Резултати от 1 до 4 от общо 4

За промоцията „5 Години Грижа за Клиента“

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #1

    За промоцията „5 Години Грижа за Клиента“

    Здравейте,

    Предстои ми покупка на телевизор и се спрях като марка на LG. Зачетох се в условията на промоцията „5 Години Грижа за Клиента“

    В промоцията „5 Години Грижа за Клиента“ участват само следните търговски
    вериги:

    Zora
    www.zora.bg

    Techmart
    www.techmart.bg

    Technopolis
    www.technopolis.bg

    Technomarket
    www.technomarket.bg

    Polycomp
    www.polycomp.bg
    Та въпроса ми е, ако го купя от друг магазин, понеже в тези има 2 телевизора на кръст и този дето съм харесал естествено го няма дали ще ми важи гаранцията?

    Също ме интересува при покупка от онлайн магазин, дали при евентуален проблем трябва да се обръщам към магазина, който утре я го има я не или мога директно към LG? И как става това, пише че през първите 2 години има "безплатно сервизиране на място" - някой ще ми дойде на крака да го оправи или пак ще си играем с куриери?

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #2

    Отговор: За промоцията „5 Години Грижа за Клиента“

    Преди 6 месеца купих от румънците и ми дадоха гаранцията...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #3

    Отговор: За промоцията „5 Години Грижа за Клиента“

    Моя тв. е закупен от Технополис и е с 5 години грижа за клиента...Към стандартната гаранция ти дават и един допълнителен лист за кои модели важи 5 годишната гаранция...Тв-то сдаде багажа след година и малко и действително дойдоха в къщи за подмяна на дънната платка(пише си го в гаранцията че през първите 2 год.идват на място)Писал съм тук във форума за проблемите с моя тв...Стане ли проблем през първите 2 год...драскаш един ред на сайта на LG,описваш проблемчето и ако се установи че действително има проблем(както беше при мене) звънкат ти по тел. уговарате точен час и дата и пращат човек от най близкия до теб сервиз който има договор с LG за сервиз и поддръжка..През следващите 3 год..гаранцията важи ма го влачиш на рамо из сервизите ако има проблем...това е..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: За промоцията „5 Години Грижа за Клиента“

    Цитат Първоначално публикувано от JSMtv Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми покупка на телевизор и се спрях като марка на LG. Зачетох се в условията на промоцията „5 Години Грижа за Клиента“



    Та въпроса ми е, ако го купя от друг магазин, понеже в тези има 2 телевизора на кръст и този дето съм харесал естествено го няма дали ще ми важи гаранцията?

    Също ме интересува при покупка от онлайн магазин, дали при евентуален проблем трябва да се обръщам към магазина, който утре я го има я не или мога директно към LG? И как става това, пише че през първите 2 години има "безплатно сервизиране на място" - някой ще ми дойде на крака да го оправи или пак ще си играем с куриери?

    Благодаря.
    МОже от където искаш стига да го вземат от Поликомп или Магнум-Д - тоест офицален внос

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VIVACOM пуска сателитна телевизия директно до клиента
    От granity във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 13-09-10, 13:26
  2. OPERA 9.5 как да изключа битторент клиента
    От zla gad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-09-08, 14:16
  3. TV-OUT грижа
    От bestman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 14-09-06, 00:01
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 15:44
  5. Отговори: 25
    Последно: 12-11-03, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе