Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65
Like Tree11Одобрявам

Мнение за LG OLED 55C9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #16

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Но при положение че е изгорял пиксел защо на бял фон не се вижда и е абсолютно незабележим. Само на червен и жълт се усеща леко?Нормално ли е да е фабричен дефект на пиксела , а не от това че съм го ползвал само още няколко дена от закупупуването му. чувал съм че пиксели горят след дълго време употреба , а на моят още на вторият ден констатирах този проблем. И защо не мога да кача снимки да се види проблема ...?
    Този пост е редактиран от Glen; 08-03-20 в 23:30.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #17

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Няма как, на светъл фон да видиш точка с микроразмери, която не излъчва светлина. Физиологията на човешкото око не го позволява.
    На червен фон работят само(или основно) червените субпиксели - тоест само 1/3 от пиксела и неработещият пиксел може да се забележи по две причини - по голяма тъмна зона и по-ниската осветеност на дисплея което позволява на окото да забележи леки неравномерности в осветеността.

    Пак се вманиачаваш.... На твое място, бих забравил за това. В противен случай, винаги нещо ще те гложди и ще си напъваш зрението да търсиш и видиш онзи неработещ пиксел..
    Не си трови живота с подобни глупости, а се наслаждавай на прекрасната картина.

    Качване на снимки след като си отворил поста:
    1 кликваш долу в дясно на бутона - повече опции
    2 13-ти бутон от вторият ред от бутоните за ББ кодовете
    3 избираш опция - от компютъра
    4 избираш файл
    5 потвърждаваш

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #18

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Няма как, на светъл фон да видиш точка с микроразмери, която не излъчва светлина. Физиологията на човешкото око не го позволява.
    На червен фон работят само(или основно) червените субпиксели - тоест само 1/3 от пиксела и неработещият пиксел може да се забележи по две причини - по голяма тъмна зона и по-ниската осветеност на дисплея което позволява на окото да забележи леки неравномерности в осветеността.

    Пак се вманиачаваш.... На твое място, бих забравил за това. В противен случай, винаги нещо ще те гложди и ще си напъваш зрението да търсиш и видиш онзи неработещ пиксел..
    Не си трови живота с подобни глупости, а се наслаждавай на прекрасната картина.

    Качване на снимки след като си отворил поста:
    1 кликваш долу в дясно на бутона - повече опции
    2 13-ти бутон от вторият ред от бутоните за ББ кодовете
    3 избираш опция - от компютъра
    4 избираш файл
    5 потвърждаваш
    Изпращам снимки на проблема зумнати многократно...на първите 3 снимки се вижда проблема и на 4-та която е на бял фон го няма този проблем

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

    - - - - - - - - - -

    Здр в момента съм към Булсатком и използвам fusion tv 4k устройство ...интересува ме кой вход на телевизорът тлябва да използвам за най добра обработка на картината и също така ме интересува има ли някакъв софтуер с който да калибрирам картината за най оптимално топ -качесто, острота и цветове..

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #19

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Отврът как да не се забелязва .. връщай го ..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #20

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Аз също бих го върнал, но аз съм перфекционист и ще ме побърка това в дългосрочен план.

    Моя 55C9, който върнах миналата седмица, също беше от Емаг, вече започвам да се съмнявам какви телевизори пращат от там...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #21

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Според мен е неработещ червен субпиксел. Синият и зеленият, като че ли са наред.
    Ти си решаваш...
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Отврът как да не се забелязва .. връщай го ..
    Погледни го от 1,5-2 метра и пак пиши...

    Няма перфектна технология. Въпреки поддържаната висока чистота в производствените помещения има висок процент бройки с неработещи пиксели. Преди 6 години имаше бройки с по 15-20 дефектирали пиксела разпръснати по целият дисплей. За последните 3 години се забелязва силно намаляване на дефектните такива.
    Подобна беше ситуацията с LCD преди години.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #22

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Според мен е неработещ червен субпиксел. Синият и зеленият, като че ли са наред.
    Ти си решаваш...
    Погледни го от 1,5-2 метра и пак пиши...

    Няма перфектна технология. Въпреки поддържаната висока чистота в производствените помещения има висок процент бройки с неработещи пиксели. Преди 6 години имаше бройки с по 15-20 дефектирали пиксела разпръснати по целият дисплей. За последните 3 години се забелязва силно намаляване на дефектните такива.
    Подобна беше ситуацията с LCD преди години.
    Преди този C9 имах LG 55 E9 той по луксозната версия бях го закупил от Exteme Digital Унгария дойде ми за 3 дни и бях доволен от него ...значително по добър звук и дизаин...не бях се вглеждал за изгорели пиксели ...използвах го 2мес . имал съм и C8 същата работа беше си Ок и го ползвах 5мес ...също не бях се вглеждал за изгорели пиксели и бях доволен .. Но на този C9 незнам защо реши да го проверя не професионално и попаднах съвсем случайно на този пиксел и то на червен фон ...ако беше някой друг нямаше да го усети защото е едва забележим при определени условия на картината и трябва се приближиш на 10 см разтояние на червен фон /използвах Spotify за такъв/ за да го забележиш ..но пак казвам трябва даси твърдв много втренчен за да го видиш. От 1-2м разтояние естествено не се вижда защото може да не е и цял пиксел . Сменял съм десетки телевизори и никога не съм ги оглеждал за изгорели пиксели включително и последните два горе споменати. LG Oled телевизори които притежавах , може и те да са имали подобен проблем но незабележим ако не се втренчиш. ..Само да добавя че вече направих заявка за връщане и в сряда ще минат да го вземат от Еконт. ..Също така искам да добавя едно друго впечатление което ми прави напоследък...Бях си купил преди месец едно Sony KD55XG8196 LED и останах тотално впечатлен от обработката на картината въпреки че беше под среден клас процесор и модел ..остротата и цветовете бяха на топ ниво абсолютно реялни. Естесвено имаше леко замагляване и шум високо скоростни кадри но картината беше WOW ...верно андроида беше бъгав и бавен /осмица/ . Не знам защо но като сравня всички олед елджита които съм имал и това сони ..остротата , цветовете и обработката на картината при сонито бяха много по добри въпреки ниският клас модел ...днес минах през един магазин да сравня как стоят нещата при олед телевизорите на сони и се уверявам че по добра обработка на картината в общ план сони са най добри ...само кадето андроида ги прецаква много и евтиното дистанционно ...попитах един от консултантите в магазина и той ми каза че процесорът при сони е оптимизиран и фиксиран изцяло за обработката на картината ...докато при другите марки не е така..

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Glen; 09-03-20 в 17:23.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #23

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Glen
    Да ти се чуди човек... Положително и на някой от предходните е имало дефектен субпиксел, само дето не си се загледал толкова.
    Въпрос: какво ги правиш тези телевизори, като ги ползваш само 3-5 месеца ?
    Sony, Panasonic имат малко по-добра обработка на картината спрямо LG, но и цената е малко отгоре, иначе процесорът в Sony, Philips, Panasonic, LG е на MediaTek.
    Освен процесора е важен софтуера, който ще заредиш + видеопанела, който ще поставиш. Андроида зависи не само от софтуера, но и от процесора и поддръжката на ядрата.
    Sony KD-55XG8196 е с IPS матрица и не разбирам как можеш да го сравняваш с OLED...
    Видеопанелите в Panasonic GZ2000(HZ2000) и Sony AG9(AH9) преминават допълнителен контрол, корекция на Mura ефекта и малко по-добра калибрация. При тях, вероятно няма да забележиш дефектен пиксел..

    Sony 2020

    illuminated metal remote control. The backlight works automatically when you take the remote control in your hand.



  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #24

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от Nikophin Виж публикацията
    Аз също бих го върнал, но аз съм перфекционист и ще ме побърка това в дългосрочен план.

    Моя 55C9, който върнах миналата седмица, също беше от Емаг, вече започвам да се съмнявам какви телевизори пращат от там...
    Здр при вас какъв беше проблемът за връщане на телевизорът

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #25

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    Здр при вас какъв беше проблемът за връщане на телевизорът
    При мен появиха два заседнали пиксела - светеха бяло постоянно, супер видим, независимо от цвета/картината (има снимки на предната страница).

    Ти защо сменяш толкова много телевизори, има ли някаква определена причина? Какво правиш със старите?

    Колкото до качеството на картината - в магазините веднага разпознавам OLED телевизорите, страшно ми харесват. Като си взех C9 вкъщи, очаквах да съм WOW, ама нещо не успя да ме впечатли изобщо. Даже картината ми изглеждаше по-постна от предния ми Qled на Samsung. Също така субтитрите пак си имаха лек blooming ефект - предполагам от отраженията. Единственото, което наистина ми хареса, беше WebOs - вървеше добре и приложенията зареждаха супер бързо и без никакви проблеми. При Tizen приложението Plex ми забива доста често и почти е невъзможно да се превърта филм (напред или назад).

    Честно казано, ако LG имаха хубав LCD телевизор, с добър контраст и дълбоко черно, щях него да си взема.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #26

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от Nikophin Виж публикацията
    При мен появиха два заседнали пиксела - светеха бяло постоянно, супер видим, независимо от цвета/картината (има снимки на предната страница).

    Ти защо сменяш толкова много телевизори, има ли някаква определена причина? Какво правиш със старите?

    Колкото до качеството на картината - в магазините веднага разпознавам OLED телевизорите, страшно ми харесват. Като си взех C9 вкъщи, очаквах да съм WOW, ама нещо не успя да ме впечатли изобщо. Даже картината ми изглеждаше по-постна от предния ми Qled на Samsung. Също така субтитрите пак си имаха лек blooming ефект - предполагам от отраженията. Единственото, което наистина ми хареса, беше WebOs - вървеше добре и приложенията зареждаха супер бързо и без никакви проблеми. При Tizen приложението Plex ми забива доста често и почти е невъзможно да се превърта филм (напред или назад).

    Честно казано, ако LG имаха хубав LCD телевизор, с добър контраст и дълбоко черно, щях него да си взема.
    Върнаха ли ти парите вече или ще го сменяш с друг модел?

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #27

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Glen
    Да ти се чуди човек... Положително и на някой от предходните е имало дефектен субпиксел, само дето не си се загледал толкова.
    Въпрос: какво ги правиш тези телевизори, като ги ползваш само 3-5 месеца ?
    Sony, Panasonic имат малко по-добра обработка на картината спрямо LG, но и цената е малко отгоре, иначе процесорът в Sony, Philips, Panasonic, LG е на MediaTek.
    Освен процесора е важен софтуера, който ще заредиш + видеопанела, който ще поставиш. Андроида зависи не само от софтуера, но и от процесора и поддръжката на ядрата.
    Sony KD-55XG8196 е с IPS матрица и не разбирам как можеш да го сравняваш с OLED...
    Видеопанелите в Panasonic GZ2000(HZ2000) и Sony AG9(AH9) преминават допълнителен контрол, корекция на Mura ефекта и малко по-добра калибрация. При тях, вероятно няма да забележиш дефектен пиксел..

    Sony 2020

    illuminated metal remote control. The backlight works automatically when you take the remote control in your hand.


    Какво мислиш колега последно? В сряда сутринта ще идват от Еконт да го взимат...дали да го сменя с нов същият модел или да си взема парите...платих за него 2249лв ....да те питам какви наблюдения имаш за Sony KD55AG8BAEP?

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Glen; 10-03-20 в 02:37.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    15
    #28

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от Nikophin Виж публикацията
    Моя OLED 55C9 изкара точно 4 дена след покупката, преди да му "изгорят" 2 пиксела. Сега ще видя как ще се разправям да ми го сменят с нов или да ми върнат парите... Честно казано вече не съм сигурен, че искам OLED...

    Изглеждат приравнени и близо до монтажните дупки. Колега, сигурен ли си че винтовете от стойката не са точно зад тези "изгоряли" зони?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #29

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от kellerr Виж публикацията
    Изглеждат приравнени и близо до монтажните дупки. Колега, сигурен ли си че винтовете от стойката не са точно зад тези "изгоряли" зони?
    На втората снимка долу освен двата изгорели пиксела , какви са тези тъмни светлосенки отляво и дясно на екранът...това нормално ли е? Нещо като тъмни петна ми приличат?

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    15
    #30

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    На втората снимка долу освен двата изгорели пиксела , какви са тези тъмни светлосенки отляво и дясно на екранът...това нормално ли е? Нещо като тъмни петна ми приличат?

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
    5% сивото при оледите не е изцяло равномерно. Варира между едвам забележимо и забележимо. В случая снимката ми се струва че бая го преувеличава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква е разликата от OLED и OLED+
    От bulgaran във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-20, 18:35
  2. LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar
    От hanibal във форум LG телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 14-01-20, 11:36
  3. Мнение за Oled Tv LG 65b8 или 65C8
    От georgibochev във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-19, 19:30
  4. Мнения за LG Oled 55 E7 N.
    От manchorov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 14:34
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе