Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 271
Like Tree71Одобрявам

Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #136

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Спри да спамиш темата!!!
    Предните постове са изтрити по същата причина.
    mod/edit
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-12-14 в 18:06.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    2
    #137

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Здравейте,

    Нямаше ме известно време и се извинявам за забавянето в отговора.

    @detronik - не ми се ще да правя реклама на веригата, но ще спомена, че магазина от който го купих се намира на бул. Цариградско шосе №92 (p.s. бройките бяха свършили на следващия ден след като го закупих и сега са им останали само 47")

    @CaptainSlow за момента не забелязвам подобен проблем и явно ще трябва да тествам по задълбочено.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    1
    #138

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    На 4-ти взех 42LB700v от Техномаркет и беше върнат на следващия ден с гореизброените дефекти. Бройката беше произведена юни 2014. Един приятел има същия модел закупен април тази година и няма тези проблеми. Вероятно от LG са се постарали да си смъкнат производствените разходи и проблема се появява при втората партида. Търсете по-стари от юни 2014 би трябвало да са добре, но пак пробвайте. В момента в магазина на техномаркет всички модели от 630 до 730 имат тъмни петна в ъглите, за остатъчна картина не съм гледал. След като го върнах взех Sony 42W828BB от същата верига и няма проблеми. До колкото знам те ползват матрици Samsung и Sharp.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #139

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    detronik


    как ще се заменят уреди и връщат пари на базата на това че според потребителя даден уред е дефектен?
    ще ти дам и един пример
    клиента си купува декодер след няколко часа го връща че не работи въпреки че е тестван преди да го купи и всичко е OK

    според теб в този случай клиента трябва да настоява да му се върнат парите понеже уреда е дефектен и да не ходи в сервиз
    външния вид бе перфектен
    а се оказа че въпросния декодер е залят с течност и това е причината да спре да работи



    "
    ИМАМЕ ПРАВОТО ДА ОПРЕДЕЛИМ КАК ИСКАМЕ ДА НИ ОБЕЗЩЕТЯТ"
    имаш това право то и аз искам бензина да е 1лв но не се получава нали...


    КЗП правят постоянно проверки по жалби на потребители и в 90% от случаите тези жалби са неоснователни


    не е сериозно да си купиш ТВ и след 9месеца да кажеш не ми работи смарта давайте си ми парите
    гарантирам ти че подобно нещо през КЗП няма да мине



    Колега,
    Както става ясно, всеки гледа от собствената си камбанария. Ясно е, че сте търговец и не ви се ще клиента да има каквито и да е права. Ясно е също и това, че в България е пълно с недобросъвестни клиенти. Ако обаче помислите малко ще разберете, че говорите за нещо различно от рекламация. Вашият случай е коренно различен. В обсъждания случай техниката работи и е доказуемо, че и останалите бройки в магазина са с явен дефект. Ако си купите тенджера и искате да я върнете понеже ви е доставена с крив капак и не пасва е различно от това да си купите тенджера, да и счупите капака и да кажете "ще я върна, дайте ми парите". Ако моят телевизор се бе повредил щях да реагирам по стандартния начин - да се обърна към сервиз. Той обаче е изначално дефектен. Съгласен ли сте?
    "ИМАМЕ ПРАВОТО ДА ОПРЕДЕЛИМ КАК ИСКАМЕ ДА НИ ОБЕЗЩЕТЯТ" - да, имам това право и ако попадна на търговец като Вас, който тълкува нещата едностранно ще го съдера, но ще отстоявам позицията си до дупка, ако ще да става дума за приемниче от 40 лв. Повярвайте ми! И да, ще ми върнете парите, искате или не. Защото една от причините да има много нагли клиенти е наличието на много нагли търговци, които мислят само за моментното състояние на печалбичката! Сериозния бизнес е нещо, което трае повече от деня на продажбата и трябва вече да сте го разбрали.
    Относно бензина, ако има закон, който казва, че бензина в България струва 1 лев, а някой Ви го продава на 2 лева, Вие няма ли да го заковете? Тогава ще се получи и бензина ще си бъде 1 лев. Тук нямаме претенции към цената, а към отношението и начина на решаване на проблемите.
    Ако си купя от Вас приемник и след 9 месеца в някое меню видя червена черта, която после си остава на екрана, дойда, взема втори и той е така, трети и той така...повярвайте ми пред КЗП ще мине като рекламация и пушек ще се вдига!!! Знаете ли как да реагирате когато някой претендира пред Вас за рекламация? Бас държа, че не. Ще пишете протоколи до откат. Относно смарта, аз не казвам, че не работи. Работи но там се забелязва проблема. Както и да е. Не Ви харесва да връщате стока и пари? Не правете търговия. Ако лъскате обувки на някой булевард няма да има нужда да поемате този риск нали? Но никой не иска да лъска обувки...
    Поздрави и се научете да бъдете етични и лоялни!
    Alexi, alphabeta и stanislav77 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #140

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    detronik

    протоколите се пишат защото това е изискването
    дори и да няма проблем пак си длъжен да заведеш рекламация
    ако си мислиш че писане от 5мин притеснява някой си се объркал

    как търговеца да прецени кой клиент е добросъвестен и кой не?
    на полиграф ли да се подлагат?

    такива които заплашват че ще си търсят правата ги има всеки ден по много и то за всевъзможни неща...
    бас държа че знам как да реагирам при рекламация но това не ми е работата нито имам желание да се занимавам с психопати

    аз гледам от едната страна само а ти от колко страни гледаш?
    имаш ли представа на колко хора са заменени уреди или са върнати пари без търговеца да е задължен да го прави?
    купуват нещо след 1-2 дни го връщат без да има проблем търговеца длъжен ли е да им върне парите?
    НЕ но много често се случва

    и в тези ли случаи търговеца е гледал само "
    печалбичката"

    Когато искаш да пишеш за конкретен случай го прави а не вкарвай разговора в обща рамка че видиш ли търговеца има за цел само да те излъже...
    в твоя случай след като си убеден че ТВ-то ти е дефектно си търси правата никой няма да те спре да го правиш... в най-лошия случай след 30 дни ще имаш резултат


    Преди време и тук го написах... качеството на LG при телевизорите падна и почнаха да дават повече дефекти
    но защо ВИ е да слушате "наглия търговец" той гледа само "
    печалбичката"....
    е от такива обвинения и квалификации не ми се влиза в тези форуми

    hristoslav2 и podredko харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #141

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    detronik

    протоколите се пишат защото това е изискването
    дори и да няма проблем пак си длъжен да заведеш рекламация
    ако си мислиш че писане от 5мин притеснява някой си се объркал

    как търговеца да прецени кой клиент е добросъвестен и кой не?
    на полиграф ли да се подлагат?

    такива които заплашват че ще си търсят правата ги има всеки ден по много и то за всевъзможни неща...
    бас държа че знам как да реагирам при рекламация но това не ми е работата нито имам желание да се занимавам с психопати

    аз гледам от едната страна само а ти от колко страни гледаш?
    имаш ли представа на колко хора са заменени уреди или са върнати пари без търговеца да е задължен да го прави?
    купуват нещо след 1-2 дни го връщат без да има проблем търговеца длъжен ли е да им върне парите?
    НЕ но много често се случва

    и в тези ли случаи търговеца е гледал само "
    печалбичката"

    Когато искаш да пишеш за конкретен случай го прави а не вкарвай разговора в обща рамка че видиш ли търговеца има за цел само да те излъже...
    в твоя случай след като си убеден че ТВ-то ти е дефектно си търси правата никой няма да те спре да го правиш... в най-лошия случай след 30 дни ще имаш резултат


    Преди време и тук го написах... качеството на LG при телевизорите падна и почнаха да дават повече дефекти
    но защо ВИ е да слушате "наглия търговец" той гледа само "
    печалбичката"....
    е от такива обвинения и квалификации не ми се влиза в тези форуми

    Винаги съм се дистанцирал от лични спорове в подобни форуми, защото смисъла им не е в това. Целта на постовете ми е не да се заяждам с теб, а да изложа своето мнение като потребител, който не се примирява с порочните търговски практики.
    Все пак съм длъжен да отговоря на въпросите ти като обосновка на мнението си:
    Аз гледам и от двете страни - от 96 година насам се занимавам с търговия на електронни устройства, не черна техника, но също масови продукти, които дори са регламентирани в правна рамка като изделия, начин на подготовка за работа на клиента с тях и т.н. С ръка на сърцето признавам, че от самото начало до този момент нямам нито едно посещение от КЗП. Протоколи съм писал и ще пиша, рекламации съм удовлетворявал и ще го правя, правил съм го дори след законовия срок и не защото съм балък, а защото клиента срещу мен е човек, какъвто съм и аз. И не съм загубил от това, напротив. За мен всеки доволен клиент означава нови двама и винаги е било така. Не съм имал нужда да поставям на полиграф клиентите си...имало е много нагли, сами знаете, но никога никой не е излязъл недоволен. Да, има такива, които идват и след седмица и връщат устройството. И имат пълното право, когато имат проблем, дължащ се на кофти фърмуер например. Аз в момента не мога да им предложа устройство което да удовлетвори изискванията, а те работят с тези устройства и си вадят хляба с тях. Как да не им го върна? Нямам уверение от производителя, че ще отстрани проблема, че ще издаде до месец нов фърмуер или каквото и да е действие за отстраняване на проблема...длъжен съм да го направя. И винаги решавам проблема в полза на клиента, защото не съм типичното консултантче на заплатка в техно верига дето му е през шнура за клиента или търговеца от соц стил, който е с убеждение че клиента няма къде да бяга и пак при него ще се върне. ОК?
    Отново относно желанието и нежеланието да се занимаваш с психопати...отиди и лъскай обувки!
    Аз продължавам да апелирам да се пише само за конкретния случай и за правата и възможните начини за реакция на клиентите закупили такива телевизори. Ти сам вкара своите примери за декодери заляти с течност и разми обсъждания случай, така че, ако обичаш нека престанем с това правя аз онова не прави ти, а изкажи своето мнение ако си от едната и от другата страна в конкретния случай с телевизорите LB на LG.
    Аз за пореден път в тази тема казвам и повтарям, че съм изключително доволен от реакцията на търговеца от който закупих телевизора. Не поставям всички търговци под общ знаменател. Нямам и право да го правя в случая. Моя призив бе към клиентите да търсят правата си в конкретния случай. Онези, които за чели цялата тема са разбрали, че аз върнах два телевизора, така че нямам нужда от 30 дневния срок за който ме "уведомяваш".
    За качеството на техниката всички знаем. Мнения четем за всяка марка и на много места. Всеки решава сам какво да купи, критерии много, възможности различни и т.н. Това отново не е обект на дискутиране в момента. Сигурно има по-подходящи теми за това. Твое право е да влизаш или да не влизаш в тези форуми, но не убеждавай хората да са подвластни на корпоративните подходи и да се страхуват от бюрокрация и от това да си търсят правата, само защото не пасва на твоите разбирания за коректно отношение в бизнеса.
    Отново апелирам към това:
    Направи своя коментар на случая / дефекта на тези телевизори и посъветвай като човек, който би могъл да е и от едната и от другата страна на проблема, хората така както би постъпил ти, а останалите сами ще направят своя избор.
    jonny33, stanislav77 и competition харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #142

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    detronik

    имаш ли представа на колко хора са заменени уреди или са върнати пари без търговеца да е задължен да го прави?
    купуват нещо след 1-2 дни го връщат без да има проблем търговеца длъжен ли е да им върне парите?
    НЕ но много често се случва

    Закона ти дава право да върнеш всяка една стока в рамките на 7 дни, без да има каквато и да било причина. Какво значи не е длъжен? Естествено, че е длъжен.

    Относно КЗП - не се занимавайте, конкретно за този случай. Няма такава корупция.... Нали се сещате, че КЗП и хората от веригите, които отговарят за жалбите си комуникират доста често и са едва ли не приятелчета... Ставал съм свидетел на доста грозни случаи - издаване на фалшиви протоколи за ремонт, смяна на дати и тн и тн. Все пак живеем в България.

    На този проблем му се отдава много голямо внимание според мен, а не е кой знае какво. Но нищо де... може да послужи за един нов телевизор догодина :D

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #143

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    detronik

    конкретния случай е ясен но ти продължаваш да даваш "съвети" и да поставяш всички под общ знаменател

    "
    защото не съм типичното консултантче на заплатка в техно верига дето му е през шнура за клиента или търговеца от соц стил, който е с убеждение че клиента няма къде да бяга и пак при него ще се върне. ОК?"

    "
    Аз за пореден път в тази тема казвам и повтарям, че съм изключително доволен от реакцията на търговеца от който закупих телевизора. Не поставям всички търговци под общ знаменател. Нямам и право да го правя в случая. "

    нещо си противоречиш...
    и да плюеш срещу техно веригите и да обиждаш хората които работят там оборота ти няма да се повиши...
    повече няма да се занимавам със злобните ти коментари

    v140
    "Закона ти дава право да върнеш всяка една стока в рамките на 7 дни, без да има каквато и да било причина."

    това важи само за онлайн търговията и лятото решиха срока да е 14 дни дали го приеха не съм се интересувал




  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #144

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    qbadabaduuu,
    Появи се тук с идеята си че някой си залива декодера и после иска да го върне, с друга идея, че ние като потребители не трябва да имаме права и че търговците сте винаги прави, после аз съм бил този със злобните коментари. Вадиш неща от постовете ми и ги нагаждаш както ти е угодно, а те са контекстно несъвместими с идеята която съм вложил в дадения пост. Това е манипулативно от твоя страна. Хората четат целите постове, не само парчетата, които ти сглобяваш. Не ме изкарвай че мразя всеки един търговец или консултант. Не харесвам единиците с които съм се сблъскал и са ме отвратили с поведение и отношение подобно на твоето. Поставям под общ знаменател тях и теб. Не всички са такива. Затова и изказах адмирации към веригата от която купих аз техниката. С тези търговци нямах никакъв проблем като съблюдаване на правата ми като клиент.
    По начина по който закриляш техно веригите личи, че вероятно работиш в такава.
    Ако е така, то бъди полезен на съфорумците и изкажи мнение като човек с който биха се сблъскали, ако искат да върнат дефектен телевизор. Ще им приемете ли рекламацията или ще ги пратите на сервиз или какво...просто ще ги отпратите с обяснение, че няма проблем? Как би ме посъветвал да реагирам аз, ако имам сега такъв телевизор и след като става ясно че България е пълна с дефектни LG-та искам да се вземат мерки и от моя телевизор да се отстрани дефекта?
    stanislav77 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #145

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Струва ми се, че темата от полезна за настоящите и бъдещи собственици на посочените телевизори се превръща в лична престрелка, а не бива.

    Преди месец ми се наложи да защитавам тезата на detronik по друг случай.
    Формално юридически погледнато, ние сме в правото си точно по начина, изказан от колегата. В предишните си постове той пропусна още няколко важни члена от ЗЗП 112, 113, 114 и 115.
    За да не навлизам в детайлите, ще цитирам само чл. 112
    Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.
    (2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален,
    ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на
    обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:
    1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;
    2. значимостта на несъответствието;
    3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който
    не е свързан със значителни неудобства за него.
    Тук обче се появява вратичка за търговеца. Кой на кого и най-важното как ще доказва, дали един начин на обезщетение е пропорционален на другия или не е. Ние не знаем вътрешната информация (договори с производител/вносител, транспортни и други разходи, застраховки, сервизни взаимоотношения и разходи и т.н.)
    Отделно от това, според последната редакция на ЗЗП, колегата е извадил късмет с връщането на парите. Защото законотворците вкарха една нова алинея в чл.114, която защитава единствено и само търговеца.

    (3) (Нова – ДВ, бр. 61 от 2014 г. , в сила от 25.07.2014 г.) Търговецът е длъжен да
    удовлетвори искане за разваляне на договора и да възстанови заплатената от потребителя
    сума, когато след като е удовлетворил три рекламации на потребителя чрез извършване на
    ремонт на една и съща стока, в рамките на срока на гаранцията по чл. 115, е налице
    следваща поява на несъответствие на стоката с договора за продажба.
    И въпреки всички законови разпоредби, все пак някой оторизиран от LG трябва да констатира дефекта. Тук се намесва човешкият фактор. Както казаха руските колеги "Трима техници от сервизния център на LG гледаха телевизора половин час и казаха, че всичко е наред". Става дума за отклонение при 3D теста. Още повече че в гаранционните условия LG са поставили доста голям подводен камък, отнасящ се точно за нашия казус. Не съм сигурен до колко едни обявени гаранционни условия важат в ЗЗП, но ще замълча засега.
    Затова аз ще се обърна след празниците директно към LG и ще поискам, да отстранят този и още един проблем съгласно 5 годишната им гаранция. Как ще го направят, за мен не е важно.

    За справка ЗЗП.
    Този пост е редактиран от operator3; 10-12-14 в 14:34.
    hristoslav2, qbadabaduuu, stanislav77 и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #146

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Струва ми се, че темата от полезна за настоящите и бъдещи собственици на посочените телевизори се превръща в лична престрелка, а не бива...
    Лично аз искам да се извиня на всички за това. Не смятам да влизам в повече подобни припирни, макар донякъде този спор да бе индикативен за нашата действителност.
    operator3, споменаваш и друг проблем, който би искал да обсъдиш с LG. Би ли го споделил тук, ако е пряко с вързан с тези модели телевизори?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #147

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    operator3, споменаваш и друг проблем, който би искал да обсъдиш с LG. Би ли го споделил тук, ако е пряко с вързан с тези модели телевизори?
    От известно време, в редки случаи, забелязвам отстрани в края на екрана едно светло петно. Вижда се само на тъмен и равен фон. Първоначално помислих, че е от local dimming-а, защото изглежда точно като ореола около номера на канала. Но вчера изключих напълно local dimming, а петното отново се вижда.
    В нета го определят като Light leakage. Руснаците говореха, че се получавало при калпав монтаж и пренатягане на винтовете. Дори някой сподели, че разхлабвайки капака изчезнало. На картината и цветовете не влияе, но и не е редно да го има. Не стига наличието на затъмнения в ъглите, леко петналивия бял цвят по целия екран, ами и това.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #148

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    qbadabaduuu,
    Появи се тук с идеята си че някой си залива декодера и после иска да го върне, с друга идея, че ние като потребители не трябва да имаме права и че търговците сте винаги прави, после аз съм бил този със злобните коментари. Вадиш неща от постовете ми и ги нагаждаш както ти е угодно, а те са контекстно несъвместими с идеята която съм вложил в дадения пост. Това е манипулативно от твоя страна. Хората четат целите постове, не само парчетата, които ти сглобяваш. Не ме изкарвай че мразя всеки един търговец или консултант. Не харесвам единиците с които съм се сблъскал и са ме отвратили с поведение и отношение подобно на твоето. Поставям под общ знаменател тях и теб. Не всички са такива. Затова и изказах адмирации към веригата от която купих аз техниката. С тези търговци нямах никакъв проблем като съблюдаване на правата ми като клиент.
    По начина по който закриляш техно веригите личи, че вероятно работиш в такава.
    Ако е така, то бъди полезен на съфорумците и изкажи мнение като човек с който биха се сблъскали, ако искат да върнат дефектен телевизор. Ще им приемете ли рекламацията или ще ги пратите на сервиз или какво...просто ще ги отпратите с обяснение, че няма проблем? Как би ме посъветвал да реагирам аз, ако имам сега такъв телевизор и след като става ясно че България е пълна с дефектни LG-та искам да се вземат мерки и от моя телевизор да се отстрани дефекта?

    дадох ти пример за казаното по рано от теб че щом клиента иска търговеца е длъжен да му върне парите
    щом знаеш закона си наясно че това не е така

    "защото не съм типичното консултантче на заплатка в техно верига дето му е през шнура за клиента или търговеца от соц стил, който е с убеждение че клиента няма къде да бяга и пак при него ще се върне. ОК?"
    това не е ли злобен коментар?

    ако твърдя че търговеца винаги е прав няма да препоръчвам на всеки да си търси правата
    ако не си се сблъсквал с някой значи по подразбиране ще го мразиш понеже не ти е направил добро впечатление а като цяло консултантите и търговците те дразнят


    да работя в една от веригите и никога не съм го крил
    и НЕ с мен няма как да се сблъскат освен ако аз не го пожелая
    и ако искаш да си пратиш уреда на сервиз никой няма да те спре да го направиш нито ще те върне или отпрати
    стига си писал глупости
    аз не виждам ти да искаш съвет за нещо продължаваш с обвиненията и тенденциозните коментари

    и НЕ не защитавам никоя от веригите аз съм един от най-големите им критици но не е тук мястото да го правя нито ще почна да плюя по конкуренцията

    и ДА опитвам се да помагам но хората които четат този форум
    специално за LG съм си казал мнението преди ти да почнеш да ревеш по форумите че има проблем
    споделял съм когато ще има изгодна цена на даден ТВ
    също се споделял за предстоящи новости
    или ако някой има проблем за нещо ако мога ще помогна
    избягвам да препоръчвам кой какъв ТВ да си купи понеже има достатъчно други хора от форума които го правят съвестно

    специално за твоя проблем питах представителите на LG и след това написах тук и на друго място пак в твоя тема какво са ми казали
    но щом съм те "отвратил с поведението си" се извинявам и за да не се повтори пак повече няма да коментирам твои публикации

  17. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #149

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Колега, ти си от този тип хора, които ставайки нагли продължават да се налагат! Темата отдавна трябваше да спре, но ти не искаш.
    Този пост е редактиран от competition; 12-12-14 в 17:59.
    stanislav77 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #150

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    От известно време, в редки случаи, забелязвам отстрани в края на екрана едно светло петно. Вижда се само на тъмен и равен фон. Първоначално помислих, че е от local dimming-а, защото изглежда точно като ореола около номера на канала. Но вчера изключих напълно local dimming, а петното отново се вижда.
    В нета го определят като Light leakage. Руснаците говореха, че се получавало при калпав монтаж и пренатягане на винтовете. Дори някой сподели, че разхлабвайки капака изчезнало. На картината и цветовете не влияе, но и не е редно да го има. Не стига наличието на затъмнения в ъглите, леко петналивия бял цвят по целия екран, ами и това.
    Стана ми интересно. Казваш "от известно време" и "в редки случаи", това означава ли, че преди го е нямало, а сега се появява понякога и изчезва или си е там, но ти го забелязваш само на някои по-тъмни фонове. Питам, защото преди време бях чел за подобен проблем, който се проявява от време на време като потъмняване на зона от екрана, но там ставаше дума за засилване на ефекта, когато в помещението стане по-влажно. Ако мога да намеря къде го четох ще го посоча, но за сега не мога. Ти забелязваш ли някаква закономерност при появата на петното (ако се появява от време на време де) или се появява независимо от влажност (ако се готви в стаята), температура или знам ли какво още. Възможно ли е да е проблем в управлението на яркостта на подсветката в конкретната зона, т.е. причинена от лоша връзка или нещо софтуерно? Както се беше изразил някой за управлението на direct led подсветката с local dimming, че това е още една черно-бяла матрица разположена зад цветната или почти
    Иначе това за болтовете го четох доста пъти, дори хората пробват да оправят нещата с петнистата подсветка сами като разхлабят леко болтовете и понякога се получавало. Ако причината за тези петна е такава, то предполагам разликата в температурите през лятото и през зимата ще оказва влияние върху механичното напрежението оказващи капаците или шасито или каквото там върху подсветката.
    Пиши ако има някакво развитие по въпроса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 19 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-11-12, 23:55
  2. Отговори: 1
    Последно: 10-11-12, 08:17
  3. Проблем вероятно от рам-а
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 15:04
  4. Дефект на 8RDA+???
    От BlackBLOOD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-03, 11:39
  5. Вероятно най-добрата страница
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-02, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе