Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree7Одобрявам

Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #1

    Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    HDMI 1 ни приема, ни предава Засича, че му включвам устройство, но после стои на "Няма сигнал" или на черен екран. Като включа кабела на HDMI 3 например, веднага тръгва картината от устройството.
    Скоро се ъпдейтна, но проблема се появи днес - едва ли са свързани нещата, но все пак... Телевизора е LG 43UK6400PLF, а версията на фърмуера е 04.10.40. Не съм му върнал още заводските настройки, първо реших да попитам!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #2

    Re: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Изключи го от контакта за 20ина секунди и ще се оправи, ако си с кабелна телевизия извикай техници да ти сложат галваничен разделител.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    То ако правиш пробите при работещи устройства и другите портове ще дават черен екран

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Изключих го, но не, не се оправи

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Цитат Първоначално публикувано от xxxx Виж публикацията
    HDMI 1 ни приема, ни предава Засича, че му включвам устройство, но после стои на "Няма сигнал" или на черен екран. Като включа кабела на HDMI 3 например, веднага тръгва картината от устройството.
    Скоро се ъпдейтна, но проблема се появи днес - едва ли са свързани нещата, но все пак... Телевизора е LG 43UK6400PLF, а версията на фърмуера е 04.10.40. Не съм му върнал още заводските настройки, първо реших да попитам!
    Как включваш hdmi кабела:
    1. спираш захранването на тв, вадиш антенния кабел, спираш източника на сигнала който е и включваш hdmi кабела.. после палиш тока на у-вата...
    2. както си работят у-вата в движение включваш hdmi кабела м/у тв и източника на сигнал?

    1 или 2?

    Ако е 1 има опасност да изгори hdmi порта...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #6

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Ами не - веднъж го включих като монтирах телевизора, и от тогава не съм го пипал, до вчера, когато просто спря. За него е свързан ресивър. Вчера го прехвърлих на HDMI 3 и заработи, но чак антената не съм махал. Само захранванията.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #7

    Re: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Ако са на 1 кръг, занулени контакти и с галвсничен разделите на кабелната, няма ядове да си ги включва при включени устройства.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #8

    Отговор: Re: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Аз така и не разбрах последно може ли при включен телевизор и включен лаптоп да си свържеш едното с другото или трябва и двете да са изключени за да направиш връзката и след това да ги включиш?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    HDMI при изключени устройства , при свързване на компютър пък може да се каже задължително да са в един токов кръг ..., че да няма искри

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #10

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Това е правилния начин, независимо дали са в един токов кръг:

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    ...спираш захранването на тв, вадиш антенния кабел, спираш източника на сигнала който е и включваш hdmi кабела.. после палиш тока на у-вата...
    При изключване на HDMI кабел (пак при изключени от мрежата устройства) - първо изключваш другите кабели и най-накрая HDMI кабела.
    Този пост е редактиран от Frogst; 25-02-19 в 14:46.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #11

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Кой е тоз телевизор или лаптоп със зануляване? :D
    espace и grischa харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #12

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Последните 10 години винаги свързвам лаптоп или компютър с телевизор чрез HDMI докато и двете са включени - как ми е оцеляла техниката не знам. Мога да гарантирам, че едно 90% го правят така, защото съм сигурен, че не са чували, че е проблем и може да стане нещо, а и си мисля, че тези устройства трябва да си имат някаква защита все пак.
    Този пост е редактиран от berpan; 25-02-19 в 15:23.
    brave и boxi харесват това.

  16. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #13

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Когато идваха да ме свързват към IPTV на Виваком, по-вещият "специалист" първо на по-новия Филипс в режим стендбай, тръгна да включва HDMI кабела. Аз му попречих и за негово учудване, обясних защо трябва да се изключват и 2-те устройства, но той беше сигурен, че греша и досега нямали проблеми с това...
    При старото LG 32LC2RR, което ми струваше 1,900лв. на кредит преди 12 г. някъде и още работи, ме издебна, застана пред мен и въпреки, че му казах, да не го прави, Гада бодна кабела в стендбай режим-всичко беше ток към момента и се ометоха. След седмица някъде LG- то загуби картина и даде син екран на този си и единствен HDMI вход, изгоря явно и се наложи да ползвам друг вход и кабела с чинчове.
    Съвета ми е да се изключват от контакта и двете устройства, ТВ-задължително!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #14

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Цитат Първоначално публикувано от xxxx Виж публикацията
    HDMI 1 ни приема, ни предава Засича, че му включвам устройство, но после стои на "Няма сигнал" или на черен екран. Като включа кабела на HDMI 3 например, веднага тръгва картината от устройството.
    Скоро се ъпдейтна, но проблема се появи днес - едва ли са свързани нещата, но все пак... Телевизора е LG 43UK6400PLF, а версията на фърмуера е 04.10.40. Не съм му върнал още заводските настройки, първо реших да попитам!
    Върни фабричните настройки на двете устройства и пробвай пак.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #15

    Отговор: Възможно ли е това - да изгори HDMI 1

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Върни фабричните настройки на двете устройства и пробвай пак.
    Ни щъъъъ Толкова време ми отне да му наглася цветовете, че да мяза на нещо. Ако трябва да повторя...
    Всъщност адски съм разочарован от телевизора. "Слизам" от 10 годишен "Самсунг" среден клас (6-та серия), ами картината на LG-то е като избеляла на слънцето, звука му е кашонен (добре че ползвам ресивър), а след като го изключа, пластмасите му почват да пукат, та чак нощем ме стряска. А сега и това.
    Както и да е - нарочвам HDMI-я за кюфнал и ще го водя на доктор... някой ден!
    Благодаря, пичове!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Възможно ли е това?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 04-01-12, 18:03
  2. Възможно ли е да изгори видео картата?
    От Shegobieca във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 14-06-06, 11:08
  3. Възможно ли е това?
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-05-06, 11:37
  4. Kak e възможно това и каква е логиката?
    От g_velev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-05, 11:16
  5. възможно ли е да изгори TV-out
    От fori във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 24
    Последно: 17-07-03, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе