Страница 8 от 36 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 535
Like Tree48Одобрявам

LG телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    37
    #106

    Отговор: LG телевизори 2016

    моя няма Trumotion защото е с дървеното шаси
    явно не ги подържа всички
    иначе не е лошо телевизорчето тъкмо започнах да свиквам с него
    с месния кабелен оператор дори Сд сигнала е приличен Хд е супер, самоче започвам да се дразня това, няма онова не подържа - май , май ще се връща
    Този пост е редактиран от cold/hot; 29-01-16 в 18:58.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    16
    #107

    Отговор: LG телевизори 2016

    Здравейте колеги!
    Да попитам и аз нещо, че не мога да се реша след като поразгледах из руските форуми, но руския не ми е много разбираем. 2 въпроса:

    1. LG 42LB730V-ZD software version 04.62.45 webOS tv version 1.3.2-3945(afro-arches) - появи се ъпдейт до 05.00.15 (ако не греша). Въпроса ми е дали някой го е сложил на този ТВ и какви са впечатленията? Руснаците май говорят за леко влошаване на картината. Някой нещо? На всяко пускане излиза съобщение, че е наличен нов софт и е леко дразнещо та се чудя.

    2. Ако ъпдейтна ще се изтрият ли всички данни и настройки на телевизора?

    Благодаря!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #108

    Отговор: LG телевизори 2016

    Вече има ъпдейт до 05.00.55. Слагай го смело, работи много по-бързо от старите версии. Няма да ти изтрие никакви настройки.

    http://webos-forums.ru/topic3862.html

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #109

    Отговор: LG телевизори 2016

    Новите модели ще бъдат разкрити за потребители на 07.02.2016
    https://twitter.com/hashtag/OLEDisHere?src=hash
    Man From The Future: Coming 02.07.16 | LG USA

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #110

    Отговор: LG телевизори 2016

    Колеги купих си 55lf652v, имам проблем с бързо движещи се обекти. Получава се някакво накъсване на образа, а е 100хц. Играх си с настройките на плавноста, но не знам кои са оптималните дали на потребител да ги настройвам двата плъзгача или да дам на фабричните Гладкост или Рязкост или да го изключа. Поне аз не намерих някаква разлика. Моля за помощ, защото е много дразнещо. Не е от оператпра, защото на стария панасоник LCD 50hz na 8 години не съм го забелязал това нещо.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #111

    Отговор: LG телевизори 2016

    de-blur - може и на 8-10
    de-judder - до към 3-4

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #112

    Отговор: LG телевизори 2016

    А може ли обяснение горе долу какво правят точно двете настройки тъй като изчетох няколко теми, но не намерих точен отговор. И защо когато е изключена тази опция има голямо насичане на картината, нали все пак е със 100хц панел и даже да се изключат тия подобрители трябва да е гладко всичко или се бъркам нещо с моите разсъждения?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #113

    Отговор: LG телевизори 2016

    То зависи и от входящият сигнал , но ако всичко с него е наред (щото не винаги "насичането" се дължи на телевизора) би трябвало да има осезаем ефект от опцията . Даже не знам какво точно имате предвид с насичане , защото те по-скоро 50хц-те размазват по-бързите изображения ...
    Първото е точно за намаляване на размазването и "избистряне" на картината , второто е по-скоро софтуерни шмекерии за намаляне на трептенето , което употребено в по-високи степени повече пречи и добавя силно изразен ефект на "сапунен сериал" .
    Вече колко добре се справят и колко добре са реализирани софтуерно спрямо наличния хардуер двете опции при отделните производители е друг въпрос ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #114

    Отговор: LG телевизори 2016

    Ами няма замазване на картината ами по точно като гледам примервно аутомотор спорт и дават кола да преминава по пистата с бърза скорост и всичко е плавно и от време на време се получава накъсване на картината, като леко засичане на образа а не замазване. То ва на стария тв го нямаше, там замазваше, защото беше 50хц. Затова мисля че не е от сигнала-на Net1 съм.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #115

    Отговор: LG телевизори 2016

    Хм , може би е от не добре работещ режим спрямо входящия сигнал (предполагам говориш за ХД версията 1080i50 AMS) , на други СД и ХД канали пак ли е така? А от външни източници или в приложенията (YouTube примерно) ?
    Пробва ли с готовите настройки как е ? Пробвай с по-ниски стойности - 6-7 (размазване) и 1-2 (трептене) .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 31-01-16 в 15:05.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #116

    Отговор: LG телевизори 2016

    Така реших проблема. След сменяне на различните режими и след пробване на плъзгачите да са на максимум, тъй като си мислех че като са на макс е най-добре, се оправи всичко от твоя съвет-de blur на макс и de-judder на 2. Не знам тогава какъв е смисъла от de-judder като само влошава картината.

    - - - - - - - - - -

    И един последен въпрос имам-защо примерно на TLC нагласям да ми е на български говора от настройките и след като сменя канала и се върна, пак е на английски и трябва да го сменям. Четох някъде как се оправяше това, но сега не го намирам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #117

    Отговор: LG телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от stoyno Виж публикацията
    Така реших проблема. След сменяне на различните режими и след пробване на плъзгачите да са на максимум, тъй като си мислех че като са на макс е най-добре, се оправи всичко от твоя съвет-de blur на макс и de-judder на 2. Не знам тогава какъв е смисъла от de-judder като само влошава картината.

    - - - - - - - - - -

    И един последен въпрос имам-защо примерно на TLC нагласям да ми е на български говора от настройките и след като сменя канала и се върна, пак е на английски и трябва да го сменям. Четох някъде как се оправяше това, но сега не го намирам
    De-judder решава проблемите с трепкането на картината при 24Hz или при 24P видео подадено посредством 60Hz входен сигнал. Затова смело го слагай на 0. При Cinema режима De-judder автоматично се включва, дори и Trumotion да е изключен.
    De-blur компенсира инертноста на матрицата, но заедно с това унищожава и Motion blur-а на заснетото съдържание. Слагаш го на степен по твой вкус. Понякога изключената функция Trumotion предотвратява появата на накъсвания и артефакти.

    За да ти говори на български, в звуковите настройки го сложи като първи език.
    Този пост е редактиран от operator3; 31-01-16 в 22:08.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    3
    #118

    Отговор: LG телевизори 2016

    Здравейте! Ще ви прозвучи смешно, но снощи си купихме телевизор LG SMART 50lf580v, снощи си работеше перфектно. Е, тази сутрин го включих и след 1-2 мин. той се изключи сам. След като го включа повторно си стои само логото на LG. На какво може да се дължи?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #119

    Отговор: LG телевизори 2016

    Оптимистичният вариант е, прекъснат ъпдейт след първото включване и малка надежда за приключването му след 10-15 минути в това положение.
    Песимистичният вариант е, отново по същата или друга причина повреда в зареждащата програма. В този случай има нужда от сервиз.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    3
    #120

    Отговор: LG телевизори 2016

    Ще го оставя да работи 1 -2 часа и ако не се оправи, ще го занесем в магазина.
    competition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 36 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  3. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  4. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  5. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе