Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By hristoslav2

Проблем с автоматично превключване на канали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с автоматично превключване на канали

    Здравейте, телевизорът ми е SK8500PLA с фирмуер 4.10.35, закупих го вчера. Опцията за автоматична актуализация на каналите е изключена, но телевизора сам преименува каналите(някои имена съм ги променил при подреждането на лаптопа) и автоматично сменя каналите, ако включа на някой определен канал. Ако копирам списъка с канали от флашка се оправя, но това го прави за втори път. Софтуерна грешка ли е или хардуера не е наред, има ли начин да се оправи или грешката е в мен? Пробвах да махна батериите на дистанционното, но не е от него.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Цитат Първоначално публикувано от machu Виж публикацията
    телевизора сам преименува каналите(някои имена съм ги променил при подреждането на лаптопа) и автоматично сменя каналите, ако включа на някой определен канал.
    Имената на програмите се задават от оператора, така че каквото и да правиш телевизора ги получава автоматично и коригира твоята намеса.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    На кабелна цифрова съм, стария телевизор не ги сменяше, освен ако не ги преинсталирам. Не това ме притеснява, а това че сменя канали и не могат да се гледат.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Цитат Първоначално публикувано от machu Виж публикацията
    а това че сменя канали и не могат да се гледат.
    Това не го разбрах - ако може по-подробно.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Пускам 13 канал и след 2 секунди, сам си пуска на 11. Пускам на някой друг, не го сменя. Пробвам пак с 13 и пак обръща на 11. Като копирам от флашка прогамите се оправя за известно време. Забелязал съм го и на друг канал. Вчера върнах първоначалните настройки, за сега не го е правил.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Колега и аз взех същия, но още съм с приемника не съм му сложил ка модул и с тази тема почвам да се замислям какво да правя и дали е често срещан проблем?

    Иначе друго питане при теб кекава ли е стойката? Аз видях, че слагат една и съща за 49/55 инча и самия телевизор ако го бутнеш леко с пръст и доста се клати не е здраво хванат, а съм завинтил всичките винтчета добре. Явно такава си му е сглобката, но все пак при теб как е?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #7

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Аз съм с CA модул към виваком и нямам проблем с каналите. Както съм ги подредил на компютъра, така си стоят. И аз пробвах да преименувам канали и не се получи, но не е болка за умиране.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #8

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Може ли програма с която ги редите на компютър каналите и има ли инфо някъде как се качват на ТВ-то? И другото, което ме интересува е, че не мога да разбера на какъв режим да държа картината - стандартния понякога идва много ярък има и HDR ефект, но той в един момент уж е добре, в следващия имам чувството, че прецаква картината. Просто Нова ТВ да кажем е ужасна като картина и не мога да разбера как да я направя поносима за гледане...
    Този пост е редактиран от berpan; 01-03-19 в 11:49.

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #9

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Свали я от тук: ChanSort

    За картината ползвай isf dark room / тъмна стая.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #10

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    berpan, ако искаш, използвай тази калибровка - https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9000/settings

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #11

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Изключително много благодаря, ще ги направя така настройките, надявам се да стане поносимо за гледане, защото сега имам чувството, че всеки момент ще ми стане лошо когато гледам картина с лошо качество, на нормално нямам проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #12

    Отговор: Проблем с автоматично превключване на канали

    Цитат Първоначално публикувано от machu Виж публикацията
    Пускам 13 канал и след 2 секунди, сам си пуска на 11. Пускам на някой друг, не го сменя. Пробвам пак с 13 и пак обръща на 11. Като копирам от флашка прогамите се оправя за известно време. Забелязал съм го и на друг канал. Вчера върнах първоначалните настройки, за сега не го е правил.
    Явно телевизорът се е бъгнал. При проблеми от този род, най-доброто което можете да направите, е да върнете заводските настройки.
    machu одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 11-01-17, 18:22
  2. Проблем при превключване от youtube към ТВ
    От marianstoychev във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-09-16, 18:29
  3. Проблем с DVB-T канали - няма видео
    От Enties във форум Телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 08-09-12, 18:11
  4. Проблем с приемането на цифрови канали
    От ivailoh във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 09-08-09, 18:28
  5. Отговори: 8
    Последно: 26-07-07, 09:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе