Страница 17 от 70 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 1036
Like Tree182Одобрявам

LG телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #241

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    ...Докато при първият каточели я обработваше и напудряше до приемлива. И ми направи друго впечатление при 2та бройка ,като цветовите и тоналности и кадрите каточели потрепва, а не мазно и гладко, както при първата бройка. И при 2-та телевизора нищо не съм променял като настройки . Разликата при закупуването от единият и другият е 2 седмици. Как мога, да тесвам панелът с каква програма примерно от youtube или друга?
    Предположения не коментирам.
    За да си направиш подобни изводи трябва да поставиш двата телевизора един до друг, на един и същи сигнал(не този на булсатком), - всичко останало няма смисъл да се коментира.
    Ако на едното , у-во на булсатком, настройките се различават от тези на другото, ще виждаш разлика в картината между двата телевизора. Изравни настройките на двете устройства.

    При снимката с логото на HBO се вижда Color banding. Това не е дефект, а е причинено от ниско битовият сигнал и панел (8).
    https://en.wikipedia.org/wiki/Colour_banding

    Същото + лека постеризация се забелязва и при снимките с яйцето.

    Запомни: При OLED телевизорите няма blooming !! Явно не си наясно какво е това - има го само при LCD с локално затъмняване.
    https://www.google.com/search?sxsrf=...w=1920&bih=937

    Ползвай Lan кабел до рутера.

    Панела ти е сравнително добре - след няколко стотин часа работа ще се подобри още, стига да го пазиш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #242

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Добре и калво трябва да направя с тези битове за да изчезне този color banding и въобще да ми предава гладко бе тези проблеми на картината. Как да вдигна на по висок битов сигнал? И защо при първата бройка това го нямаше?
    .
    По принцип първата брока не е при мен пратих е на брат ми и не мога да ги сравнявам едно до друго.

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-03-21 в 18:38.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #243

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    При снимката с логото на HBO се вижда Color banding. Това не е дефект, а е причинено от ниско битовият сигнал и панел (8).

    Добре и калво трябва да направя с тези битове за да изчезне този color banding и въобще да ми предава гладко бе тези проблеми на картината. Как да вдигна на по висок битов сигнал? И защо при първата бройка това го нямаше?
    .
    По принцип първата брока не е при мен пратих е на брат ми и не мога да ги сравнявам едно до друго.

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk
    С две думи братко да връщам ли телевизорът или това е нормално и не виждаш дефекти или проблеми във всичко това което коментирам или питам . Виждам че разбираш много и си в час за това ти се доверявам за съвет??? И този колор бандинг поправим ли е? Не искам да те мъча но тоа е последно което искам да знам за да знам какво да предприема??!! Благодаря Ви предварително.

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #244

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цветовият бандинг няма как да го оправиш (има го много или малко при всички телевизори и затова някои компании като Sony масово прилагат софтуерна обработка за да го размажат до степен че да стане незабележим).

    За да изчезне, телевизионерите и кинажджиите трябва да снимат видеото в 14 бита на цвят, а производителите на телевизори да поставят 14 битови панели,....а те биха били много скъпи(за момента има разработени два 12 битови прототипа).

    Човешкото око фиксира заобикалящият ни свят в 16 бита на цвят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #245

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте! В два магазина се появиха следните модели на lg - LG LED 43UN711C0ZB и LG LED 32LM631C0ZA и никъде не намирам информация за тях. Звънях и на lg България,нищо не знаят. Ако може някакви линкове с подробни спецификации или някаква информация. Благодаря!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #246

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Здравейте! В два магазина се появиха следните модели на lg - LG LED 43UN711C0ZB и LG LED 32LM631C0ZA и никъде не намирам информация за тях. Звънях и на lg България,нищо не знаят. Ако може някакви линкове с подробни спецификации или някаква информация. Благодаря!
    43UN711C0ZB.AEU
    Буквата C в края, показва, че това е comercial - телевизор предназначен за хотели и болници (hotel / hospitality)
    https://www.constantinouelectronics....32595928547402


    https://www.displayspecifications.com/en/news/4444509
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-21 в 19:43.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #247

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Добра инфорираност имат от LG, щом не знаят, че тези телевидори са commercial... Да наемат hristoslav2 при тях да работи освен?
    kaloman одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #248
    [QUOTE=hristoslav2;996973]43UN711C0ZB.AEU
    Буквата C в края, показва, че това е comercial - телевизор предназначен за хотели и болници

    Благодаря! Това означава ли по-голяма надеждност ,с оглед предназначението им?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #249

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Теоретично трябва да е както си написал - по-надеждни, но не съм имал досег с такъв. Ако е проектиран и изпълнен, като по устойчив с по-дълъг живот, то и цената му трябва да е по-висока от аналогичните потребителски модели.
    Гледам сред функциите..
    Commercial Features - PDM (Public Display Mode)
    Commercial Use - Yes - hotel / hospitality
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-21 в 21:48.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #250

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    вече се минаха точно 2 години откакто съм с lg oled c8 и не е мръднал гледам телевизия и го ползвам като монитор за игри по над 8 часа всеки ден тва са общо над 5000 часа и няма никакъв burn in даже временно отпечатване на нещо примерно лого на телевизия никога не съм забелязал да има ; а картината е трепач просто веднъж минеш ли на олед и след това почваш да забелязваш недостатъците на обикновените led/lcd ips/vs/tn телевизори и монитори ; даже обмислям да си взема за главен монитор lg cx 48" ;

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #251

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Телевизора ти не знам дали е мръднал, но май ти си?! В колко теми ще цитираш един и същ коментар?!
    berpan одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #252

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията
    Телевизора ти не знам дали е мръднал, но май ти си?! В колко теми ще цитираш един и същ коментар?!
    Човека иска да се знае, че е доволен.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #253

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    ...даже обмислям да си взема за главен монитор lg cx 48" ;
    https://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=...23:34568#34568

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #254

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    LG пуска нов фърмуер, за да смекчи проблемите с „VRR повдигнатото черно“ на OLED телевизори 2020
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1615875066
    Номер на версията на фърмуера (ЕС и САЩ):
    LG OLED55BX, OLED65BX: фърмуер вер. 03.21.80
    LG OLED48CX, OLED55CX, OLED65CX, OLED77CX: фърмуер вер. 21.03.18
    LG OLED55GX, OLED65GX, OLED77GX: фърмуер вер. 21.03.18
    LG OLED77ZX, OLED88ZX: фърмуер вер. 03.11.40

    Функцията в 2020 OLED телевизори LG е налична в Картина> Допълнителни настройки> Фина настройка на тъмните области

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-03-21 в 22:56.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #255

    Отговор: LG телевизори (инфо на първа страница)

    Review: LG OLED65G1RLA – G1-serie oled tv met OLED evo-paneel
    https://fwd.nl/beeld/review-lg-oled6...ed-evo-paneel/
    Веселото е, че Ерик получи LG OLED65G16LA, а в статията говори за LG OLED65G1RLA...
    https://twitter.com/ericbeeckmans/st...256960/photo/1
    Серията G16LA и серията G1RLA са идентични. Различава се само серията G19LA, тъй като това е немската версия с двоен тунер.

    Основният фокус беше върху пиковата яркост и цветовата гама.
    LG ни казва, че панелът G1 evo използва нови OLED материали за червено, зелено и синьо, всеки с по-чист основен цвят (технически: с по-ниска FWHM (пълна ширина при половин максимум). Също така виждаме този ефект ефективно в нашата спектрова диаграма.

    Това трябва да доведе до по-широка цветова гама и по-висока пикова яркост. За съжаление не можем да обосновем тези твърдения с измервателния уред на екрана .
    Пиковата яркост при 10% прозорец се забива около 785 нита, число, което достигаме само ако оставим шаблона на екрана за минута.
    В сравнение с всички OLED, които измерихме миналата година, това е само подобрение средно с 5%. Някои модели вече се справиха по-добре миналата година.
    С други думи, това подобрение е много малко.
    В напълно бяло поле G1 има около 165-170 нита, което го прави средно с 18% повече от моделите от миналата година.
    В сравнение с GX например, в този случай ще видите главно разлика
    4x HDMI v2.1 (40 Gbps)
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-03-21 в 19:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 70 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1213
    Последно: 21-04-24, 19:30
  2. Отговори: 117
    Последно: 11-06-21, 23:44
  3. TCL 2020
    От DOLBY VISION 4K във форум TCL телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-06-20, 04:33
  4. Евровизия 2020
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 14-03-20, 20:22
  5. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе