Резултати от 1 до 9 от общо 9

Възможно ли е да изгори видео картата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #1

    Възможно ли е да изгори видео картата?

    Значи имам въпрос .. - ако си държа тв-аута на видео картата включен непрекъснато към телевизора заедно с кабелната телевизия .. има ли възможност да ми изгори картата. Чувал съм че има хора които са се оплакали и са имали такъв проблем.

    пс. Видео картата ми е сапфир радеон 1600 про 256 псе

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #2

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    Да има голяма вероятност да изгори.

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #3

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    според мен вероятността да изгори TV-Out-а е по-голяма при постоянно включване/изключване на кабела към телито.

    колкото до вероятността да ти изгори видеото - ето малко съвети :

    1. желателно е* телевизора и компютъра да са включени в един разклонител/контакт(заземен)

    2. всякакви манипулации(включване/изключване на кабели) се извършват при угасени компютър и телевизор.

    3. вместо да изключваш кабела за тв-аут - по добре изключвай кабела за кабелната(ако няма да се ползват дълго време).

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    разбира се, че може

    но пък а имам един "flash tv-protector", включваш от единия край антената, от другия телевизора/компютъра и си готов защитен (поне на мен не ми е гръмнал телевизора до момента )

    за тези, които разбират, преписвам това, което пише:
    - максимално пробивно напрежение 4.5kV
    - затихване 1.5 dB

    не съм забелязал влошаване на картината

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    Вероятноста да замине видеокартата е 10% , но вероятността да замине *TV-Out - 100%

    Никога не включвай TVOUT ако кабелната е в телевизора , имаедниразредители - но те незнам колко струват и дали са ефективни!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #6

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    Да споделя и аз. Падна гръм до нас скоро и ел. таблото до нас се запали. съответно ТВ-то отиде за ремонт както и изгоря видеокартата. И двете не работеха през това време. При ремонта се оказа че доста се е опушила платката дето се свързва ТВ-оута. Човека в сервиза спомена че много ТВ-та му карали изгорели щото много хора пускали ТВ-оут към ТВ и кабелна. Спомена за някакво напрежение по кабела за кабелната и как ТВ-то нямал заземяване. Тъй де каза че е задължително да се слага галваничен разделител струвал към 10 лв. преди кабела на кабелната да влезе в ТВ-то.
    Айде със здраве.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #7

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    и аз винаги съм се чудел тоя ток дет бие от тв-ин-а на тунер-а ми не е ли опасен, на какво се дължи.

    а тия галванични джаджи прецакват ли сигнала?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #8

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    От 4 години РС и ТВ са ми постоянно включени един към друг + кабелна Имал съм 2 видео карти на ATI и от скоро на nVidia и до сега не съм имал проблем. Миналата година бях заминал 10 дни на море и бях забравил будилника на ТВ и като се прибрах..... 10 денонощия ТВ е бучал на MTV
    Нямам никакви защити и т.н. на кабелната! Явно си имам късмет!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Re: Възможно ли е да изгори видео картата?

    Цитат Първоначално публикувано от Niko-6
    От 4 години РС и ТВ са ми постоянно включени един към друг + кабелна* Имал съм 2 видео карти на ATI и от скоро на nVidia и до сега не съм имал проблем. Миналата година бях заминал 10 дни на море и бях забравил будилника на ТВ и като се прибрах.....* * 10 денонощия ТВ е бучал на MTV*
    Нямам никакви защити и т.н. на кабелната! Явно си имам късмет!* *
    Абе то и аз от толкова може би и повече ми е бил включен TV-out, докато преди 2 седмици не изгоряха.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпросче за Видео Картата ми.
    От Biktor Jeleto във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-13, 17:05
  2. Видео картата изгасва
    От MAD във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 24
    Последно: 12-12-06, 23:49
  3. Как да си клокна видео картата
    От Novia във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-06, 18:53
  4. как да си сменя видео картата help
    От virtuozo_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-12-04, 20:35
  5. възможно ли е да изгори TV-out
    От fori във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 24
    Последно: 17-07-03, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе