Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 144
Like Tree34Одобрявам

TV lg47lm670-прекьсва говора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #91

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Абсолютно вярно! Миналата година и аз попаднах на дефектна партида телевизори - Филипс. В един от магазините "Зора" - отворихме всички налични бройки в магазина - на всички дефекта беше един и същ (беше нещо със смарт функциите) не помня точно. Всички ги върнаха в сервиза за ремонт.... (и най-вероятно след това са ги продали на "яка промоция")
    От интерес отидох в Технополиса и поисках да ми пуснат същия телевизор само че друга партида - обясних им за какво става дума... момчетата даже се ентусиазираха - там нямаше никакъв проблем. Е в последствие си взех съвсем друг телевизор но това е друга тема...

    А относно "буфера" - е аджаба само LG ли имат буфер, само техния ли отговаря на стандартите....? И как пък само на една точно определена серия се проявява, а не даже и на останалите телевизори LG. Да не би на другите серии буферите да им са по други стандарти? "Чувствителността" или казано на технически език толеранса (отклонението) също си има стандарти и тези стандарти са еднаква не само за всички ЛГ-та, ами за всички производители на телевизори за европейския пазар.
    И ако по някаква причина буфера на тая серия е "по-различен" от останалите, то за мен това си е чист дефект!
    Да повторя и аз, че това е от оператора! От N3 пуснаха временно "проблемните" канали на други честоти и проблема изчезна! Извода е, че не е от телевизора...

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #92

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Да повторя и аз, че това е от оператора! От N3 пуснаха временно "проблемните" канали на други честоти и проблема изчезна! Извода е, че не е от телевизора...
    Извода е че, тунерите имат някакъв бъг или проблем на определени честоти (софтуер или хардуер няма значение). Ще приема че е от оператора, ако поне един с някакъв друг телевизор или друга серия на ЛГ (не 6-та) каже че и при него има проблем.
    Комбинацията от " проявява се при няколко оператора, и само ​ на определена серия телевизори" говори само едно - проблема е в телевизора (серията).

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #93

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Аз чакам някой да напише точно за какъв буфер става въпрос и какви трябва да неговите параметри и след това отивам при моя кабелен оператор да видим реално какво се получава.
    Според мен ЛГ точно в LM6** серия са натресли някакви не до там читави "буфери" за да се появява този проблем. Все пак те до известно време лъгаха, че матриците в LM6** са 100 Hz но се оказа, че не са.
    Ще се опитам да говоря и с човек, обслужващ гаранциите на ЛГ, да видим той какво ще каже.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #94

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    По-скоро е бъг в софтуера (+ калпавата мрежа) - писал съм преди - до една версия на софта нямаше проблеми на същите сега проблемни честоти (имам модела почти от началото на предлагането му в България).
    Dominator одобрява това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #95

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    По-скоро е бъг в софтуера (+ калпавата мрежа) - писал съм преди - до една версия на софта нямаше проблеми на същите сега проблемни честоти (имам модела почти от началото на предлагането му в България).
    Сподели коя версия е била, да се направи даундгрейд към нея...
    Аз се обаждах на LG и техниците ми се обадиха да дойдат, обаче преди това от LG се учудиха и казаха,
    щом се проявява насичането само при определени канали е по-вероятно това да е от кабелната... В последствие отказах да идват техниците, понеже точно тогава от N3 направиха дублаж на определен канал на който нямаше насичане...
    Моля кажете какво да правя, да викам ли техниците, с КЗП ли да се разправям, защото и там бях пуснал сигнал, но го оттеглих...

    Благодаря!

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #96

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Не помня вече коя версия беше ,но е поне 3 назад със сигурност . КЗП едва ли ще помогне - по-скоро натискай кабеларката - виж по-назад в тая или в ЛГ темата имаше обяснено от човек с опит в кабеларка (поне така каза) какво точно трябва да "бутнат" .

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #97

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Не помня вече коя версия беше ,но е поне 3 назад със сигурност . КЗП едва ли ще помогне - по-скоро натискай кабеларката - виж по-назад в тая или в ЛГ темата имаше обяснено от човек с опит в кабеларка (поне така каза) какво точно трябва да "бутнат" .
    Кабеларката ми каза че ще направи софтуерен ъпдейт, който не гарантира решаване на проблема, след него следва хардуерен, но не се знае кога, казаха ми че може и да е след година...WTF?

    P.S. Аз шернах въпросния коментар, ако е бил той де... но нищо конкретно за барване не пишеше и от оператора - админа писа че са пълни глупости това...
    Този пост е редактиран от Dominator; 14-06-13 в 23:33.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    1
    #98

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    q mi prati hack

    - - - - - - - - - -

    q mi prati hack

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #99

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Станиславче, тук пишем на кирилица защото сме българи. Чатерица не се допуска. И за какъв хак става на въпрос?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #100

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Никой ли няма по-точна информация за този "буфер". Някакси не идва да звънна в кабелната и да им кажа да си оправят буфера.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #101

    Re: Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Аз ще разкарам N3 и за добро или лошо ще ги сменя с DCC...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Не помня вече коя версия беше ,но е поне 3 назад със сигурност . КЗП едва ли ще помогне - по-скоро натискай кабеларката - виж по-назад в тая или в ЛГ темата имаше обяснено от човек с опит в кабеларка (поне така каза) какво точно трябва да "бутнат" .
    Намерих това от един форум дали тази ще е читава, за да рискувам, в смисъл такъв дали от тази версия нагоре се появи проблемната версия със звука...?
    Here some older firmwares



    http://ul.to/7z4kzlt3 Software_File%28Version_04.01.36%29.zip

    http://ul.to/pq4sivvm Software_File%28Version_04.01.46%29.zip

    http://ul.to/3hwysth0 Software_File%28Version_04.10.43%29.zip

    http://ul.to/cbvg34st Software_File%28Version_04.20.23%29.zip
    Този пост е редактиран от Dominator; 18-06-13 в 20:45.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #102

    Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Май проблема е в телевизора!

    LG 2012 Freeview HD Tuner Issues | AVForums.com - UK Online - Page 3

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #103

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    мне ве как ще е от телевизора от фазата на луната е

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #104

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    При тях пък с DVB-T2 ... за мен си е софтуерен проблем , още повече , че както писах - преди не съм го забелязвал.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #105

    Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Интересно!

    AVForums.com - View Single Post - LG 2012 Freeview HD Tuner Issues

    Just purchased 42LM760T and have the sound issues discussed in this forum. Contacted LG today (Monday 8 October 2012) and they confirm this is a problem with all LM series TV's and no fix is yet available. Of interest switching to PCM (even if it works ) is not an option as digital sound will be lost ie no 5.1 surround (if using external digital sound systems). Hope this is of interest-it looks like my set is going back to be changed for another make!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе