Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #16

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Е добре де, LG 49sj810v не сивее ли дразнещо и неравномерно в тъмното??? Всички така твърдят!?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от донКурЛеоне от СиераЛеоне Виж публикацията
    Вчера си взех LG 49sj810v 4k SuperUHD 1700лв. 5г. гаранция. Е нема такова животно. Картина/Nano Cell™/, звук/harman/kardon/, визия, маджик дист.....всичко кърти мивки.Направо лудница. Наистина за да се насладиш напълно трябва да гледаш нещо на 4К. Исках 55-ца /sj850/, ама тя беше с близо 1000лв. по скъпа и се отказах. Засега бих казал това е телевизора: цена,качество,картина,звук,гаранция.
    Е добре де, LG 49sj810v не сивее ли дразнещо и неравномерно в тъмното??? Всички така твърдят!?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #17

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    Здравей espace, извинявам се, грешката е моя - крушките в офиса са Philips Graphica Pro D50 - 18 ватови. Хората, които се занимават ми казаха, че не са особено скъпи, но тази подръжка не е мое задължение. Здравей hristoslav2 благодаря за линковете! Относно възможностите на матриците, мисля че това е стара таблица. Ако прегледаш списъка с панели за PC монитори ще срещнеш доста VA панели, които са 10 битови без FRC.

    TFT Central Monitor Panel Part Database

    Това е и причината Сони и Самсунг да правят HDR телевизори.
    На линка има само един, който е изписан като 1.07b (10-bit) - първият ред
    но..същият брой "цветове" може да бъдат възпроизведени и от 1.07b (8-bit+FRC)
    Панелът по спецификации
    AUO M320DVN01.0 Overview - Panelook.com

    Преди две години, подложих на съмнение - изписаните в спесификациите 10 бита и бутнах фитила на когото трябва в един форум и....
    Determining Display-Panel Bit Depth - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    https://www.avforums.com/threads/so-...r-not.2065623/

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post697690

    Видеопанели
    Global Panel Exchange Center - Panelook.com

    Видеопанелът се състои от няколко компонента:

    - LCD матрица
    - метален корпус
    - подсветка
    - отражатели
    - дифузъори (разсейватели)
    - контролер (T-con)
    Захранващият блок е отделно.


    Битност на панелите

    • 8 bpp, 28 = 256 colors
    • 16 bpp, 216 = 65,536 colors ("Highcolor" )
    • 24 bpp, 224 = 16,777,216 colors ("Truecolor")


    6-bit color
    2^6 x 2^6 x 2^6 = 64 x 64 x 64 = 262,144

    8-bit color
    2^8 x 2^8 x 2^8 = 256 x 256 x 256 = 16,777,216

    Стандартните 8-битови панели, използвани обикновено за LCD телевизори, са способни да представят 256 степени на градация между цветовете...което е твърде малко за изобразяване на заобикалящата ви реалност, където цветовете са 48 битови.
    8bit цвят - 2 на 8-ма степен или 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 което ни дава 256 оттенъка.
    10bit цвят - 2 на 10-та степен или 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 което ни дава 1024 оттенъка.
    12bit цвят - 2 на 12-та степен или 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 което ни дава 4096 оттенъка.
    16bit цвят - 2 на 16-та степен или 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 което ни дава 65,536 оттенъка.
    Color depth - Wikipedia, the free encyclopedia
    1.Display Color : 16.7 Mилиона (8-bit)
    8-bit color - Wikipedia, the free encyclopedia
    2.Display Color : 1.06 Милиарда (8-bit + Dithering)
    3.Display Colors : 1.07 Милиарда (10-bit)
    http://origin.arstechnica.com/news.m..._example01.png


    В така наречените 10bit-ови панели се използва дизеринг (8-bit + Dithering) .
    10 "битовият" панел, предлага градация с 1024 оттенъка, като така нареченият 10 битов цвят се постига с рендиране на цветовете-чрез технологията Dithering.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dither
    Тоест ако имаме подред 3 пиксела и левият възпроизвежда син цвят,централният лилав, а десният червен - то централният пиксел възпроизвежда в един момент син ,а в следващият червeн цвят/редува ги/ -така лъже окото ,че свети в лилаво.


    Дизеринг не става покадрово, а като съседните пиксели мигат - в двата най-близки нюанса. При заливане на екрана с едноцветна заливка, която дисплея не може да изобрази(като цвят), за да се създаде видимост на целевият цвят,
    - при линия с дебелина 1 пиксел цветовете на съседните пиксели се променят през един,
    - при голяма площ, варират цветовете на определени точки (шахматно). Тоест не цялата заливка променя цвета си на най-близките възпроизводими, а в шахматен ред - първо едните в близкият отенък надолу, после другите в близкият отенък нагоре - после обратното.
    Тоест цвета на всеки пиксел се променя покадрово в разнобой със съседните му - при дизеринга яркоста на пиксела се променя в минимални размери.

    Всички LCD видеопанели са 8 битови. Всичко останало /10-12-14bit/ е постигнато софтуерно ,както при почти всички телевизори в момента. Стандартните 8-битови панели, използвани обикновено за LCD телевизори, са способни да представят 256 степени на градация между цветовете. 10-битовият панел, предлага градация с 1024 оттенъка.

    Стандартните 8-битови панели, използвани обикновено за LCD телевизори, са способни да представят 256 степени на градация между цветовете.
    10 "битовият" панел, предлага градация с 1024 оттенъка. Реално 10 битовият цвят се постига с рендиране на цветовете-чрез технологията Dithering.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dither GRAPHICS: Dithering
    Тоест ако имаме подред 3 пиксела и левият възпроизвежда син цвят,централният лилав, а десният червен - то централният пиксел възпроизвежда в един момент син ,а в следващият червeн цвят/редува ги/ -така лъже окото ,че свети в лилаво.
    Въпреки това някои плавни преливки са проблем. Особено ако се гледа от много близко.

    Структура пикселей различных типов ЖК-панелей
    Оглавление - Дудкин А.К. Периферийные устройства ПК - Технологии современных ЖК-дисплеев.doc

    LCD pixels structure
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-11-17 в 21:56.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #18

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Ако displayspecifications.com подвеждат в описанията си... Не знам, явно според Scott Wilkinson няма начин някой да разбере истината, което означава че всеки може да е прав. Аз работя на 10 битов монитор с dithering 8+FRC. Поне така твърдят EIZO. Видеокартата е FirePro, свързана през дисплей порт, Уиндоуса е 64 битов, Фотошопа и Илюстратора са настроени на 30 битово рендиране. Всичко изглежда наред. След споделените ви мнения се колебая вече между LG 55SJ850V и Sony KD-55XE9005 за телевизор...

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #19

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Вземи вторият.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    25
    #20

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    ОК, благодаря hristoslav2! В rtings.com Sony KD-55XE9005 има чудесен рейтинг - дано не е реклама.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    8
    #21

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Здравейте,
    https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and...ml#srcid=11026
    Какво ще кажете? Има ли някакви "подводни камъни" предвид, че е от УК. Модела си има всички тунери, но все пак? За щепсела ясно...
    PS Гледам, че се поръчва масово от "унгарците", та викам що да не е от англичаните!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #22

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Единственото което се сещам е S-IPS, WRGB панела

    На твое място бих го купил от България. Причината не е само в панела а и в настройките на тунера и гаранцията.
    Ако се повреди какво правиш? Пращаш го в Англия?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    31
    #23

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    да само че в БГ е 1800-1900лв. а в УК 600 пари.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    8
    #24

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Единственото което се сещам е S-IPS, WRGB панела

    На твое място бих го купил от България. Причината не е само в панела а и в настройките на тунера и гаранцията.
    Ако се повреди какво правиш? Пращаш го в Англия?
    Благодаря за отговора, но можеш ли да бъдеш по специфичен (ако имаш инфо) какво ще рече "настройките на тунера"?
    По EAN на продукта излиза това: LG 49 LG SUPER UHD TV | LG Electronics UK
    Не съм гледал подробно, но: "Digital TV Reception(Terrestrial,Cable,Satellite) DVB-T2/C/S2", за БГ: Приемане на цифрова телевизия (ефирна, кабелна и сателитна) DVB-T2/DVB-C/DVB-S2, т.е. разлика не намирам поне като хардуеър.
    Имам познат с купен втора ръка TV от УК и с приемника на кабелният оператор: гледам си нормално", поне така казва...
    За гаранцията: ами не съм, чел подробно, но тези от "унгарците", какво правят? В смисъл или ще ми го приемат и тук или ще го пращам там. Да предположим 2-то...
    При тегло от 20кг с кашона ще ми струва 40лв в едната посока. При разлика от едни 400лв в цената това прави 5 пъти пращане и връщане. За 5г гаранция мисля, че ще е голям карък да се случи. Както и да е, на този етап се отказвам от купуването на тв изобщо. С риск да прекаля с размера на поста ще разкажа.
    Решихме с жената, че е крайно време да закупим ново тв. Нямаме оплакване от старото (LG), но натрупа годинки и така. Разбира се като покупка която правя веднъж за години
    почнах да чета и разглеждам. Признавам си предубедено LG с предимство. Попаднах на вашият форум, който ми беше изключително полезен и се убедих, че действително сони 49xe9005 и панасоник 50dx780 са за предпочитане, но цената им не ми допада. Капризен клиент съм, искам максимум за парите си, но пък и парите да не са една торба! Предимно телевизия (SD) се гледа, а и като добавим малките деца и нямам нито време, нито желание за друго. Още една причина да поизчакаме с покупката. И понеже форумът ми беше, предполагам и ще е много полезен искам да споделя впечатленията си натрупани до тук за да дам и аз моите 5ст.
    Четейки за недостатъците на LG попаднах на лошият "Local Dimming". В .rtings е оценен на 1,5. Пак там на самсунг mu9000! e с 1,8?! А за самсунга не прочетох това да се коментира като недостатък? После за сони х900е е 6,5 - много по добре! Но си е посредствен резултат! LG Oled е с оценка 10! Продължавайки да чета попаднах на следното:
    Sony тв 2017: 49XE9005, 55XE9005, 65XE9005 - оптимальный выбор 2017? - Страница 260 - Форум о телевизорах
    Така снимано много-много не ми изглеждат нещата кой знае колко по добре при сони. Също лагави входове, проблемен андроид, най-ниска оценка за звук от трите.
    Също някакъв бъг при възпроизвеждането на филми с черни ленти (21:9 формат). То хубаво най-добра картина, ама ОЛЕД-а е още по добра. Жалко, че панасоник липсва в rtings за да видим при същото оценяване какви оценки би получил. Сега както прочетох тук, външен плеър и саунд бар за по претенциозните и всички "проблеми" на сони-то изчезват. Да, но с това и разликата в цената с ОЛЕД-а... В доста сайтове за рейтинги има "най-добър бюджетен". Сега, едва ли SJ810 е бюджетен, но ако е ~ 1400лв в сравнение с 2400 на сони? То е същото като 2400 за сонито и 3400 за LG oled...?! Извинявам се ако звуча предубедено, но се стремя да представя още една гледна точка. Искаше ми се да има повече инфо и за Филипс, защо не и за Шарп? Оставам с вътрешно убеждение, че 50dx780 е за предпочитане. За сега съм пас, дано догодина да изкочи LG олед-че, пък било то и от англия на сходна цена (1800-2000), ако не 2019...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #25

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Цитат Първоначално публикувано от z1ggyg0 Виж публикацията
    да само че в БГ е 1800-1900лв. а в УК 600 пари.
    и като ги конвертираш в левове се получават - 1334,81

    Цитат Първоначално публикувано от miroDM Виж публикацията
    Благодаря за отговора, но можеш ли да бъдеш по специфичен (ако имаш инфо) какво ще рече "настройките на тунера"?
    По EAN на продукта излиза това: LG 49 LG SUPER UHD TV | LG Electronics UK
    Не съм гледал подробно, но: "Digital TV Reception(Terrestrial,Cable,Satellite) DVB-T2/C/S2", за БГ: Приемане на цифрова телевизия (ефирна, кабелна и сателитна) DVB-T2/DVB-C/DVB-S2, т.е. разлика не намирам поне като хардуеър.
    Имам познат с купен втора ръка TV от УК и с приемника на кабелният оператор: гледам си нормално", поне така казва...
    За гаранцията: ами не съм, чел подробно, но тези от "унгарците", какво правят? В смисъл или ще ми го приемат и тук или ще го пращам там. Да предположим 2-то...
    При тегло от 20кг с кашона ще ми струва 40лв в едната посока. При разлика от едни 400лв в цената това прави 5 пъти пращане и връщане. За 5г гаранция мисля, че ще е голям карък да се случи. Както и да е, на този етап се отказвам от купуването на тв изобщо.
    Възможно е да имаш проблеми с EPG или DVB-C

    А защо го ползва с външен приемник? Кой е моделът?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-11-17 в 21:44.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    31
    #26

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Пичага. Според мен лепвай един телевизор който те прави щастлив и точка.

    и по темата за SJ800V и SJ810V ( имаше много коментари че единия бил 10 бита другия 8 с ФРЦ е да ама не.) ...... https://www.avforums.com/attachments...52-jpg.946149/

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    8
    #27

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Бръз поглед върху моделният суфикс на LG показва, че при тях за разлика от други (панасоник да речем), няма специален модел за ук и ирландия?! Дори при олед, региона е Европа. Има разлика уж за Германия, Австря и Швейцария? Някъде пък за панасоник четох, че за Германия и УК модела е един и същ и вероятно различен от останалата европа?
    Трябва си задълбочено проучване! Или въпрос до съпорт на марката и така...
    Колкото до EPG или DVB-C, ами ако си гледам с приемника на оператора? Сега съм с м-тел и пак съм с приемник, така са и над 90% от домакинствата... Все пак имат допълнителни функционалности. Какво печеля (освен липса на 2-ро дистанционно и малко железария около тв) ако съм с картата директно в тв?
    За моделът на познатият трябва да попитам, някакъв стар панасоник е, поне на 5год.
    Много от предлаганите марки имат международна или европейска гаранция от производителя (Напр. LG, Philips, Sony, Panasonic, Canon, Nikon, Bosch, Apple, и тн.) Тези продукти може да бъдат сервизирани и в България, в най-близкия до вашето населено място оторизиран сервиз на марката.
    Така пише в гаранционните условия на едигитал. Та ако важи и за от УК?
    И пак там (едигитал) 49sj810 e 1 658,14 лв.2 131,00 лв. (-22%)
    PS Като искате хубава цена за конкретни модели, почвайте да ги "плюете" тук (примерно с *** накрая), за да си знаем, че е на ужким и да свалят цените!
    Като се сетя колко хора дават по 2-3-4 хиляди и после нова и т.н. sd качество...

    Пичага. Според мен лепвай един телевизор който те прави щастлив и точка.
    - Напълно съгласен!

    - - - - - - - - - -

    Сещам се, че един мой съученик който от години живее в УК ми беше казал, че си е занесъл Булсата там. Едва ли си е занесъл и тв-то... Ще взема да го поразпитам знае ли нещо по въпроса.

  16. Junior Member Аватара на донКурЛеоне от СиераЛеоне
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    софия
    Мнения
    20
    #28

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    Цитат Първоначално публикувано от formula1 Виж публикацията
    Е добре де, LG 49sj810v не сивее ли дразнещо и неравномерно в тъмното??? Всички така твърдят!?

    - - - - - - - - - -



    Е добре де, LG 49sj810v не сивее ли дразнещо и неравномерно в тъмното??? Всички така твърдят!?

    Съвършен телевизор за 1700 лв. няма, съмнявам се да има и за повече. Ако търсите под вола теле, ще намерите .... който търси намира. Телевизора не сивее "дразнещо и неравномерно", не казвам, че не сивее, но не е дразнещо. Пробвах го при 4к клипове, там нещата са различни. Черното си е черно, дълбоко и наситено. При НD нещата малко се променят, но не и до степен "дразнещо и неравномерно". Купете си телевизор за 10 хил.лв. и ме викнете да му намеря 100 кусура. Съвършени неща няма, обаче за 1700 лв., 5 г. гаранция и всичките му екстри, този телевизор си заслужава на 100% !

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    8
    #29

    Отговор: Наистина ли SuperUHD LCD линията за 2017-та на LG е толкова зле?

    https://edigital.bg/led-televizori/t...th-led-p502537 - Хехех... След нова година 1300!

    Иначе писах до съпорта на LG UK, дали UK модела LG 49sj810v (EAN 8806087416282) ще работи в ЕУ където модела е EAN 8806087416435 и каква е разликата. Отговора е:



    Good afternoon,

    I apologise for the delay in getting back to yourself, due to a high volume of incoming emails we currently have a small backlog which we are working to clear as quickly as possible.

    Having looked at this, in theory this will work you may just lose some UK channels as the TV will automatically set to whichever country you are in.

    I do hope this helps and if you need any more assistance please get in contact.

    Kind Regards,

    Josh
    Level 1 Customer Support Team
    LG Electronics UK Help Desk
    -------------------------------------
    LG Customer Services
    UK: 0844 847 5454 Ireland: 0818 27 6954
    Mon-Sat 9am to 6pm
    Closed Sundays and Closed bank holidays
    LG Electronics UK | Consumer & Home Electronics from LG | LG UK
    You can even reach us via our Web Chat facility through the LG UK website
    Chat & Email | LG U.K.

    Мда... ще се дебне за ОЛЕД-че догодина.

    PS В английският сайт вече от 599 е 849... Пък и лирата поскъпна... Промоциите са им промоции, няма спор! Тука само замазват очите с некой мижав %...
    Този пост е редактиран от miroDM; 13-12-17 в 22:11.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    31
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от miroDM Виж публикацията
    https://edigital.bg/led-televizori/t...th-led-p502537 - Хехех... След нова година 1300!

    Иначе писах до съпорта на LG UK, дали UK модела LG 49sj810v (EAN 8806087416282) ще работи в ЕУ където модела е EAN 8806087416435 и каква е разликата. Отговора е:



    Good afternoon,

    I apologise for the delay in getting back to yourself, due to a high volume of incoming emails we currently have a small backlog which we are working to clear as quickly as possible.

    Having looked at this, in theory this will work you may just lose some UK channels as the TV will automatically set to whichever country you are in.

    I do hope this helps and if you need any more assistance please get in contact.

    Kind Regards,

    Josh
    Level 1 Customer Support Team
    LG Electronics UK Help Desk
    -------------------------------------
    LG Customer Services
    UK: 0844 847 5454 Ireland: 0818 27 6954
    Mon-Sat 9am to 6pm
    Closed Sundays and Closed bank holidays
    LG Electronics UK | Consumer & Home Electronics from LG | LG UK
    You can even reach us via our Web Chat facility through the LG UK website
    Chat & Email | LG U.K.

    Мда... ще се дебне за ОЛЕД-че догодина.

    PS В английският сайт вече от 599 е 849... Пък и лирата поскъпна... Промоциите са им промоции, няма спор! Тука само замазват очите с некой мижав %...
    Да тв-то беше 599 лири (аз на толкова го купих) сега отново са го вдигнали на 849 , но мисля че ще го намалят по коледа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Windows insiders наистина ли е безплатен?
    От zaho_cool във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-16, 17:44
  2. Толкова ли е зле GE50va
    От divi4 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-11, 13:01
  3. Setcom.bG наистина става все по-известен
    От didoriginal във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 12-04-03, 16:07
  4. mp3.online.bg наистина не се отваря
    От Vandal във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 05-02-03, 12:58
  5. Какво ще стане с Celeron линията на Intel...
    От Stealth във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 21-06-02, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе