Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 144
Like Tree34Одобрявам

TV lg47lm670-прекьсва говора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    18
    #106

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Това вече е най-лошото, сега оттук нататък какво правим? Може ли този телевизор да се върне по-принцип в техномаркет и да се замени с друг, как мислите?

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #107

    Re: Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Vasilev Виж публикацията
    Това вече е най-лошото, сега оттук нататък какво правим? Може ли този телевизор да се върне по-принцип в техномаркет и да се замени с друг, как мислите?
    Аз съм пуснал жалба до КЗП, та да видим какво ще кажат и ако се окаже, че не е от кабеларката на база това ще искам съдействие за връщане и смяна с друг!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    18
    #108

    Отговор: Re: Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Аз съм пуснал жалба до КЗП, та да видим какво ще кажат и ако се окаже, че не е от кабеларката на база това ще искам съдействие за връщане и смяна с друг!
    Добра идея и аз ще драсна една жалба!
    Dominator одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    18
    #109

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Dominator имаш ли отговор от КЗП

  6. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #110

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    LG 47LM620S. Цифрова кабелна. Преди да го купя бях 5 години с 40" лсд Самсунг на същия кабелен оператор и нямах проблеми със звука. Заради пискливия и остър звук на LG-то бях принуден да закупя тонколонки микролаб с оптичен вход. С тях нещата се нормализираха. Сигурен съм, че проблемът е комплексен - LG-то и кабелния оператор. Бях с HDMI топфийлд сет бокс. Когато директно включвах тонколоните през сет бокса качеството на звука беше значително по-добро от оптичния на LG. Нямаше накъсване. Но проблемът беше, че нямаше синхрон между звук и картина, а сет бокса нямаше подобни опции като при LG-то за синхронизиране. В момента съм с CI Cam модул BestCAS v.2.03. Убеден съм, че проблемът с накъсването на звука не е в Cam , защото проблемът със звука го имаше и при сет бокса и сега с CI Cam. При мен накъсването е само при Нова, БТВ и 7 дни. Получава се, когато повече време не съм сменял някой от тези канали. Но при превключване на друг канал и след 30 сек връщане на проблемния канал прекъсването изчезва. Мисля, че проблемът с накъсването е някаква колизия между LG-то и кабелния оператор. При мен различните канали са с различна сила на сигнала - от 30 при проблемните и стига до 60 за HD програмите, но качеството винаги е на 100. При мен се получава накъсването само на каналите които със сила на сигнала по-малка от 34. Когато понякога сингнала на Нова, БТВ и т.н. не е 30, а например става 34 проблемът го няма. Падне ли сигнала на 26 , то качеството на картината не се променя, но звукът започва да прекъсва, докато не направя процедурата със смяна на въпросния канал с друг и връщането пак на него. На каналите със сила на сигнала например 42-46 и повече никога този ефект не се е появялал. Когато с плеъра за филми - 2D, 3D гледам 5-6 часа непрекъснато този проблем с накъсване не съм срещал. Същото е при с слушенето на музика. Накъсване на звук няма. За мен качеството на картината на телевизора е много добро, особено след смяната на сет бокса с CI=
    Този пост е редактиран от emo-; 27-06-13 в 03:47.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #111

    Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    През HD приемник няма как да ти насича...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #112

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    при него е друг проблема ,слаб е сигнала .. когато сигнала падне под 30-40% при всеки телевизор се появява проблем с говора/картината особено на ХД каналите ,но тоя проблем от кабелната лесно го коригират като усилят сигнала

  10. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #113

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    През HD приемник няма как да ти насича...
    ХД приемника беше свързан с HDMI кабел с LG-то . В началото ползвах говорителите на LG. Звукът насичаше по същия начин, както и сега с CI.
    Когато купих външните тонколони ги свързвах директно с оптиката на ХД приемника , като забранявах звука на телевизора, звукът не прекъсваше, но имаше асинхрон между видео и звук.
    Другият проблем за звука на LG-то е , че не мога да изкарам през оптиката DTS звук от филмите. Когато филмите са в този звуков формат звукът "го хващам" през изхода за слушалките.
    Лошото при мен със сигнала е , че имам 3 телевизора и един конектор за интернет модема. Дължината на кабела от стълба до нас е около 30 м. След това се раклонява на 3. Плюс това имам още 10-тина метра кабел вътре, като от кабела с LG -то има разклонение за модема. Другите два телевизора са 32 инчови Панасоници. В момента също с CI Cam модули. При тях проблем със звука няма при същата сила на сигнала.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #114

    Re: Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от emo- Виж публикацията
    ХД приемника беше свързан с HDMI кабел с LG-то . В началото ползвах говорителите на LG. Звукът насичаше по същия начин, както и сега с CI.
    Когато купих външните тонколони ги свързвах директно с оптиката на ХД приемника , като забранявах звука на телевизора, звукът не прекъсваше, но имаше асинхрон между видео и звук.
    Другият проблем за звука на LG-то е , че не мога да изкарам през оптиката DTS звук от филмите. Когато филмите са в този звуков формат звукът "го хващам" през изхода за слушалките.
    Лошото при мен със сигнала е , че имам 3 телевизора и един конектор за интернет модема. Дължината на кабела от стълба до нас е около 30 м. След това се раклонява на 3. Плюс това имам още 10-тина метра кабел вътре, като от кабела с LG -то има разклонение за модема. Другите два телевизора са 32 инчови Панасоници. В момента също с CI Cam модули. При тях проблем със звука няма при същата сила на сигнала.
    Кой е оператора?

  12. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    8
    #115

    Отговор: Re: Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Кой е оператора?
    Телекабел

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    4
    #116

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Днес оставих моя LG 42LM620 в Техномаркет за становище по повод проблемите със звука. Утре трябва да ми се обадят. Казаха ми, че ще пробват с CI модул, който е с карта, а не със чип. Преди седмица от МСАТ ме увериха, че проблема ще се реши само с външен hdmi модул.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #117

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Проблема не е в CI модулите. Аз не използвам такъв и имам проблем.
    jonov и Dominator харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    4
    #118

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Ще пробвам да пусна звука от външния модул през системата ми за домашно кино. Дали няма да се получи така?
    Някой дали има отговор от КЗП?

  17. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #119

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Преди седмица от МСАТ ме увериха, че проблема ще се реши само с външен hdmi модул.
    Имали са в предвид техния приемник .
    Dominator одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    4
    #120

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Да, точно така. Имат готовност да ми подменят CI модула с външен техен приемник.

    - - - - - - - - - -

    Според LG използваните от мен CI модули са некачествени. Пробвал съм с bestCAS, Conax Smit и Conax Neotion, но проблема с прекъсването на звука не се реши. Някой може ли да помогне с информация за друга марка CI модул, който би следвало да е по-добър от гореизброените?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе