Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree6Одобрявам

DOWNGRADE на LM (2012г.) и LA (2013г.) серии на LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #1

    Exclamation DOWNGRADE на LM (2012г.) и LA (2013г.) серии на LG

    Снощи излезе нов фирмуер (4.20.29) и телевизора се ъпгрейдна, но сега единия HDMI (MHL) вход нещо ми прави проблеми. Когато включа някакъв източник (Xbox, лаптоп) към него ми изкарва за няколко секунди картина и след това изчезва и на телевизора се изписва, че няма сигнал от външното утройство и т.н.

    Някакви идеи? При някой друг да се е получавало така? Има ли начин да върна стария фирмуер?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-04-14 в 15:06.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Има начин и чети темата за LG !

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Има начин и чети темата за LG !
    Изпробвах вече метода (с FAV бутона) в темата за LG, но уви нищо! Намерих и друг метод с натиснане на копчето 9 пак 7 пъти и пак нищо... :|
    Този пост е редактиран от Cealtex; 19-12-13 в 11:23.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Това са методи за модели 2011 година. От миналата година, LG премахнаха възможността за даунгрейд.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това са методи за модели 2011 година. От миналата година, LG премахнаха възможността за даунгрейд.
    остаряла информация
    Този пост е редактиран от kumar; 19-03-14 в 07:16.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #6

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Обясни подробно как го правиш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Обясни подробно как го правиш.
    нищо не може да бъде по-просто. Прочети тук Пошаговая инструкция.
    Имах проблем с NETGEAR донгъл. След даунгрейд до версия 04.00.13 отново имам Wi-Fi
    hristoslav2 и zabadara харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    добавена поддръжка за LM Series 2012 г.
    iwan33 одобрява това.

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #9

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Цитат Първоначално публикувано от kumar Виж публикацията
    добавена поддръжка за LM Series 2012 г.
    Това колеги наистина работи!!!! Аз вече съм с версия 04.01.36 на 47LM660S - такава си избрах от сайта Пошаговая инструкция за тест и мога да ви уверя че стана. Причината поради която прибегнах до тази стъпка съм я описал в темата:
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...82-6-a-40.html
    За сега тествам телевизора и не забелязвам отклонения от нормалната му работа. След процедурата се налага инициализиране на паметта и всички изтеглени приложения се изтриват (това за някои може да е голям минус за мен не е) нова настройка на мрежата и инициализация на Премиум, сверяване на часовника и разни дребни настройки. Настройките на картина и звук остават непроменени, както и каналите от ефира. Не се налага да сканирам наново. Друго за сега не забелязвам. Обръщам внимание на факта, че телевизора показва некоректен MAC адрес (поне моя случай беше такъв) и това обърква цялата работа. Има две места в менюто където може да се види и вземе верния. Ако и на двете места се вижда един и същ MAC адрес, тогава трябва някой "отвън" вашата мрежа да ви каже верния адрес. Единия адрес се вижда в: основно меню, мрежа, състояние на мрежата. Там при мен се показваше 94-44-44-8D..... което се оказа невярно и доста ме затрудни в опита да получа отговор за съвместимост. Второто място е в: поддръжка, информация за продукт/услуга. На моя приятел, за който съм писал в посочената тема смениха main board и неговия MAC адрес също се промени от 94-44-44..... на коренно различен след смяната. Платката е със стара версия на фирмуера и за сега той няма да го актуализира за да можем да разберем проблема дали е свързан със софтуера или не. "Играем" на два варианта за проверка - аз чрез даунгрейд, а той с нова платка.


    И ПОМНЕТЕ, ЧЕ ВСИЧКО КОЕТО ПРАВИТЕ Е НА ВАШ РИСК И ОТГОВОРНОСТ !!!!!!!!!!!!


    Специални благодарности на колегата kumar за помощта и съдействието, без които нямаше да се случи всичко!!!




    Понеже вчера не успях да направя повече снимки за това ги добавям днес. Ще вмъкна коментар за един проблем който засичам - приложението YouTube. За да работи версията която слагате не трябва да е по-ниска от 04.00.00 (нулите са примерна стойност). Аз в момента сложих 03.03.50 както се вижда на снимките и телевизора извежда съобщение за актуализиране на софтуера за да работи приложението. Като направя инициализиране на Премиум и всичко тръгва нормално,но за кратко. За сега преследвам друга цел и тези "забележка" не ме притеснява особено.
    Нека отбележа още нещо: след успешен даунгрейд ако промените DNS на предпочитан от вас ( 8.8.8.8 пример) и не изключите автообновяването, телевизора веднага ще предложи актуализиране с най-новата версия след като го включите. Смятам че се знае как да се изключи автообновяването.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от frizera; 23-03-14 в 09:28.
    hristoslav2 и zabadara харесват това.

  12. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #10

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    Моля модератор да добави в заглавието на темата че се коментира и тества върху модел LM от 2012г. Или с други думи даунгрейд на модели LM 2012 и LA 2013г. Така ще се избегне писането за едно и също на няколко места във форума.

    - - - - - - - - - -

    В списъка с версии за даунгрейд има една с номер 04.60.09. При опит да я заредя се извежда съобщение за нестабилна мрежа и рестарт на телевизора, но нищо по различно не се случва след рестарта. Смятам, че тази версия е неподходяща за LM серията. Нямам наличен LA за да пробвам, но ще се опитам да разбера каква е причината. Сега отново се връщам на 04.01.36 за да разбера какво се случва с приложенията и най-вече с YouTube и защо непрекъснато изисква да се актуализира софтуера та да работи нормално YouTube (и не само YouTube).
    hristoslav2 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: DOWNGRADE на LA (2013) серията на LG

    LG замени фърмуера 04.60.09 на версия 04.53.02

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #12

    Отговор: DOWNGRADE на LM (2012г.) и LA (2013г.) серии на LG

    Здравейте,
    Телевизора ми е LA 690s и искам да попитам понеже веднага ми се обнови още на първия ден до версия 04.22.11 дали има някакви проблеми тази версия нямам база за сравнение много малко го разцъках със старата версия.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    13
    #13

    Отговор: DOWNGRADE на LM (2012г.) и LA (2013г.) серии на LG

    Ако не използвате преглед на flash-видео, след което версия достатъчно стабилна. Wi-FI работи с максимална скорост, проблеми с DLNA няма (например на 5 Ghz без парола медуза започват да се задържат само на 80 Mbps, с парола на 60 Mbps). Достатъчно за гледане на филми до 30 Gb.


    Що се отнася до по-свежи версии - с 04.22.53 по 04.23.22 бета версия. Като се започне с 04.23.43 - нов алгоритъм за видео декодер. Различава се от всички предишни с ненадминато качество и плавни изображения. Но не е достатъчна производителността на процесора, започва да се скапва на филми > 20 Gb.


    в фърмуер 04.24.01, без никаква flash player, ако имате нужда от flash, само на фърмуера 04.04.07
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-04-14 в 17:59.

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #14

    Отговор: DOWNGRADE на LM (2012г.) и LA (2013г.) серии на LG

    Цитат Първоначално публикувано от axander Виж публикацията
    Здравейте,
    Телевизора ми е LA 690s и искам да попитам понеже веднага ми се обнови още на първия ден до версия 04.22.11 дали има някакви проблеми тази версия нямам база за сравнение много малко го разцъках със старата версия.
    Малко неприятна ситуация - не си имал време за "оглед" на плюс и минус за поведението на машината. Влез в сайта на LG и започни да си теглиш новите версии които публикуват там. Забрани на телевизора да се ъпдейтва сам и го ползвай колкото може по-дълго с тази версия която е инсталирана в момента. Винаги после ще можеш с една флашка да му качи по-нова версия. Ако пък искаш направи си даунгрейд до някоя по стара и после слагай по-новите.... въпрос на личен избор.
    Този пост е редактиран от frizera; 27-04-14 в 17:49.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #15

    Отговор: DOWNGRADE на LM (2012г.) и LA (2013г.) серии на LG

    Колега, може ли да ми обясниш как точно да направя даунгрейд на ЛМ серията. Искам да си сложа предходната версия демек тази: (04.53.02) имам си я свалена от сайта на ЛГ. Но незнам точно какво да направя ... че последния ъпдейт е още по-зле. Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цената на отоплението - 2013г
    От Lupus във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-13, 00:36
  2. Избор на климатик 25 , 35 - 2013г.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-13, 14:36
  3. А някой заглеждал ли се е по Blu-ray плийърите на Panasonic от 2012г.?
    От cristo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 28-01-13, 10:49
  4. Windows 7 64bit downgrade към 32bit
    От shutdawn във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 21-02-11, 22:25
  5. Lacinema Classic HD Firmware downgrade
    От dash във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-11, 23:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе