възможно ли е от 100-те опита, които направих, диода да се е прецакал нещо и как да го проверя дали е инфачервен и дали работи?
    БН
    Диодите които ползвам аз са черни и не светят каквото и сигнал да подам. По тази (http://www.instructables.com/id/DIY-...ne-iPod/#step1) схема ли ги направи? Следвай инструкциите точно и ако ТВ-то ти може да влезе в такъв режим ще.

    EDIT. Забравих да спомена, аз го подкарах с .WAV файла под WMP 11.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #973

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от iskren.dimov
    Диодите които ползвам аз са черни и не светят каквото и сигнал да подам. По тази (http://www.instructables.com/id/DIY-...ne-iPod/#step1) схема ли ги направи? Следвай инструкциите точно и ако ТВ-то ти може да влезе в такъв режим ще.

    EDIT. Забравих да спомена, аз го подкарах с .WAV файла под WMP 11.
    Сега ги направих по тази схема. Пуснах файла през WMP 11 и пак не стана
    Мисля, че е от диодите нещо

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #974

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg548152

    Комет малко са си сменили сайта та линка към диодите е:
    http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Product/23771/
    а към жакчето:
    http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Product/24559/

    Не ти трябва много мощност. Аз го плейвам през една мп3-ка на Sang - прави сметка каква мощност има. Телевизора хваща от около 30-40 см.

    Диодите трябва да са безцветни.
    Явно нещо са ти продали не каквито трябва.
    Връвай ги на кръс - късо с дълго.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #975

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg548152

    Комет малко са си сменили сайта та линка към диодите е:
    http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Product/23771/
    а към жакчето:
    http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Product/24559/

    Не ти трябва много мощност. Аз го плейвам през една мп3-ка на Sang - прави сметка каква мощност има. Телевизора хваща от около 30-40 см.

    Диодите трябва да са безцветни.
    Явно нещо са ти продали не каквито трябва.
    Връвай ги на кръс - късо с дълго.
    Утре ще ида да потърся други диоди, че пробвах всякакви комбинации с тези и нищо не става. Като има развитие ще пиша. Благодаря на всички и лека вечер!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 96 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе