Резултати от 1 до 4 от общо 4

А някой заглеждал ли се е по Blu-ray плийърите на Panasonic от 2012г.?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #1

    А някой заглеждал ли се е по Blu-ray плийърите на Panasonic от 2012г.?

    Той като още не мога да си изградя концепцията за домашната ми мултимедийна мрежа, та вчера случайно гугълчо ми прати една "новина" от преди една година от What Hi Fi:
    CES 2012: Panasonic Blu-ray players feature quality DAC and FLAC support | whathifi.com

    Оказва се че това са по-скоро мултимедийни плейри, отколкото Blu-Ray. Всички модели от серията имат пълни мрежови възможости, DLNA, а някъде пишеше и за мрежи без DLNA, чете FLAC и MKV от мрежа, всички модели, без най-евтиния BDT120, имат WiFi.
    Всички модели имат аналогови стерео изходи и в това отношение май са единствените плейъри на пазара (или поне за нормални пари), които могат да обработят lossless audio от NAS сървър и да го пуснат към стерео усилвател (като моя безценен ROTEL) и чифт хубави колони.
    Лошото е, че в български форуми (най-много рачитах на този) не намирам отзиви за това покомение устройства (основно с кирилицана на субтитрите да видя има ли проблеми), а още по-лошото е, че не намирам в България да продават DMP-BDT220, който ми се вижда оптималния вариант. По ниския BDT120 е без WiFi, а сигурно и друго да орязано, а DMP-BDT320 е с някакво безумно дистанционно, коети всички оплюват.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Отговор: А някой заглеждал ли се е по Blu-ray плийърите на Panasonic от 2012г.?

    Много плеъри могат да плейват flac/wave по мрежата.
    ДОбре е да се провери какво разбират под качествен DAC и дали се вписват в нивото на твоята система.
    Иначе посредствени блу-рей плеъри с аналогови стерео изходи колкото иска на пазара.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #3

    Отговор: А някой заглеждал ли се е по Blu-ray плийърите на Panasonic от 2012г.?

    Ами не са много плейващите flac по мрежа, за мое съжаление. На много плейъри в краткото описание пише, че плейват, но като се прочетат инстукциите, там пише че flac се чете само от USB входа, но не и по мрежата. Други изобщо нямат мрежа, други нямат аналогови изводи. Доста порових тези дни. Освен тези модели на Panasonic нищо друго не видях. Ако съм пропуснал нещо, ще се радвам да ме насочиш.
    Бях се засилил да си взема някакъв ресийвър с DLNA, но там само моделите над 1200-1300 лв. имат pre-out на фронталните колони, за да мога да включа ROTEL-а като крайно стъпало (той има такава възможност). И при това положение ще имам някакво скъпо домашно кино, на което може би никога няма да му сложа съраунд колони и този разход от над 1200-1300 лв яко се обезсмисля.
    А DAC-а надали е нещо много качествено, просто е 32bit. За топ модела - DMP-BDT500 пишат, че определено звучал много добре в стерео, но това не зависи само от DAC-а.
    Не ми трябва хай-енд система, нито ми се дават пари за такова нещо. Просто не искам да използвам повече компютър за плейване. Много варианти мислех. Почти съм сигурен, че DAC-овете в масовите мултимедийни плейъри са доста по-некачествени. Логично е Panasonic да ползват по качествени компоненти от десетките знайни и незнайни плейърчета. Евентуално топ моделите на DUNE може и да имат нещо качествено вътре, ама знам ли... А не ми се дават пари за устройства като Cambridge Audio Stream Magic 6, Cambridge AudioNP30, Pioneer N-50 и т.н.
    Този пост е редактиран от cristo; 28-01-13 в 10:37.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Отговор: А някой заглеждал ли се е по Blu-ray плийърите на Panasonic от 2012г.?

    Ако в момента имаш източник, който ползваш за цифров транспорт - компютър, плеър, двд - можеш да си купиш само DAC.
    Има прилични варианти - със сигурност по-добри от тези в случаен BD плеър - на цени от 300 до 600 лв.
    Иначе е добре да се чуе въпросния Панасоник. Може пък да свирне, но няма да е защото пише, че дака бил 32 бита.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DOWNGRADE на LM (2012г.) и LA (2013г.) серии на LG
    От Cealtex във форум LG телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 07-12-15, 10:43
  2. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 18:00
  3. Panasonic CS/CU-RE18JKX-1 или някой друг ?
    От Lubo7745 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 25
    Последно: 27-10-10, 16:11
  4. Panasonic VS6 или някой друг телефон???
    От cristo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 07-09-06, 12:12
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе