Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By espace

LG 42LB650V DLNA проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    16
    #1

    LG 42LB650V DLNA проблем

    Здравейте, от известно време имам посочения телевизор и като гледам филми (обикновено mkv dts формат) по DLNA не мога да превъртам напред или да давам назад, за да отида на която минута ми е необходимо. Става само като натискам дясната или лявата стрелка, но докато го върша лентата с времето не се показва отдолу, нито пък прескача през равни интервали, така че примерно за да се стигне до 30-та минута на филм трябва да се натисне поне 50 пъти, което е доста изнервящо. По принцип така ли е при тези телевизор или да търся проблема в сървъра или липсата на smart дистанционно? Имам още 2 телевизора LG от предни години и бях много доволен, там всичко работи без проблем все още. Освен това този е супер бавен и настройките му са направени по-нелогично и забутано, това нормално ли е, предполагах че WebOS трябва да надгражда, а всъщност ми се вижда доста по-зле спрямо предните модели, които нямаха операционна система?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #2

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    С превъртането на филми "старото" ми LG 32LB580V се справя в пъти по-добре от "новото" 42LB731.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #3

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    thetycoon
    За съжаление, си прав. WebOS, поне първата, се оказа по-калпава от старите системи.
    При всички LG телевизори от 2014 проблема с превъртането на MKV през DLNA го има. При *.m2ts превъртането работи.
    Ако нямаш Меджик дистанционно си с вързани ръце. Стрелките са някакво решение, но си е мъка. Те прехвърлят филма на следващия ключов кадър и затова преместването не е през равни интервали.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #4

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    И като имам Меджик дистанционно и какво? От време на време се загубва и спира да функционира коректно.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    С превъртането на филми "старото" ми LG 32LB580V се справя в пъти по-добре от "новото" 42LB731.
    \

    И кое му е по-доброто? Аз бих казал, че WebOS, пък било то и от 2014 е в пъти по-добре от старите LG-та....

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #6

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    И като имам Меджик дистанционно и какво? От време на време се загубва и спира да функционира коректно.
    Най-малкото това, за което е питането на колегата thetycoon, че може да ползва времевата лента.
    Моят меджик се държи напълно адекватно и работи без грешки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #7

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    \

    И кое му е по-доброто? Аз бих казал, че WebOS, пък било то и от 2014 е в пъти по-добре от старите LG-та....
    Имаш ли представа колко е отвратително да не можеш да превърташ филми или музика през прехвалената WebOS? Защото точно това се случва и с последната версия 1.4. Или пък възпроизвеждане на филми с няколко звукови пътеки през DLNA и нулева възможност да избереш коя от тях да пуснеш. Или 10 вида субтитри в контейнера и никакъв начин да се показват.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Имаш ли представа колко е отвратително да не можеш да превърташ филми или музика през прехвалената WebOS? Защото точно това се случва и с последната версия 1.4. Или пък възпроизвеждане на филми с няколко звукови пътеки през DLNA и нулева възможност да избереш коя от тях да пуснеш. Или 10 вида субтитри в контейнера и никакъв начин да се показват.
    Това, че ти не знаеш как става, не означава не че може!
    Този пост е редактиран от Dominator; 15-10-15 в 12:54.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #9

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Имаш ли представа колко е отвратително да не можеш да превърташ филми или музика през прехвалената WebOS? Защото точно това се случва и с последната версия 1.4. Или пък възпроизвеждане на филми с няколко звукови пътеки през DLNA и нулева възможност да избереш коя от тях да пуснеш. Или 10 вида субтитри в контейнера и никакъв начин да се показват.
    Малко са 10, пробвай с 15. Уникален късметлия съм значи, при мен само с едни субтитри тръгват винаги и то при два телевизора с WebOS. Мистерия някаква
    Dominator одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #10

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Това, че ти не знаеш как става, не означава не че може!
    Би ли казал как става, защото в противен случай пишеш половинчати неща?

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #11

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Би ли казал как става, защото в противен случай пишеш половинчати неща?
    Извинявам се, това може да стане само с флашка... Останъл съм с грешно впечатление. Доста голям минус е наистина, но не е нищо фрапиращо, ако предварително се прегладат потоците и субтитрите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #12

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Малко са 10, пробвай с 15. Уникален късметлия съм значи, при мен само с едни субтитри тръгват винаги и то при два телевизора с WebOS. Мистерия някаква
    Би ли казал по какъв начин гледаш тези филми? При мен си вървят перфектно само от флашка или по DLNA, но ако субтитрите са като отделни файлове. Ако са в MKV контейнер, просто не се показват.
    Този пост е редактиран от Joro711; 19-10-15 в 23:48.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #13

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Не помня от коя точно версия на фърмуера го няма проблема. Вероятно съвпада с оправянето на UTF-8 енкодинга, но в 05.00.20 избора на субтитри и коректното показване, при наличие на външни и вътрешни тракове, работи както при USB така и по мрежата. Вероятно зависи и от DLNA сървъра и настройките му, моя избор е Mezzmo.
    Желаният трак се избира от SUB менюто на плеера.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #14

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Не помня от коя точно версия на фърмуера го няма проблема. Вероятно съвпада с оправянето на UTF-8 енкодинга, но в 05.00.20 избора на субтитри и коректното показване, при наличие на външни и вътрешни тракове, работи както при USB така и по мрежата. Вероятно зависи и от DLNA сървъра и настройките му, моя избор е Mezzmo.
    Точно с 05.00.20 съм и дори от флашка проблемите със субтитрите продължават, ако файловете не са UTF8.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #15

    Отговор: LG 42LB650V DLNA проблем

    Българските субтитри от примерите по-долу са в 1251 ANSI Cyrillic. Странно е, че при вкарването им с MKVmerge в контейнера, DLNA ги засича вече като UTF-8. Но и при двата варианта работят.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 42LB650V Бавен като баба!
    От Krasimiroff Ivanovich във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 16-10-15, 14:06
  2. Проблем с DLNA на ТВ SONY W828
    От mygyl във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 11
    Последно: 10-12-14, 14:46
  3. Panasonic TX-L42ET60E проблем със субтитри при DLNA
    От Йордан Клинчев във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 2
    Последно: 28-04-14, 17:18
  4. Проблем с DLNA свързаност
    От ozone във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 16
    Последно: 04-12-13, 16:42
  5. DLNA странен проблем!!!
    От mga1981 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 10:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе