Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree12Одобрявам

Тотално разочарование

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Тотално разочарование

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    В този ред на мисли , какви китайски " пръчки " съм ползвал - имат и дизайн и са правени с мисъл и сравнително качествени материали и са дребни пари и работят добре и то дълго време в сравнение с по-скъпи такива аналози . ама като станат популярни , цената им не търпи корекции , даже има леко движение нагоре . Това по принцип , винаги има и изключения .
    В този ред на мисли, просто не си бил достатъчно наблюдателен или изискванията към техниката ти са доста скромни Нито работят по-добре, нито по-дълго, нито на практика материалите са по-качествени. Лично проверено и тествано, както и базирано на опита на доста по-взискателни от мен информирани потребители.

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Всичко е много относително при този вид техника...и скъпата от високите класове и евтината от по-ниските се разваля еднакво...трябва и голяма доза късмет да има човек.Факт е че няма нищо вечно,а с темповете при които се тазвива потребителската електроника и 5 години са и много.Има много сполучливи бюджетни модели,има и скъпи,които се развалят на 3-я месец.Преди години имах Самсунг-9-та серия,мъкнах го от другия край на света,струваше колкото тук една прилична кола на старо...изкара около 7 месеца и сдаде багажа непоправимо/поне в България не искаха да го оправят/....от тогава не съм купил нищо на което пише Самсунг.
    Имам и един Шарп entry level,ебаси точилката е...ама 7 години не е изключван от контакта,в смисъл работи непрекъснато,ползва се като монитор за охранителни камери,не е мръднал изобщо..
    Така че,както казва един приятел,преди да отида в магазина да си купя нещо,паля свещ,кръстя се и се моля на Онзи Горе,да ме дари със сила и късмет...
    Относително е не при този вид техника, а при храните. В този вид техника няма нищо относително. Късметът е необходим предимно тогава, когато купуваш техника от магазин за хранителни стоки или от някоя будка на ТСМ. Високият клас техника няма нищо общо с ниския, що се отнася до надеждност и дълготрайност. И аз съм мъкнал такава от другия край на света до тук, но от правилния му край и правилното място. Разбира се, цената беше малко по-висока от българските критерии за прилична кола на старо

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Бре, аз трябва да съм голям късметлия...
    По-скоро си заблуден или не си чувал за 90- годишния старец в цветущо здраве, пушещ по 3 кутии цигари на ден и пиещ по половин бутилка водка дневно. Ако си мислиш, че това е нещо нормално, продължавай да се смяташ за късметлия
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 14-04-17 в 00:02.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Отговор: Тотално разочарование

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    В този ред на мисли, просто не си бил достатъчно наблюдателен или изискванията към техниката ти са доста скромни Нито работят по-добре, нито по-дълго, нито на практика материалите са по-качествени. Лично проверено и тествано, както и базирано на опита на доста по-взискателни от мен информирани потребители.







    - - - - - - - - - -






    ...............................................

    Нещо не си разбрал .
    Аз изисквания имам , ама за почти без пари стока , какво да и търся .Ако работи - добре .Но има и изненади , както и писах .Иначе съм запознат с доста модели техника , но не купувам ... на всяка цена , имам си критерии за това , а и са си мои и не ангажирам никого с тях . Аз си я ползвам тази техника , мен си ме устройва и затова си я и купувам .Лично тествано , ... също !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #18

    Отговор: Тотално разочарование

    Аз пък съм среден клас късметлия (ако така може да се нарече)...Имам едно LG 20LS5R-ZA..седем години не е мръднал..SAMSUNG 32J5500 и той работи вече две години без ядове(дай боже да не дават ядове) ама тая пръчка LG49UF8507 ми скъса нервите...Първо се оказа че тия LG-та от 8ма серия..UF850,които са с цифра 7 накрая нямат TrueMotion..поне така ми обясниха пичагите от центъра за поддръжка като им зададох въпроси за сравнение от серията 8..След един куп база за сравнения изровени от нета се оказа - съответно са с 60Hz матрица..а уж били еднакви,разликата била в цвета на стойката..хах..DSE на моменти си е видимо като стой та гледай..подсветката и тя е гола вода..правих снимки,пращах,питах..и както казва един колега тук във форума...мое да те изкарат че не можеш да си настроиш тв-то като ората...хах.Но за проблема с дънната платка се отзоваха доста бързо..спор няма,подмениха я с друга на място в къщи..Цялата процедура трая 10 мин..Сваляне на заден капак,откачат 2 кабела,4 винта...шибат новата и пей сърце..Цената и е космическа обаче...близо 500 кинта за тоя модел...Ако не си в гаранция папаш тоягата..Явно при закупуването на тоя тв от сите ПУ..И за К..О се хванахТа така че :трее си и извесна доза късмет.....
    Този пост е редактиран от bobkatagaz; 14-04-17 в 07:57.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #19

    Отговор: Тотално разочарование

    [QUОТЕ=dоdо_рv;818391]...Πo-cĸopo cи зaблyдeн или нe cи чyвaл зa 90- гoдишния cтapeц в цвeтyщo здpaвe, пyшeщ пo 3 ĸyтии цигapи нa дeн и пиeщ пo пoлoвин бyтилĸa вoдĸa днeвнo. Aĸo cи миcлиш, чe тoвa e нeщo нopмaлнo, пpoдължaвaй дa ce cмятaш зa ĸъcмeтлия [/QUОТЕ]
    Забрави само, че си нося и новите дрехи. Да, харесва ми да съм заблуден, особено, като гледам накъде върви светът...

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Тотално разочарование

    Износвануто на новите дрехи няма нищо общо с перманентното състояние на веселие

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #21

    Отговор: Тотално разочарование

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Износвануто на новите дрехи няма нищо общо с перманентното състояние на веселие
    Прав си. На колко ракии си?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #22

    Отговор: Тотално разочарование

    Забелязвам тв-тата след 2010 станаха особено проблемни и нетрайни...
    Имам един LG 2009 и Самсунг от 2009 - за сега работят добре. Имам и 2 самсунга от 2011 и 2012 модели - и двата минаха през сервиз малко след гаранцията - единия с нов мейнборд, другия със скапана матрица и за нищо не става...

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #23

    Отговор: Тотално разочарование

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Забелязвам тв-тата след 2010 станаха особено проблемни и нетрайни...
    Имам един LG 2009 и Самсунг от 2009 - за сега работят добре. Имам и 2 самсунга от 2011 и 2012 модели - и двата минаха през сервиз малко след гаранцията - единия с нов мейнборд, другия със скапана матрица и за нищо не става...
    Samsung на познати от 2008г. изгоря 2012г на Sony от 2009г долната половина на екрана стана цялата в петна малко след като му изтече гаранцията все си мисля че и тази техника си е до късмет както и останалата без значение от цената.В момента имам два телевизора единият Samsung от 2013г другият LG от 2014г и двата поне досега не са дали дефекти.
    emil vasilev одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Тотално разочарование

    Така и не стана ясно на читателите, че марката от много години насам няма абсолютно никакво значение. Важен за надеждността е класа на модела. Късметът е свързан със средния клас, който се търгува масово. Така че не обобщавайте, за да не лъжете.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #25

    Отговор: Тотално разочарование

    За продаваните в България не съм много сигурен дали важи ... особено при някои марки...

    5 годишното гаранция (поне) е абсолютно задължителна за сегашното производство .

    Иначе, както е видно в "подписа" , моите покупки от последните към десетина години все още си работят почти безпроблемно , като повечето от тях по (поне) 10 часа на ден ...

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Тотално разочарование

    Висок клас телевизори в България съм виждал само преопаковани, върнати от европейски потребители, някъде по белите държави. През 2011 година си купих един такъв от едно техно и го смених с друг, също върнат отнякъде и преопакован. Оттогава насам, подходът ми при покупка на този вид техника е друг. Спасявам се поединично.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Поредното филмово разочарование
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 11
    Последно: 20-01-09, 17:27
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-11-07, 00:08
  3. Отговори: 2
    Последно: 18-09-07, 14:30
  4. Отговори: 4
    Последно: 22-02-06, 17:51
  5. Поредното разочарование - Catwoman
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-04, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе