Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 258

LG телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #151

    Отговор: LG телевизори 2018

    DjBS
    Не и през телевизора. Можеш с външен тунер.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #152

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Leo Rojas Виж публикацията
    Здравейте,
    от 11 дни съм собственик на LG 43 UJ 635 V,телевизорът ме задоволява напълно с качеството на картината и звукът си,особенно на HD kаналите и 4К видеото в Ютуб...
    Прилично се справя и със SD каналите(но не със всички).....Ако искате да го гледате на такава резолюция(SD) и изберете по-голям диагонал,просто трябва да сте на по-голямо разстояние...иначе е мъка...
    Та проблемът ми е– при гледане на 4К клипове в Ютуб(директно в приложението,а не в браузъра(там е кофти) ),след известно време качеството спада на HD,а след още известно време и почва да буферира...Писах до съпорта на LG,и ми отговориха,че проблемът ми бил в скоростта на нета...а той е добър 90/90 мбит/сек....или че вътрешната памет на ТВ-то се пълнела....
    Свързан e към рутера посредством WI-FI....
    интересното е,че при изключване на телевизора от контакта и повторното му включване,проблемът изчезва...Каква е причината според вас?
    Относно описаният проблем....явно не е бил само при мен,а и при значително по-скъпите ОЛЕД модели на LG от 2017 г.( рових по чужди форуми)
    Касае е се за софтуерен бъг,който пречи за стабилна WI-FI връзка между рутера и телевизора и скоростта рязко пада след известно време..при рестартиране се оправяше...
    та аз реших проблема като се свързах чрез ЛАН кабел към рутера....и всичко си работи идеално вече...
    а и в допълнение LG пуснаха и ъпдеит -- 04.70.85. и проблемът с WI-FI също беше оправен......
    Този пост е редактиран от Leo Rojas; 08-08-18 в 12:31.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #153

    Отговор: LG телевизори 2018

    LAN кабелът до рутера е най-добрият вариант за гарантирана връзка. В нашето съвремие, радиоефирът е претоварен от всякакви устройства, работещи на близки честоти и това пречи на добрата работа на Wi-Fi връзката.

    Как да видим наработените часове на телевизор LG
    Поставяте в работещ телевизор флашка, вземате стандартнвото дистанционно и на него бързо натискате 7 пъти червеният бутон. На флашката се създава текстов файл с времето на наработка. Поставяте флашката в компа и гледате. Времето за наработка ще бъде в минути!
    Другият вариант е в сервизното меню - Сервисное (инженерное) меню на телевизорах LG : webOS-телевизоры - Обсуждение


    LG logo luminance adjust
    It’s a new feature on the 2018 models only at this point.
    Sports lovers and news channel addicts will greatly appreciate this safety feature as they are most a risk of screen burn .

    LG call the feature “Logo Luminance Adjustment”
    • Adjust the luminance of static images such as logos within content to correct potential picture quality issues.
    • This feature can be switched on or off just like pixel shift can be.

    https://www.avsforum.com/forum/40-ol...l#post55799440
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-08-18 в 19:40.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #154

    Отговор: LG телевизори 2018


    We review the LG B8, an entry-level 2018 OLED TV from the South Korean brand. Topics covered include 3D LUT Autocal, black frame insertion, difference from step-up C8, HDR Game Mode vs 2017's B7 OLED, risk of burn-in, and more.

    Our review sample is 65 inches in screen size, model number OLED65B8PLA which is the UK 3-pin-plug version. It may also be sold as the LG OLED65B8 or LG OLED65B8P.

    Ted's calibration disc (which is excellent) can be found here:

    https://displaycalibrations.com/disk_copy_order.html
    https://displaycalibrations.com/requ..._download.html
    технически детайли и ограничения на OLED в HDR режим
    https://liftgammagain.com/forum/inde...7/#post-107364


    http://webos-forums.ru/topic4770.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-08-18 в 22:57.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #155

    Отговор: LG телевизори 2018

    Здравейте интересувам се за информация за телевизор от ниския клас: lg 32lk6100plb.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    26
    #156

    Отговор: LG телевизори 2018

    Здравейте,имам LG 42 LM 669,от 2013 ми вършеше добра работа до сега. Вечер екрана му започна да трепти,направо си мести картината за част от секундата нагоре и надолу,сякаш се опитва да се центрира сам.Това го прави и на менютата.Изключвам го от контакта и го оставям цяла нощ,на сутринта няма проблем.Вечер започва отново.Това започна в неделя когато се прибрах ,а в събота е имало гръмотевична буря,дали има нещо общо?Моля за помощ и мнения.Благодаря.

    Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #157

    Отговор: LG телевизори 2018

    По-скоро е дефект в мейн борд или тайкон борда. При гръмотевица по кабела - ще изгори мейн борда и ТВ няма да работи.
    Занеси го в сервиз.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    26
    #158

    Отговор: LG телевизори 2018

    Развалена му се оказа платката в която се събират всички външни входове,HDMI,AV ,cable и други.250лв нова.Загрява след около час работа и картината започва да подскача.Притеснява ме ,че от година ползвам PS4 и често сменям от дистанционното hdmi входовете,дали това може да е причината довела до проблема?Тоест честата смяна на входящия сигнал.Иска ми се с новата платка да изкара повече.Мнения?

    Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #159

    Отговор: LG телевизори 2018

    ПС4 няма нищо общо с недоразуменията на ЛГ - просто (поне в масовите модели) качеството им не е на необходимото ниво.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #160

    Отговор: LG телевизори 2018

    LG shows off 88in 8K OLED and giant 173in MicroLED display at IFA 2018...
    https://www.whathifi.com/news/lg-sho...ay-at-ifa-2018
    source:[whathifi.com]


    source video:[youtube.com - digitaltrends.com]


    source video:[youtube.com-4kfilme.de]

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #161

    Отговор: LG телевизори 2018

    Гаранция за пикселите
    72 часа гаранция
    Гаранцията включва замяна на уреда при поява на повреден пиксел в посочения период от 72 часа, считано от датата на закупуване.
    https://media.flixcar.com/f360cdn/LG...9-pixel-bg.jpg

    LG 65SK9500 test
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...5661/test.html

    65SK9500:IPS panel,RGB,F.A.L.D. (96 zones)





    source photo:[lesnumeriques.com]


    Exclamation LG OLED B6,C6,E6,G6 support for 1080p @120Hz
    https://www.avsforum.com/forum/40-ol...l#post52924649
    https://www.blurbusters.com/overclock/120hz-pc-to-tv/

    Има една функция ABSL
    при обичайно използване ABSL защитава потребителя коогато по ведоглеждане е оставил статично изображение на екрана.
    Трябва да се изключва само когато се прави калибрация и в редките случаи когато ТВ се ползва като условен монитор и срабтването на затъмняването на картината не е нужно.
    ABSL се намира в пункт TPC Enable от сервизното меню
    https://www.avsforum.com/forum/attac...4&d=1462109503
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-09-18 в 22:01.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #162

    Отговор: LG телевизори 2018

    Здравейте, преди 5 дни си купих OLED LG C8. Пиша тоя пост за да предупредя тия, които са решили да си купуват OLED телевизор на фирмата.

    Тия телевизори имат проблем, който не е е отразен в многобройните ревюта в интернет. Но ще го намерите в личните коментари в множество форуми. Това е еднородността на изображението в по-тъмните сцени. Няма да забележите тоя проблем в магазина. Там пускат ярки рекламни филмчета, които изглеждат фантастично. Освен това магазинът е силно осветен и трудно ще забележите това, което ще ви извади очите щом се приберете и пуснете някой филм на ужасите с множество тъмни сцени. След това вероятно, като мен, ще поровите в интернет и ще намерите тестови филмчета за възпроизвеждането на сивия цвят в градации от 5% до 50%. Ето какво видях когато пуснах такъв тест:



    Това е при 5% сиво в затъмнено помещение. Ето как изглежда това във филмов кадър:



    Ето още един пример:




    Веднага щом видях това, всъщност на другия ден след покупката отидох в Технополис и поисках да подменят телевизора, който струва 3700 лева. Оказа се, че нямали такава практика независимо, че телевизорът е закупен буквално преди часове и е дефектен. Трябвало да отиде в сервиз. Нямаше какво да правя и го закарах в сервиза. От там не ме обнадеждиха много. Казаха че има някаква вероятност LG да подменят панела, но не е сигурно. Сега чакам решението на LG. Но като чета чуждите форуми, вероятността да подменят панела е много малка, а вероятността да ми подменят телевизора - нищожна. Има и друга вероятност, която е много висока - при подмяната да попадна на подобен панел или още по-калпав . Защото моят случай не е изолиран. Това е системен проблем на OLED панелите на LG. Иначе на по светлите сцени образът е брилянтен. Но той е такъв и при обикновените LED телевизори, които са три пъти по-евтини.

    Моят съвет е - ако купувате телевизор, а и друга техника направете го от онлайн магазин. Тогава имате право в рамките на 2 седмици да върнете техниката без обяснения. Просто не ви е харесала. Ако обаче закупите от физически магазин - нямате право на такава екстра. Дори в самият магазин, след касите, да констатирате дефект, пътяг е един - сервиза. Не можете да подмените стоката. Можете само да я ремонтирате.

    Ако все пак купувате OLED в магазин - носете със себе си на флашка тестово филмче за градациите на сивото в диапазона 5 - 50 %. Освен това запишете тъмни сцени от няколко различни филма и вижте как ще се възпроизведат. Но аз лично бих заложил на онлайн магазин. Така ще имам време спокойно да протествам телевизора в различни режими и ако не ми хареса - да го върна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Иванов52; 06-09-18 в 15:28.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #163
    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Здравейте, преди 5 дни си купих OLED LG C8. Пиша тоя пост за да предупредя тия, които са решили да си купуват OLED телевизор на фирмата.

    Тия телевизори имат проблем, който не е е отразен в многобройните ревюта в интернет. Но ще го намерите в личните коментари в множество форуми. Това е еднородността на изображението в по-тъмните сцени. Няма да забележите тоя проблем в магазина. Там пускат ярки рекламни филмчета, които изглеждат фантастично. Освен това магазинът е силно осветен и трудно ще забележите това, което ще ви извади очите щом се приберете и пуснете някой филм на ужасите с множество тъмни сцени. След това вероятно, като мен, ще поровите в интернет и ще намерите тестови филмчета за възпроизвеждането на сивия цвят в градации от 5% до 50%. Ето какво видях когато пуснах такъв тест:



    Това е при 5% сиво в затъмнено помещение. Ето как изглежда това във филмов кадър:



    Ето още един пример:




    Веднага щом видях това, всъщност на другия ден след покупката отидох в Технополис и поисках да подменят телевизора, който струва 3700 лева. Оказа се, че нямали такава практика независимо, че телевизорът е закупен буквално преди часове и е дефектен. Трябвало да отиде в сервиз. Нямаше какво да правя и го закарах в сервиза. От там не ме обнадеждиха много. Казаха че има някаква вероятност LG да подменят панела, но не е сигурно. Сега чакам решението на LG. Но като чета чуждите форуми, вероятността да подменят панела е много малка, а вероятността да ми подменят телевизора - нищожна. Има и друга вероятност, която е много висока - при подмяната да попадна на подобен панел или още по-калпав . Защото моят случай не е изолиран. Това е системен проблем на OLED панелите на LG. Иначе на по светлите сцени образът е брилянтен. Но той е такъв и при обикновените LED телевизори, които са три пъти по-евтини.

    Моят съвет е - ако купувате телевизор, а и друга техника направете го от онлайн магазин. Тогава имате право в рамките на 2 седмици да върнете техниката без обяснения. Просто не ви е харесала. Ако обаче закупите от физически магазин - нямате право на такава екстра. Дори в самият магазин, след касите, да констатирате дефект, пътяг е един - сервиза. Не можете да подмените стоката. Можете само да я ремонтирате.

    Ако все пак купувате OLED в магазин - носете със себе си на флашка тестово филмче за градациите на сивото в диапазона 5 - 50 %. Освен това запишете тъмни сцени от няколко различни филма и вижте как ще се възпроизведат. Но аз лично бих заложил на онлайн магазин. Така ще имам време спокойно да протествам телевизора в различни режими и ако не ми хареса - да го върна.
    Така,тоест какво се получава....,че най високо оценяваният оглед те във видео ревютата всъщност е много рискована покупка и гаранцията му е под въпрос.
    Мисля,че се касае за отделен/отделни случай.Цалкк за колегата,надявам се ,че все пак LG ще са точни както и други пъти и ще му го сменят.Все пак говорим за С-серията,тя не се купува от всеки или хора без изисквания,възможности и Ноу Хау...
    Интересно е също да се знае как стоят нещата със звука при моделът.Обещава саунд с който останалите тв не могат да се похвалят....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #164

    Отговор: LG телевизори 2018

    Ако сте ценител - не става за слушане без външна звукова система. Иначе се чува ... нещо.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #165

    Отговор: LG телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Здравейте, преди 5 дни си купих OLED LG C8. Пиша тоя пост за да предупредя тия, които са решили да си купуват OLED телевизор на фирмата.

    Тия телевизори имат проблем, който не е е отразен в многобройните ревюта в интернет. Но ще го намерите в личните коментари в множество форуми. Това е еднородността на изображението в по-тъмните сцени. Няма да забележите тоя проблем в магазина. Там пускат ярки рекламни филмчета, които изглеждат фантастично. Освен това магазинът е силно осветен и трудно ще забележите това, което ще ви извади очите щом се приберете и пуснете някой филм на ужасите с множество тъмни сцени. След това вероятно, като мен, ще поровите в интернет и ще намерите тестови филмчета за възпроизвеждането на сивия цвят в градации от 5% до 50%. Ето какво видях когато пуснах такъв тест:



    Това е при 5% сиво в затъмнено помещение. Ето как изглежда това във филмов кадър:



    Ето още един пример:




    Веднага щом видях това, всъщност на другия ден след покупката отидох в Технополис и поисках да подменят телевизора, който струва 3700 лева. Оказа се, че нямали такава практика независимо, че телевизорът е закупен буквално преди часове и е дефектен. Трябвало да отиде в сервиз. Нямаше какво да правя и го закарах в сервиза. От там не ме обнадеждиха много. Казаха че има някаква вероятност LG да подменят панела, но не е сигурно. Сега чакам решението на LG. Но като чета чуждите форуми, вероятността да подменят панела е много малка, а вероятността да ми подменят телевизора - нищожна. Има и друга вероятност, която е много висока - при подмяната да попадна на подобен панел или още по-калпав . Защото моят случай не е изолиран. Това е системен проблем на OLED панелите на LG. Иначе на по светлите сцени образът е брилянтен. Но той е такъв и при обикновените LED телевизори, които са три пъти по-евтини.

    Моят съвет е - ако купувате телевизор, а и друга техника направете го от онлайн магазин. Тогава имате право в рамките на 2 седмици да върнете техниката без обяснения. Просто не ви е харесала. Ако обаче закупите от физически магазин - нямате право на такава екстра. Дори в самият магазин, след касите, да констатирате дефект, пътяг е един - сервиза. Не можете да подмените стоката. Можете само да я ремонтирате.

    Ако все пак купувате OLED в магазин - носете със себе си на флашка тестово филмче за градациите на сивото в диапазона 5 - 50 %. Освен това запишете тъмни сцени от няколко различни филма и вижте как ще се възпроизведат. Но аз лично бих заложил на онлайн магазин. Така ще имам време спокойно да протествам телевизора в различни режими и ако не ми хареса - да го върна.
    Променете яркостта в настройките, лентата трябва да изчезне:
    Телевизор LG OLED C8 (55,65,75") 2018 года : webOS-телевизоры - Обсуждение - Страница 23

    Това беше така:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Baiker; 23-09-18 в 20:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  2. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 15:32
  3. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 13:43
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 16:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе