Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree12Одобрявам

Тотално разочарование

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #1

    Тотално разочарование

    Само да се оплача. ТВ LG 50LN575 купен април 2014г., 18 дни след изтичане на гаранцията даде дефект - около половината на екрана трепери и замазва. Купих си друга марка 55" и днес закарах ЛГ-то на майстор. Матрицата е дефектна, няма оправяне - 1200лв. на боклука. Дано да съм единствен карък. (Предишният ми ГНУСМАС 40" 40А550 изкара 6 години и за 100лв. го оправиха, та изкара още 1 година)

    Голяма мъка е с тез' ТВ-та. Майстора каза, че и скъп да взема, пак се чупи като евтиния и на боклука.

    п.п. Сега прочетох постове за 47LN575. Майстора първо искаше да купи целия ТВ заради ЛЕДовете за 50лв., като му казах да се гръмне, каза, че платката била 200лв. и си тръгнах. Тия дни ще го отворя да си пробвам късмета и ако не стане предлагам фючърсна сделка без параметри засега.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Тотално разочарование

    Колега , късметлия си , изкарал си е гаранцията , друго не важи в днешно време , а и сега цените са доста динамични . ! А и става въпрос за ... частен случай и конкретна бройка . От както излязоха плоски тв за нормални пари съм имал "само " 8 бр .и повечето ЛГ, без дефекти поне 3г и после се продават !
    Та с ремонта е така - модулен принцип и скъп .Нов тв е по на сметка да се купи , за съжаление ..

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Тотално разочарование

    За съжаление всичко вече се проектира да работи докато е гаранционно. После всеки един ден му е подарен. Аз за това като си купувам телевизор му вземам и допълнителна гаранция (тоест застраховка) и да се чупи колкото си иска. И без това след 5 години вече ще е морално остарял.
    competition и sony 1 харесват това.

  5. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #4

    Отговор: Тотално разочарование

    Добро утро!
    Аз имам една теория за LG, специално от 2014 насам.Според мен, вкарват в производството си и дефектната стока.Незнам на какво се дължи, може би на скъп производствен процес, който принуждава фирмата да използва некачествените компоненти в поточната линия или аз незнам.Имам два телевизора LG LM и LA, и след тези модели започнаха масовите оплаквания тук във форума, със следващата серия LB.Stenly е много прав за съжаление, че ги произвеждат на принципа - планирано стареене.А на автора на темата успех със следващата покупка и дано те изкара повече!

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Отговор: Тотално разочарование

    Хм,32LH5000 от 2009 г. все още си бачка безпроблемно и без ремонти. LG 26LV5500 си работи по същия начин,само че от 2012 г. 55UF778V и 32LH530V все още са пресни, на около година, но и те така...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #6

    Отговор: Тотално разочарование

    Ми то и аз гризнах дръвцето.Моя тв е 2015 год.49UF8507 и след година и 3 месеца от датата на закупуване се появи сериозен дефект.В следствие на което се наложи да се подмени цялата дънна платка с друга.Телевизора е с 5 години гаранция.Проблема се появи при мен още на 8мия месец.След подмяната на дънната платка с друга(казаха че е чисто нова..ма знае ли човек)телевизора си бачка без проблем...ама съм доста разочарован...Не може да се изръсиш 2 бона за висок клас тв и още на първата година да го разлупват за ремонти....

  8.  
     
  9. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #7

    Отговор: Тотално разочарование

    Bob точно високите класове техника май вече ги правят да сдават фира бързо, защото се предполага, че се купуват от платежоспособни и парично независими клиенти, които на година - две си подменят техниката.Това е мое мнение и неангажирам никого с него!

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: Тотално разочарование

    Платежоспособните и парично независими купувачи на високи класове техника не са тъпаци или идиоти. Можеш да ги прекараш само веднъж
    avast3, competition, tynata2 и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #9

    Отговор: Тотално разочарование

    Нормално е нещата да се чупят. Няма нищо вечно. Наивно е да се мисли, че скъпите продукти не се чупят. Има модели, които се развалят по-малко, но това не винаги е свързано с цената. Когато клиентите започнат да пишат повече ревюта за продуктите, които притежават ще се изясни кои модели и марки се развалят повече от други. В САЩ си има цяла организация, която се занимава с това.
    http://www.consumerreports.org/cro/index.htm
    competition и sony 1 харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Отговор: Тотално разочарование

    В този ред на мисли , какви китайски " пръчки " съм ползвал - имат и дизайн и са правени с мисъл и сравнително качествени материали и са дребни пари и работят добре и то дълго време в сравнение с по-скъпи такива аналози . ама като станат популярни , цената им не търпи корекции , даже има леко движение нагоре . Това по принцип , винаги има и изключения .

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #11

    Отговор: Тотално разочарование

    Всичко е много относително при този вид техника...и скъпата от високите класове и евтината от по-ниските се разваля еднакво...трябва и голяма доза късмет да има човек.Факт е че няма нищо вечно,а с темповете при които се тазвива потребителската електроника и 5 години са и много.Има много сполучливи бюджетни модели,има и скъпи,които се развалят на 3-я месец.Преди години имах Самсунг-9-та серия,мъкнах го от другия край на света,струваше колкото тук една прилична кола на старо...изкара около 7 месеца и сдаде багажа непоправимо/поне в България не искаха да го оправят/....от тогава не съм купил нищо на което пише Самсунг.
    Имам и един Шарп entry level,ебаси точилката е...ама 7 години не е изключван от контакта,в смисъл работи непрекъснато,ползва се като монитор за охранителни камери,не е мръднал изобщо..
    Така че,както казва един приятел,преди да отида в магазина да си купя нещо,паля свещ,кръстя се и се моля на Онзи Горе,да ме дари със сила и късмет...
    Swon, burbeng и bobkatagaz харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #12

    Отговор: Тотално разочарование

    Бре, аз трябва да съм голям късметлия...

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Отговор: Тотално разочарование

    Трябва да има и такива !

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #14

    Отговор: Тотално разочарование

    Само дето не мисля, че съм някакво рядко изключение...

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Отговор: Тотално разочарование

    Добре де , и аз съм късметлия . Досега не съм имал проблеми с тв , но и ги махам на 3 г макс !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Поредното филмово разочарование
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 11
    Последно: 20-01-09, 17:27
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-11-07, 00:08
  3. Отговори: 2
    Последно: 18-09-07, 14:30
  4. Отговори: 4
    Последно: 22-02-06, 17:51
  5. Поредното разочарование - Catwoman
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-04, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе